Teściowe w tarapatach

Alek Rogoziński
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów
Teściowe w tarapatach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów

Opis

Kontynuacja hitu "Teściowe muszą zniknąć".

Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja skosztować trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w tamtejszych SPA – to szybko okazuje się, że połączy je wspólny cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi agentek służb specjalnych. A przede wszystkim – nauczyć się współpracować.

Autor ma śmiech na rękach! Maja i Kazimiera, czyli wytrawny duet pań w kwiecie wieku, czyli matka syna, którego żoną jest córka tej drugiej matki, której córka wyszła za syna tej pierwszej… Totalny galimatias. Teściowe w tarapatach to uroczy kryminał z intrygującym wątkiem historycznym, nieoczekiwanymi zwrotami akcji i błyskotliwymi, humorystycznymi dialogami, soczyście komentującymi rzeczywistość. Ambaras, pierepałki i kabała, a także smakowita sceneria. Od piętnastowiecznej Madery po opatowskie podziemia i kielecką restaurację Si Señor. Kto zna Alka Rogozińskiego, to pasjami go uwielbia. Kto pasjami uwielbia, to i tak przeczyta.

Katarzyna Pakosińska
aktorka, satyryczka, pisarka

Data wydania: 2020-11-25
ISBN: 978-83-280-8444-5, 9788328084445
Wydawnictwo: W.A.B.
Cykl: Teściowe muszą zniknąć, tom 2
Kategoria: Komedia kryminalna
Stron: 336
dodana przez: Asamitt

Autor

Alek Rogoziński Alek Rogoziński
Urodzony 20 stycznia 1973 roku w Polsce (Warszawa)
Z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista… to znaczy – twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. O...

Pozostałe książki:

Jak Cię zabić, kochanie? Do trzech razy śmierć Pudełko z marzeniami Śmierć w blasku fleszy Teściowe muszą zniknąć
Wszystkie książki Alek Rogoziński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Teściowe na tropie Zakonu Smoka

{} WYBÓR REDAKCJI
23.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dwie charakterne i skrajnie różne kobietki w tak zwanym kwiecie wieku decydują się na wspólny wyjazd wypoczynkowy w Świętokrzyskie. Każda ma jednak inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie kościoły i złożyć polne kwiaty w kapliczkach św. Jana Nepomucena, a Maja planuje włóczyć się po winnicach, skosztować lokalnych trunków, zrela... {} Recenzja książki Teściowe w tarapatach

@anu_histeria@anu_histeria {}× 5

„Jeśli choć drgniecie, to przysięgam, że nawet Święty Piotr nie nie złoży was na sądzie ostat...

14.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Teściowe w tarapatach to już drugi tom serii komedii kryminalnych od Alka Rogozińskiego. Jest to moje pierwsze spotkanie zarówno z serią, jak i z autorem. Zupełnie nie wiedziałam, czego się spodziewać. Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszys... {} Recenzja książki Teściowe w tarapatach

Bywało śmieszniej

21.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Z seriami książek mam tak, że najchętniej czytam jedną część po drugiej, szczególnie gdy ta pierwsza wywrze na mnie pozytywne wrażenie. Dlatego też cenię sobie autorów, którzy na początku zakładają, że stworzą trylogię i tego się trzymają albo dbają o to, by tomy były od siebie możliwie niezależne. "Teściowe w tarapatach" włączyłam sobie od razu ... {} Recenzja książki Teściowe w tarapatach

Pani Maja i Kazimiera ponownie wracają

11.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pani Maja i Pani Kazimiera znowu wracają. Co może być najlepsze dla dwóch dam w kwiecie wieku? Oczywiście relaksujący wyjazd z Świętokrzyskie! Każda z kobiet ma swoje inne priorytety, jednak wszystkie plany pójdą w odstawkę, gdy na szali stanie ich życie. Zostaje one wplątane z morderstwo i zamieszane w sprawę tajemniczej organizacji Smoka. Będą m... {} Recenzja książki Teściowe w tarapatach

@paulina0944@paulina0944 {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@beata87
2020-12-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Rewelacyjna lekka komedia kryminalna z wątkiem przygodowo-sensacyjnym. Zabawna historia wspólnego urlopu dwóch matek - teściowych o kompletnie różnych charakterach i podejściu do życia... Doprowadzają one do wielu humorystycznych sytuacji, szczególnie gdy próbują wyplątać się z podejrzeń o zabójstwa i równocześnie pomóc odnaleźć skarb.
Z odsieczą przybywa córka jednej z nich, Babette i jej absztyfikant Kamilek...
Przeczytałam z radością i uśmiechem na gębuli:)

{}× 13 | link |
@zetbasia27
2020-11-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane


Idealna książka na niedzielny wieczór, pełna humoru i zwrotów akcji. Maja i Kazimiera są tak różne, że chyba bardziej się różnić nie mogą dwie starsze panie. W duecie są niesamowite, tym razem wybierają się na urlop do Opatowa, który ma być ich bazą wypadową do wycieczek po okolicy. Każda z pań ma swój plan wycieczek: Kazimiera szlakiem sanktuariów a Maja szlakiem winnic. Co wyjdzie z ich planów? Znamy już ich moc przyciągania kłopotów, więc raczej niewiele albo nic, ale z pewnością nie będą się nudziły. Niesamowite zbiegi okoliczności sprawiają, że Panie są zamieszane w morderstwo. Jak się z tego wyplączą ? Czytajcie, rozrywka zapewniona na cały wieczór. Polecam, ubawiłam się przednio. I wygląda na to, że cdn 👍😊 oczekuję niecierpliwie.

