Nostalgia anioła Alice Sebold

Okładka Nostalgia anioła
autor:
Alice Sebold
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2010
ISBN:
9788376590332

Opis

Narratorką opowieści jest czternastoletnia Susie Salmon, która przemawia do czytelnika z nieba. Zgwałcona i zamordowana przez miłego sąsiada, a zarazem seryjnego gwałciciela, obserwuje życie na Ziemi, które toczy się już bez jej udziału: przyjaciół i rodzinę nietracących nadziei, że zostanie kiedyś odnaleziona, młodszego braciszka starającego się zrozumieć znaczenie słowa "odeszła", zabójcę zacierającego ślady zbrodni i policję prowadzącą poszukiwania.

Słowa kluczowe

Z punktu widzenia ofiary - Susie, znajdującej się po swojej śmierci w miejscu między ziemią, a niebem autorka opowiada nam historię osób biorących udział w zbrodni, która wstrząsnęła mieszkańcami małego miasteczka.Książka ta jest to niezwykle poruszające studium psychologiczne ofiary, mordercy, ... więcej »
Szczerze mówiąc zdziwiłam się, gdy podczas wizyty w Tesco tata postanowił zapłacić za jedną z wybranych przeze mnie książek. Na powieść A. Sebold polowałam już od jakiegoś czasu, więc czym prędzej włożyłam ją do wózka. Ostatecznie przeczytałam ją na początku czerwca, gdy cała i zdrowa dojechałam... więcej »
O tragediach rodzinnych napisano już wiele książek. Niektóre z nich stały się jednymi z najbardziej poczytnych pozycji i tak też właśnie stało się z "Nostalgią anioła" autorstwa Alice Sebold. Powieść ta w krótkim czasie zyskała miano bestsellera, aczkolwiek prawdziwą sławę przyniosła jej dopier... więcej »
„Nostalgia anioła” to książka, którą zakupiłam kilka lat temu, jak tylko natknęłam się na nią na półce księgarni. Nie wiedziałam wtedy kompletnie nic o autorce i samej książce, ale zawierała w sobie wszystko to, czego w literaturze szukam. I tak, po kolei: przyciągnęła mnie swoją spok... więcej »
Nostalgia anioła...
Recenzent: Rudzielczyk
Kiedy po obejrzeniu filmu, dowiedziałam się o istnieniu tej książki, pobiegłam do biblioteki. Zaczęłam ją czytać pełna entuzjazmu, z nadzieją na piękną, wzruszającą historię taką jaką obejrzałam na ekranie. I czytając długo miałam nadzieję... bo przecież nadzieja umiera ostatnia... Suzie Salm... więcej »
Każdy z nas przeczytał kiedyś książkę, która pozostawiła po sobie pustkę i powód do rozmyślania - czy postępuję dobrze? Czy umiałbym pogodzić się z utratą kogoś, do kogo nie chciałem wyciągnąć ręki na zgodę? Czy będąc niezauważanym w swoim środowisku, moja śmierć wywarłaby wrażenie na kimkolwiek?... więcej »
Susie Salomon to czternastoletnia dziewczynka, która zostaje brutalnie zamordowana przez swojego sąsiada. Jak się później okazuje "seryjnego gwałciciela". Susie po śmierci obserwuje życie bliskich jej osób, już bez jej udziału. Patrzy na to jak jej rodzina nie traci nadziei na to, że kiedyś ją z... więcej »
Cała historia zaczyna się od dnia, w którym Susie Salmon zostaje zabita przez swojego sąsiada. Nieświadoma niczego dziewczyna dała mu się zaprowadzić do tajemniczego pomieszczenia pod polem kukurydzy, gdzie została wykorzystana i nie owijając w bawełnę poćwiartowana. Książka opowiada o tym jak ... więcej »
"W szkalnej kuli na biurku mojego taty mieszkał pingwin [...] Pingwin jest tam sam, myślałam, i martwiłam się o niego. Kiedy powiedziałam o tym tacie, stwierdził: «Nie martw się, Susie; ma miłe życie. Jest uwięziony w idealnym świecie»" Nostalgia anioła to książka, która wstrząsa i porusza. ... więcej »
Każdy z nas przeczytał w życiu kilka książek, które zachowały się w pamięci tak głęboko, że gdy przypominamy je sobie po latach, wracają przeżyte podczas lektury emocje. Zapytani o nie, powiemy coś więcej niż: “pamiętam, to o tym skrzywdzonym chłopcu z domu dziecka”. Wtedy nasz rozmówca pewnie za... więcej »
Dodali do kolekcji
beatta
CzarnaWdowa
prych
Lloret
CukierekShow
nutkab
nacior
ssandyy
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!