Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz Lisa See

Okładka Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz
autor:
Lisa See
wydawnictwo:
wiat Książki
data wydania:
2008
ISBN:
9788324711222

Opis

Niezwykła historia dwóch Chinek Laotong: przyjaciółek od serca, które - by zostać bratnimi duszami - musiały według tradycji posiadać wiele wspólnych cech. Lilia i Kwiat Śniegu urodziły się w tym samym czasie i tego samego dnia brutalnie skrępowano im stopy. Ich losy, wyznaczone przez chińskie zwyczaje, potoczyły się jednak odmiennie...

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Allegro.pl - Nowe/używane -
Swistak.pl - Nowe/używane -
Inbook.pl - Nowe -

Słowa kluczowe

Delikatna, subtelna proza o niewypowiedzianym cierpieniu i niezwykłej więzi między kobietami. „Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" jest opowieścią o dwóch Chinkach bratnich duszach, które według tradycji musiały posiada... więcej »
Kultura wschodu zadziwia mnie. Odmienność, zasady, porządek, zwyczaje, tak inne od naszych, czasem wręcz niepojęte, trudne do zaakceptowania. Ta książka jest o trudnym, pełnym ograniczeń, życiu Chinek, jeszcze z XX wi... więcej »
Wstrząsająca opowieść o realiach odmiennej kultury, gdzie kultem otacza się mężczyzn, a kobiety są potrzebne, by rodzić synów. Historia wyjątkowej więzi dwóch dziewczynek, ich dojrzewanie do obrzędu krępowania stóp... więcej »
Lisa See urodziła się w Paryżu, ale wychowała w chińskiej dzielnicy Los Angeles. Jest autorką czterech bestsellerowych powieści, które otrzymały liczne nagrody i wyróżnienia. Z tą autorką spotkałam się dw... więcej »
Historia nie raz utwierdza nas w przekonaniu, że kobiety nigdy nie pełniły w społeczeństwie ważnej roli. Od zawsze traktowane były gorzej i bez należytego szacunku. XXI wiek przyniósł wiele pozytywnych zmian w tej kwe... więcej »
„Słuchaj, słuchaj, słuchaj, potem zaś czyń to, co chcesz." (str. 216) Chiny, XIX wiek. Na początku Lilia i Kwiat Śniegu to dziewczęta żyjące marzeniami, ale z biegiem lat zmieniają się w kobiety, które wiedzą czego... więcej »
Biorąc do ręki książkę Lisy See, otworzyłam sobie drzwi do niezwykłego świata chińskich kobiet żyjących w XIX w. Jest to świat pełen cierpienia, bólu i wyrzeczeń, głęboko skrywanych uczuć pod maską powściągliwości i s... więcej »
Kiedy sięgałam po tę lekturę nie miałam najmniejszego pojęcia, cóż ona ze sobą przyniesie. Nie przypuszczałam, że pochłonie mnie bez reszty. Bardzo dobrze pamiętam moje z nią początki i fragment dotyczący krępowania s... więcej »
Lisa See zabiera czytelnika na kulturoznawczą wycieczkę do dziewiętnastowiecznych Chin. Przenosimy się do świata, w którym kobiety były uważane za nic nie warte gałązki w drzewach genealogicznych swych rodzin. Wędruje... więcej »
Dodali do kolekcji
BP
sowkachoinowka
josie
Elisabeta
belusia
ikari_yui
Martita
ida
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!