Cmętarz zwieżąt Stephen King

Okładka Cmętarz zwieżąt
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2011
ISBN:
9788376486086

Opis

Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Mistrz horroru Stephen King zaprasza czytelników na wycieczkę do piekła i z powrotem!

Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem ? przytulną, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otoczenie Nowej Anglii, łąki, las; idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspa..niała praca, mili sąsiedzi ? i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków, z napisem na bramie: CMĘTARZ ZWIEŻĄT (cóż, nie wszystkie dzieci znają dobrze ortografię...). Ci, którzy nie znają przeszłości, zwykle ją powtarzają... i nie chcą słuchać ostrzeżeń. Stephen King napisał tę powieść podczas pobytu w wynajętym domku w Orrington, w stanie Maine. Fakt ten nic by nie znaczył, gdyby nie cmentarz zwierząt, który znajdował się za domkiem... Powieść zekranizowano w 1989 roku.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Stephena Kinga zna większość moli książkowych, albo kiedyś o nim słyszała. Mówią o nim: "Król horroru", po którego powieści chętnie sięgają reżyserzy. Dawno temu, po obejrzeniu genialnego filmu "Zielona Mila" musiałam przeczytać dzieło, na podstawie którego powstał. Tak poznałam Kinga, a do dziś ... więcej »
Cmętarz zwieżąt
Recenzent: Adelia.
Strach? Dziwne rzeczy? Niepewność? Tajemnice? Czy istnieje ktoś na świecie, kto nie wie, co oznaczają te słowa? Chyba nie... Tak samo główny bohater poznał wiele emocji na własnej skórze. Musiał walczyć, uporać się z tymi dziwnymi sprawami, które powstają... Książka trzyma w napięciu, jest powieś... więcej »
Zwracam hołd Kingowi, zwracam należne gratulacje tej książce, tej powieści. Coś, co było tylko namiastką mocnej grozy, okazało się mrożącą krew w żyłach historią. Czytanie szło mi dość mozolnie, prawie wcale książka mnie nie wciągała, owszem były moment, kiedy człowiek w pośpiechu przerzucał kar... więcej »
Pierwsze spotkanie z Kingiem, bardzo przyjemne, porywające i straszne (w pochlebnym tego słowa znaczeniu). Przyznam się że stojąc wśród półek bibliotecznych z lekką nie tyle niechęcią, co obawą wziąłem do ręki „Cmętarz Zwieżąt”. „[...]miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi ... więcej »
Dodali do kolekcji
gosiaw
hotaru
kathij
sznurowka
hukume
Pinkberry
Midnight_Reader
frodo
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!