Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery

Okładka Ania z Zielonego Wzgórza
autor:
Lucy Maud Montgomery
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2011
ISBN:
9783308041319

Opis

Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie maja pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie mieszkańców Avonlea do góry nogami, a Zielone Wzgórze nigdy nie będzie takie jak dawniej... Czy Ania znajdzie w Avonlea spełnienie swych ma..rzeń? A może czeka na nią coś więcej?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Ania z Zielonego Wzgórza" to już klasyka literatury dziecięcej. Od lat cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Dzieło Lucy Maud Montgomery ma swoich wielbicieli, ale także wrogów. Ja na szczęście należę do tej pierwszej grupy. Po raz pierwszy zetknęłam się z tą książką w wieku 8-9 lat... więcej »
Gdy Maud pisała o Ani Shirley zapewne nie przypuszczała, że ta rudowłosa dziewczynka zawojuje świat. Nawet teraz widzę piszącą panią pastorową siedzącą przy oknie, przez które wpada światło księżyca. Przez głowę tej kobiecie przebiegają raczej zabawne incydenty, odżywają dawne pragnienia o dzieci... więcej »
Trzeba przyznać, że Ania Shirley to osoba nietuzinkowa. Wiedzą o tym wszyscy mieszkańcy Avonlea... i cała reszta świata właściwie też. No bo czy ktoś z was nie czytał słynnej książki Lucy Maud Montgomery? Albo jeśli już jakimś cudem udało wam się uniknąć tej lektury w szkole, to czy przynajmniej ... więcej »
Po książkę sięgnęłam, jako, że była moją lekturą i szóstej klasie Szkoły Podstawowej, czyli jakieś 4 lata temu. Książka ta zawiera elementy humorystyczne, ale również pokazuje, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają kolejno przyjaźń i miłość. Ania, tytułowa bohaterka powieści przeszła ba... więcej »
recenzja dotyczy wydania z 2012, wydawnictwo Skrzat! Zielone Wzgórze to nic innego, jak jedno z gospodarstw znajdujących się na Wyspie Księcia Edwarda w Avonlea, w Kanadzie. Należy ono do starszego rodzeństwa państwa Cuthbertów - Maryli oraz Mateusza. Ta bezdzietna i niezamężna para dotąd dawa... więcej »
Ania
Recenzent: Iv
Ani Shirley nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. :) Chyba każdy "zna" tę rudowłosą dziewczynkę o wybuchowym charakterku. W końcu "Ania z Zielonego Wzgórza" to lektura obowiązkowa w szkole podstawowej. Mam do niej wielki sentyment, dlatego postanowiłam ponownie przeczytać całą serię. Ania nadal... więcej »
Już dawno przestałam liczyć, ile razy wracałam do tej książki. Co sprawia, że niektóre powieści lubimy czytać po kilka razy? Ulubieni bohaterowie, niezwykłe przygody czy ...? No właśnie. W przypadku "Ani z Zielonego Wzgórza jak magnes działa na mnie bezpieczeństwo i niewytłumaczalne ciepło, które... więcej »
Kochana Ania
Recenzent: Kate10262
"Ania z Zielonego Wzgórza" była pierwszą książką po jaką sięgnęłam. To ona zaszczepiła we mnie miłość do książek. Do tej pory pamiętam tą urzekająca okładkę. Już po niej można było poznać,że będzie to wielka przygoda. Fascynująca przygoda z rudowłosą Anią. Książka jest klasykiem. Cała seria ... więcej »
Zakochałam się w tej książce mając 10 lat, a teraz postanowiłam sobie ją odświeżyć. Pomimo że lat mam trochę więcej niż 10, nic w tym temacie się nie zmieniło, wciąż ją kocham. "Jutro jest zawsze czyste, nieskalane żadnym błędem." Zmienił się jednak sposób w jaki odbieram tę powieść. Moment... więcej »
Dodali do kolekcji
opanowana96
martagieks
kamyk1001
magda87
agatka1203
tasinka
Weronika3332
cremova
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!