dostępne tylko u nas

Część historii o której mało się mówi

21.01.2023

Księga potocznie nazywana podręcznikiem łowców czarownic. Owiana mistycyzmem i mgiełką tajemniczosci. Śmiało możemy wyobrazić sobie dawne czasy, kiedy to ludność trwająca w zabobonach i własnej bojaźni potrafiła skazywać na spopielenie kobiety zajmujące się ziołolecznictwem i odbieraniem porodu. Jakub Zielonka dokonał bardzo dobrego tłumaczenia. W... Recenzja książki Młot na czarownice. Tom 1

Czytanka dla młodszych i ciekawych świata przedstawionego w nieco inny sposób

21.01.2023

Na naszym polskim rynku pojawiła się niedawno ciekawa pozycja.Książka, po którą sięgnęłaby na pewno część z nas za naszych młodzieńczych lat, kiedy to każdy spacer, zapach i dźwięk wydawał się pełen obietnic dobrej przygody z odrobiną magii. Skierowana do młodszych, w bardzo przystępny sposób pokazuje jak ciekawe mogą okazać się codzienne czynnoś... Recenzja książki Księga zaklęć małej czarownicy

Szamanizm współczesny, wciąż walczący o ponadczasowe prawdy

21.01.2023

Praktyka szamańska nie jest zakorzeniona w wierze czy przekonaniach, lecz w bezpośrednim doświadczaniu Książka napisana została przez współczesnego,tradycyjnego uzdrowiciela -szamana.Na pewno spodoba się osobom rządnym wiedzy, nie tylko w postaci zapisanych formułek.Po każdym rozdziale znajduje się odpowiednio dobrane do zgromadzonych informacji ... Recenzja książki Szaman

Niebanalna ciekawostka o przesądach i nie tylko

21.01.2023

Aby zrozumieć sens tej książki warto poznać definicję przesądu.Jest to utrwalone przekonanie apropo jakiegoś zjawiska bądź przedmiotu, często mające nacechowanie magiczne, mistyczne i na ogół niezrozumiałe. W tej recenzji pod lupę weźmiemy "Zielnik czarodziejski to jest zbiór przesądów o roślinach" Józefa Rostafińskiego.Był to botanik i padacz kt... Recenzja książki Zielnik czarodziejski to jest zbiór przesądów o roślinach

Botaniczna ciekawostka dla wielbicieli zieleni

21.01.2023

Tytuł może wydawać się nudny, ale jest to dobrze skondensowana wskazówka nie tylko dla botaników ale i osób amatorsko zajmujących się poznawaniem roślin i pozyskiwaniem ich piękna. Książka jest reprintem oryginału z 1906 roku. Zawiera w sobie ponad 900 dziko rosnących roślin. Na uwagę zasługuje szczegółowość. Autor starał się aby z pomocą tej ksią... Recenzja książki Przewodnik do oznaczania roślin z 376 miedziorytami

Ghostland-miejsce gdzie duchy pokazują swoje prawdziwe oblicza.

21.01.2023

Jak rozpoznać, że w domu rezyduje niewidzialny lokator?A może macie ochotę na wycieczkę w miejsce uważane za nawiedzone? Ghostland nie jest książką typową.Autor zabiera nas w podróż w poszukiwaniu zjawisk niewyjaśnionych.Opowiada dużo historycznych faktów, nie rzadko tłumaczących przyczynę nawiedzeń.Znajdują się tu wywiady z bezpośrednimi świadka... Recenzja książki Ghostland. Ameryka i jej nawiedzone miejsca

Dobrze, że to tylko książka...

21.01.2023

Chwytając książkę spodziewałam się czegoś zupełnie innego- jednak nie byłam wcale, ani trochę rozczarowana. Moja wyobraźnia generalnie sięga daleko, ale nie aż tak daleko, jak autora. Nie wiem czy to dobrze, ale podczas lektóry zastanawiałam się kto ma gorzej w głowie- autor, który to napisał, czy czytelnik, któremu sprawia to przyjemność? - pozos... Recenzja książki Ludzie cienia

@Utopia@Utopia × 1

Portret królowej

21.01.2023

Elżbieta II to najsłynniejsza i najbardziej ceniona królowa na świecie. Chyba nie ma osoby która nie znała tej wspaniałej kobiety, która zrewolucjonizowała monarchię brytyjską. Portret królowej to wspaniała książka podzielona na różne etapy życia Elżbiety, przede wszystkim te najważniejsze. Duża ilość fotografii wzbogaca jej treść, dostarczając na... Recenzja książki Elżbieta II. Portret królowej

@k.kolpacz@k.kolpacz × 1

Portret wnikliwy

19.01.2023

Autorka biografii towarzyszy Zdzisławowi Beksińskiemu od chwili narodzin w Sanoku, w wielkim kryzysie ekonomicznym Europy. Nie ma znaczenia, czy szanowana rodzina, w jakiej się urodził artysta, czy biedota robotnicza, wszyscy odczuwali jego skutki. Poznajemy dzieciństwo Zdzisława po egidą ojca, Stanisława Beksińskiego, opętanego chęcią wychowan... Recenzja książki Beksińscy. Portret podwójny

@Remma@Remma × 24

Wystarczy słowo, jakiś gest

19.01.2023

,,Wystarczy słowo, jakiś gest i nagle wiesz czego od życia chcesz..." tak w 2000 roku zaczynał się serial ,,M jak miłość". Dwa dni w tygodniu przed telewizorami zasiadała cała Polska aby śledzić losy rodziny Mostowiaków. Nikt nie spodziewał się, że serial odniesie taki sukces i zdobędzie tak wielu fanów. Więc to właśnie z myślą o nich powstała ksi... Recenzja książki M jak Miłość. Początki

Cisza – niemy krzyk o miłość

19.01.2023

Proza Aleny Mornstajnovej zachwyca tym, że jest bardzo niespiesznym snuciem opowieści o relacjach. Autorka czyni to w taki sposób, że chce się „podglądać” życie bohaterów nawet dłużej niż trwa ta opowieść. „Lata ciszy” są trzecią powieścią tej pisarki, którą przeczytałam. Alena Mornastajnova jest autorką, na której książki się czeka. Powi... Recenzja książki Lata ciszy

@elutka_a@elutka_a × 11

Pozytywne zaskoczenie

19.01.2023

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce. Zamawiałam prezenty na święta i w księgarni była promocja – przy zakupie za powyżej 50 zł można było wziąć również za 1 gr książkę-niespodziankę. Kto by się nie skusił na książkę za 1 gr? Nie wiedziałam, co to będzie, ale stwierdziłam, że przy takiej cenie, wstydem byłoby nie skorzystać. Nawet, jeżeli m... Recenzja książki Magia Serbithów

@Banshee22@Banshee22 × 1

Pory roku w naszym życiu.

18.01.2023

Drugi tomik to powód do dumy, ale i też do małego stresu, czy również dobrze zostanie odebrany przez potencjalnych czytelników. Tym razem w „Kołowrotku” nie znajdziemy prozy. W wierszach białych Małgosi rozwiniemy „wielobarwną perspektywę”, usadowimy się wygodnie między polami, przewrócimy „kartki książki”, by posłuchać śpiewu skowronków, poobser... Recenzja książki Kołowrotek

@jagodabuch@jagodabuch × 11

O skokach narciarskich, Finlandii i nie tylko...

18.01.2023

Są takie nazwiska w świecie skoków narciarskich, po których usłyszeniu od razu wiemy, że chodzi właśnie o tę dyscyplinę sportu. Sięgając tylko do przełomu XX i XXI wieku wystarczy powiedzieć: "Małysz", "Schmitt", "Hannawald" albo "Ahonen" i od razu lądujemy na skoczni narciarskiej. Słowo "lądowanie" ma tu ważny wydźwięk, bo w tym prawdopodobnie na... Recenzja książki Janne Ahonen. Oficjalna biografia legendy skoków narciarskich

@konrad.morawski@konrad.morawski × 3

Jak negatywne emocje udzielają się też innym i jak z nimi walczyć.

18.01.2023

„Pamiętaj, człowieku duży i mały, Jedno masz serce, a w nim skarb cały, Co kryje w sobie wszystkie marzenia, Twe pasje, miłość, ukryte pragnienia. Podążaj za nimi, ono nie kłamie, Najgorsze zło tego świata złamie”. Nawyk narzekania możemy przejąć często od innych osób. Nieświadomie ich nastrój empatii przechodzi na nas, podczas spędzania... Recenzja książki Klementynka na ratunek

Czas agentów

17.01.2023

Na tę serię trafiłam pierwszy raz pod koniec poprzedniego roku, gdy Katarzyna Wycisk poleciła ją na swoim Instagramie. Postanowiłam sprawdzić na co stać tę polską autorkę i przesłuchałam pierwszego tomu, korzystając z abonamentu na Empik Go. Początkowo długo nie mogłam wczuć się w opisywaną historię, jednak kiedy już poznałam się z bohaterami, moc... Recenzja książki Czas Agentów

@Banshee22@Banshee22 × 1

Chaos to jej drugie imię.

16.01.2023

Początek książki trochę kojarzy mi się z filmem „Eagle Eye”, z amerykańskim dreszczowcem wyreżyserowanym przez Caruso, gdzie Jerry odbiera telefon i zaczyna się akcja... Sandra Sobecka, szesnastolatka, utalentowana hakerka, która postanawia któregoś dnia coś w swoim życiu zmienić. Zapisuje się do jednej z warszawskich szkół, do liceum, jedn... Recenzja książki Dziewczyna w masce

@jagodabuch@jagodabuch × 11

Co robi z ludzmi miłość.

16.01.2023

Autora już poznałam czytając jego inną książkę, nie zaskoczyło mnie gdy znów w książce było mnóstwo bohaterów głównych jak i pobocznych i mnóstwo wątków przez które gdy się straci chociaż chwile skupienia można się pogubić i trzeba wrócić z pytaniem ''A KTO TO JEST BŁAŻEJ?'' Ale bardzo mi pasuję styl pisania Autora, dlatego też moim celem jest prz... Recenzja książki Pokaż mi

Zbiór czterech opowiadań z czasów Waśni

16.01.2023

Przed wyruszeniem w drogę to prequel opowieści o Edmundzie Kociołku i jego ekipie do zadań specjalnych. Jeżeli spodobała Ci się historia tych wyjątkowych bohaterów, na pewno też zainteresuje Cię i ta lektura. Jest to zbiór czterech opowiadań, z których dowiadujemy się, w jakich okolicznościach Kociołek poznał Gramma, Urgo, Żychłonia, Eliaha i Zwie... Recenzja książki Przed wyruszeniem w drogę

Czy można zabić boga?

15.01.2023

Krew Nowych Bogów przeczytałam już dość dawno temu i jestem zdziwiona, że wtedy nie napisałam recenzje. Teraz jednak korzystając z okazji, że premiera drugiego tomu zbliża się wielkimi krokami, postanowiłam przypomnieć sobie tę historię. Przy okazji nadrobić zaległości jeśli chodzi o recenzję i napisać w końcu na jej temat kilka słów. Wiele rzeczy... Recenzja książki Krew Nowych Bogów

"Siedmiu mężów Evelyn Hugo" - Taylor Jenkins Reid

14.01.2023

Fikcja ,a może prawdziwa biografia? Główna bohaterka ,która gdyby istniała na pewno przyjaźniłaby się z Marilyn Monroe i Audrey Hepburn, lub byłaby największą konkurencją? Powieść wprowadzająca nas do innego świata i nie pozwała odejść do końca. Powieść literatury pięknej ,która oprócz wspaniałej fabuły porusza bardzo ważne problemy związan... Recenzja książki Siedmiu mężów Evelyn Hugo

Życie na emigracji

14.01.2023

Listy z czarnych miast" to drugi tom serii „Emigranci”. Poznajemy kolejną emigracyjną rodzinę i ich tułacze losy, przenosimy się też w inny okres historyczny. Lata 20-te XX wieku. Pochodząca ze Śląska polska rodzina Bednarzy emigrowała do Westfalii. Wiodą tutaj stabilne, godne życie. Mieszkają w wygodnym domku, wśród wielu takich jak oni emigrantó... Recenzja książki Emigranci. Listy z czarnych miast

Różowe, mięciutkie i z grubym lukrem

13.01.2023

Grubo i na różowo lukrowana bajeczka o miłości dwóch chłopaków z Wyższych Sfer. A może i najwyższych, bo w grę wchodzą syn prezydentki USA i drugi wnuk królowej Wielkiej Brytanii. Fabuła upstrzona schematami typu "kto się czubi, to na pewno w końcu się pokocha na zabój", nieustające wzmożenie seksualne bohaterów (ja wiem, że to pełni energii dwudz... Recenzja książki Red, White & Royal Blue

@Airain@Airain × 20

"Kim Jiyoung. Urodzona w 1982" Cho Nam-joo

13.01.2023

Książka która wzbudza kontrowersje na całym świecie. Wciągającą i fascynującą książka o zwykłej kobiecie. Poruszająca ważny temat ,którego doświadczamy dziś jak i który pojawiał się już od kilkuset lat. Opowieść o kobiecie ,która musiała poświecić swoje pasje, nadzieje i przyjemności ,tylko dlatego że była kobietą. Historia zaskakująca ,a zarazem... Recenzja książki Kim Jiyoung. Urodzona w 1982

"Złote koło losu" Małgorzata Gołębiowska

13.01.2023

Jest to, jak czytamy w opisie książki podanym przez wydawcę – zbiór esejów na temat astrologii. Ponoć jest rezultatem ponad czterdziestoletniej pracy Autorki. Kiedy wziąłem do ręki książeczkę zapaliło się z tyłu głowy czerwone światełko. Coś zbyt cienki ten zbiór esejów. Jeśli mnie dobrze uczono ( a myślę że tak) esej rodzaj krótkiej rozprawy nauk... Recenzja książki Złote koło losu

@adam_miks@adam_miks × 8