dostępne tylko u nas

Przestępca o dobrym sercu?

7.02.2023

„Życie nocne” to książka napisana przez popularną autorkę na całym świecie- Norę Roberts. A nie ukrywam, że właśnie to skłoniło mnie do przeczytania tej książki, ponieważ znam dobrze jej książki i jak do tej pory nigdy mnie nie zawiodła! I tak też było w przypadku tej niezwykłej historii. Cała historia skupia się na Harrym, który łagodnie mówiąc,... Recenzja książki Życie nocne

Nic nie jest stałe, wszystko przemija...

7.02.2023

Sławetni Majowie w tzw. przestrzeni publicznej zaistnieli głównie dzięki kalendarzowi, który dzielił naszą historię na kolejne epoki. Koniec każdej z nich był dość gwałtowny, bo Ziemia bywała pustoszona przez ogień, wodę, powietrze czy opady pyłów wulkanicznych. We właściwym czasie burzliwe kataklizmy mają zakończyć też świat, w którym obecnie żyj... Recenzja książki Prorocza wiedza Majów

@Robwier@Robwier × 4

„Bo życie to zmiana, droga. Życie to proces.”

6.02.2023

Kiedy uświadomimy sobie, jaką moc ma tworzenie, możemy zrobić naprawdę bardzo wiele. Nasze pokłady możliwości są ogromne i ciągle do odkrycia. Wystarczy się zaprzeć, zmotywować i działać. „Kiedy będziesz uczciwy wobec siebie, Wstaniesz z kolan kolejny raz. I będziesz tak robił za każdym razem, Gdyż jesteś DROGĄ i ŻYCIEM. Jesteś w stanie ... Recenzja książki Zasiej w sobie ziarno możliwości

@jagodabuch@jagodabuch × 14

Złote sny poezji, aż żal nie czytać

5.02.2023

„Złote sny i fioletów żal” to jedna z kilku książeczek wydanych w serii „Perły liryki europejskiej”. Przedstawia ona europejskie liryki stworzone przez poetów końca dwudziestego wieku. Autorem opracowania całości jest Aleksander Nawrocki, poeta i krytyk literacki, zmarły 1 maja 2022 roku. Przegląd poetów otwiera Charles Baudelaire, kończy Bohdan... Recenzja książki Złote sny i fioletów żal

@adam_miks@adam_miks × 12

Młodość=wolność.

5.02.2023

"Woodstock generation czyli wyższa szkoła jazdy "jest to książka która, nie oszukujmy się, przyciąga czytelnika głównie przez tytuł. Tak też oczywiście było ze mna. Liczyłam na historie przesyconą młodzieńczym buntem i do tego ubraną w glany. W pewnym stopniu to dostałam. Nie mogę powiedzieć, że się zawiodłam, bo bym skłamała, ale trochę dla mnie ... Recenzja książki Woodstock Generation, czyli Wyższa Szkoła Jazdy

Emocjonalne przeżycie.

5.02.2023

„mogłoby mnie nie być pomimo to jestem” Nasz nastrój zależy od naszego nastawienia do świata, od warunków zewnętrznych, na przykład pogody lub zachowania innych ludzi. Kiedy cieszymy się z czegoś, ogarnia nas radość, natomiast gdy się martwimy, wpadamy w smutek czy przygnębienie. „dni które już znam i które dopiero poznaję mają wiele k... Recenzja książki Nastroje. Audioantologia

Go vegan! 17 powodów, dla których porzucisz jedzenie mięsa- recenzja wieloletniej weganki :)

5.02.2023

Go vegan! 17 powodów, dla których porzucisz jedzenie mięsa. Wiedziałam! Wiedziałam, że Orestes Kowalski prędzej czy później napisze książkę. Od dawna oglądałam jego filmiki na YouTube. Na początku miał kanał „Vegan Hero” i bardziej mi odpowiadała ta tematyka, ponieważ była stricte wegańska. Potem zmienił go na „Everyday Hero” i pojawiło się wi... Recenzja książki Go vegan!

„Wbrew Pozorom” piękna debiutancka książka, którą czyta się niesamowicie komfortowo.

5.02.2023

Książka opowiada dwie historie, które z początku zdają się być ze sobą kompletnie nie powiązane, jednak potem okazuje się, że coś czy raczej ktoś je łączy. Jedna historia opowiada o losach Kasi i Marka, młodego małżeństwa. Kasia zmaga się codziennymi trudnościami zgotowanymi jej przez teściową Eleonorę, która jest nadopiekuńczą matką i uważa... Recenzja książki Wbrew pozorom

Ciekawa idea, która nie zachwyciła

5.02.2023

Po przeczytaniu krótkiego opisu tejże lektury bez wahania zdecydowałam, że to może być lektura, która mnie zainteresuje. Książka zapowiadała się wspaniale, wydawało się że może być to ciekawa alegoria problemów, z którymi zmagają się współczesne kobiety, choć ulokowana w "dzikszych" się czasach. Po rozpoczęciu lektury nie byłam rozczarowana, bardz... Recenzja książki Banitka

MA
@maaagdaaalenaaaaa

Recenzja „Najlepsze co mnie spotkało” to czwarty tom z cyklu „Bądź przy mnie zawsze” czyli se...

5.02.2023

„Najlepsze co mnie spotkało” to czwarty tom z cyklu „Bądź przy mnie zawsze” czyli serii z domkami. Książki nie są jednak ze sobą jakoś bardzo powiązane więc śmiało można czytać je w różnej kolejności lub tylko wybrane z nich. W tym tomie spotykamy Olgę, o której było już trochę w poprzedniej części jednak teraz autorka skupia się głównie na jej... Recenzja książki Najlepsze,co mnie spotkało

Mieli zawojować (piłkarski) świat...

5.02.2023

Każda książka to inna historia. Ta zaś była chyba pisana tak na "szybko" - by ją następnie wydać, także w pośpiechu. Zanim sportowe areny zweryfikują tezy w niej zawarte. Bo któż później zakupi pozycję firmowaną nazwiskiem przez "przegranego" ?... Janusz Wójcik nie chciał zaryzykować. W trakcie eliminacji do mistrzostw Europy, przed kluczowym mecz... Recenzja książki Janusz Wójcik. Jego biało-czerwoni

@Robwier@Robwier × 3

Każdy z nas jest wyjątkowy.

4.02.2023

Autor zabiera nas w swą podróż i jak mówi, „najważniejsza jest przygoda”. „Kulawa książeczka” to historie o małych bohaterach. O smoku, owieczce, tygrysku, jeżu…, które mają swoje odzwierciedlenie w życiu dzieci borykających się z niepełnosprawnością. Jest to nadal dla niektórych temat tabu. Bo nie każdy wie, jak się zachować i pokierować swoje w... Recenzja książki Kulawa książeczka

@jagodabuch@jagodabuch × 12

Jeszcze jeden uśmiech

3.02.2023

Prawie każda nastolatka marzy o przyszłości, mając kochajcego męża, dom i zdrowe dzieci. Oto historia czterech kobiek które starają się zrobić wszystko by ocalić jedną dziewczynkę od śmierci. 🔸Monika - kobieta sukcesu, prawdziwa bizmeswoman która otwiera lokal i spodziewa się dziecka. 🔸Karolina - opiekuje się domem i dwójka dzieci jest tzw kurą do... Recenzja książki Jeszcze jeden uśmiech

@akwasniowska808@akwasniowska808 × 1

"Style charakteru", czyli jak kształtuje się nasz charakter

2.02.2023

Proszę o dodanie w recenzji informacji: Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. "Style charakteru" Stephena M. Johnsona to bardzo interesująca książka, która skupia się na zrozumieniu naszego własnego styl życia i naszych wyborów. Autor przedstawia czytelnikom siedem stylów charakteru i pomaga im zrozumieć, w jaki sposób każdy z nich wpł... Recenzja książki Style charakteru

@joanna123@joanna123 × 3

Świat widziany oczami dorastającego dziecka

2.02.2023

Ostatnia część przygód (przynajmniej na razie) o Bratmile z Wilczej Doliny. Poprzednie części bardzo mi się podobały, więc od razu sięgnęłam także po Dzień między żarem i lodem. Miałam nadzieję, że otrzymam historię utrzymaną w podobnym klimacie i tak samo absorbującą, jak poprzednie. I się nie pomyliłam, a nawet zaskoczyłam. Tym razem Bratmił ... Recenzja książki Dzień między żarem i lodem

@Banshee22@Banshee22 × 1

„Filozofia fizyki” Davida Wallace, czyli mózg mi zadymił w sposób wielce satysfakcjonujący!

2.02.2023

„W codziennym ludzkim życiu konflikty między niemożliwymi do pogodzenia zasadami są niestety powszechne, a zawieranie kompromisów lub ustalanie priorytetów to jedyne sposoby wyjścia. Ale historia fizyki mówi nam, że Przyroda naprawdę nie lubi iść na kompromis. Kiedy dwie głębokie zasady fizyki wydają się sobie przeczyć, bardzo często okazuje si... Recenzja książki Filozofia fizyki

@Orestea@Orestea × 10

„Nie ma niewłaściwego czasu, aby wyznać komuś miłość.”

2.02.2023

NIcolette Besson, córka gosposi De Vincentów całe swoje nastoletnie życie spędziła w rezydencji braci, dorastała wśród nich i tam tez przeżyła swą pierwszą miłość. Na studia wyjechała ze złamanym sercem, tajemnicą skrywaną w głębi duszy i postanowieniem, że nigdy nie wróci do posiadłości. Niestety życie jest nieprzewidywalne, jej mama poważnie cho... Recenzja książki Gabriel

Uwięzione

2.02.2023

Każdy młody człowiek wychodząc na imprezę, do znajomych słyszeli od swoich rodziców. Uważaj na siebie, baw się dobrze, nie pij za dużo alkoholu bo będziesz odchorowywac poprzedni dzień, czy też kto Cie odwiezie do domu. Oto historia czterech dziewczyn które przeżyły piekło, ale od początku. Summer szesnastoletnia dziewczyna mieszkająca w Anglii pe... Recenzja książki Uwięzione

Historia warta polecenia

1.02.2023

Lubisz słowiańskie klimaty? Bogowie, demony, dawne obrządki? A książki dla dzieci? Świt między dobrym i złym łączy oba ta elementy. To książka o siedmioletnim chłopcu, który żyje w świecie, gdzie nad ludźmi czuwają dawni bogowie, a w lasach kryją się krwiożercze (albo i nie) potwory. Bratmił nie jest zwykłym chłopcem, ale dlaczego jest niezwykł... Recenzja książki Świt między dobrym i złym

@Banshee22@Banshee22 × 2

Nasz pierwszy rok

31.01.2023

Trzeba przyznać że autor książek potrafi zaskakiwać ,, Mój ostatni miesiac" to pierwsza część opowiadająca o Sebastianie i jego trudnych przeżyciach. Jednak Moss postanawia zabrać nas do nowej historii gdzie z z wielką ciekawością zabrałam się do czytania. Sebastian jest nastolatkiem stracił matkę a teraz i miłość swojego życia - Mateusza gdzie po... Recenzja książki Nasz pierwszy rok

@akwasniowska808@akwasniowska808 × 2

Nie wszystkiego da się uniknąć w naszym życiu.

31.01.2023

Nie wszyscy z nas lubią zmiany, a już na pewno nie te, które wynikają z dorastania i dojrzewania do pewnych rzeczy. Potrafią nieźle namieszać w naszym życiu. Ale, niestety, nie da się ich uniknąć, w końcu każdego z nas dopadną. Zmiany są w naszym życiu nieuniknione. Bożek spędza ferie zimowe w domu, nadrabiając zaległości matematyczne. Po feria... Recenzja książki Małe Licho i krok w nieznane

@jagodabuch@jagodabuch × 11

Bohaterowie, którzy skradli moje serce.

31.01.2023

Kolejna moja przygoda z ulubieńcami dzieci, czyli z Bazylem i Lichem. Tym razem w krótkich historiach z ich codziennego życia. Znajdziemy tu dwanaście krótkich i wartościowych opowiadań o naszych dwóch bohaterach, ale też i o niesamowitych stworzeniach, w większości nadprzyrodzonych. Pochodzą one z mitologii słowiańskiej, podań ludowych oraz l... Recenzja książki Bazyl i Licho

Mój ostatni miesiąc

31.01.2023

Uwielbiam książki Marcela Mossa który potrafi naprawdę świetnie pisać historie, a zwłaszcza te, które dają dużo do myślenia. Sebastian jest kilkunastoletnim chłopcem gdzie już w młodym wieku stracił swoją ukochaną mamę i jego świat zmienia się 180° Wpada w towarzystwo gdzie jego nowi kumple zażywają substancje nie dozwolone, mowa tu o narkotykach.... Recenzja książki Mój ostatni miesiąc

@akwasniowska808@akwasniowska808 × 1

"Kłopotliwa data" w tytule ciekawej książki...

31.01.2023

Oryginalny tytuł książki brzmi "Koniec czasu" ( The End of Time). Ale by pozycja zwracała większą uwagę - w Polsce wydano ją jako "Koniec świata w 2012 roku". Nie trzeba chyba dodawać, że miało to miejsce niewiele przed sławetną, tytułową datą ... Znajdziemy tu wiele ciekawych opisów wierzeń i anegdot ludów Mezoameryki. Zapoznamy się z ich bóstwam... Recenzja książki Koniec świata w 2012 roku

@Robwier@Robwier × 3

Rodzina jest najważniejsza

31.01.2023

Lubcie czytać książki dla dzieci? Ja lubię wiedzieć, co kupuję młodym w ramach prezentu. Nie czytam wszystkich pozycji, ale zawsze przed zakupem sprawdzam opinię i recenzje innych osób, aby mniej więcej mieć na to jakiś obraz. Ostatnio bratanek i siostrzeniec, którzy w poprzednim roku skończyli siedem lat, otrzymali książki Noc między Tam i Tu Mar... Recenzja książki Noc między Tam i Tu