Recenzje książek, najnowsze opinie o książkach

Znajdź książkę, która Cię interesuje i dowiedz się, co myślą o niej inni. Recenzje nakanapie to zawsze wartościowe treści pisane przez naszych wielbicieli książek. Recenzje nakanapie to szczere, prawdziwe opinie, którym możesz zaufać.
Napisz swoją recenzję

Najnowsze recenzje

Wow! To było coś!
Recenzja książki Dziewczyna taka jak ja
14.07.2019

Joss dwukrotnie uniknęła śmierci. Dwa razy uratował ją ten sam chłopak. Za każdym razem potem on znika, tym razem nie jest inaczej. Dziewczyna jednak nie traci nadziei i postanawia, że tym razem to ona go ocali. Rozbita emocjonalnie, z uszczerbkiem na zdrowiu Joss wyrusza na poszukiwania. Jakie tajemnice odkryje? Czy odnajdzie Wesa? Czy ta dwójka ... czytaj dalej »

@paulina0944 @paulina0944
Czy wszystko zostało wyjaśnione?
Recenzja książki Dziewczyna, która wybrała po raz drugi
14.07.2019

Addie po dokonaniu wyboru w poprzedniej części teraz stara się poukładać swoje życie. Jednak rzeczy, które widziała podczas sprawdzania nie dają o sobie zapomnieć. Podczas pobytu dziewczyny u swojego taty poznaje Trevora i dowiaduje się wielu rzeczy na temat swojej rodziny i działaniach rządu wobec Kolonii. Addie próbuje rozwiązać zagadki, a pomag... czytaj dalej »

@paulina0944 @paulina0944
Spodziewałam się czegoś lepszego
Recenzja książki Everless
14.07.2019

W tym świecie czas jest walutą. Ludzie oddają swój czas zaklęty w krwi by otrzymać za to krwawe żelaza. Główna bohaterka musiała w dzieciństwie uciekać z królestwa Everless i teraz żyje w biedzie. Aby zapłacić za dach na głową musi zacząć pracę. Jedynym opłacalnym stanowiskiem jest posada w pałacu jako pomoc. Ojciec kategorycznie jej tego zabrania... czytaj dalej »

@paulina0944 @paulina0944
Godna kontynuacja!
Recenzja książki The Raven King
14.07.2019

Drużyna Lisów składa się z ludzi, którzy w swoim życiu przeszli naprawdę wiele. Nadal borykają się z wieloma problemami, ale są dla siebie jak rodzina. Wszystko wali się przez jedno wydarzenie i nie wiadomo czy drużyna się pozbiera. Wielką przeszkodą jest również Andrew, ale nowy członek grupy Neil jakimś cudem potrafi do niego dotrzeć. To ogromna... czytaj dalej »

@paulina0944 @paulina0944
Umrzeć, zasnąć...
Recenzja książki Teraz zaśniesz
14.07.2019

C.L. Taylor proponuje nam historię, w której główny ciężar położony nie jest na realne, bezpośrednie zagrożenie życia, ale na duszną, gęstą atmosferę odizolowanej grupy osób zamkniętych w klaustrofobicznych warunkach odciętej od świata wyspy. Atmosferę zagrożenia podgrzewa wgląd w psychikę głównej bohaterki, jej obawy, jej domysły, jej nieustanne ... czytaj dalej »

@Maruuuda @Maruuuda
Nie żyj jutro, żyj dzisiaj!
Recenzja książki Antolka
13.07.2019

Premiera 17 lipca 2019 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA "Antolka" to książka, co do której miałam pewną wizję jeszcze na długo przed tym, zanim trafiła w moje ręce. Już patrząc na okładkę i wczytując się w opis czułam, że to będzie lekka, zabawna i przyjemna historia, taka w sam raz na jeden wieczór czy jeden dzień na plaży. I nie pomyliłam się! Ty... czytaj dalej »

#gejwwielkimmieście #mikołajmilcke #recenzja @nakanapie.pl #klubrecenzentank
Recenzja książki Gej w wielkim mieście
13.07.2019

Mikołaj Milcke Ur. W 1981 r. w Sokołowie Podlaskim, pisarz dziennikarz, autor tekstów piosenek. Przez wiele lat związany zawodowo z TVP, później z Wirtualną Polską. Publikował w "Polityce", "Sukcesie", portalach Onet i Polki.pl, współpracował też z Polskim Radiem, Radiem Kolor i TVN24. Należy do najpoczytniejszych w Polsce autorów literatury LGBT... czytaj dalej »

Gwiezdne przeznaczenie
Recenzja książki Połączyły ich gwiazdy
13.07.2019

Niezwykle rzadko sięgam po historie miłosne ponieważ romans został dziś kompletnie pozbawiony subtelności i odarty z jakiejkolwiek magii. Jak się czyta dużo, czasem mało optymistycznej literatury to niestety trzeba się przyznać przed samym sobą do... zmęczenia - zmęczenia czytaniem. Miałam tak od kilku już książek, stąd pojawił się pomysł by prze... czytaj dalej »

"Okrutny Książę" Holly Black
Recenzja książki Okrutny książę
13.07.2019

"Ambicja to coś doprawdy szczególnego, łatwo się nią zarazić, za to trudno ją powstrzymać" 🇬🇧 "The Cruel Prince" Holly Black is very interesting and really, really good story about fearies, manipulation and court intrigues. Characters in this book are amazing. I love Jude and Cardan. They're strong, tempered by fate and we can say the cruel. But ... czytaj dalej »

Odkryj Dziedzictwo Kopernika
Recenzja książki Zakazany kamień
13.07.2019

Niebo to miejsce, gdzie matematyka i magia stają się jednością.* Nigdy nie wiemy, kiedy może nas spotkać coś niesamowitego. Zwykły dzień i przykra wiadomość staje się początkiem przygody pełnej tajemnic i niebezpieczeństw. Stawką jest bezpieczeństwo całego świata, a tylko ty wraz z tymi, którym ufasz, możesz być szybszy od tych złych. Czy podejm... czytaj dalej »

@Bujaczek @Bujaczek
Na krawędzi. Pocałunek ciemności.
Recenzja książki Na krawędzi. Pocałunek ciemności
12.07.2019

Główna bohaterka, Joanna wydaje się być normalną, zwykłą kobietą. Ona jest trenerem personalnym a jej mąż prowadzi firmę budowlaną. Z okazji urodzin Joanny, Kuba ( jej mąż) zabiera ją na urlop w góry. W Karkonoszach byli już 5 lat temu jednak mimo niefortunnego wypadku naszej głównej bohaterki, który wtedy się wydarzył, postanawiają wrócić w to sa... czytaj dalej »

Miłość tak wielka, że przenosi góry ...
Recenzja książki Sekrety Julii
12.07.2019

Odkrywanie rodzinnych tajemnic i sekretów z przeszłości może być niezwykle ekscytujące ale również może poważnie namieszać w naszym życiu. Coś co z pozoru wydaje się znane i jasne wcale nie musi takie być, a nasi najbliżsi mogą skrywać na dnie swojego serca i w czeluściach swojej pamięci wiele sekretów. Być może na odkrycie jednych kiedyś przyjdzi... czytaj dalej »

Poooof!
Recenzja książki Zło w zarodku
12.07.2019

Co jak co, ale jak widzę książki z kategorii thrillera psychologicznego, który trąca sensacją to nie mogę przejść obok! Fakt, że jest to czwarte część serii „w towarzystwie zabójców”, niemniej jednak mimo że nie czytałam wcześniejszych części – nadal wiem co tam się działo! Kochani, takie książki jak te – pozwalają się zatracić w takiej akcji, ... czytaj dalej »

"Portret Doriana Graya" Oskar Wilde
Recenzja książki Portret Doriana Graya
12.07.2019

Opis: Bazyli Hallward maluje portret młodzieńca. Zajęty jest pracą, gdy odwiedza go przyjaciel - lord Henryk. Malarz doskonale zdaje sobie sprawę, że oto tworzy swe najdoskonalsze dzieło. Lord Henryk jako znawca potrafi docenić piękno i doskonałość pracy. Pragnie z całej duszy poznać tego, kto jest pierwowzorem obrazu. Jego życzenie wkrótce zostaj... czytaj dalej »

„Lupus Odore Vindictae”
Recenzja książki Zemsta pachnie wilkiem
12.07.2019

Od dłuższego czasu jestem zafascynowana światem wilków. Prawdę mówiąc mam na ich punkcie lekką obsesję. Dlatego wystarczył rzut oka na okładkę i tytuł abym zainteresowała się debiutancką powieścią polskiej autorki: J.G.Latte. Po opisie książki nie byłam pewna czego mam się po niej spodziewać. „Zemsta pachnie wilkiem” zaczęłam więc czytać z lekkim... czytaj dalej »

GU
@kasperczak.joanna
Tam, gdzie nie sięga już cień
Recenzja książki Tam, gdzie nie sięga już cień
12.07.2019

Z twórczością autorstwa Pani Hanny Kowalewskiej miałam okazję zapoznać się już we wcześniejszych przeczytanych przeze mnie książkach, które podobają mi się ze względu na podjętą przez nią tematykę, którą opisuje z dokonanych własnych obserwacji życia. W tej niezwykle napisanej powieści pt. ''Tam, gdzie nie sięga już cień'' dla mnie głównym wys... czytaj dalej »

