Dwanaście prac Herkulesa Agatha Christie

Okładka Dwanaście prac Herkulesa
autor:
Agatha Christie
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2011
ISBN:
9788324588718

Opis

Herkules Poirot postanawia zakończyć karierę detektywa. Wprawdzie przyjaciele nie dowierzają, że decyzja jest poważna, jednak on sam zdaje się do niej ostatecznie przekonany. Postanawia tylko, że zanim odejdzie, pożegna się z zawodem w sposób spektakularny. Oto podejmie dzieło godne wielkiego detektywa i rozwiąże dwanaście nierozwiązywalnych w powszechnym przekonaniu zagadekdwanaście równie słynnych, co zawiłych spraw, które niczym dwanaście prac mitycznego Herkulesa wymagają geniuszu i niemal bo..skich zdolności, by je wyjaśnić.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Czy zauważyliście kiedyś, że niektóre imiona wpływają na to jak postrzegamy osoby je noszące? Często jest to powiązane z kimś kogo znamy a noszącym takie właśnie imię – np. każdego Wojtka będziemy zupełnie podświadomie porównywać do tego sympatycznego Wojtka poznanego w czasie wakacji nad morze... więcej »
Dawno temu, w czasach jeszcze przed Chrystusem, Herkules zamordował rodzinę. Wyrocznia delficka nie zostawiła tego bez echa - nałożyła na niego karę pod postacią prac.Prac nie byle jakich - wysiłek w nie włożony przewyższać miał siły Herkulesa.Oczyszczenie stajni Augiasza, schwytanie klaczy Diome... więcej »
Dodali do kolekcji
mpaquerette
Ehtelen
Lidhaf
lily10
Nocena
Lloret
MagdaM
Zebra
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
– Czy mam rozumieć, że naprawdę chcesz się wycofać z zawodu? – Tak. Doktor Burton zachichotał. – Nie zrobisz tego! – Ależ zapewniam cię… czynię wszystko tym kierunku. Jeszcze tylko kilka spraw… ale specjalnie wybranych, rozumiesz, a nie to, co mi się nawinie pod rękę… wyłącznie problemy, które będą miały wydźwięk osobisty.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!