Wyrok

13.05.2011

Książka p. Mariusza Zielke rzeczywiście jest dość nietypowym kryminałem, zgodnie z zapewnieniami samego autora. Na czym polega ta nietypowość? Otóż na przedmiocie sprawy. Akcja dzieje się wśród najwyższego szczebla finansistów. Autor próbuje dość łopatologicznie wyjaśnić czytelnikowi bardzo zawiłe sprawy i pokazać, na czym mogą polegać przekręty fi... Recenzja książki Wyrok

To nie jest książka

13.05.2011

Większość swych recenzji rozpoczynam od krótkiej noty na temat autora. Co jednak można powiedzieć o twórcy, kiedy jest on anonimowy? W tym przypadku jedynie tyle, że jest osobą o niezwykłej wyobraźni i ogromnym talencie. Potrafi ze skrawków codzienności utkać historię głęboką w swej prostocie, a jednocześnie zadziwić lekkością z jaką to robi. Brzmi... Recenzja książki To nie jest książka

@xVariax@xVariax

Moja mała wolność.

13.05.2011

Szczerze powiedziawszy, nie jestem znawcą poezji, nie czytam jej z zamiłowaniem. Dlaczego? Wydaje mi się, że po prostu nie potrafię interpretować wierszy w ten sposób, w jaki autor by sobie tego życzył. Jednak mimo tych własnych uprzedzeń, biorę do ręki tę delikatną niczym płatek książeczkę o bardzo rozczulającym wyglądzie. Odchylam skrzydełko, a t... Recenzja książki Moja Mała Wolność

@candylove27@candylove27

Mrok ze strefy

13.05.2011

Często autorzy poczytni, nagradzani i chwaleni, zaczynali zupełnie niewinnie i wówczas nikt nie wróżył im wielkiej sławy. Nierzadko również, pisarze, którzy kojarzeni są dziś z jakimś określonym nurtem lub gatunkiem zaczynali pisząc coś zupełnie „z innej beczki”. Doskonałym przykładem takich niewinnych początków oraz literackiego startu jest "P... Recenzja książki Październikowa Kraina

@Maynard@Maynard

Lit-6

13.05.2011

Risto Isomäki – dziennikarz i ekolog fińskiego pochodzenia. Od lat zainteresowany energią jądrową i globalnym ociepleniem. Jego celem jest zachęcenie ludzi do myślenia oraz uświadomienie im czyhających wszędzie zagrożeń. Swoją misję realizuje z pomocą pisanych przez siebie książek i artykułów. Lit-6 opowiada historię mogącą się ziścić o każdej por... Recenzja książki Lit- 6

@xVariax@xVariax

Być człowiekiem… dobrym człowiekiem…

12.05.2011

„Bajki dla niektórych dorosłych. O nim. O niej.” - Karol Arentowicz wyd. IMG Partner rok: 2011 (wydanie pierwsze 2010) str. 130 Ocena: 4,5/6 Zaraz na wstępie chciałabym Wam powiedzieć skąd u mnie ta książeczka. Trafiła do mnie dzięki uprzejmości serwisu „Słowem Pisanym o Polskich Autorach”, który to serwis zorganizował akcję „Włóczykijka”. Wiem, w... Recenzja książki Bajki dla niektórych dorosłych. O nim i o niej.

@Sil@Sil

Dość już łez

12.05.2011

Linda Howard- jest autorką około czterdziestu powieści, które były bestsellerami New York Timesa, USA Today, czy Publishers Weekly. Jest także laureatką wielu nagród w kategorii literatury kobiecej, między innymi RITA Award oraz Romantic Times Magazine Award. David jest chirurgiem i razem z kolegami postanowił założyć mały, darmowy szpital w biedn... Recenzja książki Dość już łez

@magda87@magda87

Łowcy dusz

12.05.2011

„Łowcy Dusz” jest czwartym tomem opowiadań o inkwizytorze Jego Ekscelencji biskupa Hez-hezronu. Mordimer Madderling nic się nie zmienił od „Sługi Bożego” dalej prowadzi śledztwa, wykrywa każde odstępstwa od wiary oraz bez mrugnięcia okiem tępi je tzn. oczyszcza je w świętych płomieniach stosów. Bohater raczy nas swoją bezwzględnością, sprytem, prze... Recenzja książki Ja, inkwizytor. Łowcy dusz

@Dawiro@Dawiro

Los figle płata.

