Dom Nocy - Naznaczona P.C. Cast,

Okładka Dom Nocy - Naznaczona
autor:
P.C. Cast,
wydawnictwo:
Książnica
data wydania:
2009
ISBN:
9788324578184

Opis

Zoey Montgomery to zwyczajna szesnastolatka, która dzieli życie między szkolną monotonię a rodzinną niesielankę. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Zoey zostaje Naznaczona i przyłącza się do grona adeptów szkoły Domu Nocy. Tylko tam jej ciało może przejść niezbędną Przemianę, by mogła stać się dorosłym wampirem. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowym, fascynującym świecie. Otoczona wrogami i sprzymierzeńcami pragnie wykorzystać swe wyjątkowe predyspozycje, by zgłębić tajemnice Domu Nocy. Ku jej ..zaskoczeniu niezwykle pomocny okazuje się Erik, jeden z najbardziej atrakcyjnych i utalentowanych wampirów w szkole.

http://ksiazki.wp.pl/bid,23026,eid,24646,tytul,Dom-Nocy-1-Naznaczona,ksiazka.html

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książkę przeczytałam z ciekawości, gdyż jestem głęboko zakochana w fantastyce. Oto i moje spostrzeżenia: "Naznaczona" zaczyna się niezbyt ciekawe, a nawet powiedziałabym śmiesznie. Nie warto jednak się zrażać, bo potem jest tylko lepiej i lepiej. Ciekawa historia zawierająca bardzo rozbudowany i... więcej »
„Wampirska szkoła życia” - te słowa, jak się dowiadujemy z dedykacji w książce, rzucił agent P.C. Cast i tak oto powstał owoc współpracy matki i córki, Kristin Cast, powieść młodzieżowa traktująca o modnych na rynku wampirach znana pod tytułem „Naznaczona”. Ów powieść otwiera dziewięciotomowy (in... więcej »
Naznaczona
Recenzent: toska82
Kolejna książka o wampirach i choć mówiłam, że na razie mam dość, to jednak z ciekawości, co tam ta moja mała czyta, postanowiłam i ja. Jestem mile zaskoczona, bo spodziewałam się kolejnej historii powielonej już nie jeden raz, a tu autorka stworzyła coś nowego i fajnego. Ale od początku. Zoey p... więcej »
"Naznaczona"
Recenzent: Miravelle
Ostatnio książki o wampirach zyskały wielką popularność. Powstaje ich mnóstwo i aż trudno się połapać w tych wszystkich seriach. Oczywiście najpopularniejszą z nich jest "Zmierzch", a reszta można powiedzieć, że to już tylko o wiele gorsze plagiaty. Jednak czasami da się jeszcze spotkać serię, ... więcej »
Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat serii "Dom Nocy", wzięłam do ręki pierwszy tom i pomyślałam "kolejna opowieść o wampirach - czy coś mnie jeszcze zaskoczy?". O dziwo - zaskoczyło i to pozytywnie :) Rozpoczyna się zupełnie zwyczajnie, poznajemy szesnastoletnią Zoe, zwyczajną nastolatk... więcej »
Z racji z tego iż miałam wiele wolnego od świąt postanowiłam iż przeczytam sagę Pań Cast. Kupiłam ją już dawno, ale z braku czasu przeleżała sobie na półkach. W święta zabrałam się za nią. I jakież było moje zdziwienie, kiedy kusząca piękna okładka która zachęcała do kupna pozostała tylko piękn... więcej »
Naznaczona
Recenzent: Aly102
Pierwszy tom cyklu "Dom Nocy" autorstwa Kristin Cast i P.C. Cast opowiada o losach Zoe - młodej adeptki szkoły dla wampirów. Mogę śmiało stwierdzić iż "Naznaczona" to najgorsza książka jaką przeczytałam w swoim życiu! Ostatnio tak dobrze podczas czytania bawiłam się przy "Stary człowiek i morze"... więcej »