{}× 5 | link |
@czytanie.na.platanie
2020-12-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2020 Posiadam

Jeśli mieliście okazję przeczytać „Teściowe muszą zniknąć”, wiecie że Kazimiera i Maja pokazały nam się tam ze swojej najlepszej strony. Ale oczywiście na tym nie poprzestały.
Tym razem obie kobiety wybierają się na wspólny urlop w Świętokrzyskie. Brzmi jak przepis na katastrofę? Zdecydowanie. Zarówno różnice w planach, jak i temperamentach obu pań zwiastują kłopoty. Podsłuchana przypadkiem rozmowa, nieopatrznie wypowiedziane słowo, zbyt dużo wina i nagle zostają oskarżone o morderstwo. A znając szczęście tych pań do pakowania się w tarapaty, na jednym denacie z pewnością się nie skończy.
To znakomita porcja rozrywki z historią króla Polski Władysława Warneńczyka i tajemniczego zakonu Smoka w tle. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że to nie tylko zabawna opowieść, a satyra na nasze współczesne społeczeństwo. Czy mimo diametralnie różnych poglądów, będziemy umieli, podobnie jak Kazia i Maja, znaleźć wspólny język?
Jeśli nie razi Was pewna doza absurdu nieobca komediom kryminalnym, to z pewnością ubawicie się przy niej podobnie jak ja.

{}× 4 | link |
@anettaros.74
2020-12-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
PrzeczytaneNajnowsza komedia kryminalna Alka Rogozińskiego „Teściowe w tarapatach”, to dosłownie petarda! Jest to kontynuacja hitu „Teściowe muszą zniknąć”. Coś czułam , że te „artretyczne podlotki” jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa i wrócą w wielkim stylu. Jak się zapewne domyślacie w obu częściach rządzą Panie: Maja i Kazimiera. Bez wątpienia są to najbardziej pokręcone teściowe jakie spotkałam. Kto jeszcze ich nie poznał, to proponuję jak najszybciej nadrobić zaległości. Te szalone kobiety na pewno poprawią Wam humor.

Maja i Kazimiera nie pałają do siebie wielką miłością. Jednak jakoś tak się składa, że wspólnie planują wyprawę w Świętokrzyskie. Ma być sympatycznie i relaksująco. Maja planuje relaks w SPA i kosztowanie trunków w lokalnych winnicach, natomiast Kazimiera chce odwiedzić wszystkie możliwe sanktuaria maryjne. To nic, że mają inne plany, pewnie da się je jakoś pogodzić. I pewnie by tak było, gdyby nasze przesympatyczne bohaterki nie wpadły w sam środek afery. I to jakiej! Nawet sobie nie wyobrażacie! Tajemniczy Zakon Smoka, historia Warneńczyka, sekretny modlitewnik, trup w bagażniku i wiele zagadek. Czy kochane teściowe wyplączą się z tego bez szwanku? Musicie przekonać się sami.

Ja się bardzo cieszę, że mamy Alka Rogozińskiego – naszego Księcia Komedii Kryminalnych. Nawet nie chcę myśleć, jakby wyglądał ten świat bez Jego książek. Stworzył już tyle zwariowanych komedii a mimo to za każdym razem zask...

{}× 3 | link |
MW
2021-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

"Teściowe w tarapatach" Alek Rogoziński.
Cykl: Kazimiera Niedzielska i Maja Wrzesińska (tom 2)

Wydawnictwo: W.A.B.
Gatunek: komedia kryminalna
Ilość stron: 336
Rok wydania: 2020

Fabuła:Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja skosztować trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w tamtejszych SPA – to szybko okazuje się, że połączy je wspólny cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi agentek służb specjalnych. A przede wszystkim – nauczyć się współpracować.
📖
Kontynuacja losów bohaterek znanych z książki "Teściowe muszą zniknąć" jest jeszcze lepsza niż pierwsza część. Śmieszniejsza. I znów się powtórzę, ale po raz kolejny się tego nie spodziewałam.
📖📖
Tym razem teściowe przeszły sama siebie. W tej części było dużo więcej zabawniejszych sytuacji niż w pierwszym tomie, choćby pijaństwo niepijącej przecież Kazimiery czy śpiewanie największych przebojów Zenona M. w sposób przebijający oryginał. O wiele częściej parskałam śmiechem ni...

{}× 1 | link |
@esclavo
2020-12-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Nie lubię komedii kryminalnych i raczej unikam ich czytania, bo częściej jestem zażenowana niż ubawiona. No nie mój gatunek. Ale od czasu do czasu próbuję dać sobie szansę. I taką szansą była najnowasza powieść króla komedii Alka Rogozińskiego.

"Teściowe w tarapatach" to trochę nietypowy kryminał, taki w stylu Dana Browna, tylko na wesoło. Tajemniczy zakon, historyczne dziedzictwo, trupy, pościgi, brawurowe akcje i przejażdzka śmieciarką. Nie ma czasu na nudę! Bohaterkami są znane już ze wcześniejszej części (ale spokojnie obejdziecie się bez jej znajomości) - Maja i Kazimiera. Dwie diametralnie różniące się osobowości, skrajne charaktery. Wycieczka do Opatowa dla każdej ma wyglądać inaczej, ale żaden z planów nie dojdzie do skutku w obliczu TAKICH wydarzeń.

Powieść zaliczam do tych udanych, parę razy wydarzenia mnie rozbawiły, a sama historia była zajmująca i ciekawa. Oczywiście jest to literatura rozrywkowa, idealna na wieczorny relaks, jednak nie głupia czy infantylna. Autor zręcznie wplata bieżące wydarzenia w fabułę, trochę stereotypowo i z przymrużeniem oka. Książka jest niedługa, interesująca i wciąga. Mnie się podobała i mówię to jako osoba nie lubiąca tego gatunku!

{}× 1 | link |
@booksbybookaholic
2021-02-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

W mojej opinii ten tom jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Barwne dialogi. Humor sytuacyjny w nawiązaniu do aktualnych wydarzeń krajowych, jak choćby słynne tabletki na zmianę płci. Cudowne riposty wymieniane między bohaterkami. Wielokrotnie przy lekrurze parskałam śmiechem, co nie zdarza mi się często. To, co w pierwszym tomie mi przeszkadzało, czyli przerysowane zachowania nastolatków, tutaj nie było już bardzo widoczne. Sama historia jest bardzo wciągająca. Jeśli ktoś szuka komedii kryminalnej, która zapewni rozrywkę na długie zimowe wieczory, myślę, że powinien sięgnąć po serię o Teściowych. Ja tymczasem z utęsknieniem będzę wyczekiwała tomu 3.

{}× 1 | link |
@zaczytanaangie
2022-01-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Z seriami książek mam tak, że najchętniej czytam jedną część po drugiej, szczególnie gdy ta pierwsza wywrze na mnie pozytywne wrażenie. Dlatego też cenię sobie autorów, którzy na początku zakładają, że stworzą trylogię i tego się trzymają albo dbają o to, by tomy były od siebie możliwie niezależne.
"Teściowe w tarapatach" włączyłam sobie od razu po wysłuchaniu "Teściowe muszą zniknąć", ale nawet gdybym tego nie zrobiła, to nie miałabym żadnego problemu w odnalezieniu się w akcji. Tym razem "mamusie" odgrywają już zupełnie pierwszoplanowe role i to wokół ich przygód wszystko się kręci. A dzieje się naprawdę dużo, bo ich wspólny wyjazd musiał zakończyć się katastrofą, nie było innej opcji. Nie można odmówić im jednak dobrej woli, obie bardzo się starały wypracować kompromis i wszystko wskazywało na to, że im się uda. Los jednak chciał inaczej.
Przyznaję, że fabuła pierwszej części bardziej wpisała się w moje gusta, bo tym razem autor zaserwował klimat rodem z "Kodu da Vinci". Dla mnie trochę zbyt sensacyjnie się zrobiło, a część zachowań teściowych była już zbyt nierealna. Nie żeby ich wcześniejsze wyczyny były szczególnie prawdopodobne, zwyczajnie one mnie bardziej bawiły.
Na plus zaliczam, o dziwo, wątek historyczny. Z reguły mnie nudzą, ale Alek Rogoziński wygrzebał naprawdę ciekawą i mało znaną teorię. Nie mi rozstrzygać, ile w niej prawdy, ale stanowiła doskonałe tło w połączeniu z tajemniczą organizacją, działającą od wieków.
P...

{} | link |
@anula00001
2021-07-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane

Drugie spotkanie z autorem i po raz kolejny mówię nie nawet do połowy nie można przebrnąć tego nie da się czytać

{} | link |
@daka_portal
2021-07-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@z_ksiazka_mi_po_drodze
2021-07-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Ive.Vivrebien
2021-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@renata181075
2021-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@feyra.rhys
2021-04-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@withwords_alexx
2021-03-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Chłop to chłop, a baba to baba i nie można tego mieszać.”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Teściowe muszą zniknąć
Teściowe muszą zniknąć
Alek Rogoziński
{}7.1/10
Na pozór są z dwóch zupełnie różnych bajek. Zofia zaczyna i kończy dzień odmawianiem zdrowaśki, reg...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl