Kruczobór - Adrew Peters (Ziszczone podniebne marzenia)

5.08.2011

Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy to przepiękna okładka, która w rzeczywistości jest jeszcze ładniejsza niż na zdjęciu. Kiedy na nią patrzę mam wrażenie, że wszystkie baśnie z zapartym tchem słuchane w dzieciństwie kryją się na niespełna czterystu stronicach. Jak można przejść obojętnie wobec tak urokliwych wspomnień? Z pewnością każdy chciał... Recenzja książki Kruczobór

@Darcy@Darcy

Namiętność- Kate Lauren

5.08.2011

,,W każdym życiu wybiorę Ciebie. Tak jak ty zawsze wybierałeś mnie. Na zawsze.”Te słowa są na dobrą sprawę motywem przewodnim trzeciego tomu serii Lauren Kate opowiadającego o przeklętej miłości, która nie ma żadnych szans na przetrwanie. Poprzednie części były średnie i tego samego spodziewałam się po ,,Namiętności”. Czy dobrze przewidywałam? Luc... Recenzja książki Namiętność

@Sihhinne@Sihhinne

Dotyk zła

5.08.2011

„ – Do diabła, skąd on wie, gdzie mieszkasz i jak się nazywa twój mąż? - Testuje mnie, bada, grzebie w mojej przeszłości, robi ze mną to samo, co ja robie z nim. - Jezu, Maggie. - Nic takiego. Trzeba to brać z dobrodziejstwem inwentarza.”* Żyjemy obok siebie tak naprawdę nie znając się do końca. Sąsiad, który jest uśmiechnięty i myły moż... Recenzja książki Dotyk zła

Wschodzący księżyc - Keri Arthur

4.08.2011

Keri Arthur, autorka cyklu o Riley Janson -ZEW NOCY- jest wielokrotnie nagradzaną pisarką światowych bestsellerów z gatunku romansu paranormalnego. Jednak nie nazwisko, a okładka i opis doprowadziły do tego, że gorączka książkowa dała o sobie znać. Lubię czytać książki z tego gatunku i wracać do nich po kilkanaście razy. Czasami trzeba przeczytać j... Recenzja książki Wschodzący księżyc

@Cassiel96@Cassiel96

Zło konieczne – Alex Kava

4.08.2011

Zaufanie to emocja okazywana ludziom, przedmiotom a także instytucją. Obdarzamy nim osoby, którym wierzymy, że będą nam dobrze doradzać, które nas będą wspierać. Ale czy w dzisiejszych czasach ludzie tak łatwo sobie ufają? A dzieci, które bezgranicznie ufają rodzicom, a potem doznają z ich strony krzywd?. Co raz więcej się słyszy o wykorzystywaniu ... Recenzja książki Zło konieczne

@toska82@toska82 × 1

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" J. K. Rowling

4.08.2011

Harry Potter- imię, które zna niemal każdy dzieciak na całym świecie. Imię, które na zawsze zmieniło oblicze literatury fantastycznej. Imię, które do tej pory pobrzmiewa w wielu innych książkach, felietonach, opowiadaniach czy notach krytyków. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to pierwszy tom z siedmiu, autorstwa Joanne Kathleen Rowling- angiels... Recenzja książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny

@narratorka@narratorka

Bernard Cornwell - Cykl arturiański - Zimowy monarcha

4.08.2011

Legendy arturiańskie nigdy nie są za stare, by do nich nie powrócić... V i VI w. n.e to mroczne wieki w dziejach Brytanii. Sasi wciąż najeżdżają na wschodnie ziemie, grabiąc je, rabując, zabijając mężczyzn, gwałcąc kobiety i składając dzieci w ofierze bogom. Z zachodu natomiast zagrożeniem są Irlandczycy - naród gwałtowny, więc mimo zawartego poko... Recenzja książki Zimowy monarcha

@JenniferLaugh@JenniferLaugh

"Misja Ambasadora"

4.08.2011

Po przeczytaniu trylogii Czarnego Maga podchodziłam dość sceptycznie do tej książki. Ponieważ co można było jeszcze napisać? Jednak pani Canavan sprostała zadaniu i pokazała, że ciąg dalszy tej historii będzie tak samo wciągający jak trylogia. Jestem naprawdę zadowolona po przeczytaniu tego dzieła. Sama Trudi urodziła się 23 października 1969 roku... Recenzja książki Misja Ambasadora

@Raven78@Raven78

Poszła na całość

4.08.2011

Można powiedzieć, że Lou Calabrese osiągnęła sukces. Mając niespełna trzydzieści lat zdobyła już popularność i powodzenie, filmy oparte na jej scenariuszach biją rekordy oglądalności, a za jeden z nich udało jej się nawet wywalczyć Oscara. Mało tego, od dziesięciu lat trwa w związku z mężczyzną, którego kocha i u boku którego pragnęłaby się zestarz... Recenzja książki Poszła na całość

@Kala95@Kala95

Dziewczyny z Hex Hall

4.08.2011

"Hekate Hall jest za długie, wszyscy mówią Hex Hall" Rachel Hawkins, zanim została pisarką, uczyła angielskiego w szkole średniej w Alabamie. Teraz pracuje nad kolejnym tomem trylogii o Hex Hall. Rachel twierdzi, że nie jest czarownicą, choć jej byli uczniowie mogliby się z nią nie zgodzić... Jej pierwsza powieść została wydana przez Hyperion w m... Recenzja książki Dziewczyny z Hex Hall

@tristezza@tristezza

Kto wygra?

4.08.2011

Pod wpływem tego cyklu zainteresowałam się troszkę osobą autora i tego, co jeszcze napisał i widzę, że oprócz cyklu „Królowie przeklęci” jeszcze trzy jego książki zostały przetłumaczone na język polski – „Aleksander Wielki”, „Potentaci” i „Żądza życia”. Musze je przeczytać, bo Druon tak pisze powieści historyczne, jak rzadko kto! Ludwik X umiera, ... Recenzja książki Prawo mężczyzn (Królowie przeklęci, t. 4)

@enga@enga

Andreï Makine „Ludzka miłość”

4.08.2011

Komentarz francuskiego czytelnika „Ludzkiej miłości”: „Po lekturze pańskiej książki stałem się innym człowiekiem. Dziękuję” Andreї Makine jest autorem cenionym we Francji, gdzie wydał do tej pory kilkanaście książek, a za powieść „Francuski testament” otrzymał prestiżową Nagrodę Goncourtów. W Polsce do t... Recenzja książki Ludzka miłość

@martagieks@martagieks

Prawdziwy Bestseller!

4.08.2011

Książek ogłaszanych bestsellerami, mamy na dzisiejszym rynku ogromną ilość, zwłaszcza w dziedzinie tak popularnej jak fantastyka. Chcąc nie chcąc, czytając dość dużo książek tego typu, muszę przyznać, że moje oczekiwania z każdą kolejną propozycją czytelniczą rosną. Do pozycji tej byłam z początku nastawiona sceptycznie, okładka, opis, raczej nie z... Recenzja książki Mroczny kochanek

@Patsy@Patsy

Żywot Mariana Żywotnego :)

4.08.2011

Dawno bowiem nie czytałam książki, która podobała mi się tak bardzo, a jednocześnie główny bohater nie podobał mi się... też bardzo. Tytułowy Marian Żywotny osiąga sędziwy wiek 77 lat i postanawia spisać wspomnienia. Wszak właśnie znalazł się "pod dwiema kosami" oraz przeszedł poważną operację (spokojnie: Marianowi ma się na życie, nie śmierć!). ... Recenzja książki Pod dwiema kosami czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana

@Skarletka@Skarletka

„Podróż życia”

4.08.2011

Wiesław Adamczyk swoje wspomnienia zaczyna od rozstania z ukochanym ojcem i deportacją na daleką Syberię. Zimno, a przede wszystkim poniżające warunki życia dają się we znaki całej rodzinie. Bo czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jak chodzą po nas setki pcheł, a zamiast łóżka mamy klepisko? Pokazane jest przerażające i prawdziwe życie i próba prz... Recenzja książki Kiedy Bóg odwrócił wzrok

@Nadeine@Nadeine × 2

"Coś pożyczonego"

4.08.2011

Ostatnio nabrałam ochotę na babskie czytadełko z lekką fabułą, żeby troszeczkę się odstresować. Wiele przychylnych opinii słyszałam o książkach Emily Giffin, więc postanowiłam że na którąś z nich się skuszę. Padło na „Coś pożyczonego” w Empiku nabyłam egzemplarz w formie kieszonkowej. W pierwszym momencie miałam mieszane uczucia, opis z tyłu książ... Recenzja książki Coś pożyczonego

"Wyznania Konstancji Mozart"

4.08.2011

Uwielbiam czytać biografię, dzienniki więc, gdy dorwałam ową pozycję w Matrasie na wyprzedaży za 9 zł z 34 ogarnęła mnie pełnia szczęścia i satysfakcji. Wiem, że nie ocenia się książki po okładce :) ale nie ukrywam, że pod tym względem książka prezentuje się pozytywnie i całkowicie oddaje klimat epoki. No ale dosyć powierzchowności, czas skupić się... Recenzja książki Wyznania Konstancji Mozart 1791-1842

"Zalotnica niebieska" Magdalena Samozwaniec

4.08.2011

Ostatnio w moje ręce wpadła prawdziwa literacka perełka. Zrobiłam sobie małą „wycieczkę” na strych, którego przestrzeń do rozpuku zapełniona jest wszelkiego rodzaju przedmiotami z przeszłości- począwszy od zabawek, zeszytów, ubrań skończywszy na starych meblach. Strych z pozoru sprawia mało reprezentacyjne wrażenie- ogromnej graciarni. Pomijając te... Recenzja książki Zalotnica niebieska

@Friday

Książka, która powoduje pojawienie się uśmiechu na ustach

4.08.2011

Lamentów, krytyki i śmiechu względem niektórych manier osób starszych istnieje wiele. Obiektem żartów często są staruszki, noszące charakterystyczne moherowe berety, które uwielbiają powoływać się na Boga oraz zaciekle walczyć o miejsca w autobusie. Oczywiście, istnieją wyjątki od reguły, które swego wieku nie uważają za błogosławieństwo. W lit... Recenzja książki Pod dwiema kosami czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana

@LadyBoleyn@LadyBoleyn

Po nitce do kłębka

3.08.2011

„Spójrz na mnie” Yrsa Sigurdardóttir wyd. Muza rok: 2011 str. 463 Ocena: 5/6 Gdybyście spojrzeli na mój egzemplarz „Spójrz na mnie” Yrsy Sigurdardóttir nie uwierzylibyście, iż należy on do mnie. Pozaginane rogi, przemoczone kartki, plamki od sosów. Jak to możliwe? To dość banalne – wakacje połączone z niezwykle wciągającą powieścią, sprawiają że ... Recenzja książki Spójrz na mnie

@Sil@Sil

Bogowie Alabamy - Joshilyn Jackson

3.08.2011

Krzątając się wieczorem po pokoju sięgnęłam do swojej mini biblioteczki w poszukiwaniu jakiejś ciekawej książki, która byłaby przepełniona tajemnicami i właśnie taką książką jest ''Bogowie Alabamy'' autorstwa Joshilyn Jackson. Po opisie już wiedziałam, że dobrze spędzę ten wieczór/noc na czytaniu tej powieści. I nie myliłam się.. Arlene Fleet jako... Recenzja książki Bogowie Alabamy

@Cassiel96@Cassiel96

Król Demon

3.08.2011

Na co dzień nie gustuję w literaturze fantasy, jednak wbrew początkowym obawom, Król Demon z miejsca mnie do siebie przekonał. Poznajemy w nim losy szesnastoletniego Hana Alistera, byłego złodzieja i przywódcy Łachmaniarzy oraz młodej i pięknej księżniczki Raisy, następczyni tronu Fells. Do tego mamy towarzyszące im spiski, dworskie romanse i mnóst... Recenzja książki Król Demon

@xVariax@xVariax

Wirus Ebola w Helsinkach

3.08.2011

Taavi Soininvaara to jeden z najbardziej znanych fińskich autorów. Ukończył Wydział Prawa, a potem pracował w zarządach fińskich instytucji finansujących i spółek przemysłowych, aż w końcu, po sukcesie swojego debiutu, którym jest "Wirus Ebola w Helsinkach", poświęcił się zawodowo pisaniu książek. Jest także laureatem nagrody fińskiego Towarzystwa ... Recenzja książki Wirus Ebola w Helsinkach

@Przepowiednia@Przepowiednia

Waleczna Walkiriia w imię miłośći wywołuje Ragnarok

3.08.2011

Już w podstawówce nauczycielki polskiego raczą nas mitami. Opowiadają nam o greckich bogach, herosach, tytanach. O Kronosie, który połykał swoje dzieci po kolei. O Zeusie, który pokonał swojego okrutnego ojca i uwolnił swoje rodzeństwo. Kto nie zna historii o Heraklesie i jego dwunastu pracach? To tylko ubogie przykłady postaci z mitologi greckiej,... Recenzja książki Strażniczka zastępu

@Fonin@Fonin

Literacka słodycz...

3.08.2011

„Cukiernia Pod Amorem” to smakowita czytelnicza uczta składająca się z wybornych składników. Po pierwsze –odpowiedni klimat, po drugie – dbałość o szczegóły po trzecie oraz czwarte - odrobina pikanterii i dobrze utkana historia. Jeżeli dodać do tego apetyczne cukiernicze wypieki i całą paletę barwnych postaci, to nie sposób ominąć takiej książki. ... Recenzja książki Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

@gudrun@gudrun