Droga Cormac McCarthy

Okładka Droga
autor:
Cormac McCarthy
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2008
ISBN:
9788308041789

Opis

Ostatnie chwile naszej planety. Ostatni ludzie – krwiożercze bestie. Ostatnie ślady naszej cywilizacji – puszka coca-coli i strzępy starych gazet. Piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy’ego. Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem…

W przyszłości, która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat, nastąpił straszliwy kataklizm, który zniszczył naszą cywilizację i większość życia na Ziemi. Wszędzie zgliszcza ..i ciemność. Kamienie pękają od mrozu. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali. Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki – to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw droga w nieznane, wokół nich – świat umarłej nadziei, rozpaczy, strachu, a w nich – wciąż tląca się miłość…

Droga – połączenie powieści drogi, powieści przygodowej oraz horroru – jest uznawana za największe arcydzieło Cormaca McCarthy’ego. Przez wiele tygodni była bestsellerem „New York Timesa”, przyjęto ją także do Klubu Książki Oprah Winfrey. Oprócz wspomnianej Nagrody Pulitzera została również wyróżniona najstarszą angielską nagrodą w dziedzinie fikcji – The Tait Black Memorial Prize.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Droga
Recenzent: horror.com.pl
„Podniósł się, gdy chłopiec jeszcze spał, włożył buty i okutany w koc ruszył między drzewa. Zszedł w wąwóz krasowy – tam ukucnął i długo kaszlał. Podniósł twarz do jaśniejącego dnia. Jesteś tam?, wyszeptał. Czy wreszcie cię zobaczę? Czy masz szyję, żebym mógł cię udusić? Czy masz serce? Bądź p... więcej »
Droga
Recenzent: saruska
Strasznie chciałam przeczytać "Drogę" autorstwa Cormaca McCarthy'ego, kiedy tylko zobaczyłam jej opis na empiku. Potem zupełnie zapomniałam o tej powieści, ale niespodziewana zapowiedź ekranizacji w telewizji przypomniała mi, że miałam ją kiedyś przeczytać. Wykopałam małą karteczkę z autorem i ty... więcej »
Wędrówka
Recenzent: marola
Poruszająca opowieść o ojcu i synu wędrujących tytułową drogą przez spopielony kraj. Obrazy zniszczeń są przerażające, ale napisane pięknym językiem. Oszczędnym, jakby każde słowo było ważne. Czasami słowa są zbędne, niepotrzebne, bo świat, który mają opisywać nie mieści się w znanych powszechnie... więcej »
Droga
Recenzent: markietanka
Już od dawna ta książka chodziła mi po głowie, pożyczyłam ją w końcu od Agnieszki i zabrałam się do czytania. Nie jest to łatwa i lekka lektura, to bardzo mocna i poruszająca opowieść. Wyobraźmy sobie Stany Zjednoczone wyglądające, niemalże, jak powierzchnia księżyca - szare, spustoszone, wysc... więcej »
Trudna droga
Recenzent: jenah
Autor roztacza przed naszymi oczami przerażającą wizję - życie w postapokaliptycznym świecie. Bliżej nieokreślona katastrofa sprowadza istnienie człowieka do walki o przeżycie. Walki, w której tak naprawdę brakuje celu i nadziei. Istnieje jakieś jutro, ale oferuje ono tylko cierpienie, głód i str... więcej »
Droga
Recenzent: magda87
Cormac McCarthy - amerykański pisarz, scenarzysta i dramaturg, jego powieść Droga została w 2007 roku uhonorowana Nagrodą Pulitzera. „Stanęli na górskiej przełęczy i patrzyli na wielką otchłań na południu, gdzie jak okiem sięgnąć ciągnęła się spalona kraina, z łach popiołu sterczały poczernia... więcej »
Droga
Recenzent: edika
Do lektury książki zachęciła mnie siostra, jej zachwyt nad książką wzbudzał we mnie swoistego rodzaju niepokój, zastanawiałam się czy u mnie też wywoła takie same emocje? Muszę przyznać, że już pierwsze strony książki przekonały mnie, iż moje obawy były zupełnie nieuzasadnione. "Droga" to książka... więcej »
"Droga" Cormaca McCarthy'ego to opowieść o wędrówce ojca i syna przez spustoszone, spalone, splądrowane i złupione ziemie Ameryki. Mężczyzna i chłopiec podążają na południe, gdyż tu, gdzie rozpoczynamy śledzić ich losy, nie przetrwaliby kolejnej zimy. Ich celem jest dotarcie do wybrzeża, aby tam ... więcej »
Dodali do kolekcji
lkoniecki
Carlotta
kultur-alnie
Ashaard
BurntSnow
sowkachoinowka
psyche_alo
Immora_Fray
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Zapominamy to, co chcemy pamiętać, a pamiętamy to, o czym chcielibyśmy zapomnieć.

Dodane przez PaniDalloway

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!