Cztery pory roku Stephen King

Okładka Cztery pory roku
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2010
ISBN:
9788376590929

Opis

Zbiór "Cztery pory roku", wydany uprzednio jako "Skazani na Shawshank", rozsławiła pierwsza nowela przeniesiona na ekran kinowy Franka Darabonta. Film otrzymał siedem nominacji do Oscara. Oprócz "Skazanych na Shawshank" w tomie znajdują się minipowieści "Zdolny uczeń", "Ciało" i "Metoda oddychania". "Skazani na Shawshank": Andy Dufresne odsiaduje karę dożywotniego więzienia za podwójne morderstwo, którego nie popełnił. W Shawshank rządzą sadystyczni strażnicy, a dyrektor więzienia to hipokryta i.. oszust. Ale Andy jest sprytniejszy od każdego z nich. Lata, jakie przyjdzie mu spędzić w celi, wykorzysta na przygotowanie misternego planu zemsty - tak zaskakującego, że zmyli nawet najbliższych mu współwięźniów...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pisarz przekraczający granicę 25 tysięcy słów opuszcza krainę opowiadań, przekraczając granicę 40 tysięcy słów wkracza w krainę powieści. Wszystko to, co mieści się pomiędzy opowiadaniem a powieścią to nowele, zwane też minipowieściami. I właśnie cztery takie nowele składają się na tomik Czter... więcej »
Gdyby nie wyzwanie „Czytam Kinga” pewnie znowu za książkę nie zabrałabym się tak szybko. Jednak kolejka w bibliotece na nią i wcześniej wymienione wyzwanie tylko nakręciły mnie do tego, aby szybciej po nią sięgnąć. Kinga uwielbiam jego książki zawsze wywołują u mnie dużo emocji, np. strach czy za... więcej »
4 pory roku...
Recenzent: Rudzielczyk
Moja ocena to 5/6 ale oczywiście ocena jest zbyt ogólna, ponieważ w tomie znajdują się 4 rózne opowadania. I warto zająć się każdym z osobna i każdemu przyznać ocenę... "Skazani na Shawshank" 3-/6 - Po książkę sięgnęłam głównie z powodu tego opowiadanka i tego byłam najbardziej ciekawa. I nie... więcej »
"Cztery pory roku" to zbiór czterech minipowieści autorstwa Stephena Kinga. Nie przepadam za opowiadaniami jednak dałem się skusić z dwóch powodów. Przede wszystkim jest to dzieło które wyszło spod pióra mistrza horroru a ponadto znajduje się tu opowiadanie na podstawie, którego nakręcono oskaro... więcej »
Stephen King jest mistrzem długich opowieści. Wciągających, wielowątkowych historii, z mnóstwem bohaterów i pełnych, charakterystycznego dla autora klimatu. King jest też wielkim zwolennikiem krótkiej formy. Napisał ponad dwieście opowiadań, w większości opublikowanych. Z jakością bywało różnie. ... więcej »
Dodali do kolekcji
gosiaw
Lilia
Inqba
hotaru
Karinn
kathij
hukume
BorryS
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!