Milczenie

13.05.2010

Strasznie się cieszę, że mogłam tę książkę przeczytać. Nie byle jaka, przerażająca historia. Czytając ją, mieszało się we mnie bardzo wiele uczuć. Poza tym ta książka przywołała wspomnienia, które najchętniej wywaliłabym ze swego serca, ale to nie istotne w tym momencie. Ważne jest to, jak bardzo przerażającą historię opowiada ta książka, historię,... Recenzja książki Milczenie

@Rebellish@Rebellish

Cesarz

13.05.2010

"Cesarz" to przedstawienie odrębnego stylu Kapuścińskiego w połączeniu z dynamiką akcji i niekiedy wyjątkowo przerażającej wizji władcy absolutnego ukrytej za pozornie zabawnymi opisami oraz szczerymi rozmowami. Stylizowana na potoczną mowę sprawozdawczość Kapuścińskiego zapewnia łatwość i szybkość czytania, a zarazem daje wrażenie podwójności teks... Recenzja książki Cesarz

PD
@Swallow

Chwile dobrej rozrywki

13.05.2010

Kilka lat temu zaczytywałam się w książkach przygodowo-sensacyjnych, bardzo lubiłam szczególnie książki Wilbura Smitha. Dzisiaj już czytam takich książek zdecydowanie mniej (chociaż jak na przykład będę miała okazję dostać w swe ręcę którąś z nieczytanych jeszcze książek wyżej wymienionego autora, to biorę od ręki :D), ale od czasu do czasu się odd... Recenzja książki Wirus Judasza

Pamiętnik narkomanki

10.05.2010

Najbardziej zaskoczył mnie fakt, iż przeżycia tej dziewczyny są prawdziwe, a do tego, że sama autorka to przeżyła. Jest to po prostu niesamowite, że taka młoda dziewczyna tyle przeszła. Dużo się słyszy w telewizji, radiu, pisze w internecie o wielu podobnych przypadkach, lecz ta historia wstrząsnęła mną najbardziej. Przed przeczytaniem " Pamiętnika... Recenzja książki Pamiętnik narkomanki

@Loli14@Loli14

Cień wiatru

10.05.2010

Do książki podchodziłam raczej z dystansem. Bowiem miano bestsellera i ogromna ilość sprzedanych egzemplarzy często nie jest odzwierciedleniem wartości książki. „Cień wiatru” to poruszająca opowieść o młodym chłopcu, który próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o autorze książki, którą się opiekuje. Pewnie pomyślicie, ale dlaczego ma się troszczyć o... Recenzja książki Cień wiatru

@maddziaa@maddziaa × 1

Bo każdy człowiek to historia!

10.05.2010

Naprawdę nie wiem, jak się zabrać za napisanie notki na temat moich wrażeń i uczuć. Bo to książka gigant. Daša Drndić stworzyła książkę, która chyba już na zawsze zostanie we mnie. Książki związane z tematyką II wojny światowej czytam odkąd właściwie pamiętam, zapewne od połowy szkoły podstawowej. Dlaczego? Bo ciągle, niezmiennie nie jestem w stan... Recenzja książki Sonnenschein

Zbieracz Burz

10.05.2010

"Zbieracz Burz" to kontynuacja "Siewcy Wiatru", wspaniałej książki M.L.Kossakowskiej, opowieści o aniołach, które po zagadkowym zniknięciu Jasności muszą same poradzić sobie ze wszystkimi obowiązkami. Obie książki bardzo lubię i polecam wszystkim, którzy cenią sobie ciekawą, pomysłową akcję i niebanalnych bohaterów. Mi samej najbardziej do gustu pr... Recenzja książki Zbieracz Burz

@misha@misha

Zmierzch

9.05.2010

Wokół pełno było szumu, z plakatów biły rekordy rozchwytywania, ulotki w księgarniach głosiły, że to kolejny niesamowity bestseller. "Cóż, warto spróbować!", pomyślałam. Wydałam, zaoszczędzone na te właśnie cele, zaskórniaki i kupiłam "bestseller o pięknym, młodzieńczym uczuciu, które przeciwstawia się przeciwnościom losu". Słowa te odrzucały, ale ... Recenzja książki Zmierzch

@atrammarta@atrammarta

Cena wody w Finistere

6.05.2010

Bodil Malmsten (ur 1944)- jedna z najbardziej cenionych szwedzkich pisarek i poetek. Od ponad siedmiu lat mieszka we Francji. Cena wody w Finistere- to jej pierwsza po wyjeździe z kraju książka, która zdobyła niezwykłą popularność w Szwecji. Angielskie tłumaczenie książki zostało Książką Tygodnia w BBC Radio 4. W Polsce dotychczas ukazała się jedn... Recenzja książki Cena wody w Finistere

FI
@Filozofka

Pod kopułą

5.05.2010

Wyobraź sobie, że miasto w którym mieszkasz zostaje nagle odcięte od świata niewidzialną kopułą, sięgająca bardzo wysoko w górę i bardzo głęboko w dół. Nikt nie ma pojęcia skąd się wzięła, z czego jest zrobiona i jak ją zniszczyć. Tak mniej więcej przedstawia się sytuacja w powieści Stephena Kinga: „Pod kopułą”. Pomysł na książkę zrodził się w 1976... Recenzja książki Pod Kopułą

@molik14@molik14

Kły Norwegii

4.05.2010

Istnieje powszechne przekonanie, że zdarte buty najlepiej naprawi szewc i - ogólnie rzecz biorąc - najlepiej pozostawić specjalistom pewne sprawy. "Niech każdy zajmie się tym, czym potrafi najlepiej". Wiemy jednak sami, z własnych doświadczeń, że o ile z grypą lepiej pójść "do doktora", niż do kogokolwiek innego, to nie każdy "specjalista" jest dob... Recenzja książki Kły Norwegii

P.
@p.paulina

Powódź - lustro

29.04.2010

W końcu udało mi się dorwać do tej książki. I pochłonęłam ją błyskawicznie. Fakt – objętość nie jest zbyt wielka. Układ książki również sprzyja szybkiemu jej przeczytaniu. Ale przecież to niekoniecznie o czymś świadczy – bywały i książki, które miały 100 stron, a nie dałam ich rady przeczytać… Warszawa, pewien zwykły dzień. Czwórka ludzi, Wisła, P... Recenzja książki Trafiona - zatopiona

Kamizelka

29.04.2010

"Kamizelka" Bolesława Prusa w ogóle mi się nie podobała. Opowiada o sąsiedzie, który obserwował pewna rodzinę. Niby nie był wścibski, ale myślę, że nikt z nas nie chciałby być kontrolowany. Pani i Pan są głównymi bohaterami, kochają się. Na początku wszystko jest idealnie, żyją w prawdzie, ufają sobie. Jednak po jakimś czasie mąż bohaterki chor... Recenzja książki Kamizelka

@Zaczarowanaxd@Zaczarowanaxd

Kokaina

29.04.2010

Główna bohaterka" Kokainy" Barbary Rosiek była normalnym dzieckiem, dorastającym w nienormalnych warunkach. Dziewczyna była ignorowana i nierozumiana przez rodziców. Nie mogła na nich liczyć, ponieważ byli alkoholikami. Przemoc, osamotnienie i brak wzorców do naśladowania to kilka z tysięcy problemów nastolatki.Bohaterka nie umiała sobie sam... Recenzja książki Kokaina

@Zaczarowanaxd@Zaczarowanaxd

Brulion Bebe B.

20.04.2010

Piętnastoletnia Aniela Kowalik, jedynaczka - to główna bohaterka książki Małgorzaty Musierowicz pt. „Kłamczucha". Pochodzi z Łeby. Jej tata jest rybakiem i posiada własny kuter. Mama Anieli zmarła, kiedy dziewczynka miała trzy lata. Ojciec nie ożenił się powtórnie, ale żył w bliskiej przyjaźni ze swoimi sąsiadami – m.in. z panem Kurką. Jego młodsza... Recenzja książki Brulion Bebe B.

MA
@marta9619

Orędzie. Tajemnica przyszłości

19.04.2010

Orędzie – tajemnica przyszłości, to bardzo dobra książka. Od dawna nie czytałem nic tak poruszającego i dającego do myślenia. Napisana gładkim, zrozumiałym językiem. Od samego początku intryguje i ciekawi. Pan Preys przenosi nas kilka lat do przodu, w bardzo ciekawy sposób podejmuje akcje, aby cofnąć się nagle, do początków wydarzeń. Świetni... Recenzja książki Orędzie. Tajemnica przyszłości

PA
@PawelMech

Kły Norwegii

19.04.2010

Gdyby chcieć szukać określenia dla "Kłów Norwegii", to można by napisać, że w przypadku tej książeczki (liczy sobie niecałe 90 stron) mamy do czynienia ze wspomnieniami z emigracji. Cha, ale jakie to wspomnienia! Dwadzieścia pięć krótkich opowieści, niczym dwadzieścia pięć obrazów rozwieszonych na ścianie galerii (autorka jest malarką), tworzą int... Recenzja książki Kły Norwegii

