Pustynna włócznia - księga II

20.03.2011

Od razu po przeczytaniu księgi I „Pustynnej Włóczni” Petera V. Bretta, wzięłam się za jej kontynuację. Książka zaczyna się w dość losowym momencie, gdyż nasz rodzimy wydawca postanowił podzielić oryginalny tom na dwie części. Z jednej strony zabieg ten jednak ma pewien użytek, jako że obie księgi razem liczą sobie około 1200 stron. Z drugiej natomi... Recenzja książki Pustynna włócznia. Księga II

@Immora_Fray@Immora_Fray

Nieprzewidywalna

20.03.2011

O wirusach, epidemiach i wszelkiego rodzaju śmiercionośnych bakteriach powstało już wiele filmów, natomiast z książką poruszającą tę tematykę spotkałam się po raz pierwszy. Przyznam szczerzę, spodziewałam się czegoś zupełnie innego, zbliżonego bardziej do thrillera medycznego, przypominającego, znanego chyba większości, filmu Epidemia. Autor zaskoc... Recenzja książki Wirus Ebola w Helsinkach

Centrum i obrzeża miasta

20.03.2011

Z pisarstwem Izabeli Sowy spotkałam się już jakiś czas temu, była to Seria owocowa („Smak świeżych malin”, „Herbatniki z jagodami” i „Cierpkość wiśni”) oraz „Zielone jabłuszko” - książeczki lekkie, łatwe i przyjemne, które miło mi się czytało ale jakoś specjalnie w pamięć nie zapadły. Kilka miesięcy temu, troszkę z przyczyn około zawodowych, przec... Recenzja książki 10 minut od centrum

@anek7@anek7

Intruz, Stephenie Meyer

20.03.2011

Stephenie Meyer jest jedną z najsławniejszych autorek dzisiejszych czasów, a wszystko za sprawą serii o wampirach pt. "Zmierzch". Zyskała fanów jak i wrogów na całym świecie, z czego ja zaliczam się do tej pierwszej grupy. Miałam wiele razy możliwość przeczytania Intruza, jednak coś mnie od tej książki odpychało. Myślałam: co może być ciekawego w p... Recenzja książki Intruz

@Juliab3@Juliab3

,,Dobranoc,słonko"

20.03.2011

Będą w bibliotece z ciekawości wzięłam książkę ,,Dobranoc,słonko” Heidi Hassenmüller ze względu na ciekawą okładkę, na której znajduje się lalka i cień w dziwnym kolorze. Bardzo cienka była i lekka tak więc mi odpowiadało, aby ją w jeden dzień przeczytać. Z opisu można wywnioskować, że jest to historia o wykorzystywaniu seksualnym dziecka przez oj... Recenzja książki Dobranoc, słonko

@nightmoth@nightmoth

Dobrani

20.03.2011

Wolność. To słowo, o którym tak naprawdę często zapominamy w naszym codziennym życiu. Wydaje się bowiem ona czymś oczywistym. To przecież zupełnie normalne, że sami wybieramy z kim chcemy spędzić resztę życia, co chcemy w tym życiu robić, gdzie mieszkać, gdzie pracować. Dlatego często wolność nie zostaje przez nas należycie doceniona. Nie myślimy o... Recenzja książki Dobrani

@DominikaAnna@DominikaAnna

Dziewczyna i chłopak wszystko na opak

20.03.2011

Mając ochotę na coś lekkiego a zarazem życiowego nie znajdziemy lepszej lektury od "Dziewczyna i chłopak wszystko na opak". O utworze dowiedziałam się głównie dzięki filmowi i jak to bywa, wiedziałam, że muszę przeczytać ten utwór, który, mimo że śmieszny, nie jest kolejną głupią i pustą komedią. Bryce i Juli znają się odkąd skończyli sześć lat.... Recenzja książki Dziewczyna i chłopak wszystko na opak

@Twilightowa@Twilightowa

Kosmiczna układanka

20.03.2011

W swojej książce, Damian Cal zgłębia historię początków kosmonautyki. Zaczyna się tym interesować, podczas zgłębiania tajemnic zegarka „Pojlot”, który rozsławił się w świecie, bo taki sam, posiadał Jurij Gagarin podczas pobytu w kosmosie. Troszkę ciężko było mi się za nią zabrać, bo nie czytam książek historycznych i nie interesuje mnie to, co mog... Recenzja książki Kosmiczna układanka

@Mani@Mani

Lampa rozświetli mrok, czyli Gosposia na tropie

20.03.2011

Jeszcze niedawno mieliśmy w Polsce szanse zapoznać się z całą gamą rosyjskich autorek powieści kryminalnych. Świat Książki wydawał cykl Darii Doncowej o detektywie amatorze Darii Wasiliewej, PWR pozwolił nam poznać Tatianę Polakową i serię której bohaterem jest Olga Riazancewa, a WAB przedstawił nam chyba najbardziej znaną major Kamieńską w cyklu ... Recenzja książki Słodki padalec

@oisaj@oisaj

Demi-Monde. Zima

20.03.2011

Jakiś czas temu obiecałam sobie, że podczas doboru powieści nie będę kierowała się własnymi uprzedzeniami. Ocenianie czegoś z góry nie ma dla mnie najmniejszego sensu. W końcu poznawanie tego co nie znane otwiera przed nami nowe horyzonty. Dlatego właśnie po przeczytaniu "Szaleństwa aniołów" Kate Griffin postanowiłam sięgnąć po kolejną pozycję nal... Recenzja książki Demi-Monde. Zima

@Lena173@Lena173

Wintercraft

20.03.2011

Przeważnie nie biorę się za czytanie fantastyki. Mało kiedy świat wykreowany przez autora potrafi mnie zainteresować i wciągnąć. Przy „Wintercraft” zaintrygował mnie już sam opis, do tego świetny trailer wypuszczony przez wydawnictwo, no i okładka. Pięknie wyglądają też symbole, które zdobią każdy rozpoczynający się rozdział. Jest to coś oryginalne... Recenzja książki Wintercraft

@Violet@Violet

w sumie polecam

20.03.2011

Moją życiową ambicją jest przeczytanie książek wszystkich noblistów. Nie każdej książki, ale przynajmniej jednej. Wczoraj wieczorem miałam okazję uczynić kolejny krok. Przeczytałam zbiór opowiadań Llosy traktujących głównie o przemocy sensu largo. Nie jest to książka łatwa i przyjemna. Czyta się ją wprawdzie szybko. Ale żeby ją odpowiednio smakowa... Recenzja książki Wyzwanie Szczeniaki

@kasiek@kasiek

Poruszające wspomnienia

20.03.2011

Gdyby nie to, że Otto Rosenberg był Sinto, pewnie prowadziłby w Berlinie spokojne, choć ubogie życie pod opieką swej babki. Jak ono wyglądało, dowiadujemy się z pierwszych partii jego wspomnień, powstałych pół wieku po wojnie. Klan Rosenbergów nie wędrował po całych Niemczech, jego przedstawiciele mieszkali co prawda w wozach, ale ustawiali je na w... Recenzja książki Palące szkło

Klasyczny Kopciuszek w brytyjskim wywiadzie

20.03.2011

Helen Fielding – autorka „Rozbuchanej wyobraźni…” znana jest przede wszystkim z napisania „Dziennika Bridget Jones” i „W pogoni za rozumem”. „Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules” to powieść kryminalna z bardzo rozbudowanym wątkiem romansowym. Oto młoda dziennikarka, dziewczyna z traumatycznymi wspomnieniami z dzieciństwa, kobieta nieza... Recenzja książki Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules

@KKKK@KKKK

"Przez ciernie do gwiazd"

19.03.2011

Tyle się mówi o tym, że nie należy oceniać książki po okładce. Całkowicie się z tym zgadzam, co nie zmienia faktu, że dzieło pt. “Claude i Camille” to wspaniały duet ciekawej treści i pięknej oprawy graficznej. Często przerywałam czytanie, aby ponownie spojrzeć na okładkę przedstawiającą piękny obraz kobiety z parasolką lub obracałam wolumin w dło... Recenzja książki Claude i Camille

@Deline@Deline

Kobieta w obliczu jakobińskiego przewrotu

19.03.2011

XVIII wiek dla Francji to okres wielkich przełomów, zmian i nowych idei. Głoszone przez Francuzów hasła wolności i równości doprowadziły społeczeństwo do zguby i całkowicie odmieniły losy całej Europy. Poczynając od proklamowania republiki i jakobińskiego terroru, na dziwnym małym człowieku - Napoleonie, kończąc. Jest rok 1777, na tronie od trzech ... Recenzja książki Józefina Trylogia o żonie Napoleona Część 1

@femme@femme

Natłok myśli

19.03.2011

Ismail Kadare napisał powieść będącą rozrachunkiem - z sumieniem, z sobą samym, z miłością, z życiem, z władzą, z systemem. Opowieść przejmującą i niełatwą, pełną bólu i poczucia bezsensu. Obchody pierwszomajowe. W Polsce część osób jeszcze dzisiaj wspomina je sentymentalnie, jako czas "odbębnienia" obowiązku uczestnictwa, a potem skupienie się na... Recenzja książki Córka Agamemnona