Dlaczego sięgnęłam po tą książkę? Koleżanki. Polecały, zachwalały. Nie byłam do końca zdecydowana. Aż nagle dostałam cały pakiet na gwiazdkę. Z niechęcią zaczęłam czytać. Czytam, czytam i dziwne..zaczęła mnie wciągać. Świetny pomysł, treść także nie najgorsza. Pisana językiem młodzieży dzięki c... więcej »
Naznaczoną dostałam na święta i od tego czasu uzbierałam wszystkie tomy jakie dotychczas się pojawiły. Mroczna okładka i ciekawa zapowiedź przekonały mnie do przeczytania tej książki. Książka opowiada o Zoey- zwykłej nastolatce, która pewnego dnia zostaje naznaczona przez łowcę i staje się ad... więcej »
"Naznaczona" to pierwsza część cyklu "Dom Nocy" opowiadająca o losach nastoletniej Zoey, która pewnego dnia staje się wampirem. Musi przenieść się do szkoły Domu Nocy, gdzie nauczyciele i mentorzy nauczą ją przejść Przemianę, dzięki której będzie mogła zostać dorosłym wampirem. Na początku dziewc... więcej »
„Naznaczona” to pierwsza część serii „Dom Nocy” autorstwa duetu - P.C. oraz Kristin Cast. Phyllis Christie to popularna pisarka fantasy i romansów, zaś jej córka jest młodą dziennikarką, dopiero rozpoczynającą swą karierę. Pierwszy raz próbowałam przeczytać tę książkę jakiś czas temu i, niestety,... więcej »
''Naznaczona'' to pierwsza część Domu Nocy. Ta książka dodaje ożywienia dla świata fantastyki z domieszką romansu, ponieważ jest napisana typowo młodzieżowo i z nowym pomysłem na świat wampirów, co jest dość popularnym tematem na książkę, więc trudno jest znaleźć coś nowego i dającego ożywie... więcej »
Niewiarygodnie boli mnie wizerunek wampirów szerzony obecnie w (niestety) popularnych powieściach młodzieżowych. Niebezpieczne i krwiopijcze istoty zostały całkowicie ośmieszone i pozbawione swojego dawnego tajemniczego uroku. Mało kto kojarzy już te legendarne stworzenia z atmosferą strachu i w... więcej »
Historia moja i tej serii jest niezwykle długa, mimo że z "Naznaczoną" zapoznałam się całkiem niedawno! Już jakiś czas temu słyszałam o serii "Dom Nocy", który zaczarował mnie swoimi okładkami, ale recenzje które wahają się od 1/10 aż po 10/10 dawały mi wiele do myślenia. Czytałam zarówno te mie... więcej »
Nie ma chyba takiej osoby, świetnie rozeznanej w czytelniczym światku, która by nie słyszała o serii „Dom Nocy”, stworzonej przez P.C. Cast i jej córkę Kristin. Cykl ten szybko stał się bestsellerem, wzbudzając jednocześnie liczne kontrowersje. Pierwszy tom serii, czyli „Naznaczona” od dawna mnie... więcej »
Tytuł: Naznaczona Autor: P. C. Cast + Kristin Cast Tytuł Oryginalny: Marked Rok Wydania: 2009 Ilość stron: 326 Część: 1 (z serii "Dom Nocy") Wydawnictwo: Książnica Moja ocena: 5/6 Moja recenzja: Biorąc do ręki "Naznaczoną", miałam wiele mieszanych uczuć. Książka ma wielu zwolenników j... więcej »
Kiedy kilka lat temu na polskim rynku wydawniczym nastał boom na powieści o wampirach, bardzo się ucieszyłam. Jeszcze przed wydaniem „Zmierzchu” Stephenie Meyer, lubiłam sięgać po literaturę traktującą o krwiopijcach. Po oszałamiającym sukcesie tetralogii Meyer, rynek został zalany powieściami z ... więcej »
Dodali do kolekcji
greymouse
gosiak9444
Megajra
Olka166
Moira
pacholek123
Iv
Chocolatex
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!