Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą Marcin Wroński

Okładka Komisarz Maciejewski. Morderstwo pod cenzurą
autor:
Marcin Wroński
wydawnictwo:
Red Horse
data wydania:
2007
ISBN:
9788360504956

Opis

"Powalający jak litr czystej wypity pod trzy meduzy w lubelskiej spelunce ""Wykwintna"". Skuteczni jak prawy prosty boksera, zniewalający jak Rudolf Valentino i niepowstrzymani niczym szarżująca tankietka. Oto podkomisarz Zygmunt ""Zyga"" Maciejewski i jego ludzie. Najlepsze gliny z Wydziału Śledczego. O ile akurat nie boksują, nie piją i nie podrywają panienek... Bo dobry policjant z Lublina wygląda, jakby nie wyglądał, albo wygląda jak bandyta. Tudzież jak alfons. 9 listopada 1930 r. serce Lubl..ina pika jeszcze rytmem starego flegmatyka, gdy bestialsko oprawiony trup naczelnego ""Głosu Lubelskiego"" pobudza je do poziomu palpitacji. Komu podpadł znany z ciętego języka pismak? Włoskiej mafii czy komunistycznej międzynarodówce? A może to robota satanistów, którzy podobno odprawiają czarne msze w cukierni Semadeniego? A może zlecenie dał konkurencyjny ""Kurier Lubelski""?"

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zyga
Recenzent: oisaj
"Morderstwo pod cenzurą" Marcina Worńskiego to początek interesującej opowieści o kryminalnym Lublinie okresu międzywojennego. Jako pierwsze z cyklu o komisarzu Maciejewskim trafiło do mnie "Kino Venus". Książkę kupiłem dość przypadkowo, na jednej z wyprzedaży likwidowanego nomen omen lubelskiego... więcej »
Dodali do kolekcji
Witch
bessarabia21
Kobaltowa
calamitas
KonradStaszewski
Bazia13
przemekk
jerzykgr
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
-No i co myślisz, Zygmunt? – odezwał się jakby mniej pewny siebie Tomaszczyk. -Nic nie myślę, zbyt wielkie szczęście mnie przepełnia – burknął Zyga. -Że co? – spytał zaskoczony podkomisarz. -Dopiero siódmy rok służę w policji, a już drugi raz mam honor jechać służbowym autem. Ja ci tego, Adolf, póki życia, nie zapomnę.

Dodane przez Qavtan

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!