Mechaniczny książę Cassandra Clare

Okładka Mechaniczny książę
autor:
Cassandra Clare
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
9 maja 2012
ISBN:
9788374802499

Opis

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy… jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów.
Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa ora..z zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o spowodowanie tragedii, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa; do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała. Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie oni, że Mistrz wie o każdym ich kroku… i że ktoś ich zdradził.
Tessa zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota za Willem, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła?
Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książka, po przeczytaniu której, pozostaje satysfakcja i chyba najbardziej optymistyczne zakończenie z wszystkich dotychczasowych książek pani Clare. I choć nie poznaliśmy tajemnicy pochodzenie Tessy, to dużo innych sekretów należy już do nas, a stoją za nimi: klątwy, zdrady i kłamstwa. W ich świ... więcej »
Moja pierwsza myśl, gdy skończyłam czytać to było 'łał', a zaraz potem 'co się dalej stanie!?', nadal jestem wytrącona z równowagi po przeczytaniu tej książki i postaram się was zachęcić do sięgnięcia po nią. Mechaniczny Książę jest to druga część trylogii Diabelskie Maszyny autorstwa Cassandry... więcej »
Cassandra Clare jest Amerykanką, chociaż urodziła się w Teheranie i większość swojego dzieciństwa spędziła na ciągłych podróżach z rodziną. To właśnie w tym czasie pokochała książki i zaczęła marzyć o ich pisaniu. Po ukończeniu studiów, na stałe zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracował... więcej »
,,Mechaniczny książę” jest kontynuacją trylogii ,, Diabelskie Maszyny”. Akcja dzieje się pod koniec XIX wieku w Anglii. Główną bohaterką jest Tessa Grey , dziewczyna która przyjechała z Ameryki za namową swojego brata( jak się w pierwszej części okazało marnotrawnego). Niestety nie dane jej był... więcej »
Cassandra Clare jest pisarką, która zyskała sławę dzięki swojej serii „Dary anioła”. Zachwyciła ona wielu czytelników na świecie w tym także i mnie. Jeśli nie mieliście jeszcze szansy na zapoznanie się z nią to żałujcie, szczerze polecam. Słyszeliście może o „Diabelskich maszynach”? To sequel ... więcej »
"Londyn to przedsionek piekła" "Mechaniczny książę" to druga część trylogii Diabelskie maszyny, prequela serii Darów anioła, autorstwa Cassandry Clare. Pisarka urodziła się w amerykańskiej rodzinie w Teheranie. Zanim skończyła 10 lat mieszkała już we Francji, Anglii i Szwajcarii. Od szkoły śre... więcej »
"Mechaniczny książę" autorstwa pani Cassandry Clare to druga część trylogii "Diabelskie maszyny", na którą było nam dane trochę poczekać, ale w końcu się doczekaliśmy. Bardzo tęskniłam za książkowymi bohaterami - Tessą, Willem, oraz w szczególności Jamesem, dlatego od książki wymagałam bardzo ... więcej »
W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte ... więcej »
Po przyjemnej lekturze „Mechanicznego anioła” z nieukrywanym entuzjazmem sięgnęłam po drugi tom z trylogii „Diabelskie maszyny”, który czekał na mojej półce, a jest nim oczywiście „Mechaniczny książę”! :) Byłam ciekawa, jak Cassandra Clare sobie poradzi z kontynuowaniem dalszych przygód i losów g... więcej »
Istnieją książki od których nie potrafimy się oderwać. Które zabierają nas w miejsca przez nas nieznane. Które z każdym przeczytanym słowem jeszcze bardziej wciągają. Właśnie taką pozycją jest drugi tom Diabelskich Maszyn Cassandry Clare- Mechaniczny Książę. Akcja rozpoczyna się kilka t... więcej »
Niesamowity ciąg dalszy przygód Tessy, Willa i Jema, a także reszty ich przyjaciół. Dość długo pozycja ta leżała na mojej półce zanim nabyłam "Mechanicznego anioła" i mogłam zagłębić się w jej lekturze. Teraz, kiedy w końcu przeczytałam ostatnie zdanie, nadszedł czas na przybliżenie Wam i tej poz... więcej »
Londyn to jedno z piękniejszych miast Europy. Kusi swym klimatem, zabytkami a nawet środkami transportu. W Londynie nawet deszcz wygląda piękniej. Skoro teraz jest taki pociągający, to w epoce wiktoriańskiej musiał być jeszcze piękniejszy. Ale zdejmijmy na chwilę maskę pierwszego wrażenia i popat... więcej »
Chciałoby się rzec, że "Mechaniczny książę" to kolejna pozycja z szeregu tych, na których czele stoi "Zmierzch" - Stephenie Meyer, gdyż znowu mamy okazję śledzić nieszczęśliwą miłość dwojga chłopców do jednej dziewczyny, jednak książka ma potencjał, za który trudno ją nie polubić. Twórczynią j... więcej »
Jest to druga część serii "Diabelskie maszyny" - prequela "Darów Anioła". Pierwsza część mi się podobała, ale nie byłam nią mega zachwycona. Dlatego zanim przeczytałam tą książkę minęło trochę czasu. Wiedziałam, że jeśli napisała to Cassandra Clare, to musi być niesamowite. Widząc coraz lepsze oc... więcej »
"Czy jeśli nikomu na tobie nie zależy, w ogóle istniejesz?" Nazwisko Cassandry Clare znane jest chyba każdemu miłośnikowi literatury młodzieżowej. Nie wierzę, by ktoś nie słyszał o Darach Anioła czy Diabelskich maszynach, tym bardziej, że do kin wszedł film Miasto kości - opowiadający o losach... więcej »
„Czy jeśli człowiek długo przed czymś się broni, traci to zupełnie? Czy jeśli nikomu na tobie nie zależy, w ogóle istniejesz?” Z racji niedawnej premiery City of Heavenly Fire (szóstej części Darów Anioła) w Ameryce nasiliła mi się obsesja na punkcie twórczości Cassandry Clare. Co prawda wszy... więcej »
Dodali do kolekcji
weera
Bezimiennaa
tala86
Andzia12345
kwiatsniegu
cassandra9891
kaniejka
Anna_Scott
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!