AN
@Anna30
Kiedy życie nie jest kolorowe
Recenzja książki Na przekór
12.07.2019

Często zdarza mi się czytać literaturę skierowaną do młodzieży, ale taką z gatunku tych fantastycznych. Taką traktującą o codzienności - bardzo rzadko. Do młodzieży już dawno nie należę i czasem nie rozumiem wszechobecnej i bardzo modnej wręcz wulgarności przejawiającej się w literaturze, a także w produkcjach wyświetlanych na szklanym ekranie. ... czytaj dalej »

Czy to jeszcze gra? A może już rzeczywistość?
Recenzja książki Warcross
12.07.2019

Kac książkowy, wywołany przez „Hazel Wood”, spowodował, że pochłonięcie pierwszych pięćdziesięciu stron „Warcrossa” przypominało istną batalię. Dopiero wraz z postępującą historią, z coraz głębszym wnikaniem w wykreowany przez Marie Lu cyberpunkowy świat, zaczynałam odczuwać coraz mocniejsze zainteresowanie, które nie opuściło mnie aż do samego ko... czytaj dalej »

Zaginięcie
Recenzja książki Zaginięcie
12.07.2019

Kolejna powieść Remigiusza Mroza którą czytałam z wielką ciekawością co będzie dalej. Do samego końca nie wiedziałam kto co i dlaczego Sama historia jest niezwykle wciągająca, czyta się ją " jednym tchem"

SY
@Syndzia
Czterdzieści minus
Recenzja książki Czterdzieści minus
12.07.2019

Każda z opisanych czterech historii z życia wrocławskich przyjaciółek: Anity, Magdy, Aśki, Karoli w najnowszej powieści debiutującej pisarki Pani Katarzyny Kostołowskiej w książce pt. ''Czterdzieści minus'' ilustruje, w niej jak ważne jest uzyskanie wsparcia od najbliższych sercu przyjaciół, rodziny oraz poznawanie na nowo nawzajem siebie w trudn... czytaj dalej »

AN
@Anna30
Mętlik w głowie nie zawsze jest zły
Recenzja książki Żółwie aż do końca
11.07.2019

Aza Holmes jest dość nietypową nastolatką. Skrywa w sobie tajemnice, której ona sama czasem nie rozumie. Gdy pewnego dnia znika miliarder Russel Picket, zostaje wyznaczona nagroda za odnalezienie go. Aza nie ma zamiaru uczestniczyć w poszukiwaniu miliardera. Ale przyjaciółka namawia ją dość skutecznie do tego i postanawia jednak wziąć udział w tym... czytaj dalej »

@Zabukowana_Panda @Zabukowana_Panda
życiowa
Recenzja książki Cover Girl
11.07.2019

Opis: Martyna jest dziewczyna,która obchodzą tylko pieniądze. Ma ciało lalki Barbie,włosy do pasa,brzoskwiniowa cerę i szczupłą sylwetkę. Dla niektórych jest ideałem,a dla innych dmuchana lala. W centrum handlowym poznaje aktora Jarosława Nowickiego 70 letniego aktora. Po pewnym czasie Jarek proponuje jej małżeństwo,ale z czasem wychodzą na ja... czytaj dalej »

Świecie - ogarnij się!
Recenzja książki Drogi Martinie
11.07.2019

Jestem świeżo po przeczytaniu książki, skończyłam ją może 20 minut temu, więc recenzja może być emocjonalna. Ta książka jest niewielka, historia zamyka się w 200 stronach. To jednak wystarczyło żeby autorka mogła poruszyć bardzo ważny problem - stosunków między rasowych w Ameryce. Justyce jest 17-latkiem, który uczy się w ostatniej klasie li... czytaj dalej »

Klasyka strachu
Recenzja książki Ostatnie dni Jacka Sparksa
11.07.2019

Jack Sparks zdecydowanie może poszczycić się sławą – pytanie tylko, czy w jego przypadku to powód do dumy. Czytelnicy szybko go zapamiętali ze względu na cięty język i kontrowersyjność poglądów. Z czasem Jack przerzucił się z klasycznego dziennikarstwa na pisanie książek; temat każdej był coraz trudniejszy i bardziej szalony od drugiej. Tym ra... czytaj dalej »

@Aivalar @Aivalar
Twarze w wodzie
Recenzja książki Twarze w wodzie
11.07.2019

Główną bohaterką książki opartej na prawdziwych faktach z życia jest Istiny Mavet, młoda nauczycielka, u której stwierdzono chorobę psychiczną. Autorką książki pt. ''Twarze w wodzie'' jest Janet Frame, która również zmagała się osobiście z chorobą psychiczną. Zna ona właściwie od podszewki ten problem chorobowy, z jakim musiała stoczyć walkę i... czytaj dalej »

AN
@Anna30

10 zasad pisania recenzji

Napisanie dobrej recenzji to nie lada wyzwanie. Chcemy przecież, aby była ona pomocna dla innych czytelników. Aby zachęciła do sięgnięcia po naprawdę dobrą książkę albo ustrzegła przed stratą czasu na czytanie słabej literatury. Jak zatem podejść do tego zadania? Na co zwrócić uwagę, a czego unikać, aby stworzyć naprawdę wartościowy tekst? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wytycznych. To taki nasz dekalog dobrej recenzji:

  • Nadaj tytuł – trafne podsumowanie Twojej opinii w postaci tytułu z pewnością zachęci wielu czytelników do przeczytania całości
  • Podziel na akapity – długie teksty mogą odstraszać, gdy pisane są „ciurkiem”. Podziel swoją recenzję na akapity, aby ułatwić jej czytanie, ale również po to, aby prezentowała się atrakcyjniej. Aby recenzja była recenzją, a nie krótką, szybką opinią o książce, powinna się składać z minimum 1500 znaków. Krótsze recenzje będą traktowane jako subiektywne opinie.
  • Uatrakcyjnij recenzję – możesz dodatkowo uatrakcyjnić swoją recenzję korzystając z możliwości, jakie daje nasz edytor tekstu. Pogrubienia, zdjęcia czy gify sprawią, że inni użytkownicy z niecierpliwością będą czekać na Twój kolejny wpis.
  • Postaraj się o obiektywizm – niektóre książki potrafią wzbudzać niemałe emocje. Zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Spróbuj jednak zawsze spojrzeć na przeczytany tekst obiektywnie, po ochłonięciu, po przemyśleniu. Oczywiście Twoje emocje i odczucia są niezwykle ważne, warto jednak, aby miały swoje poparcie w faktach czy cytatach. Samo: „żenująca książka, strata czasu” lub „hit, wspaniała książka” niewiele powie osobie, która zastanawia się nad jej przeczytaniem.
  • Wspomnij zarówno o plusach, jak i minusach – Bez względu na to, czy książka ma więcej plusów, czy minusów, warto poszukać zarówno jednych i drugich. Być może fabuła nie przemówiła do Ciebie zupełnie, ale za to jeden z bohaterów drugoplanowych był świetny i na długo zapadnie Ci w pamięć?
  • Uzasadnij swoje zdanie – ile osób tyle gustów. Ta sama książka może w jednych wzbudzać zachwyt, a na twarzach innych wywoływać grymas zażenowania i poczucie straconego czasu. Dlatego pisząc recenzję, zwróć uwagę, aby uzasadniać swoje zdanie. Dzięki temu czytelnicy lepiej zrozumieją, co masz na myśli i skąd taka Twoja opinia.
  • Szanuj autora i innych czytelników – pamiętaj, że autor włożył wiele serca w swoje dzieło. Być może również wielu czytelników ma odmienne zdanie od Twojego. Postaraj się, aby Twoja recenzja nie była dla nikogo obraźliwa, a jedynie wyrażała Twoją opinię i odczucia.
  • Nie spoileruj – ani tytułem, ani treścią nie zdradzaj istotnych dla fabuły faktów, a tym bardziej zakończenia. Jeśli musisz o takim fragmencie wspomnieć, oznacz go proszę wyraźnie w tekście, aby czytelnik, który nie chce tego czytać, mógł go z łatwością ominąć i doczytać recenzję do końca.
  • Przyznaj gwiazdki – po zrecenzowaniu, nie zapomnij również ocenić książki na naszej skali punktowej. Dzięki temu od razu będzie można łatwo znaleźć perełki w danej kategorii, czy tworzyć w przyszłości rankingi.
  • Bądź szczery – ostatni, ale zdecydowanie najważniejszy punkt. Nie zależy nam na pięknych laurkach, a na szczerości. Chcemy, aby recenzje były szczere, były prawdziwe i stanowiły rzetelne źródło informacji o książce. Nigdy nie będziemy Cię prosić o zmianę recenzji, nie będziemy jej cenzurować przed publikacją, nie będziemy Cię namawiać do bardziej przychylnego spojrzenia. Recenzji w serwisie nigdy nie będzie można „kupić”, bo najważniejsza dla nas jest autentyczność i faktyczna wartość tego, co można w serwisie znaleźć.

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
#konkurs
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki