Mistrz

14.02.2011

Jak głoszą informacje zamieszczone na okładce książki Andy Andrews jest pisarzem, który został okrzyknięty przez New York Timesa "jednym z najbardziej wpływowych ludzi w Ameryce". Ponadto jest on również autorem powieści i poradników oraz rozchwytywanym specjalistą od szkolenia i motywowania pracowników w wielkich korporacjach. Prowadził wykłady dl... Recenzja książki Mistrz

Piasek, piasek, piasek...

14.02.2011

Tak się jakoś złożyło, że do tej pory nie był mi dany kontakt z literaturą japońską. Ponieważ na wszystkich serwisach książkowych i na większości blogów triumfy święci Haruki Murakami, logiczne wydawało się, ze pierwszym spotkaniem z pisarstwem Dalekiego Wschodu będzie któraś z jego książek. Tymczasem stało się inaczej. Abe Kōbō to nieżyjący od pr... Recenzja książki Kobieta z wydm

@anek7@anek7 × 2

Mroczna historia

14.02.2011

W pierwszym momencie zaintrygował mnie opis, a odrzuciła okładka. Fantastyka połączona z historią to coś, co lubię; wilki również przyciągają mą uwagę, więc postanowiłam sprawdzić, jak spodoba mi się ta książka. Jeden z rycerzy Zakonu Krzyżackiego znajduje w wilczym gnieździe miot... dzieci. Wyglądają niewinnie, jednak w rzeczywistości są stworem ... Recenzja książki Wilczy miot

@enga@enga

Jak dojrzeć do miłości?

14.02.2011

Najnowsza pozycja autorstwa „Miłość toksyczna, miłość dojrzała. Coaching relacji” Macieja Bennewicza jest skierowana do wszystkich tych, którzy poważnie traktują swoje związki i cały czas nad nimi pracują. Związek powstaje najpierw w głowie, lecz staje się prawdą poprzez konkretne działania – twierdzi Maciej Bennewicz, autor książki. Autor poddaje... Recenzja książki Miłość toksyczna miłość dojrzała

MI
@missmigotka

Dziewczynki ze świata maskotek

14.02.2011

"Zaginęłam dwanaście lat temu w pierwszym tygodniu grudnia w mieście O. Po raz ostatni mnie i moją przyjaciółkę, która zaginęła w tym samym czasie co ja, widziano na pewno - tak uznała policja i taką informację przekazano mediom - na klatce schodowej jej domu w piątek pierwszego grudnia około osiemnastej trzydzieści." Takimi słowami rozpoczyna się... Recenzja książki Dziewczynki ze Świata Maskotek

@Lena173@Lena173

Kto to właściwie jest arktyczny ninja?

14.02.2011

Początkowo nie wiedziałem, co to za książka. „Jak zostać arktycznym ninja” – yyy, co to jest?? Podręcznik survivalu? Autobiografia? Książka podróżnicza? Relacja ‘zza kulis’? Okazało się, że żadne z poniższych, a raczej z każdego po trochu. Takie ni wpiął ni wypiął, gdzie nie wiadomo jak ten twór dokładnie nazwać i do jakiej szufladki wpakować. Ric... Recenzja książki Jak zostać arktycznym ninja i inne przygody z evelem, oliverem i wiceprezydentem botswany

@fri2go@fri2go

Kobieca wojna

13.02.2011

Przede mną owoc kilku lat pracy Swietłany Aleksijewicz – dziennikarki, która na kartach niniejszej książki utrwaliła historię i wspomnienia rosyjskich kobiet walczących w II wojnie światowej. Choć literatura wojenna nikomu nie jest obca, z takim reportażem prawdopodobnie zetkniecie się po raz pierwszy. Bo ta książka jest inna. Ta mówi głosem kobie... Recenzja książki Wojna nie ma w sobie nic z kobiety

@blackcurrant@blackcurrant

Dziewczyna z sąsiedztwa

13.02.2011

Trudno pisać o czymś co gotuje krew w żyłach, ale postaram się zrobić to w jak najbardziej obiektywny sposób. Jack Ketchum, znany jest nielicznym polskim czytelnikom, jego książki przez długi czas nie były tłumaczone w naszym kraju, czym to było spowodowane?, trudno powiedzieć. Pierwszą przetłumaczoną na naszym rynku książką Ketchuma a zarazem najb... Recenzja książki Dziewczyna z sąsiedztwa

@Natula@Natula × 1

Rewelacja!

13.02.2011

Już z mojej oceny można wyciągnąć wniosek - jestem absolutnie zachwycona książką. Dalsze losy rosyjskiej arystokratki Kseni Ossoliny i niemieckiego fotografa Maksa von Passau rozwijają się wcale nie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. To jest ten moment w cyklach o ulubionych bohaterach, którego ja najbardziej nie lubię. Podobnie było z Tatianą i Ale... Recenzja książki Wszystkie marzenia świata

Tracy Bloom "Zakaz seksu we wtorki"

13.02.2011

"Kobiety dzielą się na te, które wybierają swemu dziecku ojca, i te, które nie wybierają. Innymi słowy - te, które latami przesiewają męską populację przez gęste sito, i te, na które ciąża spada jak grom z jasnego nieba" Takimi słowami rozpoczyna się książka napisana przez Tracy Bloom - specjalistkę ds. marketingu, dla której przeprowadzka do Stan... Recenzja książki Zakaz seksu we wtorki

Bloguj jak mistrz

13.02.2011

Paweł Wimmer - postać dla mojego pokolenia zewsząd kultowa, bowiem od kursu HTML tegoż autora zaczęłam moją wieloletnią przygodę z technologiami internetowymi. Przygodę zresztą trwającą do dziś, co jest najlepszym dowodem na moc oddziaływania publikacji tego Pana. Tym bardziej trudno jest mi zupełnie obiektywnie podejść do powierzonego mi zadania r... Recenzja książki Bloguj jak mistrz. Windows Live Writer 2011

Śmiertelna Fantazja

13.02.2011

Nora Roberts to kobieta o wielu twarzach, które zmienia jak maski, aby trafić dokładnie w tych, których trafić zamierza. Jeszcze kilka dni temu byłam skłonna do wzruszenia się nad losami udręczonej i romantycznej Cilli z "Hołdu", dziś przyklasnęłam twardej babie ze "Śmiertelnej Fantazji". "Śmiertelna Fantazja" to kolejna część futurystycznego cykl... Recenzja książki Śmiertelna fantazja

Ruda Sfora

13.02.2011

Jeśli chcesz dobrej polskiej fantastyki sięgnij po Kossakowską - tak brzmiały wielokrotnie powtarzane słowa. Bądź co bądź ta autorka uplasowała się dość wysoko w liście polecanych przez innych czytelników. Więc kuszona obietnicą kawałka dobrego fantasty sięgnęłam po "Rudą sforę", obiecująca okładka i logo wydawnictwa zapewniały mnie o słusznym wybo... Recenzja książki Ruda Sfora

@foolosophy@foolosophy × 1

Międzymiasto-obrazków kilka z podróży.

13.02.2011

Debiutancka powieść Agnieszki Gałuszki.Jak ją jednoznacznie określić? Nie jest to zadanie łatwe. Autorka oprowadza nas po tytułowym Międzymieście.-świecie dworców kolejowych,peronów,stacji,stacyjek.Tworzy dokładny, tak dobrze znany nam obraz ciągłego ruch,zatrzymując się jednak po drodze przy najciekawszym z elementów tej mozaiki-przy człow... Recenzja książki Międzymiasto

AL
@Alinka91

Czarownica kryje się w każdej z nas...

13.02.2011

Od tak dawna chciałam przeczytać tę książkę, że po pewnym czasie już nawet o niej zapomniałam.Jednak wraz z pierwszymi stronami to dawne uczucie powróciło i tak melancholijnie dość zaczęłam przygodę z Wojnami czarownic. Anáid kąpie się się w blasku księżyca i tańczy w wiosennym deszczu, a wszystko w towarzystwie swojej matki - ekstrawaganckiej, pi... Recenzja książki Klan Wilczycy

@Yossa@Yossa

Sukces polega na tym, by iść od porażki do porażki nie tracąc entuzjazmu

13.02.2011

Jak wiecie, jedną z moich ulubionych pisarek jest właśnie Pani Małgorzata Musierowicz. Dlatego z wielką chęcią przemierzam przez kolejne tomy tak uwielbianej przeze mnie Jeżycjady. Pani Musierowicz, jak wszyscy wiemy ukończyła VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Z zawody jest grafikiem, ale ... Recenzja książki Córka Robrojka

@Meme@Meme

Sosnowe dziedzictwo

13.02.2011

"Sosnowe dziedzictwo" jest debiutancką powieścią Marii Ulatowskiej która jak mówi, od zawsze wiedziała, że napisze książkę. Utwór jest magiczny i zachwycający sam w sobie, zaliczający się do tych, przy których czytelnik nie raz się zaśmieje, i nie raz uroni łezkę. Historia rozłożona jest między teraźniejszość a przeszłość, tuż po II Wojnie Świa... Recenzja książki Sosnowe dziedzictwo

@Twilightowa@Twilightowa

Jillian Westfield wyszła za mąż

13.02.2011

Każdy z nas miał pewnie taki moment w życiu, że chciał cofnąć czas. Zwykle powodem takiego pomysłu była chęć odmłodzenia , przeżycia miłych chwil jeszcze raz lub niedopuszczenie do ponownego popełnienia istotnych błędów. Wiele razy do głowy przychodzą też nam myśli, co by było gdybyśmy inaczej dokonali wyboru obiektu swoich uczuć i tu oczywiście ni... Recenzja książki Jillian Westfield wyszła za mąż

@malineczka74

Dr House i filozofia - wszyscy kłamią

12.02.2011

Pewnie nikogo nie zdziwi fakt, że gdy tylko dowiedziałam się o możliwości recenzowania tejże książki biegałam z "bananem na twarzy". Trzeba wiedzieć, że jestem wielką fanką tego serialu, właściwie "Dr House" jest jedynym serialem, który oglądam tak naprawdę. Bo ja to wolę sobie poczytać niż tracić czas na telewizję. Gregory'ego House nie trzeba pr... Recenzja książki Dr House i filozofia - wszyscy kłamią

@foolosophy@foolosophy

Zimowy monarcha

12.02.2011

To, co wydaje się oczywiste, przedstawione z innej perspektywy może nabrać zupełnie innego sensu. To, co znane i oklepane, nabiera piękniejszego kształtu, nie opływa w wychwalanki, nie przedstawia też suchych faktów. Wydawać się może, że temat czasów Artura i samego bohatera to temat wyczerpany, wielokrotnie oklepany, zadeptany i wysuszony do dna. ... Recenzja książki Zimowy monarcha

@foolosophy@foolosophy

Pragnienie

12.02.2011

Carrie Jones jest amerykańską autorką powieści dla młodzieży. Z jej twórczości największą popularność zdobyły książki „Pragnienie” i „Zniewolenie”, bestsellery „New York Timesa”. Powieść „Pragnienie” rozpoczyna cykl o tym samym tytule i opowiada ona o Zarze, nastolatce, która po śmierci ukochanego ojczyma zmuszona jest przenieść się do zimnego stan... Recenzja książki Pragnienie

@Rebellish@Rebellish

Mapy ludzkich serc, Jacek Ponikiewski

12.02.2011

Wojna zawsze zbiera swe żniwo. Na nieszczęśników czeka śmierć, będąca nieuchronnym zakończeniem egzystencji człowieka. Jednak, czy dla zabijających żołnierzy jest miejsce w Niebie? A może czeka ich Piekło, za dopuszczanie się morderstw? "Mapy ludzkich serc" autorstwa Jacka Ponikiewskiego, opowiada o Jonathanie Edwardzie Bakerze - generale będąc... Recenzja książki Mapy ludzkich serc

@Juliab3@Juliab3

Sosnowe dziedzictwo

12.02.2011

Po książkę "Sosnowe dziedzictwo" sięgnęłam z nietypowych powodów. Najpierw bowiem miałam przyjemność zawrzeć znajomość z osobą, która zamiast frustrować się z powodu niespełnionych marzeń i poddać wątpliwym urokom emerytury, postanowiła złapać byka za rogi. W efekcie czego popełniła swą pierwszą książkę. Nieprzeczytanie jej byłoby więc w tej sytuac... Recenzja książki Sosnowe dziedzictwo

ES
@ewazja

Brudnopis

12.02.2011

Zazwyczaj głównym powodem dla którego sięgamy po wybraną książkę jest opis na jej odwrocie. Nie inaczej było w tym przypadku: „Dwudziestokilkuletni Kirył Maksimow, menadżer w firmie komputerowej, właściciel skromnej kawalerki i psa wraca pewnego dnia do domu i zastaje tam…nieznajomą kobietę. Po pewnym czasie rodzice Kiryła zaczynają utrzymywać, że ... Recenzja książki Brudnopis

@Maks@Maks

Szaleństwo Aniołów

12.02.2011

Muszę przyznać, że po książkę autorstwa Kate Griffin - brytyjskiej pisarki, która w wieku zaledwie 14 lat zadebiutowała błyskotliwą powieścią Mirror Dreams - sięgnęłam głównie dzięki zachęcającej recenzji Maksa. Nigdy nie spodziewałabym się, że pozycje o tematyce fantastycznej mogłyby mnie zaciekawić. Wolałam omijać je szerokim łukiem udając przy t... Recenzja książki Szaleństwo aniołów