Arturo Perez-Reverte „Ostatnia bitwa Templariusza”.

27.11.2011

„Jest takie miejsce w Hiszpanii, w Sewilli, gdzie kupcy zagrażają domowi Bożemu, gdzie mały siedemnastowieczny Kościół, bez ochrony władz kościelnych ani świeckich, zabija, aby się bronić” Sewilla, stare, naznaczone czasem i bliznami historii miasto w południowej Hiszpanii. Tu przeszłość przeplata się z teraźniejszością, czuć tętniącą, gorącą wie... Recenzja książki Ostatnia bitwa templariusza

JA
@jarr74

Bodyguard po polsku

27.11.2011

„Puszka Pandory” Kornelia Romanowska wyd. Novae Res rok: 2011 str. 230 Ocena: 3/6 Puszka Pandory to kolejna oczekiwana przeze mnie premiera tej jesieni. Dlaczego? Po pierwsze polska autorka. Po drugie – debiutantka. Po trzecie – treść książki, czyli wielki świat, wielkie problemy i wielka miłość. Tak to przynajmniej widziałam, więc… wyczekiwałam. ... Recenzja książki Puszka Pandory

@Sil@Sil

Wyszłam z krainy ciszy

27.11.2011

„Istnieje mnóstwo cudów, na których opiera się nasze życie, a zwykle zdajemy sobie z nich sprawę dopiero, gdy ich zabraknie – lub też, kiedy się objawią”. Nie wyobrażam sobie życia w kompletnej ciszy, nie słysząc dźwięków, jakich pełno każdego dnia naszego życia. Fiona Bollag urodziła się z całkowitym brakiem słuchu. Była trzecim, długo wyczekiwa... Recenzja książki Wyszłam z krainy ciszy. Historia głuchoniemej dziewczyny, która odzyskała słuch

"Zamiłowanie do uprawiania ogrodu daje poczucie trwałego szczęścia"

27.11.2011

I żyli długo i szczęśliwie... Tak przeważnie kończą się wszystkie opowieści czytane nam w dzieciństwie. Przyznać jednak trzeba, że życie to nie bajka. Nie jest czarno-białe, nie zawsze dostajemy to czego chcemy i często musimy zadowolić się tym co mamy. Życie składa się z całej masy wyborów, od których zależy szczęście nasze i naszych najbliższych... Recenzja książki Pomyśl o lilii

@Fonin@Fonin

Bóg, kasa i rock'n'roll

27.11.2011

Szymon Hołownia i Marcin Prokop, to ostatnio bardzo gorące nazwiska, większość osób zapewne kojarzy tych Panów z telewizji np. z programu Mam talent, medialnie są niebywale interesujący, a ich ironiczny dowcip wzbudza często niemałe poruszenie. Należy jednak pamiętać, że autorzy tejże książki czy też właściwiej – rozmowy to utalentowani dziennikarz... Recenzja książki Bóg, kasa i rock'n'roll

Najpiękniejsze powiastki Beatrix Potter

27.11.2011

Beatrix Potter (1866-1943) była kobietą nie poddającą się konwenansom, szokowała, jednocześnie wzbudzając zachwyt. W dzieciństwie nie stroniła od psot i żartów, np. przemyciła do domu królika, o którego dbała w bardzo kontrowersyjny sposób – obcinając mu pazurki wielkimi nożycami ogrodowymi. Jako 15-latka zaczęła pisać pamiętnik specjalnie wymyślon... Recenzja książki Najpiękniejsze powiastki Beatrix Potter

Invocato

27.11.2011

„Invocato” to debiut powieściowy Agnieszki Tomaszewskiej. Autorka mieszka na Mazurach skąd czerpie inspirację do tworzenia kolejnych książek. Bliski kontakt z naturą prawdopodobnie sprzyja wenie, gdyż już niedługo ukarze się „Insomnia” - fani za pewne zacierają ręce, nie będę owijać w bawełnę, że również zaliczam się do tego grona. Opis na książce... Recenzja książki Invocato. Księga 1

Dotknąć prawdy

27.11.2011

Antoinette van Heugten zanim na dobre zajęła się pisaniem książek, pracowała jako prawnik. Mieszka wraz z mężem w Texas Hill Country. Tematyką autyzmu interesuje się już od kilku lat, od pewnego czasu wpiera również ośrodki zajmujące się dziećmi chorymi na autyzm. Jej debiutancka powieść również poświęcona jest owej tematyce. Max w oczach swojej... Recenzja książki Dotknąć prawdy

@Kala95@Kala95

"Jutro 4. Przyjaciele Mroku"

27.11.2011

Seria „Jutro” należy do najbardziej ciekawych książek dla młodzieży. W Polsce niedawno ukazała się czwarta już część, a z każdą kolejną rośnie w naszym kraju sława Johna Marsdena. To dzięki niemu mamy okazję przeczytać tak fascynujące książki. Co sprawia, że „Jutro” znalazło się na liście najlepszych powieści? Głównym atutem książki jest to, że uc... Recenzja książki Jutro 4. Przyjaciele mroku

@natkawes@natkawes

Terapia wad wymowy

27.11.2011

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym uświadamiamy sobie jedną ważną rzecz. Po wielu latach różnego rodzaju poszukiwań, zaczynamy dojrzewać do tego, by w przyszłości zacząć kształcić się w kierunku, który spełni nasze najśmielsze oczekiwania. Niekiedy proces ten trwa bardzo długo, jednak z doświadczenia wiem, że nie warto jest... Recenzja książki Terapia wad wymowy

@Lena173@Lena173

Narodziny Gubernatora

27.11.2011

Gdy w eterze słychać o kolejnym filmie lub powieści opowiadającej o tzw. żywych trupach lub jak kto woli o zombie, w głowie od razu pojawia się wizja bezpośredniej i jakże krwawej walki z tymi potworami. Pragnę jednak przedstawić serię, która nie opiera się tylko na masakrowaniu zombie, a która ma do zaoferowania wiele więcej. Chodzi mi o serię The... Recenzja książki The Walking Dead. Żywe trupy. Narodziny Gubernatora

@molik14@molik14

Buszujący Holden

27.11.2011

Buszujący w zbożu to opowieść o młodym 16-letnim chłopaku Holdenie Caulfield, który ma spore problemy w nauce. Uczył się już w czterech szkołach, które musiał opuścić. Jego historie poznajemy w momencie kiedy uczęszcza do szkoły "Pencey". Po raz kolejny nie daje sobie rady w szkole i zostaje z niej wydalony - musi opuścić ją w ciągu kilku dni. Hold... Recenzja książki Buszujący w zbożu

@karolina.g@karolina.g

Cień Wiatru

27.11.2011

„Ta książka nauczyła mnie, że czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej, że czytanie może przywrócić wzrok, który straciłam.”* Możliwe jest aby jedna książka zmieniła kogoś życie? Otóż do tej pory nie znałam nikogo takiego, owszem słyszałam o osobach, które zmieniali poglądy, stawali się empatyczni, ale żeby całe życie? No cóż… Teraz ... Recenzja książki Cień wiatru

Mroczne szalenstwo cz.1

27.11.2011

Trudno tak od razu podsumować tę książkę..... Świetna okładka, która przyciąga jak magnes i oryginalne wnętrze. "Mroczne szaleństwo" na początku kojarzy się z kryminałem czy sensacją. Poznajemy główną bohaterkę MacKaylę, zwaną Mac, jak korzysta ze słoneczka i relaksu podczas wyjazdu rodziców. I nagle jak grom z jasnego nieba spada na nią wiadomość... Recenzja książki Mroczne szaleństwo

@markietanka@markietanka

Przeraża swoim realizmem - Jedyne dziecko. J.Ketchum

27.11.2011

Są książki, które zostawiają w duszy czytelnika niezatarte piętno... i to jest jedna z nich! To wstrząsająca, przerażająca historia molestowania - tak bardzo realna, że łapie za serce. Pewnie już do niej nie wrócę, ale z czystym sumieniem polecę innym. "Jedyne dziecko" to psychologiczne studium molestującego i jego ofiary. A najgorszy jest fakt, ż... Recenzja książki Jedyne dziecko

@markietanka@markietanka × 1

Dziewczyna z sąsiedztwa"

27.11.2011

Jack Ketchum jest pseudonimem artystycznym amerykańskiego pisarza Dallasa Mayr. Zanim jednak doszło do tego, że stał się on cieszącym sławą twórcą powieści grozy trudnił się między innymi takimi zawodami jak: piosenkarz, aktor, sprzedawca, agent literacki, czy też nauczyciel. W wielu kręgach uważany jest za legendarnego autora, który jest w stanie ... Recenzja książki Dziewczyna z sąsiedztwa

@Lena173@Lena173 × 1

Axis Mundi

27.11.2011

Co powiecie na miks historycznej prawdy i literackiej fikcji, realizmu epoki i mitologicznej fantastyki? Książka Wiktora Trojana to powieść historyczna, nie wzbraniająca się przy tym przed barwną fantastyką, jest to również doskonały obraz ludzkich charakterów. Wraz z bohaterami powieści czytelnik podróżuje swobodnie po Rzeczpospolitej Obojga Naro... Recenzja książki Axis mundi

