Maciejka

1.05.2011

Lubię poczytać od czasu do czasu takie typowe babskie czytadło .Daje odprężenie ,leczy z kompleksów - bo pewnie wszystkie potomkinie Ewy mamy je podobne - i rozwesela ,czasem napawa optymizmem. Natalia Rogińska jest moim skromnym zdaniem dobrą twórczynią babskiej literatury . Spodobała mi się "Gruba " ,którą przeczytałam jednym tchem na początku... Recenzja książki Maciejka

@malineczka74

Zagubienie

1.05.2011

Książka napisana pod koniec XIX w. i ukazująca ówczesną klasę średnią szwedzkiej stolicy oczyma młodego mężczyzny, a raczej jeszcze chłopca. Wkracza on dopiero w dorosłość, ale jak większość osób w tym wieku uważa się już dojrzałego człowieka, nawet lekko znudzonego i teraźniejszością i przyszłością - zaplanowaną nie tylko przez niego, ale też prze... Recenzja książki Zabłąkania

@Kasia9@Kasia9

Stare pocztówki...

1.05.2011

Zawsze fascynowała mnie poezja, dlatego chętnie sięgnęłam po ta pozycję. Niestety, po przeczytaniu całego tomiku, czuję lekki zawód. Ewa Willaume-Pielka urodziła się w 1939 roku w Poznaniu. Mając 2 lata została wraz z rodziną wysiedlona, a jej drogi ciągle wiodły w różne strony. Bardzo dużo podróżowała po kraju i przeprowadzała się. Może stąd pomy... Recenzja książki Pocztówki

Father and Son

1.05.2011

Pewnie każdy z nas słyszał lub dopiero usłyszy okrzyk kogoś starszego od siebie: 'Ach, ta dzisiejsza młodzież!'. To nieśmiertelne zjawisko zwane różnicą pokoleń jest czymś co zawsze było, jest i będzie. Trzeba je tylko jakoś przeżyć. Jakość tych przeżyć zależy nie tylko od dorastającego nastolatka, ale przede wszystkim od relacji w rodzinie i w sz... Recenzja książki Klub filmowy

JJ
@jjon

Miłość i inne używki

1.05.2011

"Miłość i inne używki" to autobiograficzna powieść napisana przez Jamie Reidy'ego - byłego geniusza sprzedaży Viagry w koncernie Pfizer. Z humorem pokazuje on kulisy działania amerykańskiego przemysłu farmaceutycznego. I chociaż z perspektywy pacjenta chyba lepiej byłoby ich nie znać, od lektury tej dowcipnej i autoironicznej książki niełatwo się o... Recenzja książki Miłość i inne używki

Nigdy się nie zakochaj !

30.04.2011

Mathias Malzieu oprócz tego, że pisze książki jest także liderem i współzałożycielem francuskiej grupy rockowej Dionysos. Napisał takie utwory jak ,,Mechanizm serca” i ,,38 mini westerns”. Ja miałam szansę przeczytać tylko jedną jego książkę i jestem zachwycona. Pierwszy raz gdy zobaczyłam okładkę tej książki to już wiedziałam, że ją przeczytam. W... Recenzja książki Mechanizm serca

@nightmoth@nightmoth

Z ciemnością jej do twarzy

30.04.2011

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach ciężko o dobrą książkę fantastyczną, która odchodzi od utartego już schematu miłości, przyjaźni i innych związków między pięknymi wampirami/odważnymi wilkołakami/czymś innym, a zwyczajnym człowiekiem (który zawsze jest wybrańcem). Dzieje się tak z powodu coraz większej liczby dz... Recenzja książki Z ciemnością jej do twarzy

@Deline@Deline

"Lit- 6"

30.04.2011

Nie miałam wcześniej do czynienia z thrillerem ekologicznym. "Lit-6" to książka, która mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się, że zainteresuje mnie powieść o bombach atomowych. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tym autorze. Wcześniej nawet o nim nie słyszałam. Teraz chętnie przeczytałabym jego inną książkę. Autorem jest fiński pisarz i ... Recenzja książki Lit- 6

@natkawes@natkawes

Hotel Na Rozdrożu

30.04.2011

Książka pani Debbie Macomber jest jak dobry film z tych w których nie wiadomo kto jest winny śmierci jednego z bohaterów do czasu, kiedy nie dojdzie się do końca ekranizacji. Tak samo jest z tą książką. Zawsze można mieć przypuszczenia, jednak prawda na koniec jest najmniej spodziewana. Autorka doskonale trzyma w napięciu i powoduje, że podczas lek... Recenzja książki Hotel na rozdrożu

@Ledina@Ledina

Mag w czerni

30.04.2011

Autorka "Greywalker" Kat Richardson opisała dzieło Jaye Wells jako "pełną dynamiki podróż przez mroczny i niebezpieczny świat wampirów, nimf, magów i demonów". Z przyjemnością oświadczam, iż w pełni zgadzam się z tą opinią. "Mag w czerni" to drugi tom powieści opowiadającej swoim czytelnikom historię nieustraszonej zabójczyni Sabiny Kane - pół wam... Recenzja książki Mag w czerni

Podróż na antypody

30.04.2011

Być może z tego powodu, że za granicą byłam wszystkiego ze cztery razy (najdalej w Budapeszcie) bardzo lubię czytać opowieści tych, którzy znają tego świata trochę więcej. Do tej pory największy mój zachwyt budziły podróżnicze książki Wojciech Cejrowskiego ale od kilku dni wyrósł mu dosyć poważny konkurent w osobie Marka Tomalika. Stało się to za s... Recenzja książki Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia

@anek7@anek7

"Pudełko ze szpilkami"

30.04.2011

To mój pierwszy kontakt z Grażyna Plebanek.Mimo iż ksiażka mnie nie porwała mam zamiar jeszcze wrócić do tej autorki. Powieść czyta sie lekko i przyjemnie.Zaczyna sie od banalnej historii- przypadkowy romans Marty kończacy sie dwiema kreskami na teście ciążowym.Potem budowanie życia we dwoje,trudny poród,ciekawie opisana rodzina głównej bohaterki(... Recenzja książki Pudełko ze szpilkami

"Krzyk ciszy"

30.04.2011

Bardzo dobra ksiażka. Uważam że powinien ja przeczytac każdy kto za wszelką cene dąży do perfekcji w tym co robi.Dlaczego?Ponieważ pokazuje co może stać sie z człowiekiem ciągle goniącym za nieuchwytnymi ideałami.Z człowiekiem który żyje w ciągłym stresie,nie ma czasu na nic poza pracą. To dotyczy każdego z nas. A może czasami warto zwolnić,dać sob... Recenzja książki Krzyk ciszy

30.04.2011

"Gdyby można cofnąć czas, co zmieniłbym w swoim życiu?"-na pewno kazdy z nas zadawał sobie kiedys to pytanie. Elliott dostał szanse -mógł zmienić swoje życie.Ale żeby nie było zbyt różowo-wszystkie zmiany w przeszłosci niosą ze soba zmiany w terazniejszym zyciu bohatera...No i tutaj zaczynają sie schody... Jestem pod wrażeniem tej książki.Mimo iż ... Recenzja książki Będziesz tam?

30.04.2011

Ksiazke przeczytałam dwa razy-za kazdym razem odnajdujac w niej cos innego. Przeczytałam wiele pozycji o tej tematyce,sama kiedys byłam na skraju choroby i wydawało mi sie że juz wiele wiem o anoreksji.Jednak książka Karoliny Otwionowskiej uświadomiła mi że tak nie jest. Każdy przypadek jest inny-inna historia,inne motywy działania,inne demony... ... Recenzja książki Dieta (nie) życia

Przedśmiertny neuroleptyk

30.04.2011

Okazuje się, że na pozór młoda osoba, może w sobie dobrze znany metafizyczny sposób postrzegac moment śmierci. Ale nie o sam moment śmierci chodzi. Raczej o wydobycie esencji, w jaki sposób docieramy do nieuchronnego momentu w życiu i co temu towarzyszy. Debiutant w książce zawarł dziewięc różnych opowiadań, z których każde odmienne ma jednak wspól... Recenzja książki Przedśmiertny neutoleptyk - zbiór utworów

@winterolmostover@winterolmostover

"Z Ciemnością jej do Twarzy"

30.04.2011

Niezwykle rzadko sięgam po książki z gatunku fantastyki. Raczej nie przepadam za światem przyszłości - w którym nie ma miejsca na ludzkie uczucia , a w którym rządzą komputery i technika, roboty i potwory ,monstra i wilkołaki. Wolę pogodniejsze lektury, ale tym razem zdecydowałam się przeczytać książkę "Z ciemnością jej do twarzy " po części z prze... Recenzja książki Z ciemnością jej do twarzy

@malineczka74

Gone. Faza trzecia: Kłamstwa"

29.04.2011

Michael Grant to amerykański pisarz urodzony w 1943 roku. Wychowywany w wojskowej rodzinie, chodził do dziesięciu szkół w pięciu stanach, a także trzech szkół we Francji. Nawet jako dorosły nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej. Został pisarzem po części dlatego, że to jeden z nielicznych zawodów, które nie przeszkadzają w przemieszczaniu się. Opub... Recenzja książki Faza trzecia: Kłamstwa

Magiczny ogród...

29.04.2011

Każdy ma swoje uzależnienia i pasje. Niektórzy nie mogą żyć bez książek, inni bez muzyki, słodyczy czy kawy. Za to hrabina von Arnim nie mogła sobie wyobrazić życia bez swojego ukochanego ogrodu... Elizabeth von Arnim to angielska pisarka, która pokochała polską wieś. Kiedy 18 marca 1896, wraz ze sporo starszym mężem i trójką małych dzieci, przyje... Recenzja książki Elisabeth i jej ogród

@Annie01@Annie01

Krucha jak lód

29.04.2011

Moja opinia Własnie skończyłam czytać.. Moja reakcja na zakonczenie to.."co???!!" wypowiedziane głośno i ze złością! Cała ksiazka byla bardzo emocjonalna, ale takiego zaskakujacego zakończenia sie nie spodziwalam na pewno. To moja pierwsza ksiazka Jodi Picoult i juz wiem,ze nie ostatnia, bo jesli z taka przyjemnascia, lekkościa i ciekawoscia czyt... Recenzja książki Krucha jak lód

@AnnaKa26@AnnaKa26

Upiorne fale

29.04.2011

Jest późny wieczór, tak właściwie to noc, słuchasz radia, a raczej szukasz jakiejś ciekawej stacji, nagle natrafiasz na fale radiowe niosące w eter rozmowy całkiem inne niż do tej pory miałeś/ miałaś okazję słyszeć. Słuchacze dzwoniący do radia opowiadają swoje przeżycia, paranormalne wręcz, a prowadzący audycję jeszcze zachęca by dzielić się z inn... Recenzja książki Radio duchów

@Kasia9@Kasia9

Mężczyzna w brązowym garniturze

29.04.2011

Przerażony mężczyzna ginący w niewyjaśnionych okolicznościach pod kołami pociągu. Zamordowana kobieta odnaleziona w przeznaczonej do wynajęcia posiadłości nad Tamizą. Drogocenne diamenty skradzione w Afryce z pilnie strzeżonego miejsca. Oskarżeni o kradzież eksploratorzy z Ameryki Południowej, po których słuch zaginął podczas wojny. I tajemniczy Pu... Recenzja książki Mężczyzna w brązowym garniturze

@Elen@Elen

Miłość w blasku fioletu...

29.04.2011

,,To co widzialne jest doczesne, a to, o niewidzialne, jest wieczne’’. Zastanawialiście się kiedyś czy istnieje życie po śmierci? Czy stajemy się wtedy niewidzialnymi duchami, czy może wraz z końcem życia, niknie nie tylko nasze ciało, ale również i dusza? Przyznam się szczerze, że od dawna ogromnie intryguje mnie ta tematyka. Jestem ciekawa, jakb... Recenzja książki Odcień fioletu

@cyrysia@cyrysia

Pożeracze Deszczu, czyli jak przypomniał o sobie mój lęk wysokości

29.04.2011

Przyznam się Wam bez wstydu – mam straszliwy lęk wysokości. Nie pamiętam już, kiedy zaczęłam go odczuwać – miałam może 5-6 lat. Po prostu pewnego dnia, gdy stałam na balkonie mojego rodzinnego domu, spojrzałam w dół i poczułam, jak uginają się pode mną kolana, a po plecach przebiega dreszcz strachu. Od tamtego czasu unikam wszelkich kładek bez porę... Recenzja książki Miasto pożeraczy Deszczu

Powrót Naczelnego Gorszyciela Kraju, czyli śródziemnomorskie igraszki

29.04.2011

I znowu ten Sławomir Koper! Nie dość, że strącił z piedestału Wieszcza Adama, wkraczając do jego alkowy i wywlekając z niej rozmaite intymne szczegóły, nie do końca odpowiadające powszechnie panującym wyobrażeniom o idealnym żywocie autora „Pana Tadeusza”… Nie wystarczy, że największe talenty polityczne i artystyczne dwudziestolecia międzywojennego... Recenzja książki Życie prywatne i erotyczne w starożytnej Grecji i Rzymie