Rockmann, czyli jak nie zostałem saksofonistą tw Wojciech Mann

Okładka Rockmann, czyli jak nie zostałem saksofonistą tw
autor:
Wojciech Mann
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2010
ISBN:
9788324014590

Opis

Wojciech Mann po raz pierwszy opowiada o swej młodości, przygodach z muzyką i muzykami oraz o tym, dlaczego nie został saksofonistą.Jakimi metodami Wojciech Mann odmładzał zajechane winyle?W jaki sposób grupie nastoletnich zapaleńców udało się ściągnąć do szarego PRL-u samych Rolling Stonesów?Gdzie w Warszawie można było dostać coke?I jakie to uczucie zaśpiewać przed wielotysięczną widownią ze Stevie Wonderem? Zwłaszcza jeśli największym sukcesem wokalnym w karierze Wojciecha Manna było wcześniej.. wykonanie pieśni Zielony mosteczek na lekcji śpiewu.Z tej pełnej ciepłego humoru i nostalgii książki poznamy barwne opowieści o tym, co działo się za sceną wielkich festiwali i słynnych koncertów, dowiemy się, jak przebiegały wizyty w Polsce gwiazd rocka i gigantów światowego jazzu oraz jak wyglądały początki radiowej Trójki. Wojciech Mann przenosi nas w niezwykłe, pionierskie dla rock and rolla czasy - kiedy słuchało się Radia Luxembourg, grupa The Animals bawiła się na warszawskich prywatkach a sprzęt podczas koncertów podłączano do prądu za pomocą zapałek.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Od niepamiętnych czasów znam tego Pana z programu „szansa na sukces”. Będąc w księgarni, miałam wyjść z niej tylko z dwoma książkami, jednak przy kasie do płacenia kartą stała ta autobiografia. Ślicznie wydana. Kolor okładki jest tak radosny i pełen optymizmu jak Pan o którym traktuje ta książka.... więcej »
Rockmann - książka bardzo głośna, wiele było szumu na jej temat. Na forach internetowych roi się od zachwyconych jak i rozczarowanych czytelników. W grudniu 2010 roku wygrałam tą książkę w konkursie magazynu Literadar, ale z racji natłoku zajęć i innych czekających w kolejce książek lekturę zosta... więcej »
Dodali do kolekcji
zabojad
anek7
hanka78
martagieks
lepa
Nivejka
patrylandia
Kobaltowa
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!