Joyland Stephen King

Okładka Joyland
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
data wydania:
2013
ISBN:
9788378395355

Opis

Jeden z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów powraca!

Devin Jones, student college'u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu - i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...
Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem ..nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się - i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie.

"Joyland" to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak "Zielona Mila" czy "Skazani na Shawshank". To jednocześnie kryminał,horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.

Znakomita, złożona psychologicznie powieść. Stephen King jest tak powszechnie uznawany za mistrza grozy i horroru, że zapomina się, że jego największym darem jest zmysł opisywania codzienności.
"New York Times Book Review"

King napisał powieść tyleż wzruszającą, co po prostu niesamowitą... To jedna z najbardziej świeżych i przerażających książek w jego dorobku.
"Entertainment Weekly"

Imponujący majstersztyk, subtelne studium charakteru, od którego nie sposób się oderwać.
"Playboy"

Stephen King jest jak zwykle znakomity.
"Time"

King daje czytelnikowi odczuć tęsknotę i żal zrodzone z tragedii, i wprawnie oddaje życzliwość i małostkowość, które często cechują małomiasteczkową rzeczywistość.
"Wall Street Journal"

King jest mistrzem konstruowania opowieści i oddawania ducha opisywanych miejsc.
"USA Today"

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Uwielbiam twórczość Stephena Kinga, dlatego nie mogłam i nie chciałam przepuścić okazji i musiałam przeczytać „Joyland”. O czym jest ta książka? Bohaterem jest student Devin Jones, który na czas wakacji podejmuje pracę w lunaparku. W ten sposób ma zamiar zapomnieć rozstanie z dziewczyną. Ale to c... więcej »
Przepis na: wstrząśnięty ciut zmieszany mózg na ścianie. - kilkadzesiąt kilogramów Stephena Kinga - garść psychologizacji w proszku - dwie szczypty mistycyzmu - wstążeczka - pół kilo złamanego serca - jedno dziewictwo - dwie szufle kryminału Kinga przedstawiać nikomu już nie potrzeba ... więcej »
Joyland
Recenzent: Suza
Dwudziestojednoletni student Devin Jones decyduje się na wakacyjną pracę w parku rozrywki. Właśnie tam, w świecie kuglarzy i zabawy, otoczony niezwykłą aurą tego miejsca i równie niezwykłymi ludźmi zdołał uporać się ze złamanym niedawno sercem i zacząć żyć na nowo. Tam poznaje też historię tragic... więcej »
Mimo, że poprzednie książki S.K znam tylko i wyłącznie z ich "ekranizacji" spodziewałem się sporo zjawisk paranormalnych. Jednak jak się okazało, przez większość czasu towarzyszy nam historia młodego mężczyzny, który latem 1973 zaczyna pracę w wesołym miasteczku. Poznajemy jego historię, miłosne ... więcej »
Stephen King wyszedł z literackim, prawym sierpowym i powalił swojego konkurenta(chociaż nie wiadomo, dlaczego się nazywa go konkurentem) - Koontza. Podczas, gdy "Dom śmierci" tego drugiego, nie zyskał sobie zbyt dobrej opinii, o tyle "Joyland" zmiażdżył konkurencję. Szanowni Państwo - Stephen... więcej »
Joyland. Z pozoru zwyczajne "wesołe miasteczko". Jednakże od samego początku czuć, że skrywa jakąś tajemnicę. Podobno nikt nic nie wie, lecz każdy czuję tą niesamowitą, a zarazem dziwną atmosferę, która panuje wokół. Młody - 21 letni chłopak trafia do tego miejsca przez przypadek. Poszukiwał pra... więcej »
Kocham Kinga od pierwszej jego książki, którą przeczytałam. Pamiętam jak dziś, że były to wakacje 2011 roku, chyba najbardziej deszczowe wakacje ludzi mojego pokolenia (jak zabrzmiała). Przez bite dwa miesiące z domu wychodziło się tylko po to, żeby odwiedzić bibliotekę. Dorwałam wtedy Miastec... więcej »
Jeżeli sięgacie po tę książkę, by się solidnie przestraszyć, to niestety musicie odłożyć tę książkę na bok. King zabiera nas jedynie w podróż do lat swojej młodości i nie chce nas straszyć. Joyland to powieść obyczajowa z nutą kryminału. Autor sprawnie buduje swoją historię, w której mamy małe i ... więcej »
Dodali do kolekcji
Martynka86
Nigrum
Cropka
kasandra
wasilka
arwenka2222
Leilla_24
sandra_katarzyna
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!