Michael Vey Więzień celi nr 25 Richard Paul Evans

Okładka Michael Vey Więzień celi nr 25
autor:
Richard Paul Evans
wydawnictwo:
Fabryka Słów
data wydania:
2013
ISBN:
9788375747706

Opis

„Michael Vey więzień celi nr 25” rozkochał w sobie tysiące amerykańskich nastolatków oraz ich rodziców i nauczycieli. Bestsellerowa powieść przygodowa o nadziei, lojalności, odwadze i miłości syna do matki. Prawdziwy hit w literaturze dla młodzieży.

Jestem Michael Vey. Jestem więźniem samego siebie.
To moja historia. Może trochę dziwna, lecz moja.
Mam 14 lat i jestem zwyczajnym nastolatkiem, jakich wielu. Jak ty i twoi rówieśnicy.
Czasem zwracam na siebie uwagę przez moj..ą chorobę – zespół Tourette'a – spokojnie, da się z tym żyć!
Mam w sobie coś jeszcze – prąd elektryczny. Nie wszyscy o tym wiedzą. To czyni mnie wyjątkowym. Z tego właśnie powodu ktoś stara się mnie złapać.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Michael Vey ma już zdecydowanie dość, gdy po raz kolejny ląduje zamknięty w szkolnej szafce do góry nogami. Na rozmowę do dyrektora zostaje wezwany on i to na niego spada kara. Jest to tym trudniejsze do zniesienia, że Michael potrafi się obronić, lecz nie może. Obietnica, którą złożył matce, zob... więcej »
Richard Paul Evans jest autorem, którego większości moli książkowych nie trzeba przedstawiać. Jego powieści rozchodzą się jak świeże bułeczki. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, który z pisania książek obyczajowych postanowił przerzucić się na fantastykę dla młodzieży. Czy to było dobre posunię... więcej »
Siedemnaścioro nastolatków. Elektryczne dzieci. Wśród nich Michael Vey, chłopak, który na co dzień zmaga się ze swą tajemniczą i niewiadomego pochodzenia przypadłością oraz cierpi na zespół Tourette'a. W bardzo dużym skrócie o tym opowiada najnowsza powieść Richarda Paula Evansa, pierwsza w jego ... więcej »
Eklan
Recenzent: Gosiarella
Zapewne znacie, a przynajmniej kojarzycie książki Richarda Evansa, dlatego wiecie, że do tej pory zasłynął on w Polsce, jako autor literatury obyczajowej. Jego dzieła są refleksyjne, przyjemne w odbiorze i ubarwione romansem. Przekonałam się, że należy do tych pisarzy, którzy nie zawodzą swoich f... więcej »
Richard Paul Evans to bestsellerowy pisarz amerykański. Do tej pory znaliśmy go jako autora powieści obyczajowych, jednak tym razem daje się poznać od zupełnie innej strony. Jego nowa książka „Micheal Vey. Więzień celi 25” jest powieścią młodzieżową z gatunku fantasy, co ucieszy wielu fanów te... więcej »
„Diabeł powie tysiąc prawd, żeby przemycić jedno kłamstwo.” Wiek gimnazjalny nie jest taki beztroski jak mogłoby się wydawać. W śród młodzieży panują pewne normy i zasady, których powinno się trzymać. Bycie kimś innym, indywidualnym nie jest zbyt przychylnie przyjmowane przez resztę. Jeśli w... więcej »
Richard Paul Evans to jeden z najsłynniejszych współczesnych powieściopisarzy. Jest autorem kilkunastu powieści bijących rekordy popularności na całym świecie. Sama mam kilka jego książek w swojej domowej biblioteczce. Muszę przyznać, że "Michael Vey. Więzień celi 25" to pierwsza przeczytana prze... więcej »
Drogi Czytelniku, wyobraź sobie, że jesteś chory. Nie mówię tutaj o przeziębieniu czy grypie, ale o czymś znacznie gorszym - zespole Tourette'a. Stwórz w swojej wyobraźni obraz tego, jak twoje własne ciało nie chce cię słuchać, jak rówieśnicy się z Ciebie naśmiewają, pomyśl o tych wszystkich dziw... więcej »
Ta książka miała być Czymś przez duże C. Opowiadająca o młodym chłopcu z zespołem Tourette'a i niezwykłymi zdolnościami miała mnie zachwycić, chciałam żeby tak było. Nastawiłam się na to od razu po obejrzeniu trailera, potem już było za późno, sorry. Wiedziałam jednak, że nie bez powodu ta pozycj... więcej »
Michael to czternastoletni chłopak obdarzony nadludzkimi zdolnościami. Potrafi porażać prądem przez dotyk, jest jak naładowana bateria. Ma problemy z akceptacją w społeczeństwie, jednak ma swojego jednego najlepszego przyjaciela- Ostina. Jeśli samo odstępstwo od rówieśników to za mało, chłopak ci... więcej »
Dodali do kolekcji
littlecuteangel
coconut
Betsy
sandra348
ivien
cassandra9891
Bujaczek
MeaCulpa
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!