Dwanaście prac Herkulesa Agatha Christie

Okładka Dwanaście prac Herkulesa
autor:
Agatha Christie
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2011
ISBN:
9788324588718

Opis

Herkules Poirot postanawia zakończyć karierę detektywa. Wprawdzie przyjaciele nie dowierzają, że decyzja jest poważna, jednak on sam zdaje się do niej ostatecznie przekonany. Postanawia tylko, że zanim odejdzie, pożegna się z zawodem w sposób spektakularny. Oto podejmie dzieło godne wielkiego detektywa i rozwiąże dwanaście nierozwiązywalnych w powszechnym przekonaniu zagadekdwanaście równie słynnych, co zawiłych spraw, które niczym dwanaście prac mitycznego Herkulesa wymagają geniuszu i niemal bo..skich zdolności, by je wyjaśnić.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Czy zauważyliście kiedyś, że niektóre imiona wpływają na to jak postrzegamy osoby je noszące? Często jest to powiązane z kimś kogo znamy a noszącym takie właśnie imię – np. każdego Wojtka będziemy zupełnie podświadomie porównywać do tego sympatycznego Wojtka poznanego w czasie wakacji nad morze... więcej »
Dawno temu, w czasach jeszcze przed Chrystusem, Herkules zamordował rodzinę. Wyrocznia delficka nie zostawiła tego bez echa - nałożyła na niego karę pod postacią prac.Prac nie byle jakich - wysiłek w nie włożony przewyższać miał siły Herkulesa.Oczyszczenie stajni Augiasza, schwytanie klaczy Diome... więcej »
Co powiesz na połączenie kryminału i kultury antycznej? W wykonaniu Agathy Christie to połączenie idealne, naturalne i sprawia samą przyjemność. Książka ta jest spisem prac Herkulesa, a jej początek wyjaśnia, o co dokładnie chodzi i łączy ze sobą całość. Zaskoczeniem jest to, że nie jest to tylko... więcej »
Dodali do kolekcji
mpaquerette
Ehtelen
Lidhaf
lily10
Nocena
Lloret
MagdaM
Zebra
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!