@mcmarcus@mcmarcus

Frytki, Fasolka i Limuzyny

18.04.2010

W tomie „Frytki, fasolka i limuzyny” Leila Rasheed w intrygujący sposób zestawia trudne i niewygodne dla młodzieży tematy z zabawną, miłą formą. Nic dziwnego, że ta książka przypadła do gustu nastolatkom: napisana z humorem i prosto jednocześnie, obok ważkich zagadnień przynosi też rozrywkę i tłumaczy zawiłości wieku dojrzewania. „Niezwykły dzienni... Recenzja książki Frytki, fasolka i limuzyny

@Moksiazkowy@Moksiazkowy

Ksieżniczka Charlotte i zaczarowana róża

17.04.2010

Klub Tiary – Srebrne Wieże to dalsze przygody sympatycznych uczennic Akademii Księżniczek, znanych Czytelniczkom z opowieści Klubu Tiary. Charlotte, Katie, Daisy, Emily, Alice i Sophia zdobyły wystarczającą ilość diademowych punktów, by kontynuować edukację na wyższym poziomie w Srebrnych Wieżach. Nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowe koleżanki i now... Recenzja książki Klub Tiary Srebrne wieże Księżniczka Charlotte i zaczarowana róża

@Moksiazkowy@Moksiazkowy

Niegrzeczni bogowie

16.04.2010

W czasach kiedy jesteśmy znużeni natłokiem ciągle to powstających i coraz bardziej wymyślnych książek o wampirach, Marie Phillips postanowiła zabrać się za nieco inny, bardziej świeższy temat. Za olimpijskich bogów. Jednak, żeby było bardziej zabawnie i ciekawie postanowiła napisać powieść satyryczną i sarkastyczną, błyskotliwą wariacje na znany, a... Recenzja książki Niegrzeczni bogowie

@rosamund@rosamund

Jutro przyjdzie większa fala.

16.04.2010

Książka jest bardzo wzruszająca. Dorastająca Linda musi pokonać ból, strach, cierpienie. Musi zmierzyć się z trudnościami, które czekają ją po powrocie na Hawaje. Lecz z chłopcem, którym zaczyna się interesować będzie to łatwiejsze ... Linda ma chłopaka, jak inne dziewczyny w jej wieku. Pewnego dnia rodzice zakazują mu surfować na desce. Mimo wielu... Recenzja książki Jutro przyjdzie większa fala

@Loli14@Loli14

Dalej są tylko smoki ...

14.04.2010

“Kiedy kartografom kończy się mapa, piszą: dalej są tylko smoki“, Al Idrisi ok. 1154r. (kartograf arabski) Historia zaczyna się niewinnie – od pozornie nudnego kongresu archeologicznego w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz. Agata, młoda polska tłumaczka, jest jedyną nikomu nie znaną osobą pośród międzynarodowych sław z dziedziny archeologii. Próbu... Recenzja książki Dalej są tylko smoki ...

@Jenny@Jenny

Kocha się tylko raz

12.04.2010

Piękna kuzynka lorda Edwarda i lady Charlotte Malory, Regina Ashton, zostaje uprowadzona przez Nicholasa Edena, aroganckiego i bardzo pociągającego uwodziciela. Nicholas jest bogaty, pochodzi z dobrego rodu, stanowi obiekt westchnień licznych młodych panien. Ale Regina się do nich nie zalicza, co bardzo drażni Nicholasa. Zniewolona, z nadszarpniętą... Recenzja książki Kocha się tylko raz

@justkach1986@justkach1986

Statki, które mijają się nocą

9.04.2010

Statki, które mijają się nocą, to opowieść o pewnej nastolatce o imieniu Eryka, która nie należy do ,,łatwej" młodzieży. Ma problemy ze swoim życiem, których nie chce z nikim dzielić. Nie chodzi do szkoły, kłóci się z matką, z którą nie może się dogadać, po rozwodzie z ojcem i nie robi nic innego prócz malowania i palenia papierosów. Kiedy przyjeżd... Recenzja książki Statki, które mijają się nocą

@ftorek94@ftorek94

Bez mojej zgody

5.04.2010

Temat książki żywo mnie zainteresował – głównie dlatego po nią sięgnęłam. W obecnych czasach, kiedy w zasadzie większość z nas w taki czy inny sposób ma do czynienia ze śmiertelnymi chorobami – nowe spojrzenie, z innej perspektywy jest bardzo cenne – zarówno w odniesieniu do własnych doświadczeń jak i ogólnie – jeżeli takowych nie posiadamy. Co wię... Recenzja książki Bez mojej zgody

@chani@chani