w sumie polecam

20.03.2011

Moją życiową ambicją jest przeczytanie książek wszystkich noblistów. Nie każdej książki, ale przynajmniej jednej. Wczoraj wieczorem miałam okazję uczynić kolejny krok. Przeczytałam zbiór opowiadań Llosy traktujących głównie o przemocy sensu largo. Nie jest to książka łatwa i przyjemna. Czyta się ją wprawdzie szybko. Ale żeby ją odpowiednio smakowa... Recenzja książki Wyzwanie Szczeniaki

@kasiek@kasiek

Poruszające wspomnienia

20.03.2011

Gdyby nie to, że Otto Rosenberg był Sinto, pewnie prowadziłby w Berlinie spokojne, choć ubogie życie pod opieką swej babki. Jak ono wyglądało, dowiadujemy się z pierwszych partii jego wspomnień, powstałych pół wieku po wojnie. Klan Rosenbergów nie wędrował po całych Niemczech, jego przedstawiciele mieszkali co prawda w wozach, ale ustawiali je na w... Recenzja książki Palące szkło

Klasyczny Kopciuszek w brytyjskim wywiadzie

20.03.2011

Helen Fielding – autorka „Rozbuchanej wyobraźni…” znana jest przede wszystkim z napisania „Dziennika Bridget Jones” i „W pogoni za rozumem”. „Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules” to powieść kryminalna z bardzo rozbudowanym wątkiem romansowym. Oto młoda dziennikarka, dziewczyna z traumatycznymi wspomnieniami z dzieciństwa, kobieta nieza... Recenzja książki Rozbuchana wyobraźnia Olivii Joules

@KKKK@KKKK

"Przez ciernie do gwiazd"

19.03.2011

Tyle się mówi o tym, że nie należy oceniać książki po okładce. Całkowicie się z tym zgadzam, co nie zmienia faktu, że dzieło pt. “Claude i Camille” to wspaniały duet ciekawej treści i pięknej oprawy graficznej. Często przerywałam czytanie, aby ponownie spojrzeć na okładkę przedstawiającą piękny obraz kobiety z parasolką lub obracałam wolumin w dło... Recenzja książki Claude i Camille

@Deline@Deline

Kobieta w obliczu jakobińskiego przewrotu

19.03.2011

XVIII wiek dla Francji to okres wielkich przełomów, zmian i nowych idei. Głoszone przez Francuzów hasła wolności i równości doprowadziły społeczeństwo do zguby i całkowicie odmieniły losy całej Europy. Poczynając od proklamowania republiki i jakobińskiego terroru, na dziwnym małym człowieku - Napoleonie, kończąc. Jest rok 1777, na tronie od trzech ... Recenzja książki Józefina Trylogia o żonie Napoleona Część 1

@femme@femme

Natłok myśli

19.03.2011

Ismail Kadare napisał powieść będącą rozrachunkiem - z sumieniem, z sobą samym, z miłością, z życiem, z władzą, z systemem. Opowieść przejmującą i niełatwą, pełną bólu i poczucia bezsensu. Obchody pierwszomajowe. W Polsce część osób jeszcze dzisiaj wspomina je sentymentalnie, jako czas "odbębnienia" obowiązku uczestnictwa, a potem skupienie się na... Recenzja książki Córka Agamemnona

@enga@enga × 1

Melancholia Sukuba

19.03.2011

Przeglądając księgarnię internetową wpadłam przypadkiem na Melancholię Sukuba, a ponieważ autorka napisała też jedną z moich ulubionych serii - Akademię Wampirów, to stwierdziłam, że powinnam się również zaznajomić z jej innymi książkami. Tak więc, zamówiłam od razu pierwsze trzy części i gdy tylko paczka do mnie dotarła niecierpliwie ją otworzyłam... Recenzja książki Melancholia sukuba.

@PinkMiracle@PinkMiracle

"Dziedzictwo mroku"

19.03.2011

Uwielbiam książki, które są lekkie, a w dodatku przyjemne, z dobrze rozbudowaną historią i bohaterami - idealne połączenie według mnie, nie musimy się nawet wysilać, by czerpać rozrywkę z lektury.Właśnie dlatego gatunek paranormal romance stał się tak popularny, każdy z nas ma ochotę na coś lekkiego od czasu do czasu. Rzecz jasna, często zdarzają s... Recenzja książki Dziedzictwo Mroku

@Yossa@Yossa

Pachnąca kwiatami ..

19.03.2011

Po bardzo udanej ostatniej powieść Sherryl Woods "Smak marzeń" z przyjemnością sięgnęłam po dalsze losy rodziny O'Brien. Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś innego...ale o tym w podsumowaniu. Miło wrócić do znanego już miasteczka Chesapeake Shores, jeszcze milej spotkać jest osoby, które po części się już poznało, ich losy, rodziny i pewne... Recenzja książki Zapach żółtych róż

@sabinka.t1@sabinka.t1

"Magia jest tym, czego nie wiesz".

19.03.2011

Książka „Krąg Magii. Księga Sandry” opowiada historię czwórki nastolatków, którzy pod wpływem pewnych wydarzeń spotykają się w Świątyni Wietrznego Kręgu, w miejscu, w którym mogą poczuć spokój i bezpieczeństwo. Każdy z bohaterów ma swoją własną, indywidualną magiczną moc, nad którą musi nauczyć się panować. Zdolnością Sandry jest wplatanie światła ... Recenzja książki Krąg Magii 1 Księga Sandry

@Rebellish@Rebellish

,,Róża mojego serca"

19.03.2011

,,Róża mojego serca” jest to książka młodzieżowa. Autorem jest Jackie Stevens, który bardzo dobrze potrafi się wcielić w rolę kobiety. Na swoim koncie ma trochę książek i wiele z nich należy do serii ,,Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty” nawet ,,Róża mojego serca”. Jest to moja ulubiona książka, którą wiele razy już czytałam. N... Recenzja książki Róża mojego serca

@nightmoth@nightmoth

Czysty jak łza

19.03.2011

Wielki Nieprzekupny, który zapisał się pamięci jako krwawy tyran. Niezłomny idealista, który skąpał Francję we krwi, by urzeczywistnić marzenie o świecie, gdzie rządzi cnota. Obrońca pokrzywdzonych, który sterroryzował cały naród. Zażarty przeciwnik kary śmierci, który posłał tysiące ludzi pod nóż gilotyny (z opisu wydawcy). Jego biografie spisali... Recenzja książki Robespierre

@petroniusz@petroniusz

Bardzo dobra!

19.03.2011

Przeczytałam Trylogię Arturiańską i wydawało mi się, że wiem już wszystko o tym jak pisze Bernard Cornwell. Jakże się myliłam! Książka otwierający nowy cykl o walkach z wikingami. Książka ma wiele więcej humoru niż poważna Trylogia, autor często puszcza do nas oko. Autor wprowadza nas w brutalny świat, który jest ciężki do zrozumienia dla współczes... Recenzja książki Ostatnie królestwo

@kasiek@kasiek

Z dziejów husarii

19.03.2011

Dobrze, że są ludzie, którzy mają hopla w jakimś temacie, bo dzięki nim można się tyyyle dowiedzieć! W sprawach husarii kieruję wszystkich do Pana Sikory, który w swojej króciutkiej, ale treściwej książce zamieścił wszystko co warto wiedzieć o chlubie polskich wojsk. Żeby zrozumieć dlaczego o husarii mówi się legendarna lub dlaczego napisałam "chl... Recenzja książki Z dziejów Husarii

@foolosophy@foolosophy

Słowacki kobieżec wyobraźni z duchem klasyków w tle

19.03.2011

Powieści grozy wciąż ewoluują. Na przestrzeni wieków gatunek ten zyskuje wciąż nowe oblicza a to co kiedyś było "mainstreamem" dawno już odeszło do literackiego lamusa. Co więcej, groza przenika się z innymi gatunkami, tworząc przedziwne hybrydy , które bardzo ciężko sklasyfikować. Autorzy prześcigają się w kreowaniu coraz bardziej wymyśln... Recenzja książki Rytuał. Tom 1

@Maynard@Maynard

Dziewczyna i chłopak wszystko na opak

18.03.2011

Na tą książkę trafiłam gdzieś na blogu. Stwierdziłam, że może być nawet ciekawa i zapisałam na listę oczekujących. Gdy nadarzyła się okazja wybrałam ją ;) Opis z tyłu jest… inny ;) nawiązuje do tytułu książki. Żeby przeczytać opis trzeba odwracać książkę… nie powiem intrygujące… Ostatnio trafiam na książki, które są pisane z różnych punktów widzen... Recenzja książki Dziewczyna i chłopak wszystko na opak

Zamówienie z Francji

18.03.2011

Już z samych podziękowań, umieszczonych na początku książki, wnioskuję, że Pani Anna jest początkującą pisarką. Mogę również z czystym sumieniem powiedzieć, że jeśli dalej będzie pisała tak, jak pisze, to zajdzie bardzo wysoko. Ewa, młoda fotograficzka, czuje się nieco zawiedziona swoją pracą, bo wyobrażała ją sobie zupełnie inaczej. Jej pasją jes... Recenzja książki Zamówienie z Francji

@Mani@Mani

Dziewczyna z sąsiedztwa

18.03.2011

„Przedmieścia. Ciemne ulice, przystrzyżone trawniki i przytulne domy. Miła, spokojna okolica. Jednak nie dla nastoletniej Meg i jej kalekiej siostry Susan. W domu Chandlerów, przy ślepej uliczce, w ciemniej, zawilgoconej piwnicy, Meg i Susan zdane są na łaskę kapryśnej i cierpiącej na ataki szału ciotki Ruth, którą szybko ogarnia szaleństwo. Szaleń... Recenzja książki Dziewczyna z sąsiedztwa

@Maks@Maks × 1

Niezwykła historia miłości Claude'a i Camille.

