dostępne tylko u nas

Czy w pędzie za sukcesem da się pogodzić rozum i serce?

5.03.2023

Sięgając po książkę opisująca według okładkowego skrótu karierę eksperta ONZ ds. rozwoju przedsiębiorstw nie byłam pełna zapału. Spodziewałam się nudnawej biografii z elementami polityki w tle, ale pod wpływem impulsu postanowiłam dać jej szansę. Moje zaskoczenie było ogromne! Książka Wojciecha Sobiny ma coś w sobie. Jest inspirującą i motywują... Recenzja książki Sercem i rozumem

Wspomnienia...

4.03.2023

„Dzisiaj mą jesień życia smakuję powoli, cierpliwie, cieszę się słońcem, wiewiórką i sroką i tą ławeczką, na której siedziałem wtedy z Tobą.” Debiutancki tomik wierszy Janusza Muzyczyszyna z 2016 roku jest dość osobistym zbiorem wspomnień „błądzę po zakamarkach pamięci”, tych lepszych i tych trochę gorszych, smutnych chwil rozłąki. Pośw... Recenzja książki Dziewczyny, kobiety, czas

@jagodabuch@jagodabuch × 13

"Narrenturm" Andrzej Sapkowski

4.03.2023

Jeśli uważasz, że saga Wiedźmińska jest najlepszym dziełem Andrzeja Sapkowskiego, to muszę cię zawieść - jest nim Trylogia Husycka. Pierwszy tom, "Narrenturm", jest cudowną podróżą przez średniowieczny Śląsk, nieco ponad 10 lat po bitwie pod Grunwaldem. Niestety od tej świetnej historii, wielu może się odbić. Wielki przeor zakonu kretynów… ... Recenzja książki Narrenturm

@L3niwiec@L3niwiec

O tym jak windziarz mógł zmienić losy świata

4.03.2023

Tam, gdzie rozgrywały się często dramatyczne losy świata, co dzień działy się też historie czysto prozaiczne. Lecz opowiedziane z odpowiedniej perspektywy nabierają znaczenia o wiele większego. Autorka przedstawia nam dziesięć osób, które codzienną pracą niemal bezustannie towarzyszyły Ojcu Świętemu w prozaicznych, ale i doniosłych chwilach. Wych... Recenzja książki Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza Spiżowej Bramy

Absurdem opisuje absurd i dlatego to jest takie dobre.

4.03.2023

Gdzie są granice normalności? Czym jest tak naprawdę ,,psychiczność"? Autorka książki przedstawia czytelnikowi rzeczywistość szpitala psychiatrycznego, szczególnie na oddziale kobiecym, który tak bardzo różni się od męskiego. Są to co prawda jedynie migawki z tego mikroświata, ale w pewien sposób każda z nich mówi coś wartościowego o tych realiac... Recenzja książki Psy ras drobnych

Walizka pełna dobrej literatury

3.03.2023

Książki dzielą się na te które czytamy dla nauki i na te które czytamy dla przyjemności. Do tych pierwszych zaliczyć można Encyklopedię PWN i wszystkie opowieści Normana Daviesa. Do tych drugich niedawno dopisałem pierwszy tom „Czarnej Walizki” zatytułowany „Wszystko dla Ciebie” autorstwa Katarzyny Ryrych. Przyjemność czytania polega na tym, że C... Recenzja książki Wszystko dla Ciebie

@adam_miks@adam_miks × 11

"Śmierć we Wrocławiu" Vlastimil Vondruška

3.03.2023

Prokurator królewski, Oldřich z Chlumu, udaje się do Wrocławia, gdzie w tajemniczych okolicznościach zniknął bez śladu wysłannik czeskiego króla, wyprawiony przezeń w bardzo delikatnej misji. Z uwagi na dyplomatyczny charakter tejże król Przemysł Ottokar II wysyła w ślad za nim na Dolny Śląsk incognito nie tylko prokuratora królewskiego Oldrzicha,... Recenzja książki Śmierć we Wrocławiu

@S.anna@S.anna × 11

Komu można ufać? I czy w ogóle komuś?

3.03.2023

Lubisz lekką literaturę, przy której możesz się przede wszystkim odprężyć? Taką, która wciągnie Cię do swojego świata i sprawi, że od tej pory to będzie również Twój świat? Nasze puste przysięgi są porównywane m.in. do Dworów Sarah J. Maas. Uwielbiam Dwory! Może nie tak bardzo jak serię Szklanego Tronu tej samej autorki, ale też potrafiły porwać m... Recenzja książki Nasze puste przysięgi

@Banshee22@Banshee22 × 1

„Pojedyncze słowo posiada moc zmiany kształtu duszy.”

28.02.2023

Autor zabiera czytelnika w magiczną podróż przepełnioną poetyckim językiem, w podróż po wspomnieniach, fragmentach czyjegoś życiorysu, które wydają się nie mieć końca. Poznajemy dziesięć opowiadań, historię jednej rodziny na przełomie dziejów, gdzie wystarczy zapach lub usłyszany dźwięk, który przywołuje kolejny obraz wspomnień. „Zamieszkujemy ... Recenzja książki Aby dźwięk lutni rodził drzewa

@jagodabuch@jagodabuch × 12

Czy ludzie potrafią się aż tak zmienić?

28.02.2023

Wirus opanował cały świat. Mijają 3 lata od momentu, kiedy Wojtek wszystko postawił na jedną kartę – Kasandrę. Uratował ją i wpłacił okup. Zeszli się, dali sobie szansę, jednak do ślubu nadal nie dochodzi, ponieważ Kas ciągle przekłada datę. Od tego czasu w życiu tych dwoje niewiele się zmieniło, niewiele wyciągnęli z tego, co ich spotkało. Kasand... Recenzja książki Niewierność

@jagodabuch@jagodabuch × 14

Lepiej niż w filmach

28.02.2023

Fabuła Liz od dziecka zakochana jest w Michaelu, który wyjechał kilka lat wcześniej. Niedawno chłopak jednak wrócił, a uczucia dziewczyny nie zniknęły. Żeby go zdobyć postanawia poprosić o pomoc jej sąsiada i wroga Wesa, z którym od dawna toczy walkę o miejsce parkingowe. Zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu i nawet udało im się polubić... Recenzja książki Lepiej niż w filmach

@rafbeata1@rafbeata1

Klub

28.02.2023

Klubowe dziewczyny to książka przedstawiająca historię trzech dziewczyn, każdej innej, każdej wyjątkowej, każdej mającej swój problem. Nocny klub, litry lejącego się alkoholu, głodna muzyka, dobra zabawa, czyli wszystko to, co jest potrzebne w piątkowy wieczór, by przestać myśleć. Nawet Ci z nas, którzy nigdy nie przekroczyli progu nocnego klubu,... Recenzja książki Klubowe dziewczyny

November 9 - opowieść niczym z Wattpada...

28.02.2023

“November 9” - opowieść napisana niczym z "Wattpada", czyli moim zdaniem amatorsko. Może taka jest idea pisania książek skierowanych do młodszych czytelników. Żeby była przejrzysta, zrozumiała i miała ciekawą “new adult” fabułę. Jednakże nie przemówiło to do mnie ani trochę. Nie mówię, że sama książka mi się nie podobała, ponieważ przeczytałam to ... Recenzja książki November 9

@we.ronika@we.ronika × 1

Trochę nowości, trochę znanych już nam rozwiązań

28.02.2023

Avę Chen poznajemy w momencie w którym większość z nas się pewnie znalazła czyli w sytuacji gdy desperacko potrzebujemy podwózki, a znajdujemy się w miejscu w którym nie jeździ komunikacja miejska. Ava w tej sytuacji postanawia poprosić brata o przysługę, ten jednak jest zajęty jedną z pań dlatego wysyła swojego przyjaciela. Gdy oczom Avy ukazuje ... Recenzja książki Miłość

@paulinaz2007@paulinaz2007 × 2

Mistrzyni w swoim fachu

28.02.2023

Nora pierwsze spotanie z Charliem zaczyna ze spóźnieniem i to nie byle jakim! Właśnie przez telefon zerwał z nią chłopak gdyż zakochał się w innej kobiecie na delegacji. Kobieta jest już w wystarczająco podłym nastroju jednak Charlie, redaktor któremu Nora podesłała książkę swojej autorki dolewa oliwy do ognia odrzucając dokumentnie książkę. Po dł... Recenzja książki Book Lovers

@paulinaz2007@paulinaz2007 × 1

Vincent. Blakemore Family

28.02.2023

Kinga Litkowiec przychodzi do nas z drugim tomem fantastycznej historii o rodzinie Blakemore. Kończąc pierwszy tom z niecierpliwością czekałam na kontynuację opowieści o tej niezwykłej familii, na szczęście autorka nie kazała mi długo czekać. "Vincent" to płomienny romans mafijny, opowiadający historię kolejnego (po Jacobie) członka tytułowej rodz... Recenzja książki Vincent

@kinga.sobczak@kinga.sobczak

Przekleństwo warte trzy pocałunki

28.02.2023

Czy można zmusić kogoś do miłości, albo do wymazania jej? Czy prawdziwa miłość istnieje, a może jest tylko naszym wyobrażeniem? Co może spowodować zazdrość i miłość (w dodatku w magicznym świecie)? Na te pytania może odpowiedzieć wam niesamowita książka wzbudzająca niezliczone emocje. Powieść przenosząca nas już w znany z cudownej serii Caravalu ś... Recenzja książki Baśń o złamanym sercu

