Avatar @Christina

@Christina

48 obserwujących. 48 obserwowanych.
Kanapowicz od 2 lat. Ostatnio tutaj 1 dzień temu.
{} opera.ghosts
{} Napisz wiadomość
48 obserwujących.
48 obserwowanych.
Kanapowicz od 2 lat. Ostatnio tutaj 1 dzień temu.
poniedziałek, 22 listopada 2021

Christina Nilsson. Setna rocznica śmierci.

 … Zostałam poinformowana, że Jego Wysokość Szach Persji zaszczyci teatr swoją obecnością. Następnie zabrałem się do zorganizowania wieczoru, który zadowoliłby zarówno moich pierwszych artystów, jak i Lorda Chamberlaina, który był odpowiedzialny za organizację wizyty. Postanowiłem, że w przedstawieniu znajdzie się trzeci akt Favority z Mademoiselle Tietjens w roli Leonory, pierwszy akt Traviaty i po krótkim balecie pierwszy akt Mignon, oba z Madame Nilsson w roli głównej. Mademoiselle Tietjens, która rzadko sprawiała trudności, nie chciała być tą, która rozpoczyna wieczór i powiedziała, że ​​lepiej byłoby podzielić dwa występy Nilsson, umieszczając akt Faworyty pośrodku. Z kolei Madame Nilsson nie zgadzała się z takim rozwiązaniem.

 

Jednak dwa dni przed przedstawieniem Madame Nilsson nagle zgodziła się na rozpoczęcie wieczoru aktem Traviaty, dowiedziawszy się od Lorda Chamberlaina lub innej postaci dworskiej, że Jego Wysokość Szach będzie w teatrze dopiero od ósmej trzydzieści  do  dziewiątej trzydzieści, a potem spodziewano się go o dziesiątej na wielkim balu w Goldsmiths' Hall w City. Niemałym kosztem Madame Nilsson zamówiła w Worth w Paryżu jeden z najwspanialszych kostiumów, jakie kiedykolwiek widziałem, aby wcielić się w Violettę w najbardziej odpowiednim na tę okazję stylu.

 

Wieczorem podczas występu Jego Królewska Wysokość Książę Walii przybył punktualnie o wpół do ósmej, aby być obecnym podczas przybycia szacha, który jednak się nie pojawił.Za dziesięć dziewiąta Sir Michael Costa [dyrygent orkiestry Jej Królewskiej Mości] i tak rozpoczął występ: Nigdy nie zapomnę spojrzenia, jakim szwedzka blondynka rzuciła pustą lożę królewską. Było wpół do dziesiątej i już rozpoczął się akt La Favorita, kiedy przybył Jego Wysokość i szczególnie docenił balet, który tu przedstawiłem.

 

Książę Walii ze swoim zwyczajowym i dalekowzrocznym spojrzeniem zasugerował mi, że problemy z Madame Nilsson, które z pewnością czekały mnie następnego ranka, mogłyby zostać nieco złagodzone, gdybym przedstawił ją szachowi przed jej odejściem z teatru. Natychmiast przeszedłem przez scenę i wszedłem do garderoby Madame Nilsson, ale nie była zachwycona pomysłem, że zdjęła już wspaniałą toaletę Traviaty i była gotowa w makijażu Mignon, której kostium składa się ze starej, podartej sukienki, rozpuszczonych włosów i bosych stóp.

 

Po wyjaśnieniu, że jest to polecenie [księcia Walii], i musi być posłuszna, przekonałem ją, by nabrała odwagi i poszła za mną. Towarzyszyłem jej do przedsionka loży królewskiej i zanim zdążyłem przedstawić ją Jego Wysokości, ku zdumieniu wszystkich przeszła zdecydowanie na drugi koniec pokoju, gdzie Jego Wysokość był zajęty   jedzeniem brzoskwini.

 

Zdumiony wyraz wszystkich tam obecnych  był godny znanej postaci na opakowaniu sosu Nabob. Madame Nilsson bez chwili wahania podeszła prosto do Jej Królewskiej Mości i gestykulując powiedziała: - Jesteś bardzo złym Szachem! Jeszcze jakiś czas temu byłam piękna, w prześlicznym kostiumie zrobionym specjalnie dla Ciebie, teraz jestem biedna i bez butów...

 

Mówiąc to uniósł jedną stopę o pół cala od nosa Jej Królewskiej Mości, który zza okularów zauważył  to, co mu wskazała. Był  pod takim wrażeniem oryginalności blond primadonny, że natychmiast dał do zrozumienia swoim towarzyszom, że nie pójdzie na bal, ale zostanie w teatrze, aby zobaczyć tę niezwykłą kobietę. Tak więc Jego Wysokość   dotarł do Goldsmith's Hall dopiero po północy. Lord mayor,  władze i straż honorowa czekali na niego od dziewiątej trzydzieści.

 

 

 

#ChristinaNilsson#KlasyczneHistorie#LaTraviata#Mignon#GiuseppeVerdi#AmbroiseThomas#XIXwiek#Opera
{}× 12
Komentarze

Archiwum

{}

2020

  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe