Misterioso

8.10.2010

"Misterioso" jest książką napisaną przez szwedzkiego pisarza Arne Dahl, a właściwie Jana Arlanda. Na swoim koncie autor powieści posiada prestiżowe nagrody, a także cykl dzieł kryminalnych, dzięki którym uznanie swoich fanów. Wydział kryminalny Komendy Głównej Policji, po kilku zabójstwach biznesmenów zmuszony jest do zwołania specjalnej jednostki... Recenzja książki Misterioso

Głębokie nawrócenie, głęboka modlitwa

8.10.2010

„Istnieje więcej ludzi nawróconych z grzechu śmiertelnego doznających łaski niż ludzi dobrych nawróconych do bycia lepszymi”. Autorem tych słów jest św. Bernard z Clairvaux, a wrażenie, jakie wywarły one na autorze książki, o. Thomasie Dubayu leży u zarania powstania tych rozważań. Podstawowym pytaniem, jakie zadaje nam autor jest następujące... Recenzja książki Głębokie nawrócenie, głęboka modlitwa

WI
@wieszka4

Koniec i początek

8.10.2010

W tym tomie mamy okazję w końcu sprawdzić, czy Daimon wykona rozkaz i czy jest on aby na pewno rozkazem Pańskim. Ale zanim do tego dojdzie musi on przejść przez wiele prób oraz uniknąć śmierci. A na dodatek próbuje jeszcze ratować przyjaciół i wysłać ich gdzieś z dala od ziemi. Daimon próbuje rozwiązać sytuację, a prawie wszyscy inni próbują mu w ... Recenzja książki Zbieracz Burz. Tom 2

@enga@enga

Pogoń

8.10.2010

Jakże musiała zostać zraniona męska duma mieszkańców Ransom, gdy drobna Kasey Anderson, która przyjechała nie wiadomo skąd, zwyciężyła w zawodach w strzelaniu do celu, zwłaszcza że rywalizowała z nie byle kim, bo z byłym szeryfem miasteczka. Tajemnicza piękna dziewczyna ze stoma dolarami wygranej znika równie szybko, jak się pojawiła. Musi się spi... Recenzja książki Pogoń

Kasandra

8.10.2010

Kasandra Rakefield jest w sytuacji bez wyjścia. Żeby uratować podupadające ranczo, musi naruszyć swój spadek. Problem polega jednak na tym, że pieniądze zdeponowano w firmie prawniczej w Kansas City, reprezentowanej przez przystojnego Dustina Benneta, który przed pięcioma laty oszukał ją i porzucił. Kasandra nie jest już głupią gąską; dojrzała i z... Recenzja książki Kasandra

Czarodziejka

8.10.2010

Jeśli młoda kobieta potrafi osiągnąć swe cele, stosując takie metody, że z niezłym skutkiem mogłaby konkurować z żyjącym sześć wieków później Macchiavellim, jeśli nawet potwór z Loch Ness był rodzaju żeńskiego, to może feminizm wcale nie narodził się w naszych czasach? Cleve, przygarnięty przez Wikingów były niewolnik, który prawdę o swym pochodze... Recenzja książki Czarodziejka

Markiz

8.10.2010

Niegdyś Londyn aż huczał od plotek na temat lorda Wingate, który znalazłszy żonę w niedwuznacznej sytuacji z pewnym dżentelmenem, jego wyrzucił przez okno, a z wiarołomną małżonką rozwiódł się, pozbawiając ją możliwości widywania córki. Teraz wszystko wskazuje na to, że Londyn będzie huczał od plotek na temat lady Isabel, córki lorda Wingate, która... Recenzja książki Markiz

Zapiski z wielkiego kraju

7.10.2010

Nigdy nie przepadałam za Ameryką. To piękny i bogaty kraj, z głupimi ludźmi. Każdy, chociaż raz w swoim życiu słyszał „dowcip” o tym jak Amerykanin uważa, Europę za kraj a Fidela Castro za piosenkarza. Zawsze zastanawiałam się, jakim sposobem kraj z większością ludności pozostawiającą wiele do życzenia w sferze intelektualnej, może być potęgą świat... Recenzja książki Zapiski z wielkiego kraju

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs

Na krawędzi krateru

7.10.2010

Muszę przyznać, że okres II Wojny Światowej jest tym czasem, który w historii powszechnej zawsze interesował mnie najbardziej. Przede wszystkim z tego powodu zdecydowałam się na przeczytanie książki Michała Giedroyć. "Na krawędzi krateru" przedstawia nam wspomnienia autora, który na własnej skórze przeżył przymusową odyseję. Książka ukazuje nam pi... Recenzja książki Na krawędzi krateru

@Lena173@Lena173

Spisek bogatych. osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi

6.10.2010

Stara dewiza „My rządzimy światem, a nami kobiety” musi chyba trafić do lamusa, gdyż, jak udowadnia Robert T. Kiyosaki w swej najnowszej książce, światem rządzą bogaci, którzy mają tylko jeden cel: przepompować pieniądze z kieszeni zwykłych ludzi na własne konta, i tak już pękające w szwach od nadmiaru środków. Zdaniem autora, nie mają z tym najmni... Recenzja książki Spisek bogatych. osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi

Homo bimbrownikus, jako następne ogniwo ewolucji

6.10.2010

Jakub Wędrowycz ewoluował. Kto czytał wszystkie książki o wiejskim egzorcyście samouku, ten na pewno to zauważył. Ja nie czytałem... a też to zauważyłem. To już nie jest ten sam Jakub co w "Kronikach ...". Zmienił się znacznie - ucywilizował się, spoważniał, wyszedł do ludzi i jest nawet chętny do pomocy. Czy jest to zmiana na lepsze?? Jak dla mni... Recenzja książki Homo Bimbrownikus

@fri2go@fri2go × 1

Madonna jak ja i ty

5.10.2010

Barbara Wood zanim nauczyła się pisać, rysowała swoje opowieści, od najmłodszych lat pociągało ją opowiadanie różnych historyjek i chyba wcale nie dziwi, że w mając 16 lat napisała pierwszą książkę. "Madonna jak ja i ty" to moje pierwsze spotkanie z Panią Wood. Pani w bibliotece bez przekonania mnie nią "częstowała", ale skusiłam się aby spr... Recenzja książki Madonna jak ja i ty

@Tajemnica33@Tajemnica33

Stateczna i postrzelona

5.10.2010

Ta książka ma dwie narratorki i zarazem dwie głowne bohaterki Emilkę i Lulę, które są serdecznymi przyjaciółkami.Emilka skończyła studia na akademii rolniczej o specjalności ogrodnictwo i właśnie rozstała się po dwóch latach z narzeczonym ,który miast zdolnym marketingowcem okazał się gangsterem i handlarzem narkotyków .Emilkę zszkokowała decyzja o... Recenzja książki Stateczna i postrzelona

@malineczka74

Problem cierpienia

5.10.2010

"Problem cierpienia" jest kolejna pisarską odsłoną C.S. Lewisa - autora znanych wszystkim "Opowieści z Narni". Mimo, że po książce spodziewałam się czegoś zupełnie innego, to uważam, iż mężczyzna tworząc swoje dzieło pokazał klasę. Przedstawiona nam przez wydawnictwo Espirit lektura ukazuje nam - na podstawie Boga i Biblii - problem cierpienia, kt... Recenzja książki Problem cierpienia

Klara i anioł

5.10.2010

Obrazy, chwile i zdarzenia uchwycone kątem oka. Miesiące i lata zebrane w kilka lub kilkanaście słów, bo na więcej nie zasługują, i ułamki sekund rozciągnięte w minietiudy aktorskie, których bohaterowie nie zdają sobie sprawy, że odgrywają role narzucone przez tradycję, wychowanie, stereotypy. Pozornie zwyczajne rzeczy i zdarzenia wyłowione z codzi... Recenzja książki Klara i anioł

Pochody donikąd

4.10.2010

„Pochody donikąd” to najnowsza propozycja Zbigniewa Adrjańskiego, pisarza znanego i cenionego zarówno w kraju, jak i za granicą, autora książek poświęconych polskiej piosence (m.in. „Złota księga pieśni polskich”). „Pochody donikąd” to książka poświęcona polskiemu komunizmowi (lata 1944-1989), zawierająca teksty pieśni i piosenek polskich z tegoż o... Recenzja książki Pochody donikąd. Pieśni, wspomnienia, obyczaje (1944 - 1989)

@Weronika_g@Weronika_g

Naznaczona

4.10.2010

"Naznaczona" to powieść napisana przez matkę i córkę. Tym bardziej powinna trzymać poziom. Jednak wcale tego nie robi. -Zoey, jak Boga kocham, Heath wcale się tak znowu nie uchlał po meczu. Nie bądź dla niego taka okrutna. - Aha, no pewnie (...) Gdybym umarła, przynajmniej ominąłby mnie sprawdzian z geometrii. Takie rzeczy czytamy na pierwszej ... Recenzja książki Naznaczona

@Nyx@Nyx

Dziedziczka Cieni

4.10.2010

Za '' Dziedziczkę Cieni'' chwyciłam od razu po przeczytaniu pierwszej części Trylogii Czarnych Kamieni. ''Córka Krwawych'' wciągnęła mnie, w przeciwieństwie do drugiej części, niemalże od pierwszego zdania. Czytanie tej książki przeciągałam bardzo długo, jednak jak to zwykle bywa, nie wolno sądzić książki bo pierwszej stronie. Twórczość pani Bish... Recenzja książki Dziedziczka Cieni

@Twilightowa@Twilightowa

Tatusiu, proszę nie

4.10.2010

O tej książce nie można powiedzieć, że jest „fajna”, bo jest przerażająca. Przerażająca i prawdziwa. Jest przerażającą i prawdziwą historią cztero-, pięcio-..., dziesięciolatka przeżywającego latami koszmar maltretowania i molestowania doznawanego ze strony bliskiej, podziwianej i kochanej osoby-ojca. Osoby, która ma mu zapewnić opiekę, a jest źród... Recenzja książki Tatusiu, proszę nie

@Lemma@Lemma

Wyż nisz. od alterglobalistów do zośkarzy. 55 małych kultur

4.10.2010

Najnowsza książka autora „Wyczesanego słownika najmłodszej polszczyny” to taka mała encyklopedia, przewodnik po niszach kulturowych. Encyklopedyczny jest tu jednak tylko układ haseł. Treść to już raczej mini-artykuły nt. nisz XXI wieku. Autor przedstawia nam 55 małych kultur, przybliżając nam pokrótce historie ich powstania, znaki rozpoznawcze i sp... Recenzja książki Wyż nisz. od alterglobalistów do zośkarzy. 55 małych kultur

AG
@Etincelle

Pobby i Dingan

4.10.2010

„Tajemnica opali tkwi nie w ich kolorze, lecz w jego braku"* - taki oto cytat wita mnie, gdy otwieram książkę Bena Rice'a, niezbyt popularną w Polsce, lecz wciąż mocno tkwiącą w mojej pamięci. Faktycznie, jej akcja rozgrywa się jedynie w niewielkim australijskim miasteczku Lightning Ridge, słynącym z kopalni opali. Głębszy sens tego zdania ujawnia ... Recenzja książki Pobby i Dingan

Agnes Cecylia - niezwykła historia

4.10.2010

Główną bohaterką książki jest siedemnastoletnia Nora. Gdy była mała, straciła oboje rodziców. Od tego czasu czuje się niechciana i samotna. Mieszka z krewnymi, którzy są dla niej bardzo dobrzy, ale Nora zawsze ma wrażenie, że zajmują się nią raczej z obowiązku. Najlepiej dogaduje się ze swoim kuzynem (powiedzmy, bo łączy ich trochę inne pokrewieńst... Recenzja książki Agnes Cecylia - niezwykła historia

Mały Książę

4.10.2010

Książka ta jest bajka filozoficzną francuskiego pisarza. Opowiada o podróży Małego Księcia na różne planety oraz Ziemię. Głównym, a zarazem tytułowym bohaterem bajki, jest Mały Książe, który nadaje jej niesłychanego uroku. Jest on osobą zadającą mnóstwo pytań i dającą sens całości. Szuka on przyjaciół, lecz nie zawsze potrafi ich znaleźć. Na począ... Recenzja książki Mały Książę

Tygrys się budzi

4.10.2010

Czytając książki wielokrotnie zastanawiam się, jakby to było być bohaterką jednej z nich. W swoim życiu dosyć często zdarzyło mi się współczuć i zazdrościć postaciom z moich ulubionych lektur. Kiedyś nawet sama zaczęłam pisać coś na wzór opowiadania autobiograficznego. "Tygrys się budzi" przedstawia nam historię dwójki dzieci, a także tygrysa, któ... Recenzja książki Tygrys się budzi

w szponach Tarota!

3.10.2010

Co siedzi w ludzkim umyśle? Czy czyjaś delikatna sugestia może nas zmusić do zmiany postrzegania samego siebie? Do zrobienia sobie samemu krzywdy? Do znienawidzenia siebie, życia, innych? Okazuje się, że nie trzeba być psychologiem, urodzonym przywódcą z psychopatycznymi zapędami. Wystarczy być tarocistką z darem przekonywania i złymi intencjami... Recenzja książki Ostatnią kartą jest śmierć

@Agnesscorpio@Agnesscorpio