Przemiana Jodi Picoult

Okładka Przemiana
autor:
Jodi Picoult
wydawnictwo:
Prószyński
data wydania:
2010
ISBN:
9788376483122

Opis

Porywająca opowieść o istocie odkupienia, sprawiedliwości i miłości.June Nealon była szczęśliwą żoną i matką, przed którą rozciągała się perspektywa wielu lat radosnego rodzinnego życia. W jednej chwili jej świat się zawalił, zamieniając życie w nieustanne oczekiwanie - na zabliźnienie ran, na dopełnienie sprawiedliwości, na cud. Shay Bourne ma wkrótce umrzeć. Nie znalazł nigdy swojego miejsca na ziemi, nie ma już nic do zaoferowania światu. W pewnym momencie staje przed szansą odkupienia swoich ..win i błędów. Aby tak się stało Claire Nealon, córka June, musi przyjąć od niego bardzo szczególny dar. Michael Wright zdecydował się poświęcić życie Bogu. Kiedy jednak osobiście poznaje Shaya Bourne'a, zostaje zmuszony do zakwestionowania założeń swojej religii, spojrzenia w innych kategoriach na pojęcie dobra i zła. I na samego siebie.Jodi Picoult - amerykańska pisarka, która z mistrzowską intuicją podejmuje ważne i kontrowersyjne tematy (od molestowania seksualnego dzieci i przemocy w rodzinie po eutanazję), by tworzyć z nich wzruszające powieści obyczajowe i dramaty psychologiczne, od których trudno się oderwać. Jej książki przykuwają uwagę i zmuszają do myślenia o tym, co dobre, a co złe. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Jest autorką kilkunastu powieści: "Bez mojej zgody" (adaptacja filmowa pod tym samym tytułem z Cameron Diaz w jednej z ról głównych), "Zagubiona przeszłość", "Świadectwo prawdy", "Jesień cudów", "Dziesiąty krąg", "Czarownice z Salem Falls", "W imię miłości" "Jak z obrazka", "Dziewiętnaście minut", "Deszczowa noc", "Karuzela uczuć". Łączny nakład jej książek na świecie przekroczył 7 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 30 języków. Autorka mieszka z rodziną w Hanover, w stanie New Hampshire.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Przemiana
Recenzent: izus90
Jodi Picoult to autorka, która fascynowała mnie właściwie od momentu, gdy pierwszy raz o niej usłyszałam. Było to przy okazji ukazania się pierwszego wydania „Bez mojej zgody”. Od tego czasu minęło kilka lat, co rusz ukazuje się jej nowa książka, a ja pozostawałam wciąż tylko przy czytaniu recenz... więcej »
Jodi Picoult zalicza się do grona moich ulubionych autorek i ani zarzucana jej książkom schematyczność, ani nadmierne dramatyzowanie nie są w stanie zniechęcić mnie do jej twórczości. To pisarka, która nie boi się poruszać w swych powieściach tematów trudnych i kontrowersyjnych, której książki wz... więcej »
Przemiana
Recenzent: donna412
Powieści Jodi Picoult cieszą się dużym powodzeniem. Jej czytelnicy z niecierpliwością czekają na nową powieść, a kiedy ten moment nastąpi - pochłaniają całą treść bardzo szybko. Od bardzo dawna chciałam przeczytać którąś z pozycji tej pisarki. Pech chciał, że trafiłam na "Przemianę". Pech? Ro... więcej »
Jodi Picoult chyba lubi poruszać w swoich powieściach motywy około religijne. A może tylko wyciągam pochopny wniosek? W każdym bądź razie w „Przemianie” autorka zahacza o tematykę religijną i znowu fabułę prowadzi tak, że ciężko wyczytać coś wprost. Ale o co w ogóle chodzi? Była sobie kiedyś ... więcej »
Dodali do kolekcji
Cropka
blackcurrant
bodex
Ania1408
arwenka2222
Villandra
Dragone
MacochaKopciuszka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!