dostępne tylko u nas

Książka dla dzieci i mam

16.01.2024

"Alemama" to krótka opowieść o rodzinie z trójką dzieci. Ja wprawdzie własnych jeszcze nie mam, ale mam z najmłodszymi dość duży kontakt, więc z przyjemnością sięgnęłam po tę książkę. Byłam ciekawa, jak autorka oddała zachowanie dzieciaczków i przede wszystkim, jakie historie zostały tutaj zaprezentowane. Zacznę od tytułowej "Alemamy". Jest to oc... Recenzja książki Alemama, czyli historia z życia wzięta

@Banshee22@Banshee22 × 2

Zdobywanie doświadczenia przez kota...

15.01.2024

"Kot, który nauczał Zen" autorstwa Jamesa Norbury to misterna opowieść o poszukiwaniu sensu, mądrości i spokoju, której głównym bohaterem jest wyjątkowy kot. Ta baśniowa podróż skrywa w sobie nie tylko piękną opowieść, ale także głębokie przemyślenia filozoficzne, które mogą dotknąć czytelnika w różnych momentach życia. Mimo że kot jest wyjątko... Recenzja książki Kot, który nauczał Zen

Jeden za wszystkich!

15.01.2024

"Trzej muszkieterowie" to niezaprzeczalny klasyk literatury płaszcza i szpady, którego niezwykła fabuła oraz barwne postacie przetrwały próbę czasu. Wydanie ze Świata Książki przynosi tę klasyczną powieść w nowym, pięknym wydaniu, co z pewnością sprawi radość zarówno miłośnikom literatury przygodowej, jak i nowym czytelnikom, którzy dopiero odkryw... Recenzja książki Trzej muszkieterowie

Zbrodnicza medycyna

11.01.2024

"Lekarze Hitlera" to ponure i przerażające studium nad udziałem lekarzy Trzeciej Rzeszy w zbrodniach nazistowskich, które zakłóciło fundamenty etyki lekarskiej i ludzkiej godności. Autor, poprzez gruntowną analizę, ukazuje, jak znaczna część grona medycznego aktywnie uczestniczyła w polityce eksterminacyjnej, kształtując przebieg mrocznych wydarze... Recenzja książki Lekarze Hitlera. Zbrodnicza medycyna

@beatazet@beatazet × 7

brutalny dawny świat

10.01.2024

Książka opowiada o ciężkich i nieprawdopodobnie przykrych losach służby domowej na przestrzeni wielu lat w polskiej rzeczywistości. Nie jest to jakaś tam sobie wyssana z palca opowieść, jest to coś zdecydowanie większego. Zawarte w książce fakty i retrospekcje tamtych lat, oddają prawdziwą naturę społeczeństwa, które czerpało niekończący się wyzys... Recenzja książki Służące do wszystkiego

Wciąż żywa mitologia słowiańska

10.01.2024

Zakochałam się! Była to pierwsza myśl, kiedy skończyłam czytać "Bestiariusz Słowiański" Pawła Zycha i Witolda Vargasa. Autorzy przedstawiają nam najrozmaitsze stworzenia zamieszkujące wody, lasy, chaty i wiele innych miejsc. Znajdziemy tu krótkie opisy chowańców, boginek, czartów, rusałek, gnieciuchów i wielu innych stworzeń, które zdobią przepięk... Recenzja książki Bestiariusz słowiański

Bóg kocha amerykańskich biznesmenów

7.01.2024

Do poradników promujących "pozytywne myślenie" mam stosunek delikatnie mówiąc sceptyczny, ponieważ po pierwsze nie bardzo wierzę w ideę, że wystarczy myśleć pozytywnie, by wywołać pozytywny skutek, a po drugie - i to uważam za poważniejszy zarzut - ponieważ konsekwencją poglądu, że sukces zależy od indywidualnej mentalnej postawy, musi być jednocz... Recenzja książki Moc pozytywnego myślenia

@Airain@Airain × 19

Przeznaczenie rządzi wszystkim

7.01.2024

Dylogia "Uśmiech przeznaczenia" to dwutomowa powieść, składająca się z dwóch części: "Odnaleźć szczęście" - tom I i "Ocalić miłość" - tom II. To romans i erotyk, który nie za bardzo przypadł do mojego czytelniczego gustu. Gaja Nowacka jest architektem wnętrz o niewypatrzonym języku. Nie da sobie w kaszę dmuchać, a jej projekty daleko odbiegają od... Recenzja książki Uśmiech przeznaczenia. Tom 1 i 2

Chłopki

6.01.2024

Lektura tej książki będzie wstrząsem nawet dla osób, które miały ogólną świadomość warunków życia na przedwojennej wsi (czy ogólnie na wsi). Co innego jednak ogólne hasła o ciężkiej pracy od świtu do nocy, straszliwej biedzie, oszczędzaniu na wszystkim, ustawianych małżeństwach, tyranii ojców i mężów, samowoli dziedziców etc., a co innego relacje ... Recenzja książki Chłopki. Opowieść o naszych babkach

K.
@k.zelek

Jeśli macie taką możliwość, sięgacie po "Tęsknicę", bo na pewno tego nie pożałujecie!

5.01.2024

Pierwsza książka w nowym roku, która okazała się dla mnie totalnym zaskoczeniem! "Tęsknica" była dużo lepsza, niż mogłam się tego spodziewać przez pryzmat okładki, która nie trafia w moje gusta albo przez opis, który nie zdradza jak fascynującą historię opisuje. Dla mnie ta książka to coś idealnego dla osoby zaczynającej przygodę z czytaniem, bo o... Recenzja książki Tęsknica

Miłość w świecie intryg

4.01.2024

"Strażnik Miecza" Cassandry Clare to powieść, która przenosi czytelnika do tajemniczego i pełnego niebezpieczeństw świata Castellane. Książka wciąga od pierwszych stron, oferując mieszankę zakazanej miłości, niebezpiecznej magii i mrocznych sekretów, które kształtują losy bohaterów. Akcja rozgrywa się w mieście-państwie Castellane, gdzie przepa... Recenzja książki Strażnik miecza

@beatazet@beatazet × 1

Moje życie wspomnienia i przemyślenia

4.01.2024

Książka pod tytułem moje życie wspomnienia i przemyślenia. Opowiada o dzieciństwie na wsi w czasach PRL a właściwie w okresie trwania drugiej wojny światowej gdyż urodził w roku 1940. Ale także o pracy na gospodarstwie rolnym u swoich rodziców o późniejszej przeprowadzce do miasta . Kolejnym rozdziale autor swojej biografii opowiada o pracy w spół... Recenzja książki Moje życie Wspomnienia i przemyślenia

@kris490@kris490 × 1

Tam gdzie wzrok nie sięga

2.01.2024

Nie jestem w stanie zdecydować czy to dobra książka, czy tylko zbyt ambitna i przez to nieudana próba poradzenia sobie z niepoznawalnym. Nie wiem też, czy dobrze odczytuję intencje autora, ale nie muszę się tym chyba zbytnio przejmować, bo to przecież książka o niemożności poznania i granicach stosowalności ludzkiego myślenia. Nie ukrywam, że ks... Recenzja książki Lagrange. Listy z Ziemi

Upadek Númenoru

31.12.2023

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. „Upadek Númenoru” to kolejna idealnie zredagowana książka dla miłośników Śródziemia. Choć tak naprawdę również będzie się dobrze czytało tym, którzy dopiero poznają ten świat. Bo jest co poznawać! Tolkien stworzył świat tak rozległy, tak różny, skomplikowany i piękny, że zasługuje on jeszcze na k... Recenzja książki Upadek Númenoru

@Shinedown@Shinedown × 2

Na falach życia

31.12.2023

Fale morskie, fale kołyszących się drzew, fale uczuć, wrażeń i namiętności. Otaczają nas, a my niesieni przez nie, pokonujemy życie. Przepiękny poetycki opis fal, dokładny i chwytający za serce. Sześcioro przyjaciół spotyka się i przypomina sobie minione lata. Ich losy splotły się już w szkole powszechnej z internatem. Powoli, strona po stronie, ... Recenzja książki Fale

@Remma@Remma × 27

Książka jako sposób na wewnętrzny stan zen

30.12.2023

Do sięgnięcia po Kameliowy Sklep Papierniczy zachęciła mnie moja Przyjaciółka, równie jak ja rozmiłowana w japońskich powieściach. Muszę przyznać, że wybór tej książki okazał się absolutnym strzałem w dziesiątkę! Ito Ogawa, jak nikt inny potrafiła utulić moje czytelnicze serduszko i sprawić, by w tegorocznym, dość zresztą zabieganym jesiennym okre... Recenzja książki Kameliowy Sklep Papierniczy

WI
@wictoriia332

Historia a Biblia

30.12.2023

Pięknie ilustrowany przewodnik po Biblii, podzielony na rozdziały, a te z kolei na mniejsze podrozdziały, objaśniające w szczegółach np. początki stworzenia, życie codzienne w czasach biblijnych, rolę patriarchów i proroków, sposoby oddawania czci Bogu, pojawienie się Mesjasza, powstawanie Biblii. Publikacja nie jest przeznaczona do poczytania ... Recenzja książki Ilustrowany przewodnik po Biblii

@Remma@Remma × 21

Kiedy ostatnio śniłeś?

