Lśnienie Stephen King

Okładka Lśnienie
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
PRÓSZYŃSKI i S-KA
data wydania:
2010
ISBN:
9788376481135

Opis

To jeden z najlepszych współczesnych horrorów. Nastrój grozy i napięcia potęguje się w niej z każdą minutą. Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimie hotelu. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko odbiera fluidy czające się w jego murach; były one świadkami krwawych porachunków świata przestępczego i milionerów. Straszliwe zdarzenia, które kończą fabułę, są jednak niczym w porównaniu z przejściami psychicznymi bohaterów.

Słowa kluczowe

Każdy stary budynek posiada swoją mroczną przeszłość. W końcu w domach ludzie umierają, co innego jednak jeżeli zostają zabici z ręki kogoś innego. Wystarczy sobie teraz wyobrazić stary hotel, w którego wnętrzu ginęli najróżniejsi ludzie od kilkunastu lat, a ich duchy pałętają się po jego kory... więcej »
Lśnienie
Recenzent: molik14
Przed każdym spotkaniem ze Stephenem Kingiem czuje swego rodzaju podekscytowanie. Może nie było tych spotkań tak wiele, zaledwie garstka z całego dorobku autora owianego mianem mistrza grozy, jednak za każdym razem gdy sięgam po kolejną jego powieść, czuje w środku, że będzie warta przeczytania i... więcej »
Nie ma chyba osoby wśród miłośników książek, która nie słyszałaby nazwiska Stephena Kinga. Ja sama z twórczością Kinga spotkałam się już dość dawno temu, kiedy wpadła w moje ręce książka pod tytułem „Desperacja”, która nie zrobiła na mnie zbyt wielkiego wrażenia. Mało tego, jakoś zawsze miałam aw... więcej »
Lśnienie
Recenzent: Leanika
Stephen King jest jednym z najbardziej popularnych pisarzy świata. Nakład jego książek przekroczył 350 milionów egzemplarzy. Niewątpliwie zasłużył sobie na ten sukces, bo przy lekturze jego powieści bardzo miło spędzam czas, co nie znaczy oczywiście, że nie widzę w nich minusów. Dzisiaj przyjrzym... więcej »
Dodali do kolekcji
Elyemel
kasiek
wredna_suka
gestia
pauleena
shamrok
quintria
hotaru
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Świat to trudne miejsce (...). Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas tez miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nikt nie potrafi wytłumaczyć. Dobrzy ludzie umierają w zły, bolesny sposób i pozostawiają tych, co ich kochali, całkiem samotnych. Czasem się wydaje, że tylko złym ludziom dopisuje zdrowie i powodzenie. Świat cię nie kocha.

Dodane przez dona35

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!