dostępne tylko u nas

Gady, magia i tajemnica....

16.08.2019

Przyznaję bez bicia, że pomimo trzydziestki na karku, uwielbiam literaturę młodzieżową. Z twórczością Mindee Arnett spotykam się co prawda pierwszy raz, jednak uznam to spotkanie za całkiem obiecujące. Na początku o czym "Onyx & Ivory" jest. Jest to opowieść o napiętnowaniu, uprzedzeniach i sile przyjaźni. Kate jest córką zdrajcy, niedoszłego za... Recenzja książki "Onyx & Ivory"

@Almaranth@Almaranth × 1

Doskonale skonstruowana książka

15.08.2019

Nieuchwytny seryjny morderca jest przekleństwem każdego policjanta śledczego. Nie większym jednak, niż martwy nieuchwytny seryjny morderca, który zza grobu przygotował dla detektywów ostatnią zagadkę- zaproszenie do gry o życie uprowadzonej dziewczyny. Czas mija, atmosfera zagęszcza się, a tajemnice zamiast rozwiązywać się jedna po drugiej- naw... Recenzja książki Czwarta małpa

Seria Lux

12.08.2019

"Opposition" to kolejna genialna książka Jennifer L. Armentrout podobnie z resztą jak cała seria Lux. Już od pierwszych rozdziałów jesteśmy świadkami szokujących zdarzeń, których po przeczytaniu pierwszej części nie bylibyśmy sobie w stanie nawet wyobrazić. Mimo pierwszych trzech części ("Obsydian", "Onyks", "Opal" - tytuły nie są przypadkowe) ... Recenzja książki Opposition

SU
@Suzka

(...) bo czasem milczenie mówi wszystko.

12.08.2019

"Rodząc bliźnięta - zwłaszcza jednojajowe - daje się życie genetycznym celebrytom. Ludziom, którzy są niezwykli tylko dlatego, że istnieją." Od samego początku książki zostajemy wrzuceni w wir żałoby. Jedna z malutkich bliźniaczek zginęła w nieszczęśliwym wypadku podczas wakacji. Gdy nagle w życiu rodziny pojawia się wizja przeprowadzki do inne... Recenzja książki Bliźnięta z lodu

@Paulka@Paulka × 2

Dante - 9 kręgów piekła

11.08.2019

Bardzo chętnie sięgnęłam po tą książkę po tym jak dobre wrażenie zrobiła na mnie ''Dziewczyna w walizce". Niestety tym razem Raphael nie pozostawił u mnie tak dobrego wrażenia. Zacznijmy od tego, że na początku poznajemy czwórkę przyjaciół, którzy przeprowadzają się do Copacabana w celu podjęcia studiów. Po ich zakończeniu Dante (główny bohat... Recenzja książki Sekretna kolacja

@ixzca@ixzca

Tajny Agent

10.08.2019

Niestety, pomimo dobrego pierwszego wrażenia, książka mnie nie porwała. Książka okazała się być nudna, rozmyta w narracji. Nie mogłam się wciągnąć, w czasie lektury emanowała brakiem tego „czegoś” co by mnie porwało. Szczerze mówiąc, nie wiem co mogłabym więcej o niej powiedzieć, ponieważ jest to pierwsza książka od baaaardzo dawna, której nie był... Recenzja książki Tajny agent

WI
@wikik18

Zaskakująco!

9.08.2019

Ostatnio wkręciłam się w thillery, więc wciąż ich szukam, dodaję do listy i po trudach związanych z wyborem - co teraz czytać, mój wybór padł na książkę "Zanim umarłam". Było to moje drugie spotkanie z tym autorem, i muszę powiedzieć, że było ono bardzo udane. Wskazać należy, że S.K. Tremayne to pseudonim literacki brytyjskiego pisarza i dziennika... Recenzja książki Zanim umarłam

Czyli rzecz o fizyce kwantowej, filozofach i kurach

8.08.2019

Pierwsze moje skojarzenie, to kolejna podróż z "Wszechświatem w mojej dłoni" Christophe'a Galfarda. Tamta eskapada mnie porwała i zachwyciła, więc poprzeczka była wysoko. Oczywiście byłam w błędzie, "Kwantechizm" nie zabrał mnie w podróż. To była rozmowa, długa i wyjątkowo ciekawa. Dyskusja o wszechświecie, o fizyce kwantowej i postrzeganiu nasze... Recenzja książki Kwantechizm, czyli klatka na ludzi

@xmarthx@xmarthx × 3

Każdy jest kowalem własnego losu?

6.08.2019

Guillaume Musso to zdecydowanie mój faworyt od 2 lat. Tym razem również mnie nie zawiódł. To jedna z tych książek, która zostanie mi w pamięci przez zakończenie. W przedstawionym tytule poznajemy Nathana - Nowojorskiego adwokata, rozwiedziony i nieszczęśliwy. Pewnego dnia odwiedza go doktor Garrett Goodrich. Nathanowi wydaje się, że już ki... Recenzja książki Potem...

@ixzca@ixzca × 1

Emigracja-jak przetrwać w tym świecie

4.08.2019

Nowe cudeńko, czyli Emigracja samego anonima tego internetu czyli Malcoma XD. Pierwsze pytanie to Jaka ona jest? Czy warto się za nią zabierać? Oj uwierzcie mi warto, ponieważ jest taka współczesna, tak to słowo nie powinno odstraszać w szczególności w porównaniu z tą książką. Tytuł mówi sam za siebie że jest to raczej historia o Emigracji, ch... Recenzja książki Emigracja

@Agotter@Agotter × 2

Odpoczynek z książką

4.08.2019

Umówmy się- nie zawsze mam ochotę na wykwintny trzydaniowy obiad. Nie każde wyjście do kina musi być wstrząsającym przeżyciem emocjonalnym. Nie każda randka z narzeczonym to seria miłosnych uniesień. Czasem ze szczerą ochotą zamawiam pizzę, albo co gorsza- wychodzę na kebaba. I to jest super. Czasem kupuję bilety na kolejny z serii filmów Marvela ... Recenzja książki Powiedz tak!

@Maruuuda@Maruuuda × 3

„Pragnął, żeby ta mała iskierka przerodziła się w pożar(…)”

30.07.2019

SEGE, a właściwie Kamil Sobik, autor książki pt. „W drodze do wolności”, urodzony w Oświęcimiu, a wychowany w Dankowicach, obecnie mieszka w Warszawie. Rocznik 1991 – co należy podkreślić, bo nie często spotyka się tak młodych autorów, tworzących książki o tematyce historycznej. Jako Wielkopolanin z krwi i kości oraz wielki fan historii, nie mo... Recenzja książki W drodze do wolności

@Pikulendi@Pikulendi × 1

Nie każdy medal w życiu ma dwie strony. Czasem bywa ich wiele więcej.

28.07.2019

Tytuł oraz okładka książki bardzo jednoznacznie sugerują odbiorcy, do jakiej kategorii przypisać trzymany w ręku egzemplarz. Już po rozpakowaniu przesyłki zawierającej omawiany tytuł byłam pewna- czeka mnie kilka wieczorów z lekkim, przewidywalnym romansem pretendującym do nowoczesnej opowieści o życiu we współczesnym, oderwanym od wartości społe... Recenzja książki Dziewczyna, którą kochałeś

@Maruuuda@Maruuuda × 2

Dla gołębiarza ;)

28.07.2019

Tę książkę kupiłam jako upominek dla miłośnika gołębi, wieloletniego hodowcy tych pięknych i mądrych ptaków. Oczywiście nie omieszkałam dokładnie jej przestudiować, bo trudno się oprzeć jej czarowi. Najpierw ogólne wiadomości o hodowli, a potem kilkadziesiąt polskich ras przedstawionych na pięknych zdjęciach i scharakteryzowanych. Poszczególne ra... Recenzja książki Atlas gołębi. Polskie rasy

Ostatnia wiedźma

27.07.2019

,,Ostatnia wiedźma" opowiada o Alicji, która będąc mała dziewczynką została sierotą. Jedyną żyjącą krewną, mogącą się nią zająć jest jej ciotka, której dziewczynka nigdy nie widziała. Pewnego dnia kobieta zabiera ją do starego domu, oddalonego o wiele kilometrów od miasta. Za namową mieszkających w nim duchów zostawia dziewczynkę. Od teraz ma mi... Recenzja książki Ostatnia wiedźma

@laraczyta@laraczyta × 3

Co byś zrobił gdybyś mnie dogonił?

27.07.2019

"Co byś zrobił gdybyś mnie dogonił?" to pełna uroku, emocji i humoru opowieść o tym, że rany z przeszłości mogą się zagoić, a wśród komplikacji i zamętu można się odnaleźć. I dać się zaskoczyć... życiu oraz miłości. Ta książka ma swój osobisty urok. Jest tam kilka momentów, w których człowiek się zastanawia czy właśnie tak wygląda prawdziwe życie... Recenzja książki Co byś zrobił, gdybyś mnie dogonił?

DA
@Dasha

Księżyc jest pierwszym umarłym

24.07.2019

Karina Bonowicz. Kobieta pisząca. Aktorsko niespełniona. Muzycznie wykluczona. Uzależniona od kawy, coca-coli i czarnego humoru. Nie znosi fasolki po bretońsku. Wielbicielka skandynawskiego chłodu i upiornej fantazji braci Grimm. Dziennikarka, pisarka i scenarzystka. Autorka powieściPierwsze koty robaczywki oraz I tu jest bies pogrzebany. Według ... Recenzja książki Księżyc jest pierwszym umarłym

@monweg@monweg × 1

Fenomen wśród nastolatek

24.07.2019

Znacie "Skam"? Norweską produkcję, która zawładnęła nastolatkami, mną też 😝. Nie mogło być inaczej, w końcu dobry serial młodzieżowy nie z Ameryki. Nowe zwyczaje, niemal każdy był pod wrażeniem tradycji russ bus, która panuje w Norwegii, dla niedoinformowanych - > przez trzy tygodnie przyszli absolwenci noszą specjalne stroje, wykonują różne dziwa... Recenzja książki SKAM Sezon 1: Eva

Jeszcze będziemy szczęśliwi

24.07.2019

Gioia to siedemnastolatka, wrażliwa i nieśmiała. Przyjaźni się z wymyśloną przyjaciółką - Tonią. Nastolatka nie może liczyć na rodziców, wiecznie pijanych lub kłócących się. Jedyne co utrzymuje ją przy życiu to muzyka oraz fotografia. Jej samotne życie nabiera barw, gdy pewnej nocy spotyka Lo, tajemniczy chłopak lubi grać w rzutki w opuszczonym ba... Recenzja książki Jeszcze będziemy szczęśliwi

Głosy milknące

21.07.2019

"Czarnobylska modlitwa", o czym nie trzeba nikogo informować, podnosi po raz kolejny problem awarii w elektrowni w Czarnobylu. Na ten temat wiele już powiedziano, napisano. Krajobraz po wybuchu wrósł nie tylko w wyobraźnię masową, ale także w nasza kulturę i, postawmy sprawę jasno- popkulturę, za sprawą między innymi gier komputerowych utrzymanych... Recenzja książki Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości

@Maruuuda@Maruuuda

Czy wiesz, jak chcą umrzeć twoi najbliżsi?

17.07.2019

Po co zostaje się lekarzem? Żeby leczyć. Unicestwiać choroby. Ratować ludzkie życie. Zmniejszać ból, przywracać chęć do działania, oddalać widmo śmierci, przeciwstawiać się jej. No właśnie. Śmierci. Nauka nie zlazła jeszcze sposobu, by jej uniknąć. Może odwlekać, walczyć, nie dopuszczać do siebie tej myśli, jednak jedno jest pewna- każdy z nas k... Recenzja książki Śmiertelni

@Maruuuda@Maruuuda

Kto się nigdy nie zgubił?

28.06.2019

Czy jest ktoś kto nigdy nie zgubiła rodziców? Ja niestety nie należę do tej grupy osób. 7 - letnia ja zgubiła mamę na targu, bo zbyt bardzo była zafascynowana drewnianymi figurkami, mama myślała, że idę za nią. Gdy się odwróciłam mamy już nie było. Odnalazłyśmy się po 15 minutach, ale jednak dla mnie to była wieczność. Chociaż byłam 3 lata mło... Recenzja książki Dziewczyna, która kochała Toma Gordona

@ixzca@ixzca

Humor nie dla każdego

30.05.2019

Podejmując próbę napisania recenzji któregokolwiek z tytułów, które wyszły spod pióra Terry'ego Pratchetta uznać trzeba jedno: to nie są książki dla każdego. Całą serię Świata Dysku, nie tylko ten jeden tom, charakteryzuje niezwykle specyficzne poczucie humoru. Sama za pierwszym razem odłożyłam książkę w kąt po kilku rozdziałach zdegustowana infan... Recenzja książki Mort