30.12.2023

Kiedy ostatnio śniłeś? A pamiętasz o czym? Mi sny kojarzą się z czymś magicznym, fascynującym, pełnym dobrych bądź złych emocji. Co prawda im jestem starsza tym ilość nocnych mar znacząco się zmniejszyła. Pojawiają się raczej te negatywne i w czasie większego stresu w życiu. Jak miło było, znów przenieść się do dziecinnych marzeń sennych, za spraw... Recenzja książki Sny Małgosi. Nowe przygody.

@Doris_2@Doris_2 × 2

Dzikość nieskażona cywilizacją

29.12.2023

Autorka zapatrzona, zasłuchana w Islandię, gdzie trzeba szukać „ludzkiego śladu”. Obcowanie z przyrodą tutaj jest koniecznością a nie wyborem. Oczy rozszerzają się ze zdziwienia, jak inne podejście do życia mają mieszkańcy wyspy, na której króluje nieżyczliwa dla wielu pora roku. Zima w Islandii posiada niezwykłą moc, wchłania troski i daje wspani... Recenzja książki Rekin i baran. Życie w cieniu islandzkich wulkanów

@Remma@Remma × 23

Czy położysz na szali swoje życie?

29.12.2023

Ta książka to wielkie zaskoczenie. Lubię thrillery i kryminały, ale im więcej ich czytam, tym bardziej są dla mnie przewidywalne. Powoli zlewają się w jedną szarą masę, o podobnych okładkach, tytułach, motywach. Jednak "Wyrok" od Christiny Dalcher się tu wyróżnia. To książka, po którą warto sięgnąć, ale trzeba liczyć się z tym, że może nas lekko p... Recenzja książki Wyrok

@atypowy@atypowy × 11

Gwiazdka z Małgorzatą Musierowicz

29.12.2023

"Musierowicz na Gwiazdkę" to urocza opowieść, której magiczna atmosfera sprawia, że czytelnik bez trudu wczuwa się w świąteczny nastrój. Autorka Jeżycjady, Małgorzata Musierowicz, nie tylko umiejętnie ukazuje tradycyjne elementy Bożego Narodzenia, takie jak anioły, pierniki czy prezenty, ale również wprowadza do narracji śmieszne anegdoty z własne... Recenzja książki Musierowicz na Gwiazdkę

@beatazet@beatazet × 1

Tacy mężczyzni upadają z wysoka.

29.12.2023

"Róża Napoleona" jest to książka autorstwa Jacobine van den Hoek, w której akcja dzieje się podczas rewolucji francuskiej. Więc pobocznie porusza wiele tematów politycznych, problemów z wykorzystaniem władzy jak i brudnych gierek. Główna bohaterka, Marie-Josèphe-Rose, już od pierwszych stron jest kreowana na silną, sprytną i nie poddającą się kobi... Recenzja książki Róża Napoleona

Fra Nafta - zamurowany psychicznie

27.12.2023

Tyle lat! Przeszło dwadzieścia. Tyle właśnie lat minęlo od jednego ze spotkań autora z niepozornym franciszkaninem, dzwonnikiem u św. Klary w Neapolu. Herling-Grudziński mógł to sobie przypomnieć, ponieważ regularnie prowadził zapiski w swoim Dzienniku. To pozwoliło mu podzielić się po latach z czytelnikami historią tego człowieka, kiedy jego los... Recenzja książki Podzwonne dla dzwonnika

@tsantsara@tsantsara × 23

Niewiarygodna miłość?

27.12.2023

Po przeczytaniu opisu dostarczonego przez wydawnictwo dotyczącego książki pod tytułem "Atypowy" autorstwa Anny Muchy byłam zainteresowana u miałam wielką ochotę przeczytać tą książkę. Główna bohaterka Ania po rozstaniu z chłopakiem z którym była w związku przez sześć lat, bardzo cierpi. Nie może się pozbierać, gdyż uważała, że była bardzo zakochan... Recenzja książki Atypowy

Błękitny koliber- miłe zaskoczenie.

27.12.2023

Błękitny koliber to książka, której nie mogłam się doczekać. Uwielbiam historie fantasy, które balansują na granicy dwóch rzeczywistości. Opowieści, które łączą ze sobą szarą rzeczywistość z barwnym światem bajki. Taka właśnie jest historia Natalki, która jako wybraniec niebieskiego kolibra zostaje zaproszona, do jakiego świata nigdy nie znała. Ma... Recenzja książki Błękitny koliber. Fantastyczna siódemka