Bez mojej zgody Jodi Picoult

Okładka Bez mojej zgody
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2011
ISBN:
9788376488578

Opis

Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku 13 lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która w dzieciństwie zapadła na białaczkę. Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Aż do tej pory akceptowała tę swoją życiową rolę. Teraz jednak dojrzewa do podjęcia decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie w..yrokiem śmierci.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Psychologiczna
  Beletrystyka » Filozoficzna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Temat książki żywo mnie zainteresował – głównie dlatego po nią sięgnęłam. W obecnych czasach, kiedy w zasadzie większość z nas w taki czy inny sposób ma do czynienia ze śmiertelnymi chorobami – nowe spojrzenie, z innej perspektywy jest bardzo cenne – zarówno w odniesieniu do własnych doświadczeń ... więcej »
  To była jedna z tych książek, których się nie zapomina. Wcale nie ze względu na kunszt pisarza, ponadczasowe tematy, czy też wzniosłe prawdy przekazywane na jej kartach. Powodem jej wyjątkowości jest to, że porusza kwestie, które mogą dotyczyć każdego z nas, czaić się za rogiem i dopaść znienacka... więcej »
  Słowem wstępu, ostatnio dość często prztykam się z kolegą, o autorów. M. jest święcie przekonany, właściwie, to jest jego zdanie, którego nie zamierza nigdy zmieniać, albowiem Sapkowski to mistrz nad mistrzami, i nikt nie jest lepszy. Tu zaczyna się nasze rozbieżne rozumowanie, jest masa autorów,... więcej »
  Jodi Picoult znana jest z powieści na tematy trudne i kontrowersyjne. Tak jest i tym razem. „Bez mojej zgody” to historia Anny Fitzgerald. Anna nie przyszła na świat tak jak inne dzieci, została zaprogramowana genetycznie tak, żeby miała całkowitą zgodność tkankową ze swoją chorą na najgorszą odm... więcej »
  "Bez mojej zgody" Jodi Picoult jest na liście moich ulubionych lektur. Jest też to jedna z nielicznych książek, na których płakałam. Jest to głównie historia dziewczyny, która ma dość tego, iż została spłodzona ściśle genetycznie i musi pomagać swojej starszej siostrze, która jest chora na biał... więcej »
  Lubię czytać książki Jodi Picoult, zawsze pisze o sprawach trudnych, których sobie nie możemy nawet wyobrazić. Sama nie mogłabym napisać takiej książki, nawet jeśli bym potrafiła. Przy czytaniu książek Picoult nie mogę powstrzymać się od płaczu, autorka wysysa od czytelnika emocje, które zawarła ... więcej »
  "Bez mojej zgody"
  Recenzent: Miravelle
  "Bez mojej zgody" jest dosyć znaną książką, więc myślę, że jeśli jej nie czytaliście, większość z was coś na jej temat już słyszało. Sama nie wiem jak pierwszy raz natrafiłam na tą książkę. Kiedyś już ją czytałam, ale teraz zrobiłam to po raz drugi. Skończyłam czytać wczoraj i chciałam dodać r... więcej »
  Nigdy dotąd nie spotkałam się z twórczością pani Jodi Picoult. Mało tego - właściwie o niej nie słyszałam! Dziwne? Może i tak. A może po prostu mój krąg zainteresowania literaturą zacieśniał się wokół książek o zupełnie odmiennej tematyce. Przeglądając wiele różnych blogów poświęconych recenzjom ... więcej »
  Rozwój genetyki i medycyny daje ludziom coraz to nowe możliwości podnoszenia jakości własnego życia. Postęp w tych dziedzinach pozwala na podjęcie prób walki ze śmiertelnymi chorobami, daje nadzieję nieuleczalnie chorym na wyzdrowienie. Wraz z rozwojem genetyki i medycyny rodzą się jednak pytania... więcej »
  Któż teraz nie zna słynnej Jodi Picoult, której książki dotykają takich codziennych problemów? Kto choćby nie kojarzy jej nazwiska wśród nas - moli książkowych? Zdaje się, że nawet nie mając do czynienia z jakąkolwiek książką Picoult - specyfika utworów jest nam znana. Takie odczucia towarzys... więcej »
  Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, że gdyby któreś z Waszego rodzeństwa, rodziców albo innych bliskich było śmiertelnie chore, a życie tej osoby zależałoby od przeszczepu jakiegokolwiek narządu, którego utrata nie zagraża Waszemu życiu – oddalibyście go? Ja tak naprawdę zaczęłam nad tym myś... więcej »
  Budzisz się. Wstajesz z łóżka. Idziesz do łazienki i myjesz zęby. Ruchy wykonujesz już mechanicznie. Jednak cały czas wiesz, że zaraz ta parodia normalności może zostać przerwana. Wiesz, że jeden nawrót choroby wystarczy, a na pogotowiu znajdzie się nie tylko osoba z białaczką, ale mama, tata i… ... więcej »
  "Bez mojej zgody" to powieść o trudnych życiowych wyborach. Trudnych przez duże "T". O tym, że życie czasem stawia nas w sytuacji, w której musimy wybrać mniejsze zło, bo i tak będzie ktoś pokrzywdzony. Kwestią wyboru jest: kto to będzie? Życie Anny Fitzgerald już od chwili poczęcia jest przez... więcej »
  Andromeda Fitzgerald nie została poczęta tak jak większość ludzi . A już z pewnością nie była wymarzonym dzieckiem. Urodziła się w wyniku zapłodnienia in-vitro. W ten sposób jej rodzice pragnęli uratować życie chorej na ostrą białaczkę promielocytową siostrę Kate. Jedynie pełna zgodność z dawcą d... więcej »
  „Miłość jest równie piękna i równie trwała jak tęcza. Zachwyca od pierwszego wejrzenia, ale wystarczy mrugnąć i już po niej.” Jestem ogromną wielbicielką psychologicznych powieści obyczajowych autorstwa amerykańskiej pisarki Jodi Picoult. Dlatego z niezmierną chęcią sięgnęłam po kolejną jej... więcej »
  "Każdy samotnik, choćby się zaklinał, że tak nie jest, pozostanie samotny nie dlatego, że lubi, ale dlatego, że próbował stać się częścią świata, ale nie mógł, bo doznawał ciągłych rozczarowań ze strony ludzi" Bez mojej zgody to dziesiąta powieść amerykańskiej autorki, Jodi Picoult. Pisarka ... więcej »
  Zaczynając pisanie tej recenzji, jestem dokładnie 4 minuty po przeczytaniu książki. W zasięgu ręki ciągle mam chusteczkę, w głowie bezradny mętlik, a kącik lewego oka - choć wycierałam je już milion razy - nie przestaje być mokry. Siedzę z otwartym sercem i wilgotnymi oczami. Przez łzy wszystko w... więcej »
  Anna Fitzgerald jest zwykłą zdrową trzynastolatką, która gra w hokeja i kłóci się z rodzeństwem. To co nie jest w niej zwykłe, to fakt, że urodziła się tylko po to, żeby po części oddawać siebie całą jej starszej siostrze - Kate, która jest chora na ostrą odmianę białaczki. Rodzice dziewczyne... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Temawa
  katarinalukasiak
  josie
  dzusta_85
  majak
  Doszka
  ulawardzinska
  ilonaw68
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!