Chodzi lisek koło drogi

Hanna Greń
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 28 ocen kanapowiczów
Chodzi lisek koło drogi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 28 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy do gry wkracza zespół bielskich policjantów, oznacza to, że zabawa się skończyła.

W okolicach Bielska-Białej ktoś w niezwykle brutalny sposób morduje prostytutki. Narzędziem zbrodni okazuje się skórzany pas z ciężką klamrą, jednak tym, co szczególnie zwraca uwagę podkomisarz Marioli Koniecznej, jest mała figurka lisa, zostawiana przy zwłokach jako swego rodzaju „podpis” sprawcy.

Podczas śledztwa Mariola odkrywa, że pierwsza z ofiar uczestniczyła krótko przed śmiercią w imprezie urodzinowej odbywającej się niedaleko miejsca zbrodni. Policjantka bierze na cel pozostałych gości tej imprezy, jednak sytuacja komplikuje się, kiedy wychodzi na jaw, że jest wśród nich dwoje policjantów. Konieczna przy pomocy komisarza Sokołowskiego wpada na trop, który prowadzi ją do trudnego wyboru pomiędzy przyjaźnią a obowiązkiem.
Data wydania: 2019-03-26
ISBN: 978-83-66217-09-6, 9788366217096
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Śmiertelne wyliczanki, tom 2
Stron: 400
dodana przez: Abigaila

Autor

Hanna Greń Hanna Greń
Urodzona w 1959 roku w Polsce (Wisła)
Urodziłam się dawno, dawno temu, w roku 1959, w mroźne, styczniowe popołudnie, a miało to miejsce w zasypanej śniegiem Wiśle. Tam mieszkałam przez wiele lat, potem przeniosłam się do Bielska-Białej. Z wykształcenia jestem ekonomistką, do dziś nie wie...

Pozostałe książki:

Wioska kłamców Upiorne święta Więzy krwi Jak kamień w wodę Północna zmiana Mam chusteczkę haftowaną Piąte przykazanie Śmiertelna dawka Światełko w tunelu Chodzi lisek koło drogi Miasto głupców Awers Gasnące światło Uśpione królowe Cynamonowe dziewczyny Otulone ciemnością Sam w dolinie Popielate laleczki Wilcze kobiety Imię śmierci Zły wybór Zabójcza terapia Pięć i pół śmierci Ci, którzy zostali Cień Sprzedawcy Snów Klopsiki, krokiety i inne zagadki Wszystkie barwy roku. Wyjątkowe opowieści na 12 miesięcy
Wszystkie książki Hanna Greń

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Komu lisek przyodzieje...

20.02.2022

Kolejna część serii "Śmiertelne wyliczanki" - "Chodzi lisek koło drogi" bardzo szybko mnie wciągnęła w swoją zagadkę. Pamiętam, że jako dziecko bardzo lubiłam ten wierszyk i w przedszkolu bawiliśmy się w tę grę. Często używaliśmy tej wyliczanki do wyznaczania osoby w różnych grach... Chodzi lisek koło drogi, nie ma ręki ani nogi. Kogo pasem prz... Recenzja książki Chodzi lisek koło drogi

@maciejek7@maciejek7 × 21

śmiertelne wyliczanki

24.11.2019

Druga część z serii śmiertelnych wyliczanek. W pierwszej części sprawy prowadził z Mariolą aspirant Konstanty Nakański Jednak został doceniony i po wielu prośbach zostaje wysłany do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Na szczęście Mariola dostaje do pomocy komisarza Sokołowskiego. Co ona by sama zrobiła :) Tym razem Mariola Ko... Recenzja książki Chodzi lisek koło drogi

@Monika_8@Monika_8 × 2

DRUGI TOM SERII ŚMIERTELNE WYLICZANKI

26.02.2020

Chodzi lisek koło drogi to drugi tom serii Śmiertelne wyliczanki. Autorka po raz kolejny zabiera nas do świata bielskich policjantów, którzy tym razem muszą rozwiązać sprawę zabójstw prostytutek. Specyficzne narzędzie zbrodni, brak poszlak, motywu..... Jak zawsze w swoich książkach, Hanna Greń i tym razem wplotła elementy obyczajowe do tej po... Recenzja książki Chodzi lisek koło drogi

@E_N@E_N × 2

Świetna zabawa

27.12.2022

Uwielbiam to jak Hanna Greń opisuje realia policyjnej pracy i choć podobały mi się wszystkie jej książki, to chyba te z funkcjonariuszami najbardziej. Niesamowicie wkręciłam się więc w serię "Śmiertelne wyliczanki", w której głównymi bohaterami są członkowie wydziału kryminalnego. "Chodzi lisek koło drogi" to drugi tom, choć główni bohaterowie z p... Recenzja książki Chodzi lisek koło drogi

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@maciejek7
2022-02-19
7 /10
Przeczytane kryminał z Biblioteki

Druga część serii "Śmiertelne wyliczanki" tak mnie pochłonęła, że niemal jednym tchem ją przeczytałam.

× 16 | link |
@gala26
2019-12-07
5 /10
Przeczytane 2019 Wypożyczone z biblioteki Thriller, sensacja, kryminał

Druga część " Śmiertelnych wyliczanek " , trochę słabszy od pierwszej. Bardzo lubię styl pisania Pani Hani, ale tym razem zamiast skupić się na wątku kryminalnym , to  zgubiła go trochę w analizowaniu procedur policyjnych. Jej mąż jest byłym policjantem stąd tyle na ten temat napisała, co w końcowym efekcie było nużące, bo ten temat aż tak bardzo mnie nie interesuje. 

× 7 | link |
@zaczytanaangie
2022-12-28
8 /10
Przeczytane

Uwielbiam to jak Hanna Greń opisuje realia policyjnej pracy i choć podobały mi się wszystkie jej książki, to chyba te z funkcjonariuszami najbardziej. Niesamowicie wkręciłam się więc w serię "Śmiertelne wyliczanki", w której głównymi bohaterami są członkowie wydziału kryminalnego.
"Chodzi lisek koło drogi" to drugi tom, choć główni bohaterowie z pierwszego tym razem zeszli na dalszy plan. Może to nawet lepiej, bo Joachim i Mariola wzbudzili u mnie większą sympatię niż Kostek, który wyjechał, by dalej się kształcić.
Wolf ma prowadzić śledztwo pod nadzorem Koniecznej, szybko wychodzi jednak na jaw, że może być zaangażowany w sprawę bardziej osobiście. Zresztą w jego życiu prywatnym doszło do sporej zmiany, a sposób, w jaki autorka ją przedstawiła, sprawiał, że budowałam sobie solidną teorię spiskową i choć czułam, że jest grubymi nićmi szyta, to i tak w nią brnęłam.
Hanna Greń nakreśliła naprawdę kapitalną intrygę kryminalną, w której było mnóstwo dowodów, a jednocześnie żadnego jednoznacznego tropu wskazującego na konkretnego sprawcę. Podejrzenia kierowały się w taką stronę, że trudno było mi w to uwierzyć, to zresztą najlepsze potwierdzenie tego, że w pracy dochodzeniowca nie można kierować się najprostszą i najbardziej oczywistą drogą, a trzeba skrupulatnie sprawdzać każdą informację i weryfikować w jak największej ilości źródeł. Detal, który skierował śledztwo na zupełnie inne tory, nigdy nie przyszedł by mi do głowy i znaczące jest też to, że policjanci ni...

× 2 | link |
@zetbasia27
2019-12-30
8 /10
Przeczytane

Dobry kryminał , świetnie się czyta, dałam się wywieść na manowce, mimo, że coś mi nie pasowało ;) .  Dajcie się porwać tej historii ;)

× 1 | link |
@sandrajasona
@sandrajasona
2019-10-31
3 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019

Zostają odnalezione zwłoki mocno pobitej prostytutki, Mariola Konieczna rozpoczyna śledztwo.
Jedynym plusem jest postać Liska, niestety ukazana tak płytko, motyw jego postępowania też nie należy do ciekawych. Całość jest przegadana, ja mam wrażenie, że pisarka napisała powieść dla czytającego pierwszy kryminał i to takiej osobie, której trzeba, co chwilę tłumaczyć, na czym polega praca policji. Dodatkowo informacje o odebraniu przywilejów i emerytur policjantom jest powtarzana tyle razy, ja wiem temat ważny, ale bez przesady, zrozumiałam po pierwszym, nie muszę czytać o tym co chwilę. Dużo zaczętych spraw obyczajowych, tak, że wyszedł dziwny twór, na czele z rozterkami miłosnymi każdego bohatera, niestety bardziej dla nastolatków. Mimo, że cykl beskidzki uważam, za udany, tutaj niestety się bardzo zawiodłam.

| link |
@Emma81
@Emma81
2020-08-05
5 /10
Przeczytane Kryminały, thrillery

Jeśli ktoś nie czytał I części serii - "Mam chusteczkę haftowaną", to wcale nie jest przeszkoda, aby sięgnąć po "Chodzi lisek...". Główni bohaterowie pojawili się co prawda w tamtej książce, ale mieli tylko role dalszoplanowe lub epizodyczne. Zagadka kryminalna również jest inna, w ogóle nie związana z poprzednią. Lektura jest lekka, szybko wciąga, jednak akcji ciężko się rozkręcić.
Ta akcja ze zmianą czasu wydaje się być "szyta grubymi nićmi" i jak na mój gust uderza w poziom inteligencji funkcjonariuszy kryminalnych!

| link |
@beata87
2019-11-17
7 /10
Przeczytane

Bardzo dobra powieść kryminalno-obyczajowa. Równie dobra jak pozostałe powieści p. Greń. Lekka i nieskomplikowana historia, intryga poprowadzona interesująco. Czekam na dalszy ciąg Śmiertelnych wyliczanek.

| link |
@fajnaem
@fajnaem
2020-07-16
10 /10
Przeczytane

Druga część chyba jeszcze lepsza od pierwszej. Zdecydowanie moje ulubione pozycje. Uwielbiam styl pisania autorki.

| link |
AG
@agagora10
2024-03-25
7 /10
Przeczytane
@haitanka
2023-07-10
9 /10
Przeczytane
@Fortunneksiazki
2022-03-03
9 /10
Przeczytane audiobook
@m_opowiastka
@m_opowiastka
2022-02-09
7 /10
Przeczytane
SY
@sylwia_kmiec
2022-02-04
6 /10
Przeczytane
@teskonieczna
2021-11-13
8 /10
@lawendowa_polana_ksiazek
2021-11-15
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

,, Wszystkie myśli naraz zniknęły, wątpliwości usunęły się w cień, a wszelkie zasady przestały obowiązywać ,,.
Bo jak ta mała cholera mówi, że jest głodna, to zawsze chodzi jej o słodycze, a nie o prawdziwe jedzenie.
Bo jak ta mała cholera mówi, że jest głodna, to zawsze chodzi jej o słodycze, a nie o prawdziwe jedzenie.
Chodzi lisek koło drogi,
nie ma ręki ani nogi.
Kogo pasem przyodzieje,
ten się nawet nie spodzieje.
- Nie wie pani, że pół litra jest dobre na dwóch, jak jeden nie pije?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Mam chusteczkę haftowaną
Mam chusteczkę haftowaną
Hanna Greń
7.3/10
Naki to dobry glina. Taki z przekonania. Zdecydował się zostać policjantem, chociaż w planie byłą a...
Sam w dolinie
Sam w dolinie
Hanna Greń
7.7/10
Plotka puszczona w świat jest jak pocisk, którego nie sposób powstrzymać W budynku mieszkalnym w...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl