O ludziach różnej maści z przymrużeniem oka i czułością.

21.06.2010

Polska to trudny kraj do życia. Popadamy w różne skrajności, nie umiejąc odróżnić przedstawienia (często marnej jakości) od prawdziwego życia. Tak często jest w przypadku homoseksualizmu. Parady równości, w których często występują przebierańcy utożsamiamy z codziennością gejów. Myślimy, że wiemy o nich wszystko, ale czy naprawdę tak jest? Skąd mam... Recenzja książki Berek

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs × 3

Niebanalny romans

21.06.2010

Co się dzieje, gdy nasza wyśniona połówka nie zauważa zupełnie naszego istnienia? Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć w grze o miłość? Ile barier i granic jesteśmy w stanie obrócić w pył, byle tylko być szczęśliwym? Czasem może być naprawdę wybuchowo, jeśli wcielimy się w pewną Mademoiselle - piękną i demoniczną niczym femme fatale... Książka ... Recenzja książki Siedem pożarów mademoiselle

Po prostu inna.

21.06.2010

A gdyby tak być niewidzialną? Początkowo myślę, że większość z nas miałaby wielką frajdę z podglądania swoich najbliższych. Tylko, co się dzieje w przypadku, gdy jesteśmy niewidoczni przez 130 lat? By znać odpowiedź na to pytanie wystarczy zapoznać się z historią Helen. Czytając tą powieść miałam nieodparte wrażenie smutku. Było w niej coś niezwyk... Recenzja książki Światła pochylenie

Świetna książka!

21.06.2010

Książka autora z Angoli, wydana nakładem nowego wydawnictwa. Jeżeli wszystkie wydawane przez to wydawnictwo książki będą tak ciekawie napisane, jak ta, to nic, tylko się cieszyć! Jak można wywnioskować z tytułu, główny bohater – Jaime Bunda – jest agentem tajnej policji. A dokładniej, agentem tajnej policji Luandy, miasta w Angoli. Policja ta wzb... Recenzja książki Tajny agent Jaime Bunda

@enga@enga × 1

Zło od podszewki

21.06.2010

To kolejna pozycja, którą nieświadomi pracownicy księgarń stawiają na złej półce. Nie wiem jak Wy, ale ja znam, co najmniej kilkanaście czarownic. Niektóre z nich pretendują nawet do miana wiedźm. Więc gdzie tu fantastyka pytam się?Wiedziona zawodową empatią (naprawdę!) po przeczytaniu noty wydawcy postanowiłam się skusić. Pomyślałam sobie:: „A nuż... Recenzja książki WICKED: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs × 1

Stereotypowe i nudne postacie. Nic nadzwyczajnego.

21.06.2010

Włochy to drugi, po Francji , kraj w którym czuje się jak ryba w wodzie. Uwielbiam ich Jedzenie, język, mentalność "boskiego Alvaro", wywołującą nieograniczone pokłady uśmiechu na mojej twarzy. Nic więc dziwnego, że po raz kolejny sięgnęłam po lekturę odwołująca się do tradycji włoskiej, jak i mentalności samych Włochów. Po raz kolejny również roz... Recenzja książki W stylu valentine

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs

Kobieta nie jedną ma twarz.

21.06.2010

Jako mała dziewczynka uwielbiałam przyglądać się mojej mamie szykującej się do wyjścia. A gdy już jej nie było od razu czmychałam by połamać sobie nogi w jej szpilkach, udusić się koralami czy wymalować sobie szminką uśmiech godny najlepszego clowna w cyrku. Moja mama była ( i jest!) dla mnie wzorem do naśladowania. Dzisiaj zaś Martyna Wojciechows... Recenzja książki Kobieta na krańcu świata

Dobre bo Polskie,

21.06.2010

Co oznacza bycie Polakiem i ten cały patriotyzm? Dumę, wstyd czy może równoważnię? Na to pytanie odpowiedź próbowali znaleźć polscy pisarze. Książka jest zbiorem opowiadań. Takie wydania mają to do siebie, że jedne teksty podobają nam się bardziej inne mniej. Ponieważ autorami są młodzi ludzie patriotyzm przedstawiony jest w nowym, świeżym świetle.... Recenzja książki Nie pytaj o Polskę

Satyra w najlepszym wydaniu

21.06.2010

Przyjaciel to dobra „rzecz”. Przyjaciel to nie tylko ktoś, kto powie dobre słowo, ale przede wszystkim ktoś, kto powie „stop”, gdy czynimy źle. Robi to poważnie lub humorystycznie śmiejąc się z naszych wad, ale nigdy nie z nas. Marcin Szczygielski jest dla mnie właśnie takim literackim humorystycznym przyjacielem. Perypetie jego bohaterek zawsze bi... Recenzja książki Farfocle namiętności

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs × 1

Wzruszająca i bawiąca do łez.

21.06.2010

Książka jest w dużej mierze autobiograficzna, choć sporo w niej również zdawkowych części biografii bywalców owego baru. Ponieważ pisał ją laureat Pulitzera, jest to dzieło na naprawdę wysokim poziomie, choć nie jestem zwolenniczką kierowania się nagrodami to jednak widać po książce, że nagroda była zasłużona. To piękna historia dorastania, spełnia... Recenzja książki Bar dobrych ludzi

Pięknie wbija w fotel

21.06.2010

Każdy z nas chciałby być wolny. Melania Mazzucco pokazuje nam, że to nie możliwe. Wszystkie nasze decyzje wpływają na życie innych tak samo jest w drugą stronę. To sprawia, że nie ma wolności całkowitej i tylko od nas zależy jak bardzo będziemy niezależni wśród wszystkich konwenansów, oczekiwań i codziennych masek. Agnieszka Chylińska niedawno powi... Recenzja książki Taki piękny dzień

Szlemiel

21.06.2010

Wojna, okupacja, eksterminacja to ciężkie tematy dla dorosłych, nadal wywołują wiele emocji, przy których trudno o rozmowę. Powiedziałabym nawet, że wielu z Nas trudno jest w ogóle pojąc ogrom tej przykrej i niezbyt chwalebnej historii. Skoro, więc dorośli mają problemy, to, co mają powiedzieć dzieci? Jak z nimi rozmawiać o tym by zrozumiały? Rysza... Recenzja książki Szlemiel

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs

Kill Grill czyli papryczka chilli w najlepszym wydaniu.

21.06.2010

Zawsze lubiłam Anthony’ego za jego niewybredne poczucie humoru i szczerość w tym, co robi. Tym razem również mnie nie zawiódł. Pewnie po tej książce zastanowicie się 2 razy zanim wybierzecie restauracje na romantyczną kolację. Autorowi i jego kompanom nie obce są narkotyki w ilościach hurtowych, seks z kelnerkami (te sceny w filmach przy blacie peł... Recenzja książki Kill grill. Restauracja od kuchni

Gobelin z wampirem

21.06.2010

Książka nie należy do najmłodszych na rynku, lecz zapisała się wśród kultowych książek o wampirach, przynajmniej w USA, gdzie nie ma chyba ani jednego opracowania, w którym by nie pojawił się ten tytuł. Książka do arcydzieł literatury nie należy - przynajmniej pod względem językowym, jej największym atutem jest dość nowatorskie ujęcie samej postac... Recenzja książki Gobelin z wampirem

@laava@laava

Krew, garota i makaron

21.06.2010

Historię włoskiej rodziny mafijnej, jej walki o pieniądze, wpływy i władzę znają już chyba wszyscy dzięki ekranizacji powieści Maria Puzo "Ojciec chrzestny". Kto widział ten wie, jaki los spotkał wielkiego Dona, jego potomków, kto z mafijnych porachunków wyszedł pokonany, kto silniejszy oraz co się stało z siejącym grozę Lucą Brasi. Komu podrzucono... Recenzja książki Ojciec chrzestny

KS
@KSH

Literatura grozy – groza literatury

21.06.2010

"Powieść utrzymana w klimacie grozy Stephena Kinga", kategoria - horror, nominacja do nagrody im. Janusza Zajdla, pozytywna recenzja Andrzeja Pilipiuka. Nie mało słów i znanych nazwisk użyto, by wypromować tę książkę i równie wiele godzin trzeba poświęcić na przesłuchanie nagrania. Prócz czasu poświęciłem wiele nerwów, by wraz z bohaterem przetrwa... Recenzja książki Dom na wyrębach

KS
@KSH

Zwiadowcy. Czarnoksiężnik z Północy

21.06.2010

Naprawdę wspaniały cykl dla młodzieży. Dla przypomnienia: głównym bohaterem jest Will, drobny chłopiec, który kiedyś marzył, żeby zostać rycerzem. Niestety, nie miał predyspozycji fizycznych ku temu i został oddany na naukę do zwiadowcy Halta. Tam wszystkiego się wyuczył, wyróżnił się wyjątkowym talentem do znikania w krajobrazie, tropienia i strze... Recenzja książki Zwiadowcy. Czarnoksiężnik z Północy

