Nigdziebądź Neil Gaiman

Okładka Nigdziebądź
autor:
Neil Gaiman
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2006
ISBN:
9788374800136

Opis

Nowe wydanie. "Nigdziebądź" to postmodernistyczna powieść o lojalności, miłości i odwadze, i sensie istnienia. Richard Mayhew, główny bohater, prowadzi życie podobne do każdego z nas - pracuje w firmie, ma przyjaciół, a także piękną narzeczoną Jessikę, z którą planuje wspólną przyszłość. Jednak pewnego dnia jego dotychczasowe życie ulega diametralnej przemianie. Na ulicy spotyka ranną dziewczynę, której udziela pomocy - od tego momentu staje się mieszkańcem Londynu Pod, leżącego w kanałach i podz..iemnych przejściach Londynu Nad. Poprzez tę "małą" zmianę staje się niewidoczny dla normalnych ludzi.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Nigdziebądź
Recenzent: rockaga
Angielski tytuł, choć chyba nie mógł zostać lepiej przełożony, zawiera nieco więcej treści niż stworzone przez tłumaczkę Paulinę Braiter polskie nigdziebądź. Angielskie słowo neverwhere zawiera informację o miejscu (where) i czasie (never). Jest to zarazem informacja o niebycie, istnieniu-nieistn... więcej »
Był sobie raz pewien mężczyzna. Miał narzeczoną, dobre stanowisko w pracy, mieszkanie- w skrócie wiódł udane życie. Któregoś dnia akurat, gdy szedł na spotkanie z szefem swojej narzeczonej, na jego drodze pojawiła się jednak zemdlona, obszarpana i poraniona dziewczyna i poprosiła go o pomoc. Mężc... więcej »
Książka, która jest tak nieprawdopodobna, że wydaje się być realna. Wstęp do powieści wykonany przez Andrzeja Sapkowskiego pozwala nam zrozumieć książkę. Choć jego tekst nie zdradza zakończenia, które swoją drogą jest intrygujące, a na pewno zaskakujące, to moim zdaniem powinno znaleźć się na ko... więcej »
Większości miłośników fantastyki Neila Gaimana przedstawiać nie trzeba, jest on im znany doskonale. Ja zaliczam go do grona moich ulubionych autorów, i niezmiennie uwielbiam wędrować po stworzonych przez niego światach. Nie inaczej jest w przypadku „Nigdziebądź”. Londyn Pod, mimo wszystkich niebe... więcej »
Nigdziebądź
Recenzent: Suza
Richard Mayhew żył sobie spokojnym życiem zwykłego człowieka. Miał pracę, mieszkanie, narzeczoną. Potem uratował ranną dziewczynę o imieniu Drzwi, poszukiwaną przez dwóch podejrzanych typków, panów Croup'a i Vandemara. A już następnego dnia przestał istnieć. Przynajmniej dla mieszkańców Londynu N... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
shamrok
hotaru
neko
pawelx321
Fantazja
Bedwyr
pedro
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!