Apokalipsa

Apokalipsa
3.66
Ocena 3.66 na 5 możliwych
Na podstawie 29 ocen kanapowiczów
Koniec świata zaczął się od deszczu - nagłego i gwałtownego. Zapowiedź Apokal...
Koniec świata zaczął się od deszczu - nagłego i gwałtownego. Zapowiedź Apokalipsy unosiła się wraz z dziwnym zapachem w wilgotnym powietrzu. Wybudzona ze snu Molly Sloan, mieszkanka małego górskiego miasteczka, czuła, że niedługo stanie się coś złego. Jej wyostrzone do granic możliwości zmysły re...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788373593152
Wydawnictwo: Albatros

Recenzje

Apokalipsa
Apokalipsa to pierwsza książka Dean’a Koontz’a jaką dane mi było czytać i musze przyznać, że bardzo tego pana polubiłem. Może nie jestem zachwycony ów pozycją, ale dzięki niej uświadomiłem sobie że prócz Mastertona mamy także innych znacznie silniejszych twórców, do których Koontz z całą pewności...
Wszystkie te strachy
Noc. Szum deszczu. Bezsenność. Krople głośno bębniące o dach. Niepokój. Woda, która świeci. Deszcz, który nie pachnie deszczem. Przerażone dzikie zwierzęta na twojej werandzie. A pośród tego wszystkiego ty, owładnięty strachem, z dziwnym, nieokreślonym przeczuciem w sercu. To tylko początek, a ta...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Kasiasnoopy
@Kasiasnoopy 2011-07-04
Przeczytane (2011-07-04)
UWAGA KOMENTARZ MOŻE ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚCI SPOILERÓW!!! Och trudno ocenić tę książkę. Jest ciekawa i wciągająca i ma to coś co u Koontza bardzo lubię. Np. uwielbiam te jego wplatanie ciekawostek, tych odniesień do literatury i filmów etc. :) I ten specyficzny klimat. Ja chwilami też czułam się przytłoczona jak bohaterowie ale koleżanka powiedziała mi że to pewnie kwestia mojej wyobraźni. Hmmm kto to wie. Minusem faktycznie jest ten szybki zwrot na końcu najpierw "O MATKO BOSKO CZĘSTOCHOWSKO ZGINIEMY!!!!" a sekundę później "Jakie piękne słoneczko :3" .... -.- Cóż samo wytłumaczenie tej całej Apokalipsy średnio mi się podobało :/ odniesienie do biblii i szatana ok ale trochę przesada z tym powodem. I ten wątek na końcu z książką o nadziei ..yyy nie...za słodko. jednak całość nie jest zła, a powiedziała bym że nawet dobra . Jak by zmienić zakończenie to może i była by świetna.
TJ
@Tomo21 2012-12-16
Przeczytane (2012-12-16)
Książka od samego początku zapowiadała się świetnie. Z każdą stroną wciągała coraz bardziej, budując specyficzny klimat grozy i tajemnicy, na jaki natknąłem się w naprawdę niewielu książkach do tej pory. Pierwsza połowa książki - nie zawaham się tak tego określić - MISTRZOSTWO Świata. Genialny pomysł, genialne wykonanie. Niestety, tutaj zgodzę się z przedmówcami, w końcowej fazie powieści klimat stopniowo zaczyna się psuć, chociaż od czasu do czasu pojawiają się również nowe, ciekawe rzeczy. Ostatni rozdział jest natomiast po prostu kiepski, a samo zakończenie bardzo rozczarowujące. Rzeczywiście lepiej byłoby pozostawić pewne kwestie bez wyjaśnienia, niż wyjaśnić je tak jak zrobił to autor. Mimo wszystko polecam. Warto przeczytać. Gdyby nie słabe zakończenie, śmiało mógłbym dać ocenę 5, a tak daję 4.
@Loli14
@Loli14 2010-08-24
Przeczytane (2010-08-24)
Super książka! Tak mnie wciągnęła, że w między czasie nie mogłam czytać żadnej innej, jak to czasami robię. Przyznam, że nie tego spodziewałam się po tej książce. Inaczej wyobrażałam sobie Aramgedon, ale to i tak było świetne. Pod koniec książki naprawdę trochę zaczęłam się bać. Jestem trochę zawiedziona końcem. Wiedziałam, że to się skończy, jednak nie myślałam, że tak i tak szybko. Jakoś sam koniec tego Armagedonu autor pisał jakby "na szybkiego". Jednak nie zniechęcam się do tej książki, bo jest naprawdę dobra. Co tu jeszcze? Oczywiście warto przeczytać!! Serio, naprawdę Was wciągnie . :)
@przemekk
@przemekk 2011-02-12
Przeczytane (2011-01-01)
Największym plusem tej książki jest to, że czyta się ją szybko. Pomysł nie jest zły, gorzej z wykonaniem. Książka wciąga od samego początku. Niestety, mniej więcej połowie czar pryska i opowiadana historia zaczyna nużyć. Pomimo tego, że chciałem dowiedzieć się o co chodzi w tej apokalipsie, wolałbym nie poznać wyjaśnienia. Zawiodłem się.
KA
@KaaTaRiNkaaa 2009-08-27
Przeczytane (2009-08-27)
Moim zdaniem końcówka (ost. rodział ) popsuła całą książkę Autor za szybko przeskoczył do bajecznego(nierealnego) końca wydarzeń. Ogólnie może być, chociaż w niektórych momentach (gdzieś od połowy książki) przunudzała Spodziewałam się wiekszego wrażenia po przeczytaniu kilku pierwszych rodziałów.
@panika0
@panika0 2009-10-24
Przeczytane (2007-08-07)
Ciekawa i wciągająca książka. Czytało mi się ją bardzo dobrze i idealnie trafiła w mój gust. Jak tam ktoś napisał niżej, jedynym jej minusem jest zbyt szybki przeskok z nierealnego w rzeczywistość. Ale mimo to, polecam. Bo warto przeczytać.
@marika
@marika 2009-02-07
Przeczytane (2009-02-07)
Troszeczkę przesada z tymi potworami bez głów... Dwóch ostatnich kartek nie byłam w stanie przeczytać. Nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać.
@Dolores777
@Dolores777 2011-06-20
Przeczytane (2011-06-20)
Momentami ciężko mi się czytało. Zakończenie mnie jakoś nie zadowoliło ;-) Ale myślę, że warto przeczytać, chociażby ze względu na klimat.
@medam
@medam 2010-11-13
Przeczytane (2010-11-12)
zgadzam się z KaaTaRiNkaaa, że końcówka popsuła trochę, ale książka ogólnie całkiem fajna
@Natula
@Natula 2010-02-08
Przeczytane (2007-08-07)
Bardzo mi się podobała.Ma ciekawy szary klimat grozy i ten nastrój nieuchronnego. Prima
Autorzy
Dean R. Koontz
Dean Ray Koontz (ur. 9 lipca 1945 w Everett, w Pensylwanii), pisarz amerykański, autor licznych thrillerów i horrorów. Zaczął pisać pod koniec lat lat 60 skupiając się początkowo na powieściach sci...
Inne książki:
Książka Opiekunowie
Książka Wizja
Książka Nieśmiertelny
Książka Przełęcz śmierci
Książka Głos nocy
Współtworzący tą stronę
puchar @diabelt @diabelt pierwsza opinia