Kot Syjonu Jerzy Wlazło

Okładka Kot Syjonu
autor:
Jerzy Wlazło
wydawnictwo:
Bullet Books
data wydania:
2011
ISBN:
9788362382071

Opis

SPRZEDAŻ OD 04-03-2011!
Klasyczna powieść detektywistyczna w stylu noir. Życie byłego policjanta, a obecnie prywatnego detektywa o swojsko brzmiącym (i nie bez powodu) nazwisku Bialas na walijskiej wyspie Anglesey nabiera niecodziennego tempa, gdy równie tajemnicza, co bogata hrabina Chattearstone zatrudnia go, by znalazł dla niej kota. Bialas broni się jak może przed tym dość niegodnym jego profesji zajęciem, zajmując się zamieszaną w szantaż piękną Niną, zabitym obok posiadłości hrabiny ..przedsiębiorcą i zaginionym architektem wplątanym w jego plany oraz milionerem o kryminalnej przeszłości, by wymienić tylko kilka barwnych postaci przewijających się na kartach powieści.
Detektyw może liczyć na pomoc zaprzyjaźnionej policjantki Carol, która początkowo nieufna, pomaga ułożyć w całość tę zagadkową historię zataczającą coraz szersze kręgi, aż po komandorię tajemniczego zakonu Prieuré de Sion.
W mrocznej scenerii walijskiej wysepki wracają duchy zmarłego ojca i brata Bialasa, ożywają legendy druidów i tajemnice masonów. Kolejne sploty wydarzeń coraz bardziej zaciskają się wokół tajemniczego kota, którego nikt nigdy nie widział i małego chłopca, którego wychowuje ulica.
Bialas, wielbiciel cygar i mocnych trunków, ma niezwykłą zdolność komentowania rzeczywistości w sposób ironiczny, niekiedy sarkastyczny, ale nigdy nudny. Daje się lubić już od pierwszej strony tej niezwykłej powieści.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Inbook.pl - Nowe -
Allegro.pl - Nowe/używane -
Swistak.pl - Nowe/używane -

Słowa kluczowe

Kategorie

  » Kryminał. Literatura detektywistyczna
  Tematyka » Kryminał
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Chwytliwa nazwa i tajemnicza okładka to polowa sukcesu. Przyciągniecie widza do kryminału, i to polskiego, w czasach, gdy rzadko kto czyta, a naszych rodzimych twórców już w ogóle, to rzecz niełatwa. Czarne kocie oko ... więcej »
  Kot Syjonu
  Recenzent: fri2go
  Powieść detektywistyczna w stylu noir w wykonaniu rodzimego pisarza? I to jeszcze na wysokim poziomie? Nie wierzyłem dopóki nie przeczytałem. Sceptycyzm tutaj nie wynika z jakiegoś uprzedzenia, a raczej z faktu, że te... więcej »
  Czarny kryminał czy ... ale może od początki czyli okładki, kojarzącej się jak najbardziej z sensacją z gatunku noir. Zdjęcie kobiety, oczywiście w tonacji czarno-białej, ukazujące tylko część twarzy, tak jakby zapowi... więcej »
  Jedno jest pewne Jerzy A. Wlazło napisał najbardziej pokręcony kryminał jaki w tym roku przeczytałam. Powiem szczerze, że po lekturze "Kota Syjonu" zaniemówiłam. Kto mnie zna wie jakie to rzadkie zjawisko ;). Nie będz... więcej »
  Kot syjonu
  Recenzent: morelka11
  Zacznijmy od okładki, która przypomina mi kobietę kota. Od razu wiedziałam, że będzie to intrygująca książka i nie myliłam się. Jest to taki inny kryminał. Postacie są barwne i intrygujące, a zarazem wszystkie są inne... więcej »
  Są takie książki, które wywołują uśmiech na twarzy zanim zdążysz doczytać pierwszą stronę. Są też takie, które sprawiają, że uśmiech ten nie schodzi ci aż do strony ostatniej. „Kot Syjonu” Jerzego A. Wlazło, jest ksią... więcej »
  Kot Syjonu
  Recenzent: Natula
  Kiedy po raz pierwszy książka rzuciła mi się w oczy to pomyślałam, że tytuł musi być grą słów, „Kot Syjonu” w połączeniu z intrygującą okładką podsuwał mojej wyobraźni wizję seksownie przechadzającej się kobiety, uwod... więcej »
  Dodali do kolekcji
  muriel
  Kama15
  Anuszka
  kwiatsniegu
  ZaczytanaMery
  Jaremina
  fri2go
  Fonin
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!