Piękna, subtelna i wzruszająca.

6.07.2010

Są w życiu takie historie, którym kibicuje się z całego serca. Czytając chce się krzyczeć do bohaterów, odczuwa się frustracje, ze nie można zmienić biegu wydarzeń, ostrzec. Tak właśnie czułam się czytając „ Zaklętych w czasie” Audrey Niffenegger. Motyw podróży w czasie nie jest niczym nowatorskim a mimo to odnosi się wrażenie świeżości poprzez ko... Recenzja książki Zaklęci w czasie

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs × 1

Toast za przodków

5.07.2010

Dzięki mojemu uczestnictwu, jak również i pracy na różnych międzynarodowych projektach młodzieżowych, miałam – w ciągu ostatnich kilku lat – okazję spotkać osoby pochodzące z krajów kaukaskich. W pewnym momencie poczułam się zaintrygowana regionem ich pochodzenia, kulturami go wypełniającymi, różnorodnością. Polską perspektywę złapaną w kadr oka mł... Recenzja książki Toast za przodków

@enga@enga

Naznaczeni błękitem - polecam

5.07.2010

"Naznaczeni błękitem, kroniki Drugiego Kręgu, Księga I" autorstwa Ewy Białołęckiej. Ta książka jest moim najnowszym bibliotecznym znaleziskiem. Początkowo odniosłam się do tejże z dystansem. Lektura jednak szybko rozwiała moje obawy. Książka wciąga niemal od pierwszej strony, kiedy to poznajemy Białego Roga i jego młodszego braciszka o wdzięcznym... Recenzja książki Naznaczeni błękitem

@misha@misha × 1

Morderstwo w Orient Expressie

4.07.2010

Mogłoby się wydawać, że zwykła przejażdżka pociągiem będzie nudną podróżą, w niczym nie zadziwiającą. Przypadkowi pasażerowie, którzy poznają się dopiero w momencie trwania podróży, wcześniej nie mając o sobie pojęcia. Lecz kto mógłby się spodziewać, że jedna rzecz połączy ich wszystkich? A w zasadzie dwie rzeczy, z których jedna to morderstwo. Mor... Recenzja książki Morderstwo w Orient Expresie

@Rebellish@Rebellish × 3

Era kobiet

3.07.2010

"Era Kobiet" to książka kierowana zdecydowanie do płci pięknej. Autorki - Marika Krajniewska i Marzena Lickiewicz, przedstawiają obraz matek samotnie wychowujących dzieci. Głównymi bohaterkami są koleżanki z czasów podstawówki - Roxana i Karolina. Przeplatająca się narracja przedstawia punkty widzenia świata przez każdą z dwóch bohaterek. Opowieść ... Recenzja książki Era kobiet

@azia@azia × 1

Wywiad z Antoniną Kostrzewą

3.07.2010

Wywiad z Antoniną Kostrzewą Agata Wiśniewska: " Zawstydzeni czyli skazani na samotność " to Twoja pierwsza powieść. Jakie to uczucie trzymać w ręku swoją pierwszą wydaną książkę? Jakie towarzyszą temu emocje? Antonina Kostrzewa: Od początku, tj. od dnia przekazania książki do wydawcy, czekałam w napięciu na ten moment. Myślałam, że będę skakać z... Recenzja książki Zawstydzeni czyli skazani na samotność

@agacia@agacia × 1

Oskar i pani Róża

2.07.2010

Oskar ma 10 lat, ma raka, nie wierzy w Boga, jego rodzice to "kompletni debile", a jedyną osobą, która go rozumie jest ciocia Róża. To ona namawia go, by rozpoczął korespondencję z Bogiem... "Na imię mam Oskar, mam dziesięć lat, podpaliłem psa, kota, mieszkanie (zdaje się, że nawet upiekłem złote rybki) i to jest pierwszy list, który do Ciebie wys... Recenzja książki Oskar i pani Róża

Peeters + space opera = Lupus

2.07.2010

Zadawaliście sobie kiedyś pytanie, co to w zasadzie jest space opera? Ja przez długi czas nie mogłem zrozumieć tego "opera". Nikt tam przecież nie śpiewa, nie ma rubasznych pań o rubensowskich kształtach, a do tego Wikipedia mówi mi coś takiego. Trudno się z tą definicją nie zgodzić - jak mawia mój były szef - "coś w tym jest":). Więcej! Jeżeli zg... Recenzja książki Lupus tom 4

@deadbishop@deadbishop × 1

Piękne Istoty

1.07.2010

W maleńkim miasteczku na południu USA, dokładnie w stanie Karolina Południowa, czyli w samym sercu Południa kultywującego tradycje sprzed Wojny Secesyjnej, mieszka sobie Ethan, zwykły nastolatek. Zakochuje się w Lenie, nowej dziewczynie, która przeprowadza się do wuja, żeby z nim zamieszkać, bo nie ma rodziców. Lena chodzi do szkoły, odrabia lekcje... Recenzja książki Piękne istoty

Wywiad z Mariolą Zaczyńską

1.07.2010

Wywiad z Mariolą Zaczyńską Agata: "Gonić Króliczka " to Twoja pierwsza książka.. Skąd wziął się pomysł na nią? Mariola Zaczyńska: Hmmm.... Ja MUSIAŁAM coś napisać, zmierzyć się z materią pisaną, wyrzucić z siebie. Zrobiłam to, ale dopiero po nauce w studium scenariuszowym łódzkiej Filmówki. „Gonić króliczka" to dyplomowy scenariusz komedii romanty... Recenzja książki Jak to robią twardzielki...

@agacia@agacia × 1

Czy Panny roztropne jeszcze sa na tym świecie ???

30.06.2010

"Panny roztropne" to druga książka Magdaleny Witkiewicz a zarazem kontynuacja debiutanckiej powieści autorki: " Milaczek". Autorka długi czas była analitykiem marketingowym, co jednak nie przeszkodziło jej w odkrywaniu swojego zamiłowania do pisania. Najpierw był pamiętnik, potem blogi aż wreszcie spod piórka autorki wyszła fantastyczna książka. ... Recenzja książki Panny roztropne

@agacia@agacia

Polska język - trudna język (recenzja audiobooka)

30.06.2010

Mój język prywatny daleki jest od ideału. Korzystam z różnych dziwnych młodzieżowych wynalazków lingwistycznych, ale robię co mogę, by chociaż takie ulungi jak jak "swetr", czy "przyszłem", nie gościły w moim słowniku. Z czasem jednak zwykła chęć mówienia w miarę poprawnie zrodziła we mnie dziwną potrzebę do sprawdzania poprawności różnych dziwnie... Recenzja książki Mój język prywatny : słownik autobiograficzny

KS
@KSH

O przygodach królowej Elżbiety

29.06.2010

Po ostatnim przesłuchanym i skomentowanym audiobooku czułem niedosyt i potrzebę czegoś lepszego. Jedyne co miałem pod ręką to owa “czytelniczka”, która nota bene brzmi jak “mydelniczka”, a słownik języka polskiego, w ogóle takiego słowa nie zna. Wracając do tematu. Nagranie krótkie, przeczytane umiejętnie i choć taki kwiatek jak “inteligiencja” mo... Recenzja książki Czytelniczka znakomita

KS
@KSH

Lekcja historii z kryminalną zagadką w tle

29.06.2010

Autorka sprawnie i bezbłędnie przenosi mnie po raz drugi do czasów regencji w Anglii. Piszę drugi, bo jest to kontynuacja poprzedniej części, równie świetne pod tytułem, "Czego boją się anioły”. Historia o obowiązkach, miłości, zdradzie, przyjaźni... Młody wicehrabia Sebastian St. Cyr po raz kolejny poszukuje sprawcy zbrodni dokonanej na młodej kob... Recenzja książki Kiedy bogowie umierają

Fascynująca i pedantycznie dokładna

29.06.2010

Niewątpliwie książka ma ciekawą okładkę. Symbolizuje „zaproszenie” do mózgów detektywów, co faktycznie dzieje się podczas czytania książki. Kolejny plus za fantastyczny wstęp liczący 17 stron! Treść podzielona jest na 4 główne rozdziały, każdy zaś rozdział ma swoje podrozdziały. W spisie treści możemy dokładnie znaleźć, co znajduje się w każdym z n... Recenzja książki Stulecie detektywów: drogi i przygody kryminalistyki

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs × 1

Schmitt = geniusz

29.06.2010

- Zdecydowanie jest pan królem tematów, na których łatwo noga może się powinąć.... A tymczasem panu nigdy jeszcze się noga nie powinęła!* Kolejna fantastyczna książka autorstwa Erica-Emmanuela Schmitta. Fantastyczna, choć inna od pozostałych. Jest to powieść z prawdziwego zdarzenia a nie króciutka książeczka. Autor odbiega od swojego trochę filozof... Recenzja książki Przypadek Adolfa H.

Nuda i żenada.

29.06.2010

Miało być zabawnie... Z tyłu okładki jest napisane: „ zabawniejsze niż komedie Woody Allena”. Cóż... Obok Woody Allena to nawet stać by nie mogło. Lektura bardzo stereotypowa, z jednobarwnymi bohaterami. Stylistycznie również nie porywa, autorowi zdecydowanie brak wprawy a może po prostu talentu. Historia tyczy się Rodrigo i jego problemów psychic... Recenzja książki O psychiatrach, psychologach i innych psychozach

Symulakry i symulacja

28.06.2010

Prawie każdy, kto obejrzał film braci Wachowskich "Matrix" i nie przetrawił go jak każdą inną hollywoodzką produkcję zaczął szperać w poszukiwaniu dodatkowych informacji pokazujących w szerszym świetle zagadnienia i tematykę poruszane w filmie. Film jest wielowarstwowy i w zależności od tego czy wybierze się najpierw wątek mesjanistyczny, topos ży... Recenzja książki Symulakry i symulacja

@fri2go@fri2go

Krzyż południa. Rozdroża.

28.06.2010

Stany Zjednoczone XIX wieku. Czasy wojny secesyjnej. Bitwy pomiędzy konfederatami a federalnymi toczone o sprawę czarnoskórych. Tak pokrótce przedstawiają się realia "Krzyża Południa. Rozdroży" – nowej powieści Jakuba Ćwieka, autora horrorów, scenariuszy komiksowych oraz opowiadań. Autor oddaje w nasze ręce prolog oraz trzy księgi podzielone na roz... Recenzja książki Krzyż południa. Rozdroża

@deadbishop@deadbishop

Szeptem

28.06.2010

Jeszcze chyba żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak ta. ! Od tej książki ani na chwilę nie mogłam się oderwać, no chyba, że już musiałam. "Szeptem" to książka pełna napięcia, zgrozy i strachu. Główna bohaterka, Nora, jest z pozoru normalną dziewczyną. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Patch ... Normalny chłopak, który chodzi ... Recenzja książki Szeptem

@Loli14@Loli14

Jeszcze lepszy od pierwszego!

27.06.2010

Tom drugi to kolejne 11 opowiadań, jeszcze lepszych chyba, niż te z pierwszego tomu. Poza opowiadaniem „Kości ziemi” Ursuli K. Le Guin (które znam z jej cyklu „Ziemiomorze”) reszta opowiadań była dla mnie całkowitą nowością. I tym razem mamy zaprezentowany tutaj szeroki wachlarz czarodziejów. Od opętanego żądzą władzy i nieczułego na emocje ojca w... Recenzja książki Wielka księga opowieści o czarodziejach, tom 2

@enga@enga

Znakomity komiks o samotności. Szybki, ale znakomity.

26.06.2010

Chabouté ponownie pokazał klasę, pełną klasę europejskiego komiksu. Po bezbłędnym "Henri Desire Landru" i "Czyśćcu", "Samotnik" utrzymuje wysoki poziom. Ale po kolei. Właśnie od kolei się zaczęło. Jechałem do rodzimego Gdańska i postanowiłem nadrobić lekkie zaległości w komiksowym świadku. Jak tylko zobaczyłem, że "Samotnik" w końcu ukazał się na... Recenzja książki Samotnik

@deadbishop@deadbishop

Kochanowo i okolice

26.06.2010

Uśmiałam się nad tą książka, jak już dawno tego nie robiłam. Jednak nie jest to książka stricte komediowa, tylko do śmiechu. Pod tą pozorną wesołością ukryła się smutna kontestacja - "co ja robię tu" - że tak zacytuję znany zespół. Ale po kolei. W pewnej małej wiosce (według autora dość dużej) grupa chłopców w siermiężnych latach osiemdziesiątych u... Recenzja książki Kochanowo i okolice

Ostatnia piosenka

25.06.2010

Ta książka to naprawdę przecudowna lektura, przy której bardzo mile spędziłam czas. Wciągnęła mnie tak, że nawet się tego nie spodziewałam. Lecz czego można spodziewać się po Sparksie, jak nie tego, że jego powieści tak bardzo potrafią uderzyć w serce czytelnika? I przy okazji niesamowicie wzruszyć i zmusić do przemyśleń? Autor napisał tę książkę t... Recenzja książki Ostatnia piosenka

@Rebellish@Rebellish

Magiczne Drzewo

25.06.2010

Książka ta to pięknie wydana pozycja w twardej oprawie z malowniczymi rysunkami. Już samo wzięcie jej w ręce sprawi niemałą przyjemność każdemu estecie. A bajka zaczyna się tak... Gdzieś we współczesnym świecie rozpętała się niesamowita burza. Jeden z piorunów uderzył w pewne drzewo - potężny stary dąb, który niejedno już widział i swoje wie. ... Recenzja książki Czerwone krzesło

@kawa_arabska@kawa_arabska × 1