Wichrowe wzgórza Emily Brontë

Okładka Wichrowe wzgórza
autor:
Emily Brontë
wydawnictwo:
Oxford Educational
data wydania:
2009
ISBN:
9788325204082

OpisSłowa kluczowe

Emily Bronte, urodzona 30 lipca 1818 w Thornton, West Yorkshire i zmarła 19 grudnia 1848 w Haworth, była angielską pisarką i poetką. W ciągu swojego życia napisała tylko jedną książkę - "Wichrowe wzgórza". Ale właśnie tej książki nie da się zapomnieć. Jest jedyna w swoim rodzaju i zachwycająca. D... więcej »
Wichrowe wzgórza... Wypożyczając tę książkę w bibliotece myślałam sobie: "Dobra, skoro to taka słynna książka to czemu by jej nie przeczytać, ale na pewno zanudzę się na śmierć". Otóż myliłam się. To książka, która na początku wywołała we mnie mieszane uczucia, ale z biegiem czasu zakochałam się ... więcej »
"Wichrowe wzgórza" to już klasyka literatury romantycznej. Długo się do niej zabierałam , oj długo. Lecz, gdybym tego nie uczyniła czułabym , że coś mi ważnego umknęło i straciłam naprawdę wartościową lekturę. Autorką "Wichrowych wzgórz" jest Angielka- Emily Jane Brontë. Jest to jedyna powieś... więcej »
Pośród mglistych wrzosowisk, szelestu liści za oknem i półmroku izb, dzieją się rzeczy straszne i niesprawiedliwe. Opętany uczuciem niespełnionej miłości tyran znęca się nad dwójką młodych ludzi. To pokłosie zdarzeń sprzed lat. Na domiar złego Wichrowe Wzgórza nawiedza istota z zaświatów, gdyż pr... więcej »
Dodali do kolekcji
paulasanz
alaruna
xkaraxx
brist
Etreinte
Sallymy
winterolmostover
mejn
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!