12.05.2011

'Wracałam do domu, słysząc za plecami drwiący chichot losu.'' * Los płata nam różne figle. Czasami jesteśmy szczęśliwi z biegu wydarzeń, czasem jednak nie. O tym jaki los jest przebiegły mogła się przekonać Joanna. Młoda, niezależna, zapracowana. Jej życie zmienia się w jednej chwili, kiedy to dostaje telefon od swojej koleżanki i pod jej opiekę t... Recenzja książki Chichot losu

@RedHead@RedHead

Runy życia i śmierci

12.05.2011

Dalsze losy bohaterów, których spotkaliśmy w pierwszym tomie "Pustynnej włóczni". Ten tom - w odróżnieniu od poprzedniego - bardziej skupiony jest na Arlenie, vel Wybawicielu, a mniej na Jardirze. Przenosimy się z pustyni w odrobinę zimniejsze i bardziej zalesione obszary, gdzie Arlen pomaga ludziom walczyć z demonami i stara się przygotować ich n... Recenzja książki Pustynna włócznia. Księga II

@enga@enga

Recenzja: Wierszobajki Mateuszka 2

12.05.2011

W roku 2004 ukazał się debiutancki tomik wierszy dla dzieci autorstwa 17-letniej wówczas Joanny Myślińskiej, zatytułowany „Wierszobajki Mateuszka: wiersze logopedyczne i ortograficzne”. Byłam i nadal jestem pod wrażeniem tych wierszy, dowcipnych, czasem kapryśnych, a czasem humorystycznych, wywołujących zawsze uśmiech na twarzy czytelnik... Recenzja książki Wierszobajki Mateuszka 2

MO
@moyo

JPII

12.05.2011

Nie spodziewałam się, że przeczytam tą książkę w ciągu paru godzin. A jednak to się stało. Odkąd zobaczyłam, że powstaje ta książka wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać. Jan Paweł II był zawsze dla mnie kimś kogo trzeba naśladować i od niego się uczyć. Jakąkolwiek praca na dowolny temat w szkole kończyła się u mnie naszym papieżem. I o dziwo z... Recenzja książki Jan Paweł II w sercu świata

@Bujaczek@Bujaczek

"Córki hańby"

12.05.2011

To co dla nas w europejskiej kulturze jest oczywiste ,cenione i daje szczęście w innych kulturach jest przyczyną hańby ,przestępstwem i surowo zakazane. Kobiety -europejki mogą swobodnie decydować o sobie i swojej przyszłości ,wybierać drogę kariery zawodowej lub bycie "kurą domową " , mają prawo do życia singielek ,do swobody ubioru itd . To dla n... Recenzja książki Córki hańby

@malineczka74

Rytualna śmierć

12.05.2011

Co jest w klimacie skandynawskim, że powstaje tam tyle kryminałów i to doskonałych? Autorki i autorzy tworzą sensacyjne zagadki, które jedna za drugą stają się nie tylko hitami czytelniczymi, ale i wchodzą do kanonu literatury sensacyjnej. W "We własnym gronie" Marii Jungstedt mamy wszystko co sprawia, że nie możemy odłożyć książki dopóki jej "poch... Recenzja książki We własnym gronie

@Kasia9@Kasia9

porywająca

11.05.2011

O i to jest zaprzeczenie tezy, że ostatnio nic mi nie może dogodzić. Ta książka mnie porwała i owładnęła mną do końca. Autorka głośnych swego czasu „Kochanic króla” znowu porywa nas do Anglii i pokazuje nam świat silnych kobiet z którymi los w tamtych czasach źle się obchodził. Na początku poznajemy Beatrice, małą dziewczynkę, córeczkę tatusia w ... Recenzja książki Dziedzictwo

@kasiek@kasiek

W poszukiwaniu zemsty

11.05.2011

Książka "Nieśmiertelny" była pierwszą powieścią Sharon Sali która przeczytałam. Spodobał mi się jej styl pisarski i do dnia dzisiejszego mam już na swoim koncie kilka jej pozycji. Zdążyłam już się zorientować, ze pisze ona przeważnie romanse. I te zwykłe i te z wątkami sensacyjnymi. Kiedy na świecie popularność zaczęły zdobywać książki z gatu... Recenzja książki Nieśmiertelny

@Fonin@Fonin

Jodi Picoult - Świadectwo prawdy

11.05.2011

Myślę, że po przeczytaniu „Bez mojej zgody” i „W imię miłości” Jodi Picoult, została narzucona tej autorce wysoka poprzeczka. Przynajmniej jeżeli chodzi o mnie. Spodziewam się zawsze po jej dziełach ogromnych emocji i zaskoczenia. Zamiast uczyć się na maturę ustna z języka angielskiego musiałam doczytać do końca tę niesamowitą historię. C... Recenzja książki Świadectwo prawdy. Część 2

