dostępne tylko u nas

Kopciuszek...

24.02.2024

"Propozycja dżentelmena" autorstwa Julii Quinn to kolejna odsłona fascynującej sagi rodzinnej, która tym razem zabiera czytelnika w świat romansu utkanej w delikatne niuanse baśniowego Kopciuszka. Autorka w tej barwnej opowieści, osadzonej w czasach regencji, wplata klasyczne motywy romantyczne w subtelną intrygę, tworząc lekką, pełną uroku powieś... Recenzja książki Propozycja dżentelmena

@beatazet@beatazet × 1

Znaczenie aktywności fizycznej w naszym życiu

22.02.2024

Książka "Wyćwiczony" autorstwa Daniela E. Liebermana to fascynujące, kompetentne i przełomowe spojrzenie na historię naturalną aktywności fizycznej, które rewolucyjnie zmienia nasze postrzeganie własnych ciał. Lieberman, będący profesorem biologii ewolucyjnej na Uniwersytecie Harvarda, w tej rozbrajającej mity książce, rzuca nowe światło na to, dl... Recenzja książki Wyćwiczony

Bajki o piździuchach

22.02.2024

Pierwszy skrzeciuch przyszedł do drugiego skrzeciucha... Kiedy w 1974 roku, w czasie gdy za redagowanie i podpisywanie petycji domagających się uwolnienia więźniów politycznych Vaclav Havel został zesłany do pracy w trutnowskim browarze, niemieckie wydawnictwo poprosiło go o napisanie kilku tekstów do przygotowywanego zbioru bajek wschodnioeurope... Recenzja książki Skrzeciuchy

@tsantsara@tsantsara × 24

Wszyscy ludzie z natury pragną wiedzy

21.02.2024

„Nauka jest wyjątkowa. To najlepsza znana nam metoda poznawania świata i wszystkiego, co w nim istnieje – także nas”. Krótka historia nauki to książka mająca niecałe trzysta stron. Jednak tyle wiedzy ile jest w niej przekazane pięknie streszcza historię ludzi i poszukiwania odpowiedzi na temat świata. Na dodatek jest tak przyjemnie napisana! Auto... Recenzja książki Krótka historia nauki

,,Najeźdźcy''- Recenzja

20.02.2024

,,Najeźdźcy’’ to druga część serii ,,Drużyna’’ Johna Flanagana. W książce śledzimy kontynuacje historii Hala i jego drużyny, którzy próbują odzyskać skradziony przez Zavaca i jego piratów największy skarb Skandii Andomal który został skradziony przez ich nieuważność. Hal i jego drużyna po swoim wielkim zwycięstwie w zawodach nie cieszyli się ni... Recenzja książki Najeźdźcy

Książka dla wymagających czytelników zakochanych w historii

18.02.2024

“Śladami Szeli, czyli diabły polskie” to zbiór ponad trzydziestu tekstów autorstwa Piotra Korczyńskiego. Książka, według opisu zamieszczonego na jej tyle, opowiadać ma o drugoplanowych postaciach w historii Polski, o zapomnianych dziejach, mitach i legendach. I faktycznie tak właśnie jest. Czy jednak jest to przystępna dla każdego lektura? Tutaj z... Recenzja książki Śladami Szeli, czyli diabły polskie

Książka, która zabiła Jacka Reachera (u mnie)

18.02.2024

Niczego nie zdradze jak napiszę, że minęło kilka miesiecy od czasu gdy Jack Reacher szedł sobie spokojnie ulicą i nagle wplatał się w aferę za którą stał psychopatyczny złoczyńca. Wciągniety zupełnym przypadkiem w wir niezwykłych wydarzeń kilkakrotnie uznał, że z jakiegość powodu nie może ich szybko zakończyć (w swoim tradycyjnym stylu) dzieki cze... Recenzja książki Wróg bez twarzy

JA
@jacekfedor

Zaczytana_karolina

18.02.2024

🐈‍⬛🐈‍⬛🐈‍⬛🐈‍⬛ Jest Grudzień i zbliżają się święta ,dom dziecka o nazwie św.Mikołaj się do nich przygotowuje lecz gdy 1 Grudnia zawita do nich nowa wychowawczyni, starsza pani Gloria to nagle w budynku dzieją się dziwne i straszne rzeczy a wraz z nią zjawia się czarny kot który nie jest uroczym kotkiem. Gdy właścicielka Marta zauważa zaginięcie dwój... Recenzja książki Gloria

KA
@karosi22

Wzruszenia gwarantowane!

17.02.2024

Dziś dość kontrowersyjnie - wierzycie w duchy? Pytanie wiąże się z fabuła książki Julii Brylewskiej "Winter Flower". Destiny Young otrzymała od losu niezwykły dar, który równie szybko okazuje się jej największym przekleństwem - jest w stanie porozumiewać się z duchami. W szkole uchodzi za dziwadło, zwykle trzyma się na uboczu i nie ma zbyt wiel... Recenzja książki Winter Flower

@klaudia.brozyna2320@klaudia.brozyna2320

Jaką cenę możemy zapłacić za wolność?

17.02.2024

Łukasz Pietraszkiewicz kazał niezmiernie długo czekać na kontynuację swojej powieści „Świat się pomylił …”. Ale jest, już jest! Kontynuacja pod tytułem „ Mimo wszystko”, której mam ogromną przyjemność być patronką. Okaleczony emocjonalnie Alex, za namową przyjaciółki Laili, decyduje się na terapię psychologiczną. Młody biseksualny mężczyzna po ... Recenzja książki Mimo wszystko

@klaudia.brozyna2320@klaudia.brozyna2320

Nie wszystkie książki mają lekką tematykę, a przypadają do gustu ...

17.02.2024

Niewątpliwie o tej książce jest ostatnio głośno. Nie bez powodu. Mowa oczywiście o powieści Julii Brylewskiej pod tytułem „Michael”. Istnieje wiele rodzajów śmierci. Kylie umarła w ten najgorszy sposób – pokochała człowieka, który okazał się jej największą zgubą. Najpierw uczynił ją słabą i sprawił, że go potrzebowała. A gdy w końcu nie była w ... Recenzja książki Michael

@klaudia.brozyna2320@klaudia.brozyna2320

Chyba zrobiło się za gorąco w pracy!

17.02.2024

Jakie macie zdanie na temat łączenia relacji zawodowych z prywatnymi? Mogą niekiedy wyjść z tego przeróżne sytuacje, o czym przekonali się bohaterowie powieści Magdaleny Pasternak "Kontrahent". To bardzo gorąca relacja w stylu tych najbardziej uwielbianych przez czytelniczki - hate love! Marion Parnell to pewna siebie 23 latka, która idzie po swo... Recenzja książki Kontrahent

Tajemnic Babiej Góry ciąg dalszy

17.02.2024

Byliście kiedyś na Śląsku? To właśnie tam toczy się akcja trzeciej części serii o Baśce Zajdzie pod tytułem "Daleko od Babiej Góry" autorstwa Ireny Małysy. Baśka Zajda przyjeżdza do Mysłowic na pogrzeb ciotki Ewy. Ma z tym miejscem wiele wspomnień, bo jako dziecko spędzała tu każde wakacje. Właśnie zaczyna urlop i planuje wyremontować odziedzic... Recenzja książki Daleko od Babiej Góry

Szczera opinia o ksiażce ,, 11 papierowych serc ''

16.02.2024

KSIĄŻKA 11 PAPIEROWYCH SERC Ksiazką ukazuje życie Elie - głównej bohaterce która przeżyła wypadek samochodowy ma amnezje i nie pamięta 11 tygodni . Co roku w walentynki liceum do którego chodzi organizuje rozdawanie walentynek . Ellie dostaje papierowe serduszko od tajemniczego wielbiciela z wiadomośćia o tym że chce pokazać dziewczynie co robiła... Recenzja książki 11 papierowych serc

LI
@Lincia22

Na Targu Niewolników III Rzeszy

16.02.2024

Rodzina Śliwińskich po przeżytych już miesiącach wojennej zawieruchy nagle zostaje wypędzona z własnego domu i przewieziona w głąb niemieckiej Rzeszy. Na miejscu zostają kupieni przez nazistowskich bauerów, by wykorzystywać ich bestialsko jako siłę roboczą bez godnych warunków do życia. Jakie można mieć perspektywy w takiej sytuacji? Jakie nadziej... Recenzja książki Na targu niewolników III Rzeszy

Przeszłość jest ważna

16.02.2024

"Wiosenne przebudzenie" to pierwsza powieść cyklu "Duchy minionych lat", jednak tak naprawdę jest to już trzynasta część większej całości i sądzę, że nie powinno się jej czytać bez znajomości poprzednich książek. Powieść jest kontynuacją cykli: "Zemsta i przebaczenie" (sześć części), "Zanim nadejdzie jutro" (trzy części), "Prawda zapisana w popioł... Recenzja książki Wiosenne przebudzenie

@anna117@anna117 × 2

Kiedy człowiek wpada w stan szaleństwa?

16.02.2024

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl "To coś na śniegu" to moim zdaniem opowieść o działaniu bardzo skompilkowanej ludzkiej psychiki oraz o tym jak monotonia życia potrafi nas wyprowadzić z ram normalności i zwykłości... Ale od początku. Z opisu książki możemy się dowiedzieć, że akcja dzieje się "na krańcu świata" w Instytucie Północ... Recenzja książki To coś w śniegu

La vie en rose

15.02.2024

Odległość między pasażem Bahlar, gdzie mieszka Zaki Bej ad-Dassuki, a jego biurem w kamienicy Jakobiana nie przekracza stu metrów. I czytelnik też nie ma nigdzie daleko: prawie cała akcja tej książki rozgrywa się w jednym miejscu, w kamienicy Jakobiana, czyli budynku mieszkalnym dla bogatych, wybudowanym w paryskim stylu przez zamożnego Ormianina... Recenzja książki Kair, historia pewnej kamienicy

@tsantsara@tsantsara × 25

Samotność wśród duchów

15.02.2024

W skrócie: młodzieżowy romans paranormalny ze śledztwem, elementami fantasy, science fiction i horroru, nierównym tempem akcji i niedopracowaną warstwą uczuciową. Dodałem gwiazdkę za bohaterów. Od początku zdawałem sobie sprawę, że lektura młodzieżowego romansu fantasy o duchach jest przedsięwzięciem skrajnie ryzykownym przy moim profilu zaintere... Recenzja książki Sixteen souls

Recenzja ,,Wyrzutki''

14.02.2024

W książce pt..,,Drużyna’’ John Flangan zabiera nas do zimowej Skandii, gdzie śledzimy losy Hala i jego drużyny wyrzutków. Hal Mikkelson jest wyjątkowo ambitnym i sprytnym chłopakiem z głową pełną przeróżnych pomysłów. Niepozorny pół krwi skandianin jest wyśmiewany, ale mimo to nie daje wejść sobie na głowę. On i jego rówieśnicy jako młodzi c... Recenzja książki Wyrzutki

Mroczne Wieszcze

14.02.2024

"Bezgłos" to kolejna fascynująca opowieść Katarzyny Puzyńskiej, która przenosi czytelnika w malownicze, lecz pełne tajemnic miasteczko Wieszcze. Julia Wilk, przybywając z nadzieją na nowy start, staje przed swoim własnym dramatem, nieświadoma tego, że to miejsce kryje więcej sekretów niż się spodziewała. Już pierwsza noc w Wieszczach przynosi p... Recenzja książki Bezgłos

Objawienia Maryjne - część I

14.02.2024

"Historia Objawień Maryjnych" autorstwa Wincentego Łaszewskiego w nowej trzytomowej edycji stanowi obszerny przegląd najważniejszych objawień maryjnych z różnych okresów i miejsc. Autor wprowadził liczne uzupełnienia i zmiany, co czyni tę edycję jeszcze bardziej kompletną i fascynującą. Pierwszy tom otwiera opowieść o objawieniu Matki Bożej del... Recenzja książki Historia Objawień Maryjnych

Twardy orzech czy bułka z masłem?

14.02.2024

Książka Piotra Korczyńskiego opowiada o nieoczywistej historii Polski. Poruszając tematy niepopularne, niedocenione, niezauważalne, buduje narracje osobliwą - jakby patrzył na dzieje Polski z zupełnie innej perspektywy niż dane to jest pospolitym ludziom. W licznych rozdziałach czytelnik jest prowadzony od najdawniejszych czasów do tych współczes... Recenzja książki Śladami Szeli, czyli diabły polskie

Ulice spłynęły krwią

12.02.2024

„Amantes” to książka, w której pojawiają się bohaterowie z wcześniejszych książek Katarzyny Grzegrzółki. Jednak dla mnie było to pierwsze spotkanie z jej twórczością. Z jednej strony wydaje mi się, że zdradziłam sobie pewne sprawy z wcześniejszych części serii kryminalnej autorki. Jednak nie miałam tej świadomości, dopóki nie zetknęłam na biogram ... Recenzja książki Amantes

Zmarli lubią ciszę

10.02.2024

Książka "Sześć powodów, by umrzeć" nie zaczarowuje czytelnika od pierwszych stron. Początkowo trudno jest zdefiniować gatunek powieści – czy to kryminał, czy romans – co wprowadza pewne zamieszanie. Również struktura z podziałem na rozdziały z różnymi narratorami może wydawać się problematyczna na samym początku. Jednak to, co na początku może być... Recenzja książki Sześć powodów by umrzeć

@pebro@pebro × 13