Baśń w której się zakochacie

27.02.2023

Feyra w tej części jest czczona jako Wyzwolicielka i widziana jako towarzyszka dla księcia Dworu Wiosny żona. Dziewczyna zmaga się jednak z demonami własnego umysłu po przeżytej traumie Pod Górą. Martwi ją również układ zawarty z Rhysem księciem Dworu Nocy który bardzo nie podoba się Tamlinowi którego przecież kocha. Na Dworze Wiosny pojawia się r... Recenzja książki Dwór mgieł i furii

Retelling Pięknej i Bestii

27.02.2023

Feyra od czasu gdy jej matka umarła, a ojciec podupadł na zdrowiu przez napad musi zapewniać jedzenie jemu oraz dwóm siostrom. Dziewczyna nauczyła się polować i gdy wyrusza w kolejne samotne polowanie srogą zimą kompletnie nie spodziewa się tego że ten dzień odmieni jej życie. Feyra spotyka rosłego wilka i widzi w tym okazję by napełnić brzuchy ro... Recenzja książki Dwór cierni i róż

Perełka wśród polskich książek

27.02.2023

Moon poznajemy gdy jako mała dziewczynka traci swojego brata na okrutnych walkach na arenie. Dziewczynka mimo tego że żyje w nieprzyjaznym świecie rządzonym przez anioły nie wierzy w to że każdy z nich jest zły podobnie jak nie każdy człowiek jest dobry. Gdy słyszy że jeden z aniołów pada ofiarą ludzi śpieszy mu na pomoc choć jest tylko małą dziew... Recenzja książki Krew Nowych Bogów

@paulinaz2007@paulinaz2007

Małe śledztwo w wyższych sferach

27.02.2023

Jest wiosna 1899 roku. Frances Wynn właśnie kończy roczny okres żałoby po mężu - Reggiem. W końcu może założyć suknię w kolorze innym niż czerń. W dodatku zaczyna się sezon towarzyski, a więc liczne spotkania, wieczorki, bale i przyjęcia. Frances wyprowadza się z domu brata jej zmarłego męża ku jego niezadowoleniu. Niedługo później zgłasza się do ... Recenzja książki Dobre maniery a morderstwo

Zabić Żyda...

27.02.2023

Mirosław Tryczyk pisząc swoją ksiażkę "Miasta śmierci" opierał się na żródłach badawczych m.in. aktach sądowych procesów, które toczyły się w Polsce, niemieckich aktach Centrali Badania Zbrodni Narodowosocjalistycznych w Ludwigsburgu, archiwach radzieckich, w tym archiwach NKWD przekazanych Polsce po 1989 roku. W Polsce przed II wojną światową by... Recenzja książki Miasta śmierci. Sąsiedzkie pogromy Żydów

@Vernau@Vernau × 26

"Wybrane materiały ideologiczne i propagandowe Syjonistyczno-Socjalistycznej Partii Robotnicz...

27.02.2023

Książka Dominika Flisiaka zawiera wybór materiałów ideologicznych i propagandowych Syjonistyczno-Socjalistycznej Partii Robotniczej Poalej Syjon-Hitachdut (dalej w skrócie: S-SPRPS-H). Autor napisał pracę na podstawie dokumentacji pozyskanej z Archiwum Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbauma, Archiwum Państwowego w Kielcac... Recenzja książki Wybrane materiały ideologiczne i propagandowe Syjonistyczno-Socjalistycznej Partii Robotniczej Poalej Syjon-Hitachdut

@S.anna@S.anna × 18

Fantastyczny romans

27.02.2023

Persefona od czasu gdy jej matka stała się Demeter wie że jej los jest przesądzony, dlatego stara się wyrwać z Olimpu by prowadzić normalne życie. Jej plany niweczy plan matki która chce ją wydać za Zeusa który ma już swoje lata, a jego poprzednie żony skończyły życie szybciej niż planowały. Dziewczyna przerażona wizją ucieka z przyjęcia, niestety... Recenzja książki Neon Gods

Niespodziewana perełka

27.02.2023

London poznajemy jako tajemniczą sąsiadkę braci Witkowskich, która pod warstwą ubrań i makijażu ukrywa swoje niedoskonałości. Przykuwa to uwagę młodszego z braci Witkowskich, Jareda, który spędza czas między przydziałami w armii w rodzinnej miejscowości. Zawzięty by zdobyć serce dziewczyny i odkryć jej tajemnice Jared nie odpuszcza nawet po wielu ... Recenzja książki Dziewczyna, która czuła zbyt mocno