dostępne tylko u nas

O czym śnimy.

26.02.2023

Sny są odzwierciedleniem naszej obecnej sytuacji. Bardzo często związane są z wydarzeniami i emocjami, które towarzyszą nam w chwili obecnej. Większość z nas w fazie REM ma około czterech do sześciu snów każdej nocy. Najwyraźniej wszystkie te sny po prostu przygotowują nas do radzenia sobie z codziennością. Możliwe też, że sny mogą służyć nam do p... Recenzja książki Sennik tramagiczny

@jagodabuch@jagodabuch × 14

Oblicza miłości

25.02.2023

Miłość była, jest i będzie natchnieniem dla wielu poetów, artystów i malarzy. Ale czym jest? Miłość jest głębokim uczuciem łączącym dwoje ludzi silną więzią, będącym sobie bardzo bliskimi osobami, mającym dla siebie poczucie jakiejś wartości, o wspólnym zainteresowaniu i czerpiącym przyjemność ze wspólnego bycia razem. Z czasem jednak miłość dla k... Recenzja książki Ona i On

Zmarnowany potencjał

25.02.2023

64 strony, a dokładnie 57 właściwego tekstu. 57 kart wypełnionych emocjami, wśród których najgłośniej brzmią pretensje. Wielki żal dusi pana autora i my to odczuwamy. Niesprawiedliwość społeczna, bezradność i konformizm... Louis ma sporo do powiedzenia na ten temat. Problem jednak polega na tym, że kiepsko to filtruje. On po prostu wylewa na czyte... Recenzja książki Kto zabił mojego ojca

Nieporozumienie.

24.02.2023

Świadomość jest najgorsza i rację miał Cypher w Matrixie, kiedy mówił, że niewiedza jest błogosławieństwem. Bo kiedy wiem, że na świecie jest li tylko literatura piękna, mogę czytać do woli i bez strachu, oczywiście są doskonalsi od poprzednich zawsze, i od tych nowych nowsi będą tworzyć stale. Jednak najokrutniejszym jest, kiedy wydawnictwa niegd... Recenzja książki Rówieśniczka diabła

@Johnson@Johnson × 41

Nic nie dzieje się bez przyczyny.

23.02.2023

„to nie jest tak że nic nie ma a nawet jeśli nie ma to zawsze można sobie wszystko wyobrazić” W tomiku Urszula Sieńkowska –Cioch zahacza o politykę i rozgrywki polityczne. „…rośnie rośnie kolejka po sprawiedliwość a firmy szukają szukają tańszych biur rosną rosną wydatki na księży spadają spadają ceny używanych mieszkań idą idą miliardy... Recenzja książki na niby

@jagodabuch@jagodabuch × 11

Tu nie ma dobrych bohaterów

23.02.2023

„Życie – takie, jakim jest naprawdę – to walka nie między złym a dobrym, lecz między złym, a jeszcze gorszym.” Victor i Eli to dwaj przyjaciele ze studiów, którzy na ostatnim roku nauczania postanowili zabawić się w bogów. Zafascynowani badaniami nad adrenaliną i tym jak można „stworzyć” człowieka ponadprzeciętnego poddają się dość ryzykownym e... Recenzja książki Vicious: Nikczemni

Niepozorna

22.02.2023

Sięgając po tą książkę W ŻYCIU nie powiedziałabym, że jest tak dobra. Historia zaczyna się od tego, że dwoje ludzi, którzy przed dziesięcioma laty byli parą wpada na siebie podczas zakupów w delikatesach. Czy jest to miłe spotkanie? Nie do końca, patrząc na sposób w jaki się rozstali. Annika nie jest dobra w slow talku, a Jonathan jest wyjątkowo n... Recenzja książki Dziewczyna, którą znał

spodziewałam się czegoś innego

22.02.2023

Po przeczytaniu opisu "The Roommate" spodziewałam się przyjemnej historii dwójki ludzi zmuszonych ze sobą zamieszkać, a cała ich znajomość będzie okraszona tajemnicą zawodu mężczyzny. Cóż. Zawiodłam się. Inaczej napisać tego nie mogę. I od razu zaznaczę, że ta książka nie była zła! Po prostu spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Clara Wheaton w... Recenzja książki The Roommate. Współlokatorzy

Hush hush

22.02.2023

"Hush hush" jest chyba jedną z bardziej hm. oryginalnych książek, jakie dane mi było przeczytać. Główna bohaterka, wraz ze swoją przyjaciółką pracują jako ekskluzywne prostytutki. Wiesz, że nie jest to tematyka, o której chcesz czytać? Nie sięgaj po tą historię, nie spodoba Ci się, to erotyk. Zabierając się za książkę Lucii Franco oczyściłam głowę... Recenzja książki Hush hush

Nadzieja na lepsze jutro

22.02.2023

,, A teraz całuję swoją żyjącą córkę, jakby to było jakieś żarliwe, zabobonne zaklęcie: sposób na odwrócenie przyszłych nieszczęść'' Autor S.K.Tremayne pochodzi z Wielkiej Brytanii, studiował filozofię w Londynie. Rok po straszliwym w skutkach wypadku Angus i Sarah Moorcroft wraz z córką przeprowadzają się na malutką wysepkę Torran, odziedziczoną ... Recenzja książki Bliźnięta z lodu

Każdy ma jakieś tajemnice

22.02.2023

Ace po długiej drodze potrzebuje snu, bo kawa i energetyki na niego już nie działają. W swoim stanie stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych podróżujących po drogach osób. Zaczepia przypadkowych mężczyzn pytając ich o nocleg, a ci wskazują mu drogę do baru Randy McCoy w Maplewood. Trafiając tam zamawia piwo i coś do jedzenia, jed... Recenzja książki Niepokorne serca

Bajka dla dorosłych

22.02.2023

Lottie pracuje u przyjaciółki. Posadę odradzali jej rodzice, siostra, ale główna bohaterka (mająca dobre serce) uległa namowom koleżanki i zatrudniła się u niej. Angela obiecała jej, że po roku, kiedy staż dobiegnie końca, zacznie płacić lepiej, da awans. Mija określony czas, Lottie zamiast lepszej posady i premii otrzymuje wypowiedzenie. Z dnia n... Recenzja książki Nie od pierwszego wejrzenia

Piekło pod afrykańskim niebem

22.02.2023

Ucieczka ze świata islamu. Historia Polki, żony muzułmanina. Jedna z najmocniejszych i najbardziej poruszających książek, jakie w swoim życiu czytelniczym przeczytałam. Lata 80. ubiegłego wieku. Polka na zabój zakochana w przystojnym studencie, Libijczyku, podejmuje odważną decyzję poświęcić całe swoje dotychczasowe, spokojne życie i jako jego ż... Recenzja książki Gorzka pomarańcza

Szok kulturowy w humorystycznej wersji

22.02.2023

Zarqa Nawaz w swojej książce, którą spokojnie można nazwać pewnego rodzaju pamiętnikiem, w przezabawny i autentyczny sposób przedstawia czytelnikom muzułmańską kulturę i świat islamu oczami kobiety. A żeby było jeszcze ciekawiej - akcja toczy się nie gdzie indziej a na zachodzie. Autorka książki w trakcie swojego dzieciństwa doświadcza niemałego ... Recenzja książki Śmiejąc się w drodze do meczetu. Przygody Muzułmanki w zachodnim społeczeństwie

Gorzki smak dorosłości

22.02.2023

,,W powieści Anny Łaciny jest wszystko: karetki pogotowia, podsłuchane rozmowy, ucieczki przez okno, suknia ślubna ukrywana u znajomej, a nawet interwencje policji. Ale i tak najważniejsza pozostaje miłość." Te dwa intrygujące zdania na okładce książki sprawiły, że czytałam "Ostatnie wakacje" z ogromną nadzieją na wyśmienitą podróż w świat bohate... Recenzja książki Ostatnie wakacje

Słodko-słony smak miłości

22.02.2023

Historia miłosna dwoje młodych ludzi - Weroniki i Wawrzyńca - daje vibe prawdziwej romantycznej miłości, o której marzyła każda dziewczyna czytająca młodzieżowe romanse. Do czasu... bo na ich pozornie prostej drodze do miłości pojawiają się problemy - jak to zawsze w życiu niestety bywa. Bohaterowie boleśnie przekonują się na własnej skórze, że ... Recenzja książki Zadzwoń, kocham cię

Książka o smaku tarty jabłkowej

21.02.2023

Zawsze pozostaje przynajmniej okruch... Oscar Dunleavy słynął w okolicy z najlepszych na świecie tart jabłkowych. Pewnego niepozornego dnia młody chłopiec znika w tajemniczych okolicznościach. Wszyscy, nawet najbliżsi, uważają, że nie ma już nadziei. Tylko jego młodszy brat Stevi i najlepsza przyjaciółka Meg wierzą, że Oscar żyje. I za wszelką ce... Recenzja książki Ciasto ze szczyptą nadziei

Śnieżka kontra gangsterzy

21.02.2023

"Była sobie raz dziewczynka, która nauczyła się bać..." Lumikki miała wyjątkowo ciężkie dzieciństwo. W domu "wytapetowanym milczeniem" nie znajdowała żadnego pocieszenia. Szkoła była dla niej istnym horrorem. Ponad osiem długich lat dręczenia sprawiło, że stała się zamkniętą w sobie, zimną, samotną dziewczyną, która dobrze widziała, że może liczy... Recenzja książki Czerwone jak krew

Charlie Mortdecai VS zjawa nieczysta

21.02.2023

Charlie Mortdecai, po licznych, niemoralnych i wcale niemałych przekrętach w świecie sztuki i nie tylko, musi na trochę zniknąć - jeśli nadal chce cieszyć swoim życiem. Ale to nie znaczy, że z tego jego pokręconego życia znikną kłopoty. O nie! Marszand ucieka z Londynu i wraz ze swoją zabójczo piękną i bogatą żoną Joanną oraz wiernym łotrem Jockie... Recenzja książki A kysz, zjawo nieczysta!

Ciąg dalszy niemoralnych przygód niemoralnego marszanda

21.02.2023

1. Mortdecai przygotowuje się na spotkanie ze Stwórcą 2. Mortdecai się dowiaduje, że Stwórca jednak nie chce się z nim spotkać Drugi tom przekomicznej, zaskakującej i nieprzyzwoicie dobrej serii Kyrila Bonfiglioli. Charlie Mortdecai, niemoralny marszand w średnim wieku, wywija się z jednych poważnych kłopotów, aby od razu wpaść w kolejne, być moż... Recenzja książki Mam cię na muszce

O niemoralnym marszandzie, który wpadł w niemałe kłopoty.

21.02.2023

"Nazywam się Charlie Mortdecai. Lubię sztukę, pieniądze, sprośne dowcipy i alkohol. Bardzo dobrze mi się wiedzie..." Obraz Goi zostaje, o zgrozo, perfidnie ukradziony. Rozpoczyna się śledztwo. Marszand w średnim wieku - niemoralny, nieco chciwy, troszkę tchórzliwy i zdecydowanie przebiegły Charlie Mortdecai - na pewno coś o tym wie i na pewno nie ... Recenzja książki Nie wymachuj mi tym gnatem

Początki.

21.02.2023

Koszmarny Karolek, bohater literatury dziecięcej, bawi na rynku wydawniczym w Polsce od 2002 roku. Seria z jego postacią liczy sporą ilość paskudnych i niesamowitych historii, które nadal żyją. Jego żarty i niecne postępki nie mają końca i wciąż są aktualne dla następnego pokolenia młodych czytelników. Czytają je również dorośli i świetnie się prz... Recenzja książki Koszmarny Karolek. Paskudne początki

Bawi, uczy, wychowuje

21.02.2023

Naprawdę nie mam pojęcia, jak Katarzyna Wycisk to robi, że wszystkie jej książki mi się tak bardzo podobają. Jeszcze do niedawna byłam przekonana, że nie lubię romansów. Pozycje z tego gatunku często mnie irytowały. Drażniło mnie zachowanie bohaterów, sztuczne budowanie napięcia, robienie problemów tam, gdzie ich nie było i komplikowanie rzeczy pr... Recenzja książki Freak. Naucz mnie oddychać

@Banshee22@Banshee22 × 1

Romeo i Julia na wrzosowisku

20.02.2023

Współcześni czytelnicy są czasami trudni do zadowolenia. Rynek czytelniczy poszerza się, dostępność książek nie jest problemem, a każdy konsument kultury napotyka w końcu na problem “ja już to gdzieś widziałem!”. Powtarzalność motywów jest problemem, ale zaczyna nim być również ciągłe żądanie oryginalności i nowych, unikatowych historii. Jak zacho... Recenzja książki Dom na wrzosowisku

@zaczarowanadorotka@zaczarowanadorotka

"Chcę zadośćuczynienia jako człowiek"

20.02.2023

„Żadne podobieństwo nie jest przypadkowe. Wszystkie historie wydarzyły się naprawdę. Wciąż nie wiem, dlaczego.” "Pieniądze od Hitlera" to książka wstrząsająca cierpieniem, przeżyciami bohaterki i prawdą o tym, do czego zdolny jest człowiek. Opisuje powrót młodej dziewczyny z obozu koncentracyjnego do rodzinnej czechosłowackiej wsi, gdzie ... Recenzja książki Pieniądze od Hitlera

@elutka_a@elutka_a × 20