Rzecz o mych smutnych dziwkach

21.06.2010

Ten, kogo tytuł uwiedzie i będzie oczekiwał spisu cudzołożnic, zostanie rozczarowany. Ten, kto nie da się zwieść pozorowi tytułu, odnajdzie książkę o miłości - miłości czystej, idealnej, tak różnej od dziewięciu rozpustnych dekad życia autora. Bohater jawi się jako mizantrop, do tego stopnia przepełniony przekorą wobec życia, że miłości nigdy nie ... Recenzja książki Rzecz o mych smutnych dziwkach

@marta.tyszko@marta.tyszko × 1

Królowa Lata

20.06.2010

Królowa lata otwiera magiczny cykl książek o Aislinn i jej przygodach z wróżkami. Jest to dobra odskocznia od świata Wampirów, którym jesteśmy bombardowani od momentu wydania Zmierzchu. Aislinn od dziecka widzi wróżki. Jednak różnią się one od naszych wyobrażeń, nie są takie jak Dzwoneczek z Piotrusia Pana. Te Wróżki i Wróże są piękne, ale i okrutn... Recenzja książki Królowa Lata

PA
@kira

Letnia rozrywka

20.06.2010

Szczerze pisząc, po przeczytaniu fragmentu promocyjnego miałam mieszane wrażenia, myślałam, że niezbyt mi się ta książk spodoba. Ale czekała mnie miła niespodzianka! Małe miasteczko, w którym niewiele się dzieje. Czyżby? Kiedy pewnego dnia ktoś włamuje się do redakcji lokalnej gazety, a na osiedlu domków zostają znalezione zwłoki młodej dziewczyny... Recenzja książki Babska misja

@enga@enga × 1

Gotuj z Papieżem

20.06.2010

Muszę przyznać, że z Jakubem Ćwiekiem do czynienia mam po raz pierwszy. Wiele razy byłem blisko zabrania się do lektury „Kłamcy” czy to za namową kolegów, czy dobrej recenzji Strażnika. Lecz, jak to w życiu bywa, zawsze pojawiało się coś innego, co przykuwało moją uwagę. Tak więc, gdy zobaczyłem „Gotuj z papieżem”, pomyślałem: „czemu nie?”. W końc... Recenzja książki Gotuj z Papieżem

Dziewięciu książąt Amberu

20.06.2010

Gdy zdecydowałem się napisać recenzję tej książki, wiedziałem, że stoi przede mną naprawdę trudne i wymagające zadanie. Jak opisać swoje odczucia po lekturze, nie zdradzając zbyt wiele z fabuły legendarnej wręcz powieści? Jeżeli nie słyszałeś nigdy o Rogerze Zelaznym, ani jego sławnych „Kronikach Amberu”, to na myśl przychodzą mi tylko dwie przyczy... Recenzja książki Dziewięciu książąt Amberu

Serce Kaeleer

20.06.2010

Zakończenie trylogii Czarnych Kamieni było przepiękne. Szczęśliwy koniec, który jednak miał swoją straszliwą cenę. Wszystkie demony, jak chociażby Andulvar Yaslana, odeszły, wielu Krwawych zginęło, a Jaenelle ledwo przeżyła. Wzruszający, zmuszający do refleksji, bardzo długo przewijał się w moich myślach, nieustannie tworząc nowe ścieżki rozwoju fa... Recenzja książki Serce Kaeleer

@Medivh@Medivh

Karabiny Avalonu

20.06.2010

Muszę się wam przyznać, że w całym swoim życiu nie spotkałem się jeszcze z książką, która… zniechęcałaby do czytania treścią okładki. Dobrze zrozumieliście – nie wyglądem okładki, lecz tekstem na niej napisanym. Spójrzcie sami: „Naprawdę zazdroszczę tym, którzy jeszcze nie doświadczyli przygody spotkania z Rogerem Zelaznym” Theodore Sturgeon „The... Recenzja książki Karabiny Avalonu

Dziedziczka Cieni

20.06.2010

Czegokolwiek by nie powiedzieć o książkach tworzących Trylogię Czarnych Kamieni, nie można odmówić uroku ich okładkom. Nie raz łapałem się, że zamiast czytać książkę, wpatrywałem się jak urzeczony w piękną damę i groźnego wilka, stojącego u jej boku. Aż czasem żałowałem, że na kartach powieści nie pojawiają się inne ilustracje tego autora. Pamiętaj... Recenzja książki Dziedziczka Cieni

@Medivh@Medivh