Dom stu szeptów

Graham Masterton
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów
Dom stu szeptów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów

Opis

Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu.

Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów…
Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych wrzosowiskach w Dartmoor. Niewielu miałoby odwagę, by tu osiąść. A jednak były naczelnik więzienia, Herbert Russell, zdecydował się na to bez wahania. Teraz, kiedy już nie żyje, posiadłość dziedziczą jego dzieci.
Choć ojciec od dawna był z nimi skłócony, wprowadzają się do pozostawionej im w spadku posiadłości. Tymczasem złowieszcza atmosfera wrzosowisk wdziera się do wszystkich pomieszczeń. Podłogi skrzypią, w tajemnych korytarzach odbija się echo, wiatr gwiżdże w kryjówkach przygotowanych niegdyś dla katolickich duchownych.
W dniu, w którym rodzina decyduje się opuścić Allhallows Hall i nigdy już tam nie wracać, we wnętrzu domu przepada bez wieści mały Timmy…
Czyżby w tych starych murach od wieków gnieździło się zło?
A może zło to jedynie wytwór ludzkiego umysłu?
Tytuł oryginalny: The House of a Hundred Whispers
Data wydania: 2021-09-15
ISBN: 978-83-8215-577-8, 9788382155778
Wydawnictwo: Albatros
Kategoria: Horror
Stron: 352
dodana przez: Asamitt
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Graham Masterton Graham Masterton
Urodzony 16 stycznia 1946 roku w Wielkiej Brytanii (Edynburg)
Graham Masterton - brytyjski pisarz, twórca horrorów. Po szkoleniu dziennikarskim wydawał magazyn dla mężczyzn Mayfair. W wieku dwudziestu czterech lat został wybrany na redaktora naczelnego magazynów Penthouse i Penthouse Forum. Debiut Grahama Mast...

Pozostałe książki:

Czarny anioł Manitou Wyklęty Upiorne święta Zemsta Manitou
Wszystkie książki Graham Masterton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jeden szept, sto szeptów. Co bardziej Cię przerazi?

16.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Dom stu szeptów" to książka, po którą nieco bałam się sięgnąć. Jest kilka powodów. Po pierwsze sam Graham powiedział, że według niego duchy są przereklamowane, a z nawiedzonym domem historię chciał mieć wydawca. Czy takie coś może się udać? Mistrz miał pomysł, ale o tym niżej. Po drugie, to powrót Mastertona do horroru. Osobiście zawsze to właśni... {} Recenzja książki Dom stu szeptów

Powieść do zapomnienia

31.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Graham Masterton nazywany był mistrzem horroru, więc — jako że po latach wrócił do tego gatunku — musiałam w końcu sprawdzić, o co tyle zamieszania. Jego najnowsza powieść „Dom stu szeptów" to historia pozornie nawiedzonego domu, choć prawda na jego temat okazuje się być znacznie mroczniejsza. Początkowy klimat zbudowany na nocnych szeptach i opis... {} Recenzja książki Dom stu szeptów

@mewaczyta@mewaczyta {}× 9

Drzwi bezlitośnie skrzypią, ściany wchłaniają szepty, a ... my?

30.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Widząc na okładce nazwisko Masterton wiem, że emocje będą niebywałe. Będzie tajemniczo i odważnie, mrocznie i groźnie. Czy również w tym przypadku było analogicznie? Emerytowany naczelnik więzienia Herbert Russell traci życie we własnym domu. Wkrótce w tajemniczej i ponurej rezydencji Allhallows Hall zjawiają się spadkobiercy zmarłego. Troje skłó... {} Recenzja książki Dom stu szeptów

@malgosialegn@malgosialegn {}× 4

Pierwsze i (chyba) ostatnie spotkanie z Mastertonem

17.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To moje pierwsze (!) spotkanie z Mastertonem, ubóstwianym przez wielu autorem licznych bestsellerów, którego polecano mi od lat, ale jakoś nigdy nie było nam po drodze. Werdykt? Nieporozumienie! Wiedziałem, że to nie będzie żadna wielka literatura, żadne przeżycie itd., ale hej, przecież i lżejszą lekturę można, a nawet trzeba napisać z pomysłe... {} Recenzja książki Dom stu szeptów

@Niesamowity@Niesamowity {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Mackowy
2021-12-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

- Panie Grahamie, pan to chyba już nie napisze żadnego horroru… – powiedział zrezygnowany
czytelnik.
- Taaak? - Masterton prawie wyskoczył z ciepłych wełnianych laczków – to potrzymaj mi kryminał!

Dom stu szeptów to bardzo dobra powieść grozy, chociaż nie trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, to klimat jaki wykreował Masterton w swojej najnowszej powieści, klimat ponurej posiadłości położonej gdzieś na mglistych, brytyjskich wrzosowiskach, nadrabia brak dreszczyku emocji z naddatkiem.

Graham Masterton z jednej strony eksploruje miejsca w literaturze grozy, w których jeszcze nie był, bo „Dom...” to powieść poniekąd gotycka, z drugiej bazuje na swoich sprawdzonych, dobrze działających schematach wypracowanych przy okazji chociażby Manitou.

Jedyne co bym w powieści zmienił to zakończenie, bo jest nielogiczne i zbyt pośpieszne, i za nie też obniżam ocenę.

{}× 21 | Komentarze (2) | link |
@mikakeMonika
2021-11-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Znakomita rozrywka. Przypomniały mi się czasy szkolne - kiedy czytałam Mastertona - i wciągane w ściany osoby. Niestety, nie pamiętam tytułu.
Oprócz totalnego zainteresowania tym, co dalej i oprócz dreszczyku emocji można się i uśmiechnąć, chyba do tych wspomnień.
Podobało się.

{}× 14 | link |
MA
2021-12-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane HORROR

Graham Masterton to znany mi nie tylko z horrorów autor, którego książki przeczytałem całkiem sporo. Pisze thrillery, poradniki, sensacje i powieści obyczajowe. Zawsze czekam na jego kolejny horror z niecierpliwością, bo uwielbiam jego powieści grozy. Kiedy dowiedziałem się, ze wydana zostanie Dom stu szeptów miałem spore oczekiwania i chciałem dostać mroczny, makabryczny i klimatyczny horror jak za dawnych czasów kiedy sięgałem po jego książki.

Książka Dom stu szeptów jest opowieścią o starym domostwie jaki otrzymują w spadku dzieci właściciela po jego śmiertelnym wypadku , które przyjeżdżają do domu. Kiedy ginie chłopiec Timmy wszyscy zastanawiają się, gdzie mógł podziać się i zaczyna się wielka akcja poszukiwawcza. Osadzenie akcji swojej powieści na odludzi w otaczających dom wrzosowiskach, gęstych połaci lasu i jedynej drogi jaka jest dojazdowa do domu było świetnym pomysłem. Z dala od cywilizacji bohaterowie zostają sami z problemami i muszą mierzyć się z nieznanym. Z tego można było wycisnąć sporo i stworzyć klimatyczny horror o nawiedzonym domostwie. Początek zapowiada się intrygująco, bo już zaczynając czytać odczuwałem, że coś jednak nie jest w porządku z tym domem. Wraz z rozwojem wydarzeń i akcji utwierdzałem się w przekonaniu. Rodziny uwięzione w domu też zaczynają odczuwać tego skutki. Dziwne zdarzenia związane z domownikami, ukryte tajemnice domu wychodzące na światło dzienne, zagadkowy zgon poprzedniego właściciela i zaginięcie syna boh...

{}× 9 | link |
@Malwi
2021-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

" Dom stu szeptów " to horror. Nie przepadam za tym gatunkiem literackim, ale ostatnio rozsmakowałam się w twórczości Grahama Mastertona więc idąc za ciosem, sięgnęłam po tę lekturę z całą premedytacją.

Początek przypominał książkę obyczajową, ale dość szybko autor zaczął wprowadzać efekty specjalne o charakterze paranormalnym. Druga połowa powieści nie wzbudza wątpliwości co do tego z jakim gatunkiem mamy doczynienia.

Książka jest pozbawiona dłużyzn dzięki czemu czyta się szybko. Ciekawa fabuła sprawia że z rozdziału na rozdział wzrasta zainteresowanie i chęć poznania zakończenia tej dziwnej historii.

{}× 9 | link |
@coolturka104
2021-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Chcąc choć trochę wczuć się w klimat Halloween, sięgam po kolejną powieść z gatunku grozy i składam wizytę w progach po­nu­rej re­zy­den­cji, jaką jest Al­l­hal­lows Hall.

Po śmier­ci wła­ści­cie­la do po­sia­dło­ści przy­by­wa trój­ka jego dzie­ci, by po­znać ostat­nią wolę ojca. Nie odpowiadają im warunki testamentu, żadne z nich nie za­mie­rza tu osiąść, chcą jak naj­szyb­ciej opu­ścić to miejsce i nigdy nie wra­cać. I wła­śnie kiedy po­dej­mu­ją tę de­cy­zję, we wnę­trzu domu prze­pa­da bez śladu pię­cio­let­ni Timmy.
Zło­wiesz­cza at­mos­fe­ra wrzo­so­wisk, skrzy­piące pod­ło­gi, ta­jem­nicze szepty i tchnąca grozą kry­jów­ka sprzed kil­ku­set laty. A to dopiero początek przerażających wydarzeń...

"Sza­tan nie ist­nie­je, po­dob­nie jak jego de­mo­ny. Je­dy­ne zło na tym świe­cie tkwi w czło­wie­ku".

Zdaje się, że upływający czas przytępił z lekka ostry pazur, tudzież pióro, Mastertona. Niby wszystko się zgadza, a jednak czegoś brak. Niespodziewane zaginięcie dziecka zawsze budzi wiele emocji, ale te szybko opadły. Złowieszcze domostwo spowite mgłą i cieniami dawnych legend, może budzić grozę, i ten zabieg nie wypalił. Bardziej to fantastyczne, niźli straszne. Ten brak choćby krzty realizmu, spowodował, że wyparowało wszelkie napięcie i dreszczyk, tak nieodzowne w tym gatunku.
Sytuację uratowały miejscowe wierzenia i legendy oraz równoległy świat stworzony przez pisarza, który okazał się niezwykle ciekawym miejscem.

"Dom s...

{}× 5 | link |
@kryminal_na_talerzu
2021-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

W książce „Dom stu szeptów” Masterton sięgnął po tak popularny temat, jak stary, nawiedzony dom, jednak zrobił to w sposób naprawdę zaskakujący. Fabuła kręci się wokół jednej rodziny, właśnie zmarł jej najstarszy członek, więc potomkowie zjechali się na odczyt testamentu. I podczas tego wydarzenia gubi się pięcioletni dzieciak. Im dłużej trwają poszukiwania, tym atmosfera robi się mroczniejsza, bardziej niepokojąca. Tak naprawdę według mnie książka składa się jakby z trzech części – początek dotyczący właśnie zaginięcia, gdzie strach rodziców o dziecko jest wręcz namacalny, a do tego dziwne rzeczy, które dzieją się w posiadłości, tylko ten nastrój podbijają. Kilka razy fizycznie miałam ciarki! Druga część, rozwinięcie, to świetne powolne wyjaśnianie tego co się dzieje – tu podobało mi się to, że wszystko gdzieś tam w jakiejś części opiera się na fizyce czy filozofii. Naprawdę zgrabne połączenie kilku motywów i hipotez! Ostatnia część, czyli wielki finał, jest już faktycznym horrorem, sporo się dzieje, jest też trochę makabry, a sam koniec jest niezwykle zaskakujący. Do tego garść ciekawych tematów, trochę ciekawostek historycznych, no i ta mglista atmosfera okolicznych wrzosowisk naprawdę składają się na godną uwagi lekturę. Jestem nią pozytywnie zaskoczona i w przyszłości na pewno nie będę się wahać czy sięgnąć po powieści grozy tego autora!

{}× 3 | link |
@szpaczek444
2021-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Hej, haj, helloł! 😁🖐🏻

Jak tam? Co tam u Was? Co czytacie? A może coś słuchacie? Pogadajmy!

⭐RECENZJA PREMIEROWA⭐

Nawiedzony dom? Być może! 😜
Niepewność dzieci co do ostatniej woli ojca.
Testament, który szokuje i wprawia w osłupienie.
Rodzina, która nie może się dogadać.
Tak! To znajdziecie w najnowszej powieści pisarza grozy @grahammasterton! 😁 Zapraszam niżej na moje odczucia po lekturze! 😃
‼️
Dziś na tapecie zagościł u mnie nowy pisarz, a mianowicie @grahammasterton! 😃 Wiele dobrego słyszałam o ów autorze, dlatego postanowiłam przekonać się na własnej skórze czy to, co mówili inni, jest prawdą! 😈 No i muszę Wam powiedzieć, że książka od samego początku mnie wchłonęła. Zarówno język, jak i styl, bardzo przypadł mi do gustu. Może nie było, aż tak groźnie, jak można sobie to wyobrazić, ale jednak co nie co było czuć i to jest świetne. Nutka dreszczyku, niepewności są tutaj nader widoczne. Pisarz poprowadził historię w interesujący sposób, troszkę taki nieprawdopodobny, powiedziałabym, że lekko sztampowy, ale czyż nie to jest najlepsze w takich lekturach? Klimat, akcja i jej zwroty, aaa zakończenie, którego się nie spodziewałam to ogromny plus! Szacun dla autora za stworzenie takiej fabuły, bo czytanie ów powieści sprawiło mi wiele radości. Potrzebowałam takiej książki! Niektórzy ...

{}× 2 | link |
@tomzynskak
2021-10-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

„Dom stu szeptów” to najnowszy horror Grahama Masterton’a. Jednak muszę przyznać, że w moim odczuciu w tym Masterton’ie jest troszeczkę za mało Masterton’a…
Oczywiście kunsztu pisarskiego autorowi nie możemy odmówić. Niezmiennie jego styl pisania jest genialny, a fabuła sama w sobie została dobrze przemyślana. Chociaż zdecydowanie w tym wszystkim brakuje większej dawki emocji, grozy i akcji. Podczas czytania nie czułam napięcia, które zawsze mi towarzyszyło podczas lektur książek autora. Bohaterowie są dla mnie zbyt płytcy - mało wyraziści, bez charakteru, nie da się z nimi zżyć. Ich postępowanie momentami było mało logiczne i budziło wątpliwości. Samo zakończenie jak na Masterton’a było… wręcz groteskowe.

Podsumowując - owszem w książce są sceny iście z poprzednich części pełne krwi, niewyobrażalnego sadyzmu, które czyta się z zapartym tchem, ale zdecydowanie czuć ich niedosyt. Miałam nadzieję, na większe wrażenia podczas lektury tym bardziej, że w całej tej historii tkwił niezwykły potencjał. Jednak muszę przyznać. Że nie uważam czasu spędzonego z „Domem stu szeptów” jako czas stracony. Książka jak najbardziej mi się spodobała jednak po prostu to nie jest to czego oczekiwałam po autorze.

{}× 2 | link |
@esclavo
2021-10-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Moje pierwsze spotkanie z Mastertonem. Nie wiedziałam czego się spodziewać, bo to w sumie horror, a o autorze słyszałam, że potrafi pisać straszne rzeczy. Mimo tego, że trochę się bałam, to ciekawość wygrała.

Nawiedzony dom to wdzięczny temat. Można dodać ciężki klimat, dziwne szepty, niewyjaśnione zjawisko i mamy ciekawe czytadło. Tutaj oczywiście wszystko to było, ale czułam tu bardziej fantastykę niż horror. Atmosfera przypominała mi trochę serialowe Pamiętniki Wampirów. Niby wszystko jest okej, ale tuż obok, dzieją się dziwne rzeczy. A to próbują wyjaśnić katolicki ksiądz, czarownica, policja wraz z kłosarzem na czele. Sam pomysł nie jest może odkrywczy, ale autor poprowadził fabułę tak, że czytałam z pełnym zaangażowaniem. Było mrocznie, duszno, mgliście i deszczowo. Może kilka wątków wymagało wyjaśnienia i dopowiedzenia, ale i tak powieść podobała mi się. Chociaż bać nie było się czego. Teraz pokuszę się o inne powieści autora.

{}× 2 | link |
@ilona_m2
2021-10-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Bardziej bawi i śmieszy niż napawa lękiem i wywołuje dreszcze. Wysoki poziom absurdu, dużo groteski, słabi bohaterowie.

{}× 2 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-10-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2021 Posiadam

Nazwisko Grahama Mastertona i wizja ponurego domiszcza na rozległych wrzosowiskach, skrywającego w swych murach coś więcej niż mroczne tajemnice wystarczą, by dreszcz oczekiwania na dobrą lekturę przebiegł mi po karku.

I rzeczywiście. Jest to twórczość w dobrym, mastertonowskim stylu, choć w nieco łagodniejszym wydaniu, gdzie prócz narastającego niepokoju spowodowanego przerażającymi zdarzeniami, pojawia się pierwiastek dojmującego zła, mocy, której nie da się pojąć rozumem. Szelest szeptów, skrzypienie podłóg, płacz dziecka, przenikliwe krzyki, a w końcu gruchot kości… Wierzcie mi, to nie jest dom, w którym chcielibyście spędzić choć sekundę.

Zmuszone do tego dorosłe dzieci zmarłego właściciela domu, z niechęcią pozostają w jego murach do chwili odczytania testamentu, jednak dom nie wypuści ich i ich rodzin tak łatwo. Ginie mały Timmy, a zakrojone na szeroką skalę poszukiwania nie przynoszą żadnych efektów. Z każdym kolejnym dniem pobytu robi się coraz bardziej niebezpiecznie, niesamowicie i w końcu krwawo…

Komu uda się ujść z życiem i wydostać z macek domostwa i jego sił? Czy dowiemy się co się stało z chłopcem?

Uwielbiam wątek nawiedzonych domów w literaturze i tym razem również się nie zawiodłam. Momentami było tajemniczo, niepokojąco i strasznie, by za chwilę zahaczyć o groteskę. Jeśli szukacie niewymagającej opowieści z dreszczykiem, to ta okaże się idealna, bo co może być lepszego na jesienne, deszczowe wieczory, niż klimatyczny...

{}× 1 | link |
@Amarisa
2021-09-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Jak to z autorami bywa, pisane przez nich powieści bywają różne – raz lepsze, raz gorsze. Tak samo jest i w przypadku Grahama Mastertona. Jednak mimo iż kilkukrotnie zdarzyło mi się trafić akurat na jego słabsze dzieła, to i tak zawsze z chęcią sięgam po kolejne.

„Dom stu szeptów” należy niestety do tej drugiej grupy… No słabe to było, Panie Masterton! A o tym - dlaczego - piszę na moim blogu:

https://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-dom-stu-szeptow-graham-masterton/

{}× 1 | link |
@MichalL
2022-01-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2022 Posiadam
@xnanciaax
2022-01-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@ethelyn
2021-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Dom stu szeptów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl