Kobieta niespodzianka?

18.07.2011

Kim jest tytułowa kobieta niespodzianka? Kobieta pojawiająca się i znikająca jak duch. Jaką rolę odegra w poukładanym życiu głównego bohatera? Czy równowaga, która panuje już od tak wielu lat w małżeństwie Andrzeja i Magdy, zostanie zachwiana? Na te i wiele innych pytań, uzyskamy odpowiedzi po uważnym przeczytaniu najnowszej powieści Piotra Kołod... Recenzja książki Kobieta niespodzianka

Z muzyki świat się wyłonił...

18.07.2011

Są książki, które się czyta i są takie, którymi się delektuje. "Kompozytor burz" zalicza się zdecydowanie do tej drugiej kategorii. To naprawdę porządnie napisana powieść, ze wszech miar dopieszczona i oszlifowana niczym prawdziwy literacki diament. To powieść stworzona z pasją i polotem, oparta na znakomitym i nietuzinkowym pomyśle. Czytając tę... Recenzja książki Kompozytor burz

MA
@Mooly

Rodzinne perypetie w dobrym stylu

17.07.2011

Słowa „najlepiej z rodziną wychodzi się na zdjęciu” już nieraz zaistniały w życiu każdego człowieka, jak i w literaturze, kiedy to bohaterowie muszą zmagać się z fanaberiami, wynikającymi z więzów krwi. Rzadko zdarza się, aby pomiędzy członkami familii nie wychodziły żadne zgrzyty bądź też, aby wszyscy wiedli szczęśliwe i dostatnie życie. Konfl... Recenzja książki Wspólnik

@LadyBoleyn@LadyBoleyn

Bezzmienna

17.07.2011

Nie więcej niż dwa miesiące temu pisałam o 'Bezdusznej' Gail Carriger. Obsypywałam ją dość śmiałymi komplementami na temat jej debiutu oraz przyznałam, że nie mogę się doczekać kolejnej części opowiadającej o dalszych losach Alexii Tarabotti, którą zamierzałam przeczytać przy najbliższej sposobności. Na szczęście długo czekać nie musiałam, bo dosło... Recenzja książki Bezzmienna

@Floss@Floss

"Jak niechcący..."

17.07.2011

H-A-R-O-S-Ł-A-W J-A-S-Z-E-K. Wpisuję w Google i nic. Wikipedia milczy jak zaklęta. Inne źródła podają szczątkowe informacje. Żadnego "skąd pochodzi, kiedy się urodził i jakie szkoły skończył".Harosław Jaszek, czy może Jarosław Haszek? Oprócz tego, że jest autorem dwóch książek ("Jak niczego nie rozpętałem" została decyzją internautów najlepszą ksi... Recenzja książki Jak niechcący spowodowałem upadek światowego koncernu

@karolas2@karolas2

Bezzmienna – Gail Carriger

17.07.2011

Ostatnio mam chyba szczęście do serii, każda, którą zaczęłam oczarowała mnie w mniejszym lub większym stopniu. Protektorat Parasola zdecydowanie zalicza się do tej drugiej grupy. Tym razem Alexii przyjdzie zmierzyć się z plagą humanizacji, która ogarnęła Londyn i przemieszcza się coraz dalej. Wszyscy nadprzyrodzeni stają się znowu ludźmi i oczywiś... Recenzja książki Bezzmienna

@ViconiaDeVir@ViconiaDeVir

Drapieżnik i łania

17.07.2011

Co byś zrobił, gdyby w twojej głowie zaczęły się pojawiać obce myśli? Gdyby zamiary każdej osoby którą dotkniecie przytłaczały cię i przyprawiały o zawrót głowy? A gdybyś czuł ból i samotność osoby która chce targnąć na swoje życie czy zareagowałbyś? Młoda amerykanka Raven musi żyć ze swoją umiejętnością słyszenia myśli. Początkowo wykorzystuje je... Recenzja książki Mroczny książę

@jarka.trocka@jarka.trocka

Troche o miłości

17.07.2011

Niekiedy w ogóle jej nie dostrzegamy. Często przychodzi do nas znienacka, spada jak grom z jasnego nieba. Czasami mijamy się z nią codziennie i nie zdajemy sobie sprawy z jej istnienia. Zdarza się i tak, że latami próbuje zdobyć nasze zaufanie, stopniowo wkradając się do naszego serca. Miłość bo o niej właśnie mowa zawsze jest magiczna, nie dająca... Recenzja książki Tektonika uczuć

@Stayrude@Stayrude

Reading is fun- Keri Arthur ,, Wschodzący księżyc”

17.07.2011

Wschodzący księżyc jest pierwszą częścią cyklu o Riley Jenson. Pięknej i ponętnej 29- latce, która jest pół wampirem i pół wilkołakiem. Gdy ukończyła 18 lat wraz z bratem bliźniakiem zostali wykluczeni ze stada, które nie potrafiło zaakceptować ich odmienności. Od tej pory musieli radzić sobie sami, mogli liczyć tylko na wzajemną pomoc. Wynajęli t... Recenzja książki Wschodzący księżyc

@Fashionpart@Fashionpart

"Coś niezwykłego"

17.07.2011

3 razy tak. Tak - to książka z rodzaju tych, zaliczanych do niższej kategori. Tak- opowiada o miłości i wielkich namiętnościach, do których czytania przyznają się nieliczni. I tak- nie zawiera górnolotnych prawd i encyklopedycznych faktów, którymi później można będzie błysnąc przed znajomymi. Mimo wszystkich tych "wad", ta pozycja jest godna polece... Recenzja książki Coś wspaniałego

LA
@lalkabarbieee

Zaklęty w smoka

17.07.2011

Świat fantastyki okupowany jest przez wielu pisarzy, zarówno tych z ogromnym bagażem doświadczeń na tym polu, jak i tych debiutujących. Gordona R. Dicksona ze spokojem mogę nazwać "dinozaurem" gatunku, gdyż jego dorobek literacki jest godny podziwu, a żadne dzieło tego fantasty nie ma szans spotkać się z ignorancją ze strony czytelnika. Nie inacze... Recenzja książki Smok i Jerzy

@Tsumetai@Tsumetai

"ELITA ZABÓJCÓW"

17.07.2011

Mieszkający w Omanie szejk jest zmuszony opuścić ojczyznę, gdyż nie dopełnił swoich obowiązków - nie zrealizował zemsty rodowej (thaa'r), nie pomścił swoich czterech synów, którzy byli członkami lewicowej partyznantki i zginęli w walkach z siłami rządowymi wspomaganymi przez Brytyjczyków. Szejk wyjeżdża z Omanu z całą rodziną, jednak po paru latach... Recenzja książki Elita zabójców

KO
@kometa088

Kostka Śmierci

17.07.2011

Po przeczytaniu "Ucznia diabła" i pozytywnym wrażeniu, jakie na mnie wywarł, postanowiłam zakupić drugą cześć cyklu "Wielka wojna diabłów" pisanego przez Kenneth B.Andersena – duńskiego autora powieści fantastycznych. "Kostka Śmierci" opowiada kolejną przygodę Filipa. Chłopiec już nie jest tak idealny i lizusowały. Coraz częściej zdarza mu się kła... Recenzja książki Kostka Śmierci

@Grafogirl@Grafogirl

Marzenia dla każdego

17.07.2011

„(…) jeśli mamy być rodziną, to bądźmy nią! To oznacza bycie ze sobą w słońcu i deszczu. To oznacza wspólne życie. To oznacza dzielenie się wszystkim.”* Łatwo jest ocenić kogoś nie znając go. Nie wiedząc czemu postępuje tak a nie inaczej. Uważamy, że już wiemy jaki jest i z góry spisujemy go na straty, uprzedzając się do tej osoby, co mo... Recenzja książki Marzenia dla każdego

Singiel

17.07.2011

Przed nami kolejna książka z bardzo popularnego obecnie nurtu: dziedziczę majątek na wsi i to zmienia całe moje życie. Zamojska autorka Monika Rebizant- Siwiło stanęła w szranki z takimi pisarkami, jak Katarzyna Grochola, Małgorzata Kalicińska czy Hanna Kowalewska. Czy ten bój o czytelnika jednak wygra? Trzeba by się zastanowić, co decyduje o tym,... Recenzja książki Singiel

@lyngdorf@lyngdorf

Zanurz się w mrocznym świecie elfów razem z Mac!

16.07.2011

"Mroczne szaleństwo" jest jedną z tych książek, które kupiłam niemalże od razu w empiku (chociaż, jak to ja, zaczekać musiałam na jakąś promocję), a naprawdę nie jest ich wiele. Kupiłam ją kierowana ostatnio zaistniałym uwielbieniem dla elfów oraz opisem zapowiadającym, że lektura tej książki dostarczy tyle rozrywki, ile dobra książka dostarczyć po... Recenzja książki Mroczne szaleństwo

@WonderfilLife@WonderfilLife

„…jedną nogą na Olimpie, a drugą w szambie…”

16.07.2011

„ – Co to jest sława? Nie wiesz, Zdzisiek? – pytał przyjaciela Himilsbach. - To jest Sława Przybylska. Spotkałem ją nie tak dawno na warszawskiej Starówce, ale w żadnym szczególe nie wyglądała jak sława – usłyszał.” (str.175) Jestem właśnie po lekturze książki Macieja Łuczaka „Wniebowzięci czyli jak to się robi hydrozagadkę”, która ukazała si... Recenzja książki Wniebowzięci, czyli jak to się robi hydrozagadkę

@patrylandia@patrylandia

,,Łaska utracona"

16.07.2011

Miłość silniejsza niż śmierć. Miłość silniejsza niż przekleństwo. Właśnie takimi słowami mogę określić fabułę książek Bree Despain. Ale nie jest kiczowato, tak jak może na pierwszy rzut oka się wydawać. ,,Łaska utracona” jest drugą częścią serii opowiadającej o Grace Divine i klątwie wilkołactwa. Czy była lepsza niż ,,Dziedzictwo mroku”? Tak, z pew... Recenzja książki Łaska Utracona

,,Akademia Wampirów"

16.07.2011

,,Akademia Wampirów” autorstwa Richelle Mead jest jedną z najpopularniejszych serii o wampirach obok ,,Pamiętników Wampirów” i ,,Zmierzchu”. Jest bardzo polecana co spowodowało, że wypożyczyłam ją z biblioteki i wzięłam się za czytanie. W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi da... Recenzja książki Akademia wampirów

,,Bezzmienna"

16.07.2011

,,Bezzmienna” jest drugą częścią serii ,,Protektorat Parasola” autorstwa Gail Carriger. Po ogromnym sukcesie części pierwszej, w ok. 3 miesiące została wydana następna część. Jaka to wielka radość gdy człowiek idzie sobie do księgarni, a tam ,,Bezzmienna” na półce. Jaki jest tego wynik? Sami możecie się tego domyśleć;) Alexia Maccon, lady Woolsey,... Recenzja książki Bezzmienna

,,Piękne Istoty"

16.07.2011

Bycie nienormalnym może być darem lub przekleństwem. Pewnie większość z was chciałaby posiadać jakąś moc, być silniejszym od innych, ważniejszych. Mieć jakąś misję do spełnienia. Lecz możecie nie zdawać sobie sprawy, że ten dar będzie przekleństwem. Czymś od czego chcielibyśmy uciec. Ethan, bohater powieści, mieszka w Gatlin - małym, nudnym miastec... Recenzja książki Piękne istoty

Dziewczyna od tuńczyków

16.07.2011

"Dziewczyna, która pływała z delfinami" to jak dotychczas najlepiej sprzedająca się książka Sabiny Berman. Nie jestem pewna czy jeszcze coś napisała, ale z tego co się dowiedziałam, została laureatką Krajowej Nagrody Dziennikarskiej za zbiór wywiadów z najważniejszymi kobietami w Meksyku. Co jest dla mnie ciekawostką Sabina ma polsko-austriacko-żyd... Recenzja książki Dziewczyna, która pływała z delfinami

@ZosiaVelZocha@ZosiaVelZocha

Bogini oceanu

16.07.2011

„Pragnę magii w swoim życiu”* Phyllis Christine Cast to amerykańska pisarka fantasy i romansów, znana z napisanej wraz z córką, Kristin Cast, serii "Dom Nocy", jak również jej własnych cyklów: „Goddess Summoning” i „Partholon”. P. C. Cast w swoich powieściach podkreśla siłę i niezależność kobiet, co widać także w „Bogini Oceanu”. Christine Canady... Recenzja książki Bogini Oceanu

@tristezza@tristezza

Podróż a rzeczywistość

16.07.2011

Jeffrey Tayler to autor książek reporterskich, reporter, podróżnik, znawca Rosji, w której mieszka od 1993 roku. W latach 1988–1993 był członkiem Korpusu Pokoju. Początkowo służył w Marakeszu, w 1992 roku – w Warszawie, potem w Uzbekistanie. Osiadł w Rosji, ożenił się z Rosjanką i poświęcił się pisaniu książek. Ciekawa persona, prawda? „Mordercy w ... Recenzja książki Mordercy w mauzoleach. Między Moskwą a Pekinem

@enga@enga

Złodziejka książek - Markus Zusak

16.07.2011

Wielokrotnie próbowano przedstawić realia drugiej wojny światowej. Z lepszym bądź też gorszym skutkiem. Jednak ta książka jest zupełnie inna i nie mam tu na myśli tylko tego, że autor nie żył w ówczesnych realiach ani nie opisywał wojny jako coś złego samo w sobie. Przeciwnie. Markus stara się pokazać nam, że wtedy także można było zobaczyć u... Recenzja książki Złodziejka książek

@Darcy@Darcy