18.03.2011

Zawsze interesowało mnie, jak żyli artyści - malarze, muzycy czy poeci - ponieważ są to ludzie wrażliwi, a takie osoby o wiele intensywniej od innych kochają i nienawidzą, cierpią i wpadają w stan euforii. Ciekawiło mnie również, czy ich pasja spotykała się ze zrozumieniem najbliższego otoczenia, czy raczej uważani byli za szaleńców. To były główne... Recenzja książki Claude i Camille

@MirandaKorner@MirandaKorner

Kanadyjska niespodzianka

18.03.2011

Z czym kojarzy się Kanada? Z syropem klonowym, dwujęzycznością, europejską atmosferą tak różną od amerykańskiej kultury, Vanquever i Toronto, ale z jednym jakoś nie mam skojarzeń ze zbrodnią i sławnym śledczym. A jednak historie wykreowane przez Maureen Jennings nie odbiegają niczym od kryminałów Agathy Christie czy Arthura Conan Doyle`a. Słowa na ... Recenzja książki Pod gwiazdami Smoka

Podróż po miłość

18.03.2011

Trzydziestolatka z nieciekawą fryzurą, lekką nadwagą znudzona swoim dotychczasowym życiem. Jej związek stał się nudny, a ona potrzebuje przygód. Anabella od kilku lat ma tego samego faceta, a jej życie to jedna wielka monotonia. Pewnego razu rzuca wszystko, pakuje walizkę (którą potem gubi na lotnisku) i wylatuje na Majorkę. Tam nazywa spotyka prz... Recenzja książki Podróż po miłość

@RedHead@RedHead

Biblioteka cieni

18.03.2011

Powieść zaczyna się sceną śmierci. Pewien stary antykwariusz wraca z długiej podróży i jedzie taksówką z lotniska prosto do swojego antykwariatu. Z radością i ulgą przekracza próg swojego ulubionego miejsca na ziemi, wchodzi na piętro, gdzie w oszklonej gablocie trzyma najcenniejsze białe kruki. Tam dostrzega książkę, jakiej jeszcze nie widział, do... Recenzja książki Biblioteka cieni

Wstrząśnięta, niezmieszana …

18.03.2011

Bardzo dobrze pamiętam dzień, w którym po raz pierwszy trzymałam tę książkę w ręce. Późne lato. 17 Wrzesień 2010. Austria – Wiedeń. Nie będę pisała gdzie to było, ani jak tam trafiłam, bo ważne jest tylko to, że wówczas w me ręce trafiła książka pani Wilk. Przeczytałam opis z okładki i pomyślałam „jaki ten świat mały” i postanowiłam, ze przy pierws... Recenzja książki Podwójny uśmiech Mona Lisy

@Sil@Sil

„Sempre, cholera, fidelis” czyli „Nie najlepszy tydzień, żeby przestać wąchać klej”

18.03.2011

Zacznę od tego, iż „delikatnie mówiąc” nie przepadam za książkami z zatytułowanymi rozdziałami. Czemu? Irytuje mnie to, że zwykle tytuł mówi zbyt wiele, albo przeciwnie, wcale nie wiadomo o co chodzi. Zazwyczaj więc nie sięgam po tego typu książki. Tym razem nacięłam się sama, bo kupiłam książkę nie zaglądając do środka, a gdy w końcu postanowiłam ... Recenzja książki NIANIEK, czyli facet do dziecka

@Sil@Sil

,,Nie zawrócę''- walka o lepsze jutro....

18.03.2011

Gdy niespodziewanie po wielu latach związku, ukochana osoba opuszcza cię, cały dotychczasowy świat wali się jak domek z kart. Czujesz się tak, jakby umarła cząstka ciebie. Nie widzisz już wtedy sensu życia i zamykasz się w swej skorupie, nie wierząc, że kolejny dzień może przynieść coś dobrego. Uważasz , że jesteś nikim. Ciężko wtedy, zacząć ws... Recenzja książki Nie zawrócę

@cyrysia@cyrysia