Pozytywne zaskoczenie :)

17.01.2021

Jak wiele osób nie pokładałam w tej książce wiele nadziei. Pierwszą myślą jaka przyszła mi do głowy kiedy zobaczyłam ją na półce było: " o kolejny poradnik, który opiera się na tzw. laniu wody.". Nie kupiłam jej, doszłam do wniosku, że dopisze ja do listy prezentów świątecznych. Oczywiście znalazła się pod choinką podczas świąt. (mój Mikołaj bardz... Recenzja książki Sekretne życie introwertyków

@Justyna_Nowakowicz@Justyna_Nowakowicz × 1

Porno i duszno

17.01.2021

Nie chcę o tej książce napisać za dużo, zdradzić za wiele, żeby nie odbierać przyszłym czytelnikom przyjemności z lektury. Jest tutaj poruszonych kilka spraw i obalonych kilka mitów, które potem utwierdzają jeszcze wywiady z wybranymi przez autora osobami. To nie jest obszerna rozprawa, która pokazuje kulisy powstawania filmów pornograficznych (mo... Recenzja książki Porno. Jak oni to robią?

Wszystko ma swój czas...

17.01.2021

Ostatnie spotkanie z bohaterami serii Kawiarenka za rogiem. Wracamy do Kielc i do sympatycznej choć naiwnej Miłki, która walczy o przetrwanie kawiarenki. Dziewczyna ma utrudnione zadanie, bo po kłótni znika Tymon dotychczasowy właściciel lokalu, a prywatnie partner dziewczyny. Całej sytuacji nie ułatwia pojawienie się siostry Wiktorii, która jest ... Recenzja książki Rachunek za szczęście, czyli caffe latte

@agulkag@agulkag × 11

Dublerka

17.01.2021

"Dublerka" to bardzo rozreklamowana powieść, poprzedzona mini serialem z doskonałą obsadą. Cztery jej autorki to także najwyższa półka w świecie literackim. Oczekiwania wobec tej książki są więc bardzo duże. Czy zostały spełnione? Czy też tytuł ten jest zdecydowanie przereklamowany? Myślę, że każdy musi przekonać się o tym sam. Osobiście jestem za... Recenzja książki Dublerka

@Lirith@Lirith

Troszkę lepiej niż ostatnio

17.01.2021

Po trzecim tomie jakoś nie miałam ochoty wracać do tego świata. Ale opis bardzo mnie zainteresował. W tej części mamy historię Iana i Melissy. I mogę wam powiedzieć, że pokochałam tę część o wiele bardziej. Jakoś ta para bohaterów urzekła mnie. Przekomarzanie się, dokuczanie, nie było jakieś nachalne, raczej subtelne i ze smakiem. Więcej akcji to ... Recenzja książki Pokusa gangstera

@Smallbookworld@Smallbookworld

Jedna z najukochańszych do czytania przed snem

17.01.2021

Przytulanki kupiłam, kiedy Mała miała dwa lata. Najlepszą rekomendacją było dla mnie, że książkę opracowała Marta Bogdanowicz, wybitna psycholog dziecięca. Kilka miesięcy później miało okazać się, że moje dziecko (choć nie znało nazwiska prof. Bogdanowicz) pokochało "masażyki". Kiedy trzeba było narysować ilustrację z ulubionej książki do przedszk... Recenzja książki Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki

@luizko@luizko × 2

Nas Dwoje

17.01.2021

Ta pozycja w mojej małej liście książek do przeczytania i w sercu zajmuje bardzo ważne miejsce. Już dawno nie czytałam tak szczęśliwej a zarazem smutnej historii która potrafi zatrzymać bicie naszego serca. Ich miłość do siebie nawzajem jest tak mocna a zarazem tak krucha, że nikt z nas nie chciałby trafić na coś takiego w swoim życiu. Ta miłość j... Recenzja książki Nas dwoje

@dyminskakinga57@dyminskakinga57 × 1

Zamiana

17.01.2021

Wyobrażacie sobie zamienić się życiem z babcią? Mieszkanie, znajomi, telefon - wszystkie aspekty. Brzmi nieprawdopodobnie, ale właśnie to spotkało Leenę i Eileen, bohaterki najnowszej powieści Beth O’Leary Zamiana. Leena i Eileen przeżywają rodzinną tragedię. Każda z nich radzi sobie z nią na swój sposób, mniej lub bardziej skuteczny. Na tym życio... Recenzja książki Zamiana

@Sylwia.B@Sylwia.B × 2

Znamię

17.01.2021

Warszawskie środowisko korporacji, wielkie pieniądze i jeszcze większe możliwości. Młodzi ludzie, którym się wydaje że mogą i mają wszystko. Michał jest doskonałym prawnikiem, szefem oddziału w międzynarodowej kancelarii. Tragiczne wydarzenia z życia prywatnego sprawiają, że traci zainteresowanie pracą, a swoje smutki topi w alkoholu. Gdy znika je... Recenzja książki Znamię

@Sylwia.B@Sylwia.B × 1

Niewidzialny strażnik

17.01.2021

Pireneje, niewielkie miasteczko skryte w dolinie, legendy znane od pokoleń i seryjny morderca – tak w ogromnym skrócie przedstawia się powieść Dolores Redondo Niewidzialny strażnik. Uwielbiam hiszpańskie filmy, więc tym chętniej sięgnęłam literaturę z tego regionu. Amaia Salazar, ceniona detektyw, powraca do rodzinnego miasteczka, by rozwikłać taj... Recenzja książki Niewidzialny strażnik

@Sylwia.B@Sylwia.B × 2

Kwartet klimatyczny - tom 3

17.01.2021

"Ostatni" Maja Lunde Rok 1881. Na mongolskim stepie zostaje odkryty nowy gatunek konia, co wzbudza zainteresowanie Michaiła. Postanawia on wyruszyć w podróż, by sprowadzić konie do moskiewskiego ogrodu zoologicznego. Rok 1992. Karin, która poświęciła Koniom Przewalskiego większość swojego życia decyduje udać się wraz z kilkoma okazami oraz synem ... Recenzja książki Ostatni

@sarzynskikacper@sarzynskikacper

Syn mafii

17.01.2021

Audrey od kilku lat żyje u boku Lorenza, bossa rodziny Costello. Kobieta traktowana jest jak jego własność, mężczyzna nie stroni od brutalności, jednak pod pewnymi względami przywiązała się do niego. Mimo to w głębi duszy tęskni za swoim pierwszym mężczyzną, którym jest Salvatore Costello. Nadszedł dzień, gdy Sal pojawia się w klubie kuzyna nie ty... Recenzja książki Syn mafii

AG
@agnieszkawa1

Lakszmi nie wszystkim sprzyja

17.01.2021

Z czym Wam się kojarzą Indie? Z Maharadżą, słoniami, pałacami? Barwnymi sari i charakterystyczną bindi na czole kobiet? Z pięknymi budowlami w stylu Taj Mahal? Z Bollywoodem? Z Gandhim, Gurkhami, Nehru? Z dawną kolonią brytyjską? A może z zapachem curry i sosem tikka masala? Na pewno macie rację. Jednak Aravind Adiga pokaże Wam Indie „od kuchni”. ... Recenzja książki Biały tygrys

@jorja@jorja × 13

Woła mnie ciemność - Agata Suchocka

17.01.2021

" Woła mnie ciemność " Agaty Suchockiej to moja pierwsza książka o wampirach. Oglądałam masę filmów i seriali, ale do tej pory nie przełożyło się to na książki. W sumie, jakby nie patrzeć, odkąd zaczęłam na poważnie wypożyczać książki z Biblioteki Publicznej. Miałam już etap fascynacji krwiożerczymi istotami za sobą. Dlatego też korzystając z ... Recenzja książki Woła mnie ciemność

Prokurator - Paulina świst

17.01.2021

Debiut autorki Pauliny Świst miał miejsce w 2017 roku. Jak sami widzicie, minął już od tego dnia szmat czasu. Na obecną chwilę na topie są " Poprocany" , który jest rozchwytywany przez Bookstagrama. Mam go na liście, ale jak to u mnie bywa. Wszystkie książki przychodzą do mnie w swoim czasie. Dlatego też skupię się w pełni na tym niepozornym debiu... Recenzja książki Prokurator

Jak być wolnym i szczęśliwym?

17.01.2021

Zawsze trudniej jest mi zrecenzować poezję niż prozę, choć czyta się ją zwykle szybciej – na wielu stronach znajduje się przecież zdecydowanie mniej linijek - to często jest ona bardziej skondensowana znaczeniowo i ciągle zmusza odbiorcę do głębszej refleksji. Do intensywnego namysłu niewątpliwie obliguje czytelnika „Inward. Podróż w głąb siebie” ... Recenzja książki Inward. Podróż w głąb siebie

Interesująca, zabawna i kontrowersyjna

17.01.2021

Jerzy Vetulani - wybitny, lubiany, kontrowersyjny neurobiolog. Autor/współautor wielu fascynujących książek. Do dziś jego wykłady i książki cieszą się sporym zainteresowaniem. Maria Mazurek - dziennikarka, współautorka książek, laureatka nagród literackich i dziennikarskich. "Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg." to książka składająca się z XV ... Recenzja książki Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg.

Dom, z którego się nie wraca

16.01.2021

Nastoletni Nathan cierpliwie daje się ciągnąć swojej matce na elegancki wieczorek muzyczny - wydaje się to dla niej ważne, że ją, rozwiedzioną nauczycielkę muzyki ledwo wiążącą koniec z końcem, zaprasza TAKA dama. Gdy po błądzeniu w robotniczej dzielnicy udaje się wreszcie znaleźć boczne wejście, oboje są oniemiali. Nathan niezbyt rozumie żarty, m... Recenzja książki Slade House

@KazikLec@KazikLec × 5

Free Birds

16.01.2021

Skromna pisarka, zblazowany gwiazdor, hipnotyzujące Los Angeles i namiętność, która wywróci wszystko do góry nogami. Życie Karoliny Nawrockiej nabiera rumieńców. Prawa do ekranizacji jednej z jej powieści zostały właśnie sprzedane, a ona leci aż do Los Angeles, by wziąć udział w pracach nad filmem. Na miejscu poznaje lidera zespołu The Free Birds... Recenzja książki Free Birds

@iza.81@iza.81 × 3

Łuszczyca

16.01.2021

Dziś chcę poruszyć temat bardzo powszechny a zarazem prawdziwy a mianowicie temat akceptacji i tolerancji ludzi,którzy są obdarzeni chorobami skóry a konkretnie łuszczycą. "Nie możesz zarazić się łuszczycą,więc spróbuj tolerancją" @psoriasis_vulgarna @facet_po_trzydziestce dziękuję za to,że obdarzyłeś mnie zaufaniem i powierzyłeś swoje"dziecko"w r... Recenzja książki Psoriasis Vulgarna

@__ksiazkowelove_m@__ksiazkowelove_m × 1

Czy matematyka może być pasją?

16.01.2021

„Niech inni se jadą gdzie mogą, gdzie chcą, Do Wiednia, Paryża, Londynu A ja się ze Lwowa nie ruszym za próg! Za skarby, ta skarz mnie Bóg!” Ta piosenka najlepiej charakteryzuje Stefana Banacha, jednego z największych Polskich i światowych uczonych. Jednak to przywiązanie do Lwowa spowodowała, że przez dziesięciolecia nasza historia o nim milc... Recenzja książki Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu

@jatymyoni@jatymyoni × 20

Z moich kości

16.01.2021

Jak to wspomniał autor w zakończeniu pierwszej części kryminału książki pt. '' Przeciwko bratu'', że Bracia Walterowie powrócą i właśnie oto ponownie oni powrócili. Pierwsza książka pt. '' Przeciwko bratu'' autorstwa Pana Marcina Dudzińskiego była na bardzo interesująca, że mi się czytanie jej spodobało na tyle, że chciałam poznać dalsze losy boh... Recenzja książki Z moich kości

@Anna30@Anna30 × 9

To co zostawiła

16.01.2021

To, co zostawiła to moje pierwsze spotkania z twórczością Ellen Marie Wiseman. Pełna emocji, ogromnego cierpienia i okrucieństwa, która na długo zostanie w mojej głowie. To, co zostawiła to dwie historie młodych kobiet, ogromnie doświadczonych przez los. Żyły w dwóch zupełnie różnych czasach i środowiskach, jednak ich los się ze sobą splótł. Histo... Recenzja książki To, co zostawiła

@Sylwia.B@Sylwia.B × 1

Dla jej dobra

16.01.2021

Ludzkie okrucieństwo nie ma granic, nawet w stosunku do członków rodziny. Niszczące relacje rodzinne opisała Ellen Marie Wiseman w książce Dla jej dobra. Mała Lilly jest przetrzymywana przez swoich rodziców na strychu w ich rodzinnej posiadłości. Dziewczynka różni się od innych, więc rodzice uznali, że lepiej będzie jeśli nikt nie dowie się o jej ... Recenzja książki Dla jej dobra

Wciągająca i ... nietypowa

16.01.2021

Mary Roach, pisząc "Sztywniaka" zdecydowała się na poruszenie tematyki trudnej, dla niektórych wręcz nie do przejścia/przeczytania, a jednak autorka znalazła sposób, by do kwestii zwłok podejść nawet z... humorem. Co znajdziemy w książce? 12 rozdziałów, a do każdego osobną bibliografię na końcu książki ;) Zgodnie z opisem na okładce "Dociekliw... Recenzja książki Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków