Korona śniegu i krwi Elżbieta Cherezińska

Okładka 	Korona śniegu i krwi
autorzy:
Elżbieta Cherezińska, Elzbieta
wydawnictwo:
Zysk i S-ka Wydawnictwo
data wydania:
2012

Opis

Nota wydawcy:
Czasy Wielkiego Rozbicia. Potężne ongiś królestwo w sercu Europy rozpadło się na księstwa, którymi władają skłóceni ze sobą Piastowie. Od wielu lat Polska nie ma króla, a tron pozostaje pusty.
Na horyzoncie pojawia się nadzieja — skromny kantor Jakub Świnka odczytuje klątwę i jako pierwszy dostrzega księcia, który może ją odwrócić. Książę Starszej Polski Przemysł II spędza czas na turniejach i w poszukiwaniu rycerskich laurów.
Na opustoszały królewski tron padają pożą..dliwe spojrzenia sąsiednich władców. W głębi lasów budzą się ludzie Starszej Krwi, a wraz z nimi zapomniane przez stulecia demony. Z herbów schodzą bestie, by w walce wspomóc swych panów. Sieć intryg coraz ciaśniej zaciska się wokół młodego księcia.
Święte księżne, grzeszni książęta i szlachetni rycerze. Jaką rolę odgrywa wielki ród Zarembów o skrzętnie skrywanych początkach? Czy minezingerzy zaśpiewają pieśń zwycięską czy też chmury nad tronem pogrążą królestwo w wiecznym mroku?
Czas rozpocząć bój o koronę, najwyższy czas zjednoczyć królestwo...

Wraz z rykiem lwa do lotu budzi się orzeł...

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Czy można przedstawić to co znane w sposób całkowicie inny niż jesteśmy przyzwyczajeni? Historia Polski jest ciekawa i zawiera niejedną tajemnicę,jednak często patrzymy na nią jedynie przez pryzmat szkolnych podręcz... więcej »
Wydawcy nazywają "Koronę śniegu i krwi" polską "Grą o tron", autorka książki przyciąga wyznaniem, że kocha Piastów. Jak tu nie dać się zwariować i przejść obok tej powieści obojętnie? Tego nie jestem w stanie powiedzi... więcej »
„ Miecz, który skłóci śmiertelnych… Orzeł, który przebudzi królestwo…” Powieść Elżbiety Cherezińskiej „Korona śniegu i krwi” to zdecydowanie jedna z najciekawszych polskich powieści historycznych, jaką miałem okazj... więcej »
Elżbieta Cherezińska ma na swoim koncie pisarskim już kilka powieści, a każda z nich jest utrzymana w stricte historycznym klimacie. Pisarka z wykształcenia jest jednak teatrologiem, który to kierunek ukończyła na Wyd... więcej »
Dodali do kolekcji
Judith19
Faledor
Maynard
tala86
giffin
Natalia25
Gemmei
MirandaKorner
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!