Pozłacana Rybka Barbara Kosmowska

Okładka Pozłacana Rybka
autor:
Barbara Kosmowska
wydawnictwo:
Stentor
data wydania:
2007
ISBN:
9788389315908

Opis

Pod znakiem KORY ukazało się już Jabłko Apolejki Beaty Wróblewskiej, Dostaliśmy po dziecku Ewy Grętkiewicz. Wkrótce dostępne będą kolejne tytuły: Gdzie jest Jennifer Anne Cassidy i trzymająca w napięciu powieść o piratach Skarb Kapitana Williama Kidda.Pozłacana rybka zdobyła I miejsce w kategorii książek dla młodzieży w wieku 10-14 lat w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.Powieść dla nastolatków o miłości, przyjaźni i przeżywan..iu bolesnych spraw. Alicja do niedawna Bardzo Rozpieszczona Jedynaczka staje przed koniecznością uporządkowania sobie świata na nowo po rozwodzie rodziców. Powoli dojrzewa do akceptacji nowej partnerki ojca i ułożenia trudnych relacji z matką. W jej życiu rodzi się pierwsza miłość, pojawia się też konieczność dokonywania wyborów. W swoim otoczeniu Alicja spotyka się z problemem anoreksji, narkotyków, wyboru między mieć i być. Tym jednak, co najbardziej wpływa na jej życie, jest ciężka choroba przyrodniego braciszka. Alicja uczy się towarzyszyć w cierpieniu małemu Fryderykowi-Jaszczurce i jego mamie, tak nielubianej dotąd Miss Lata.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kochani! Dzisiaj chcę zaprezentować Wam książkę Barbary Kosmowskiej, pt. ,,Pozłacana rybka''. Po okładce nie możemy wywnioskować co może spotkać nas w środku, jednak po przeczytaniu zobaczycie, że ten wiatrak coś oznacza, a rybka nie zawsze spełnia marzenia.. Barbara Kosmowska jest mistrzynią psy... więcej »
Tę książkę skończyłam czytać dokładnie przed chwilką i jeszcze mam ciarki na plecach. Właściwie skusiłam się na jej przeczytanie, gdy dowiedziałam się o licznych nagrodach, które otrzymała. Chciałam sprawdzić, czy zgadzam się z jurorami :) I nie zawiodłam się. Książka Pozłacana rybka jest n... więcej »
Macie czasami coś takiego, że bierzecie czasami do ręki jakąś książkę, żeby się rozluźnić. Ale potem ta książka okazuje się niezwykle trudna, o trudnym temacie? Mi już kilka razy się tak zdarzyło. Po "Pozłacaną rybkę" sięgnęłam, bo chciałam się trochę odstresować, ale przyniosło to odwrotny skut... więcej »
Barbara Kosmowska jest autorką znanych i nagradzanych książek.Oprócz pierwszej nagrody w literackim konkursie im.Astrid Lindgren w 2007 roku otrzymała główną nagrodę w konkursie"Uwierz w siłę wyobraźni" za powieść dla młodzieży "Buba" , która została też nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY... więcej »
Jest to powieść Wydawnictwa Literatura. Jest jedną z wielu, które do tej pory czytałam, i które mnie wzruszyły aż do łez. Rzadko zdarza mi się płakać podczas czytania, chyba, że książka jest bardzo dobra, i ta właśnie taka jest. Mój egzemplarz jest w twardej oprawie. Czcionka jest duża, a język l... więcej »
Dodali do kolekcji
dysia11
beatta
lBrunetkal
kultur-alnie
iziu08
Revlerse
Eta
CupOfLove
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!