Kłamca Jakub Ćwiek

Okładka Kłamca
autor:
Jakub Ćwiek
wydawnictwo:
Fabryka Słów
data wydania:
2010
ISBN:
9788375741711

Opis

Odkąd nie ma Boga, anioły nie grają fair. Valhalla legła w gruzach. Loki, adoptowany syn Odyna, patron oszustów i zdrajców, staje po stronie triumfujących zastępów pańskich. W świecie, gdzie zabłąkane, mitologiczne bóstwa bratają się z piekielnymi demonami, jego usługi są dla Niebios bezcenne. Loki staje się anielskim chłopcem na posyłki. Tak przynajmniej sądzą archaniołowie... On ma własne plany. Są na tym i tamtym świecie sprawy, których nie da się załatwić z aureolą nad głową.

Słowa kluczowe

Na początku należy zaznaczyć, że autor spotkał się z ogromnym wyzwaniem, gdyż rynek, na który wstąpił, oblegany jest przez wielu wspaniałych i bezsprzecznie wybitnych mistrzów fantastyki, zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Jednak w mojej ocenie, debiutanckiego "Kłamcę" Jakuba Ćwieka wydanego... więcej »
Kiedy autor za punkt honoru stawia sobie wykreowanie zapadającego w pamięć antybohatera, który właściwie przez wszystkich czytelników byłby mimo wszystko jednoznacznie ustawiany po tej dobrej stronie, to ja taką jego książkę łapię w swoje ręce z wielką ochotą. Gdy dodatkowo, pojawia się masa anio... więcej »
Mówiąc szczerze jeszcze nigdy nie słyszałam o nordyckim bogu Lokim. Co prawda lubię grecką mitologię, ale nordycka jest dla mnie czarną magią. Gdy tylko usłyszałam o tej serii, wiedziałam, że muszę zacząć ją czytać. Nie tylko spodobał mi się pomysł, ale również zainteresował mnie główny bohater. ... więcej »
Zapoznając się z twórczością Jakuba Ćwieka, pomyślałam, że warto rozpocząć od jego debiutanckiej książki: „Kłamca”. Udało jej się miło mnie zaskoczyć, bo od jakiegoś czasu nie mogłam znaleźć czegoś idealnego dla mnie, czegoś co mi się spodoba i przy okazji nie zanudzi mnie długością lektury. To b... więcej »
"Kłamca" to pierwszy tom zbioru opowiadań, w których głównym bohaterem jest nordycki bóg - Loki. Jest to również debiut jego autora - Jakuba Ćwieka. Loki jest bogiem kłamstwa i posiada wiele nadnaturalnych umiejętności, których można by mu z pewnością pozazdrościć. Pewne niecodzienne okoliczności... więcej »
Anioły w książkach ostatnio stały się bardzo popularne. Może teraz nieco odchodzą od łask, ale powstało dość sporo dzieł z tymi istotami w roli głównej. Większość z nich zalicza się do grona "romansów paranormalnych", ale kilka z nich bazuje na kompletnie innym pomyśle, tak jak "Kłamca" autorstwa... więcej »
Kłamca
Recenzent: Karou
Książki polskich pisarzy - jak widziałam i słyszałam - nie są chętnie wybierane przez czytelników. Pytam się: Dlaczego ? Powieść jak każda inna : ma początek, środek i koniec. Więc co złego jest w tym, że na okładce widnieje polskie nazwisko ? Nie wszystko w naszym kraju musi być złe. Polskie naz... więcej »
Dodali do kolekcji
Niamh
kali187
kamyk1001
Cropka
kiciunia0606
WiateR
Fonin
Tsumetai
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!