Lód Jacek Dukaj

Okładka Lód
autor:
Jacek Dukaj
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2010
ISBN:
9788308039854

Opis

Akcja najnowszej powieści Jacka Dukaja toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie I wojna światowa nigdy nie wybuchła, jest rok 1924, a Królestwo Polskie wciąż zamrożone jest pod władzą cara i w Belle Epoque. Warszawę skuwa lód ? w środku lata burze śnieżne zasypują drogi. Lute, nieziemskie anioły Mrozu, spacerują ulicami miast, zamrażając prawdę i fałsz? Benedykt Gierosławski, zdolny matematyk, ale i niepoprawny hazardzista, na zlecenie carskiego Ministerstwa Zimy zostaje wysłany Ekspresem ..Transsyberyjskim do skutego lodem Irkucka, skąd ma wyruszyć na poszukiwanie swojego ojca, podobno potrafiącego porozumiewać się z aniołami mrozu ? lutymi. Tysiąc rubli gotówką wydobyłby Benedykta z długów, ale czy misja nie jest przypadkiem zbyt niebezpieczna? Szybko okazuje się, że dla Benedykta będzie to podróż, która odmieni jego życie?
Fabuła ?Lodu? wprost skrzy się od zapierających dech w piersiach zwrotów akcji, intryg politycznych, miłosnych, kryminalnych i gospodarczych, naukowych i metafizycznych; wypełniona fascynującymi postaciami, z akcją rozpiętą między brudnymi oficynami carskiej Warszawy, luksusami Ekspresu Transsyberyjskiego na tle lodowej Azji, irkuckimi salonami bogatego mieszczaństwa polskiego, a także podniebnym pałacem generała-gubernatora ? jest powieścią, na jaką czekali wszyscy miłośnicy prawdziwej przygody, inteligentnej, pobudzającej intelekt i wyobraźnię, zmieniającej nasz pogląd na rzeczywistość.
To opowieść o Historji, czyli o tym, co nie istnieje. To kolejny literacki majstersztyk Jacka Dukaja, dzięki któremu czytelnicy będą mogli poznać nie tylko fascynującą, mrożącą krew w żyłach ?inną możliwą? historię świata, ale również będą mieli okazję wraz z bohaterem powieści odbyć niezwykłą podróż ekspresem transsyberyjskim i stanąć oko w oko z Innym.
Jacek Dukaj znowu udowadnia, że w fantastyce wciąż nie powiedziano ostatniego słowa.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Fire and Ice!
Recenzent: Anhelli
Męczyłam tę książkę przez dwa miesiące... To mój osobisty rekord! Gdyby kolej transsyberyjska posuwała się takim ślimaczym tempem, z pewnością nie wytrwałaby nawet jednej dekady na swej trasie, jednak kto chociaż raz miał okazję wziąć do ręki książkę "Lód" ten wie, że jest to spory kawał historii... więcej »
Dodali do kolekcji
szoszor
Shimmering
mpaquerette
Palamedes
ptaszyna
Immora_Fray
MateuszSkoczylas
oga
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"Ładnie to tak, przypierdalać się do człowieka kulturalnie pijącego?"

Dodane przez frodo

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!