@candylove27@candylove27

Martwi wszyscy razem

11.05.2011

Charlaine Harris jest bestsellerową pisarką publikującą od ponad dwudziestu lat. Na samym początku swojej kariery pisała poezję, później, podczas studiów na Rodhes College w Memphis tworzyła sztuki teatralne. Powieści pojawiły się w jej życiu dopiero kilka lat, po ukończeniu studiów i pozostały z nią aż po dziś dzień. Od tego czasu jako jedyna auto... Recenzja książki Wszyscy martwi razem

@Lena173@Lena173

Rycerz Ciemności

11.05.2011

Któż z nas nie kojarzy i nie lubi legend lub opowieści związanych z Królem Arturem i Rycerzami Okrągłego Stołu. Kto nie słyszał o Eksaliburze, mieczu zatkniętym w kamieniu lub o poszukiwaniach tajemniczego Świętego Grala. Albo o Lancelocie lub Merlinie. Prawdopodobnie takich ludzi nie ma, albo jest bardzo ich mało, gdyż jest to historia znana wszys... Recenzja książki Rycerz ciemności

@molik14@molik14

Zatrute ciasteczko

11.05.2011

Książka jest bardzo zabawna a zarazem poważna, nadaje się idealnie jak i dla nastolatków, tak też dla osób dorosłych. Flawia, główna bohaterka książki jest dziewczyną, uwielbiającą chemie, nie ma ona żadnych nadprzyrodzonych mocy czy zdolności, po prostu jest bardzo bystra, zdolna, spostrzegawcza oraz co najważniejsze zdeterminowana . Książka ma w ... Recenzja książki Zatrute ciasteczko

@Sallymy@Sallymy

Biegun tylko dla wytrwałych

11.05.2011

Mało kto nie słyszał o twórczości Juliusza Verne’a, klasyka powieści przygodowych, i nie czytał jego książek. „Podróż do wnętrza Ziemi”, „W osiemdziesiąt dni dookoła świata” czy „Tajemnicza wyspa” to tytuły znane nam wszystkim. Podejrzewam jednak, że tej pozycji niemieliście okazji przeczytać, gdyż w Polsce została wydana po raz pierwszy od wersj... Recenzja książki Przygody Kapitana Hatterasa

@Immora_Fray@Immora_Fray

Mag i diabeł

11.05.2011

Karolina i Ewa są zwykłymi nastolatkami, których życie , przewraca do góry nogami seria niefortunnych zdarzeń. Karolina zostaje podejrzaną o zabójstwo studenta historii sztuki a jej przyjaciółka Ewa w niewyjaśnionych okolicznościach znika. Sprawa która z pozoru wydaję się prosta, staje się nie lada wyzwaniem dla komisarza Krzysztofa Sołeckiego. M... Recenzja książki Mag i diabeł

@Fashionpart@Fashionpart

"Sorry" Z. Drvenkar

11.05.2011

Zoran Drvenkar jest w Polsce jeszcze całkiem nieznany. Podkreślam, że jeszcze. Czuję, że niedługo się to zmieni, a wydawnictwo Telbit będzie się cieszyć, że zdecydowało się na wydanie jego książki na naszym rynku. Ten urodzony w Chorwacji autor, na stałe mieszkający w Berlinie już niedługo powinien zostać uznany jednym z najlepszych twórców thrille... Recenzja książki Sorry

@edith@edith

Syndrom Munchausena per procura… o zgrozo

11.05.2011

Jeśli mam być szczera… to sama nie wiem, co mam myśleć o tej książce. Poza oczywistym przerażeniem ogarnia mnie niedowierzanie. Bo… jak komukolwiek mogło przyjść do głowy coś takiego? Nie mam pojęcia. Czytając opis książki z okładki wydawało mi się, iż wiem w co się pakuję. Oglądając okładkę miałam niezachwianą pewność, że to wiem. Wszystkie moje ... Recenzja książki Dotknąć prawdy

@Sil@Sil

Ognista

11.05.2011

Czy kiedykolwiek czytaliście o dragonach? Nie mówię tu o smokach lecz o dragonach, które potrafią w jednej chwili z człowieka stać się smokiem. Szczerze mówiąc jest to moja pierwsza książka w takiej tematyce. Często spotykam się z wampirami czy aniołami w książkach lecz spotkanie z dragonami było dla mnie czymś nowym, świeżym wręcz orzeźwiającym. ... Recenzja książki Ognista

MS
@monis1900