KO
@kolmanka

Nasz wspólny dzień

27.11.2011

Jest to książeczka z serii "Nouky i przyjaciele" w której dotychczas znajduje się 7 wspaniałych książeczek o misiu Noukym, krówce Loli i osiołku Pako :) Książka ta ma sztywne kartki, a widoczny na okładce zegar ma ruchome wskazówki. I właśnie za te wskazówki moje dziecko pokochała tę książkę miłością szczerą i prawdziwą :))) Nikuś po prostu nie r... Recenzja książki Nouky i przyjaciele Nasz wspólny dzień

@MartaAnia@MartaAnia

Kwiaty od Artiego

26.11.2011

Bridget Asher to literacki pseudonim amerykańskiej pisarki i poetki Julianny Baggott, autorki wielu książek dla dzieci i powieści obyczajowych. Prywatnie Asher mieszka na Florydzie wraz z mężem i czwórką dzieci. Jest również założycielką fundacji "Kids in Need - Books in Deed". W Polsce ukazały się dwie jej powieści - obie nakładem wydawnictwa Otwa... Recenzja książki Kwiaty od Artiego

@Kala95@Kala95

Nocny Maciek

26.11.2011

Czy wiecie kim jest nasz tytułowy bohater?? Nocny Maciek to po prostu księżyc. Ten sam, który rozświetla nam niebo, gdy my smacznie śpimy. Książeczka opowiada o przygodzie naszego srebrzystego przyjaciela. Historia ta jest spokojna i pełna ciepła. Uważam, że idealnie nadaje się do czytania tuż przed snem. Na pewno wprawi w dobry nastrój każdego ma... Recenzja książki Nocny Maciek

@MartaAnia@MartaAnia

Idylliczny koszmar

26.11.2011

Książka Ewy Ostrowskiej zainteresowała mnie samym tekstem na tylnej okładce. Początkowo myślałam, że będzie to prosty kryminał, z szybkim rozwiązaniem, ba, może nawet prędko dojdę do tego, kto jest mordercą. Ale tak się nie stało i zostałam mile rozczarowana. Nevada. Spokojne miasteczko, w którym każdy każdego zna. Ludzie żyją w przeświadczeniu, ż... Recenzja książki Kamuflaż

CO
@Cornelie21

Kusi... kusi... ;]

26.11.2011

Kuszące zło to trzeci tom o losach Dhampira Riley oraz jej brata bliźniaka Rohan'a. W tej części Riley coraz bardziej zbliża się do zostania pełno prawnym pracownikiem Departamentu. Codziennie odbywa ciężkie treningi w celu przygotowania się do ważnej misji. Riley musi przedostać się do laboratorium bezwzględnego i żądnego krwi Starra. W jej życiu ... Recenzja książki Kuszące zło

@karolina.g@karolina.g

Z Martyną podróż na koniec świata

26.11.2011

Jeśli chodzi o literaturę podróżniczą to w moim prywatnym rankingu prym wiedzie Wojciech Cejrowski. W tym roku natomiast odkryłam piszącego przepięknie o Australii Marka Tomalika i przeczytałam pierwszą w moim dorobku czytelniczym książkę Beaty Pawlikowskiej - niestety zupełnie mi nie podeszła. Zwyczajnie nudna była... Przyszło mi nawet do głowy,... Recenzja książki Kobieta na krańcu świata

@anek7@anek7

Wojna nigdy się nie kończy

26.11.2011

Seria "Jutro" to fenomen. Stała się popularna na całym świecie. I nie ma się czemu dziwić, prawda? Zachwyca i wciąga od pierwszych stron. Grupa nastolatków, która bierze udział w wojnie. Boją się, lecz walczą. Boją się, lecz żyją. Seria odpowiednia dla osób w każdym wieku. Każdy znajdzie coś dla siebie i nie sądzę, żeby ktokolwiek się rozczarował. ... Recenzja książki Jutro 4. Przyjaciele mroku

Nie zawsze anioły są szczęśliwe

26.11.2011

Anioły. Kolejna powieść i kolejne rozczarowanie. Denerwuje mnie ten schemat. Denerwuje mnie ten schemat, którego prawie wszyscy przestrzegają. W mieście do szkoły chodzi pewna dziewczyna. Pewnego dnia do miasta przeprowadza się nowy chłopak. Zakochują się w sobie. Chłopak ma tajemnicę, która wychodzi na jaw. Dziewczyna przerażona ucieka, lecz potem... Recenzja książki Anioł