@enga@enga × 1

Melancholia Sukuba

19.03.2011

Przeglądając księgarnię internetową wpadłam przypadkiem na Melancholię Sukuba, a ponieważ autorka napisała też jedną z moich ulubionych serii - Akademię Wampirów, to stwierdziłam, że powinnam się również zaznajomić z jej innymi książkami. Tak więc, zamówiłam od razu pierwsze trzy części i gdy tylko paczka do mnie dotarła niecierpliwie ją otworzyłam... Recenzja książki Melancholia sukuba.

@PinkMiracle@PinkMiracle

"Dziedzictwo mroku"

19.03.2011

Uwielbiam książki, które są lekkie, a w dodatku przyjemne, z dobrze rozbudowaną historią i bohaterami - idealne połączenie według mnie, nie musimy się nawet wysilać, by czerpać rozrywkę z lektury.Właśnie dlatego gatunek paranormal romance stał się tak popularny, każdy z nas ma ochotę na coś lekkiego od czasu do czasu. Rzecz jasna, często zdarzają s... Recenzja książki Dziedzictwo Mroku

@Yossa@Yossa

Pachnąca kwiatami ..

19.03.2011

Po bardzo udanej ostatniej powieść Sherryl Woods "Smak marzeń" z przyjemnością sięgnęłam po dalsze losy rodziny O'Brien. Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś innego...ale o tym w podsumowaniu. Miło wrócić do znanego już miasteczka Chesapeake Shores, jeszcze milej spotkać jest osoby, które po części się już poznało, ich losy, rodziny i pewne... Recenzja książki Zapach żółtych róż

@sabinka.t1@sabinka.t1

"Magia jest tym, czego nie wiesz".

19.03.2011

Książka „Krąg Magii. Księga Sandry” opowiada historię czwórki nastolatków, którzy pod wpływem pewnych wydarzeń spotykają się w Świątyni Wietrznego Kręgu, w miejscu, w którym mogą poczuć spokój i bezpieczeństwo. Każdy z bohaterów ma swoją własną, indywidualną magiczną moc, nad którą musi nauczyć się panować. Zdolnością Sandry jest wplatanie światła ... Recenzja książki Krąg Magii 1 Księga Sandry

@Rebellish@Rebellish

,,Róża mojego serca"

19.03.2011

,,Róża mojego serca” jest to książka młodzieżowa. Autorem jest Jackie Stevens, który bardzo dobrze potrafi się wcielić w rolę kobiety. Na swoim koncie ma trochę książek i wiele z nich należy do serii ,,Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty” nawet ,,Róża mojego serca”. Jest to moja ulubiona książka, którą wiele razy już czytałam. N... Recenzja książki Róża mojego serca

@nightmoth@nightmoth

Czysty jak łza

19.03.2011

Wielki Nieprzekupny, który zapisał się pamięci jako krwawy tyran. Niezłomny idealista, który skąpał Francję we krwi, by urzeczywistnić marzenie o świecie, gdzie rządzi cnota. Obrońca pokrzywdzonych, który sterroryzował cały naród. Zażarty przeciwnik kary śmierci, który posłał tysiące ludzi pod nóż gilotyny (z opisu wydawcy). Jego biografie spisali... Recenzja książki Robespierre

@petroniusz@petroniusz

Bardzo dobra!

19.03.2011

Przeczytałam Trylogię Arturiańską i wydawało mi się, że wiem już wszystko o tym jak pisze Bernard Cornwell. Jakże się myliłam! Książka otwierający nowy cykl o walkach z wikingami. Książka ma wiele więcej humoru niż poważna Trylogia, autor często puszcza do nas oko. Autor wprowadza nas w brutalny świat, który jest ciężki do zrozumienia dla współczes... Recenzja książki Ostatnie królestwo

@kasiek@kasiek

Z dziejów husarii

19.03.2011

Dobrze, że są ludzie, którzy mają hopla w jakimś temacie, bo dzięki nim można się tyyyle dowiedzieć! W sprawach husarii kieruję wszystkich do Pana Sikory, który w swojej króciutkiej, ale treściwej książce zamieścił wszystko co warto wiedzieć o chlubie polskich wojsk. Żeby zrozumieć dlaczego o husarii mówi się legendarna lub dlaczego napisałam "chl... Recenzja książki Z dziejów Husarii

@foolosophy@foolosophy