Okaleczona Cathy Glass

Okładka Okaleczona
autor:
Cathy Glass
wydawnictwo:
Hachette Polska Sp. z o.o.

Opis

Poruszająca opowieść o relacji Cathy Glass z małą, nieśmiałą dziewczynką o imieniu Dawn, która samookaleczała się, by w ten sposób odreagować traumatyczne przeżycia. Jako dziecko była maltretowana przez opiekunów, choć marzyła tylko o tym, by stać się częścią rodziny.

Dawn nie miała łatwego życia. Po rozwodzie rodzice nie znaleźli dla niej czasu, zajęci szukaniem nowych partnerów. Dalecy krewni, którzy przejęli opiekę nad dziewczynką, wyrządzili jej wielką krzywdę. Opieka społeczna ch..ciała jak najszybciej się jej pozbyć. Dla wszystkich była „wstrętnym bachorem“. Cierpienia, jakich doznała, spowodowały, że stała się agresywna. Zamknęła się w sobie i zaczęła okaleczać.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Pomożesz mi stać się lepszą? Żebym była taka jak Adrian, kiedy będzie w moim wieku? Ja nie chcę robić więcej tych złych rzeczy. One się same dzieją. Chcę, żebyście byli ze mnie dumni.”* Rodzice się rozwiedli, ona została wysłana do wujostwa, a tam. Biała nie zapisana kartka życia, luka w pa... więcej »
Pozostając pod silnym wrażeniem historii ośmioletniej Jodi – głównej bohaterki „Skrzywdzonej”, zdecydowałam się przeczytać więcej doświadczeń Cathy Glass, przelanych na papier. W bibliotece na półce stała tylko „Okaleczona”, więc był to bardziej losowy wybór niż nieodparta chęć przeczytania właśn... więcej »
Okaleczona
Recenzent: Ania320
Kolejna powieść wydawnictwa Hachette z serii ,,Pisane przez życie" opowiadająca historię małej, niewinnej dziewczynki, która by zapomnieć o traumatycznych przeżyciach związanych z maltretowaniem jej przez bliskie osoby, doprowadza samą siebie do okaleczania. Kolejna książka w sposób przerażający ... więcej »
Dodali do kolekcji
tomorrow07
jotgol
Kelpsey
Tanashi
Wiewiórka96
arwenka2222
Patka
Bujaczek
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!